Keresés

Részletes keresés

kisdinó Creative Commons License 2006.11.30 0 0 630
köszi csajszik!

megnyugtattatok :)
szerintem nem baj az ha hamar kiderül, hogy jó helyre ágyazódott-e be. csak olyan rossz volt, hogy mondta a doki, hogy 6ból 1 terhesség vetéléssel végződik már az elején. és az is lehet, hogy üres a zsákocska..
ráadásul még barnázgatom is pár napja, úgyhogy eléggé parázom.

remélem nem lesz baj!
köszi még egyszer! :) jövő szerdán megyek megint, akkor leszek 7+0, remélem akkor már látszik vmi :D

üdv, Dinó
mercedes1111 Creative Commons License 2006.11.30 0 0 628
Szia Kisdinó!
Amikor én voltam először UH-n, (kb. 5 és fél hetesen, a doki rendelt be, nem én akartam UH-t) a doki ennyit mondott: hááát ott van ahol kell, (tehát nem méhen kívűl) petezsák látszik, de nem biztos, h él egyáltalán, 2 hét múlva menjek vissza. Gondolhatod, h nem mentem! Dokit váltottam, azóta megszületett az egészséges kislányom, ma 11 napos : )))))
Mercedes
Előzmény: kisdinó (626)
MrsN Creative Commons License 2006.11.30 0 0 627

Szia Dínó!

 

Relax! Egyenlőre nagyon korai még, hogy izgasd magad. Elméletileg ilyenkor csak - legjobb tudomásom szerint - egy ún. primitív csík látható még a petezsákban, amit nem biztos, hogy lát az orvos. Főleg, ha nem túl jó a gépe, illetve ő maga nem elég körültekintő. Bár nem tudom a Te orvosod milyen... Először én is ennyi idősen voltam UH-n, ahol engem az orvos lecs.szett, hogy mit képzelek, hogy ilyen korán megyek, mert ilyenkor még nem látszik semmi. Gondolhatod, bőgve jöttem ki a rendelőből... Úgyhogy ő szintén csak a petezsákot látta. És most 24 hetes a babám, és nagyon szép :) Szóval még legyél türelemmel. Mellesleg a dokihoz nem is mentem többet vissza..

 

Keress egy másik dokit, szerintem. Menj el megint UH-ra és akkor minden kiderül. Drukkolok!

 

 

Előzmény: kisdinó (626)
kisdinó Creative Commons License 2006.11.29 0 0 626
sziasztok! még új vagyok ezen a fórumon, egy kérdésem lenne.
Most vagyok a 6. hétben, még nagyon az elején járok a terhességnek...
hétfőn voltam UH-n (akkor voltam 5+4 napos) és a doki látott egy 9*11 mm-es petezsákocskát. Normális, hogy abban még nem látszott az embrió.
kicsit megijedtem, mert egy másik fórumon írta vki, hogy neki hétről-hétre csak a petezsák nőtt, de a baba benne nem :( meg kellett szakítani a terhességét.
mi már két éve várunk erre a babára és iszonyatosan örültünk, amikor kiderült. így érthető, hogy nagyon aggódom.
előre is köszön a tapasztaltabbak válaszát!

üdv, Dínó
MrsN Creative Commons License 2006.11.29 0 0 625

Kedves Katus!

 

Köszönöm szépen a biztatást! Nagyon kedves vagy! Eddig nem tudtam írni, most jutott időm rá. Voltunk 4D-s UH-n, ott is megnézték az adatokat és most úgy néz ki, hogy jók az arányok, tehát remélhetőleg behozta a lemaradást. Jelenleg a BPD és az FL is azonos heti adatokat mutat. A doki genetikus volt és megnyugtatott. Lehet, hogy nem lesz hosszú lábú, mert a lába a határérték alján van most is, de hát most hogy így mondod, nem izgulok tovább :))

 

Üdv: Ági

Előzmény: Katus27 (621)
Timi31 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 624

Tehát a 3 kép:

 

 

                                                                                                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

Timi31 Creative Commons License 2006.11.29 0 0 623

Kedves Kherion!

 

Pár héttel ezelőtt már kértem és kaptam is segítséget, amit most is köszönök. Akkor kicsinek találták a babát uh-on. Azóta nagyon szépen behozta elmaradását.

Most viszont szeretném ha megnéznél három állóképet. Tudom, hogy mozgás nélkül nehéz bármit is mondnani, de hátha van ötleted.

Ezt a 3 képet tegnap kaptam uh után. Ami viszont feltünt, az az, hogy a baba szeme előtt és szájánál van egy hengeres, hosszúkás valami. Van valami ötleted, hogy mi lehet az? A képet nem emiatt adták, hanem azért, henem mert sikerült szép fotót készíteni. Ezt csak én kérdezem Tőled.

 

Köszönöm, ha tudsz segíteni.

 

 

 

Rienn75 Creative Commons License 2006.11.28 0 0 622

Kheiron!

Mai uh-on a következő adatok születtek:BPD:93mm,FL:69mm,AC:286mm. Arra lennék kíváncs, hogy ?hét+?napot jelenthetnek az adatok. Nem tudom, hogy elég adat-e ez egy súlybecsléshez, ha igen azt is tudnál mondani? Az AC nem tűnik túl kevésnek a BPD-hez és FL-hez képest?

Előre is köszi a választ!

Katus27 Creative Commons License 2006.11.25 0 0 621

Szia MrsN!

 

Bocs, hogy belebeszélek de nálam ugyanez volt a helyzet. A combcsont mindig rövidebb volt mint a terhességi hét szerint kellett volna (legnagyobb eltérés -2 hét volt). A többi érték, viszont egy-két héttel nagyobb volt. Ezek után a 37. héten szültem egy 3690 grammos babát, 49 cm-rel, viszonylag rövid lábakkal. Mára 5 éves lett a csemete, több mint 120 cm. Tehát remélhetőleg nem lesz törpe. :))

Remélem egy kicsit sikerült megnyugtatnom Téged!

További jó babavárást!

 

Katus

Előzmény: MrsN (595)
kheiron Creative Commons License 2006.11.25 0 0 620

Azt jelenti, hogy valamiféle vizeletelfolyási rendellenesség van. Ezek nagyobb része funkcionális, azaz nem áll mögötte érdemi fejlődési anomália, és bár a megszületett gyerek veséire orvosilag is oda kell figyelni, ez az eltérés kinőhető.

 

Szóval pár hét múlva - amikor a fiatok már kint van - szóljatok a neonatológusnak, aztán a gyerekgyógyásznak, hogy ezt látták. Egy kontroll ultrahangon meg majd meglátjátok, mi lesz.

Előzmény: bagrem (618)
bagrem Creative Commons License 2006.11.22 0 0 618

Kedves kheiron,

36 hetes terhességi UH-on az írták a leletre, hogy a jobb vesében 2mm, a balban 1.5mm -es pyelontágulat látható. Próbáltam utánanézni hogy ez pontosan mit jelent, de nem találtam pontos magyarázatot. Segítenél? A baba neme fiú.

előre is köszönöm.

A.

kheiron Creative Commons License 2006.11.20 0 0 617
A hyperechogen papillaris izom egy úgynevezett minor anomália, a kromoszóma-rendellenességek lehetőségére hívhatja fel a figyelmet, ha megmarad. Ha izoláltan jelenik meg, akkor egyáltalán nem kell aggódnod miatta.
Előzmény: sirwins (616)
sirwins Creative Commons License 2006.11.20 0 0 616

Kedves Kherion!

 

18. heti magzati szívUH vizsgálaton a bal kamrában hyperechogén papilláris izmot láttak. Szerinted ez micsoda? Tudtommal hyperechogén képe izombetegségnek van, de az diffúz szokott lenni, vagy necrozisnak. Lehet, hogy csak műtermék volt? A doktornő szerint nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani neki, de a 24. héten újra akarja látni. Mennyire kell aggódnom e miatt?

Köszönöm, Ági

kheiron Creative Commons License 2006.11.17 0 0 615
Kedves aquamarine!

Amennyire én tudom, ezek az eltérések az esetek nagyobb részében vagy változatlanok, vagy csökkennek.

Amúgy olyan, hogy "genetikai ultrahang" egyszerűen nem létezik.

A 18. héten végzett vizsgálatot szokás így hívni, hogy a kismama azt hihesse, hogy valami extraszuper vizsgálaton vesz részt, pedig ez is csak egy olyan vizsgálat, mint a többi. Te a 27-28. héten vagy, tehát már ezért sincs értelme így hívni a vizsgálatot.
Előzmény: aquamarine (613)
ecccsi Creative Commons License 2006.11.17 0 0 614
Köszönöm szépen :)))
Előzmény: kheiron (601)
aquamarine Creative Commons License 2006.11.17 0 0 613

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm a válaszod, kicsit megnyugodtam. Valóban csak a bal oldalon áll fenn az elváltozás. Remélem elnövi, és múlt időben beszélhetünk róla. Mennyi az esély rá az elkövetkezendő 10-13 hétben? (Nem kívánom, hogy jóslatokba bocsátkozz, csak a tapasztalatokra szeretnék rákérdezni.) A jövő héten alaposabban utánanéznek a dolognak egy genetikai UH keretében. Ezután döntenek újabb kivizsgálásokról, ha szükségesek. A családban - tudomásom szerint - nem fordult elő ilyen jellegű rendellenesség, a nagyobbik is egészségesen született. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a neurológusra, így rá fogok kérdezni, hogy van-e a kórházban, vagy erre felkészült klinikán kell szülnöm.

 

aquamarine

 

 

kheiron Creative Commons License 2006.11.16 0 0 612
Kedves aquamarine!

Ha a vizsgálat során 10 mm-nél szélesebbnek mérik az agykamrát, felmerül az agykamratágulat lehetősége - ez az agy fejlődési zavarát is jelezheti. Ugyanakkor a kérdésedből úgy tűnik, hogy ez az épp csak a határon levő méret csak az egyik oldalon látható.

Az úgynevezett "aszimmetrikus borderline kamratágulat" egy olyan eltérés, ami az esetek legalább 90 %-ában nem jár semmiféle rendellenességgel, sem funkciózavarral. Ugyanakkor fontos, hogy a megszületés után minél hamarabb lássa neurológus a gyereket, hogy biztosak lehessetek abban, hogy nincs semmi probléma.
Előzmény: aquamarine (610)
aquamarine Creative Commons License 2006.11.16 0 0 611

lat ventr ls

 

Bocsánat, a kép lemaradt.

aquamarine

aquamarine Creative Commons License 2006.11.16 0 0 610

Kedves Kheiron!

 

27. hetes kismamaként (második gyermek) a következő leletet kaptam:

Lat.ventr.ls:9-10 mm, agyköpeny 11mm. A szonográfus felhívta a figyelmeme, hogy mielőbb konzultáljak az orvosommal, tőle választ még nem kaptam. Ezért szeretnélek megkérni, hogy a mellékelt kép alapján mondj véleményt az "esetről", amennyiben lehetséges. Mi ez az elváltozás tulajdonképpen, kell-e aggódni, ha igen, akkor miért, mi okozhatta az elváltozást, mit lehet ellene tenni. A gyermek egyéb méretei, a korának megfelelnek.

 

Köszönöm: aquamarin

kheiron Creative Commons License 2006.11.15 0 0 609
Ez az. :-)
Előzmény: zözmi (608)
zözmi Creative Commons License 2006.11.15 0 0 608
Sikerült beilleszteni.
zözmi Creative Commons License 2006.11.15 0 0 607

Kedves Kheiron!

 

14-hetes vagyok,ma voltam ultrahangon,és meglepetésemre az orvos azt mondta a baba biztos fiú lesz. Ilyen korán ez már megállapítható? Ezt a képet nyomtatta ki.

 

MrsN Creative Commons License 2006.11.15 0 0 606

Köszi Kheiron! Próbálok nem foglalkozni ezzel. Ha hétfőn úgy látjuk, hogy minden - arányaiban - az eddigiekhez képest fejlődik, akkor megnyugszom, mert maximum tényleg rövid lába lesz :) 

Előzmény: kheiron (605)
kheiron Creative Commons License 2006.11.14 0 0 605
Kedves Ági!

Nyugi. :-) Ha baj van, érdemes majd akkor elgondolkodni a továbbiakon.
Előzmény: MrsN (604)
MrsN Creative Commons License 2006.11.14 0 0 604

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm szépen az infókat, bár nem nyugtattál meg.. :) hisz Neked is gyanús az érték. Mostmár teljesen felpörgettem magam, sikerült eljutnom a csontképződési zavarral járó fejlődési rendellenességtől az achondroplasiáig.. szóval most nem vagyok megnyugodva. Jövő héten megyek hétfőn egy 4D-s UH-ra, amire egyébként is akartunk menni és szerencsére egy genetikus fogja végezni, úgyhogy talán okosabb leszek. Bár nem tudom, hogy mit reagálnék, ha 23 hetesen kiderülne, hogy mondjuk törpe lesz a gyermekem. Ezen még nem gondolkoztam, csak szeretnék többet tudni. Addig meg próbálok nem gondolni az egészre és reménykedni abban, hogy ez nem számít kórosnak, vagy már azóta utolérte a többi értéket.

 

Ági

Előzmény: kheiron (600)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.13 0 0 603
Köszönöm.. egy kislány nagyszerű lesz baknak is, vajúdni úgysem fogok, egyszóval látom, nincs miért aggódnom.
kheiron Creative Commons License 2006.11.13 0 0 602
Kedves hmerike!

Igazán nem tartom valószínűnek, hogy konkrétan a vizsgálat során kifejtett nyomás okozta volna a mostani szurkálásokat.

De neked is csak azt tudom mondani, hogy ha nagyon foglalkoztat a dolog, akkor érdemes lehet újra megnézni téged ultrahanggal - elég röviden, célzottan a szurkálás helyére.

És bocs, hogy mindenkinek csak a "nézzetek rá", meg "lássuk meg, mennyit változik" jellegű válaszokat adom, de mivel óhatatlanul csak töredékinformációkat kapok tőletek, nem tudok teljes bizonyossággal nyilatkozni, csak általánosságokra tudok szorítkozni.
Előzmény: hmerike (597)
kheiron Creative Commons License 2006.11.13 0 0 601
Kedves ecccsi!

Nem hiszem, hogy a terhesség felénél érdemben meg lehetne ítélni, hogy mekkora lesz a magzat a 9. hónap végén. Még nagyon sok idő van addig, számtalan olyan körülmény adódhat, ami befolyásolja a "végereményt".

Ja, álmodozni lehet, aztán a gyerek akkorára nő, amekkorára csak akar. ;-)
Előzmény: ecccsi (596)
kheiron Creative Commons License 2006.11.13 0 0 600
Kedves Ági!

Így pusztán a számok alapján valóban nehéz lenne eldönteni, hogy mi az oka a többinél kisebb FL-nek. Annyira kilóg a többi közül, hogy első pillanatban mérési hibára gyanakszom, de ahogy írod, hogy nem vagytok magasak, talán még abba is belefér. Azt tudnod kell, hogy ezek a mérések mind plusz-mínusz 6-15 napos tűréssel készülnek, szóval önmagában a kisebb FL sem mutatja, hogy bármi baj lenne a magzatotoknak.

De ha nagyon mardos a kétség, akkor talán érdemes lehet nemsokára újra megmérni a babátok méreteit, és akkor - ha még mindig megvan ez az eltérés, de semmi más nem látszik - okosabbak lesztek.
Előzmény: MrsN (595)
kheiron Creative Commons License 2006.11.13 0 0 599
Kedves freezia!

Fontosság sorrendben. :-)

A méhszájat fedő lepény ilyen korán még nem jelent semmit, mivel az előttetek álló 28 hétben még bőven van idő arra, hogy a lepény visszahúzódjon a méhszájról, szóval érdemben majd a szülés előtti ultrahangon lesz érdemes megítélni a lepényed tapadását.

A méret meg jó, 1-2 milliméteren nem kell aggódni.
Előzmény: freezia (594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!