Keresés

Részletes keresés

Ilona23 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 11961
A szép nagy ruhákat én is. Mármint az abroncsos ruhákat.:)
Előzmény: Gombóc Artur78 (11959)
Ilona23 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11960
A szép nagy ruhákat én is. Mármint az abroncsos ruhákat.:)
Előzmény: Gombóc Artur78 (11959)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11959

Nem utánozzák, és nem írtál ilyet. Hiszen nem hasonlítanak rá, csak szeretik a nagy ruhákat.

Előzmény: Ilona23 (11957)
Ilona23 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11958

Egyetértek.

Előzmény: Gombóc Artur78 (11954)
Ilona23 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11957

Szmel.

 

 

Nem tudom honnan vettétek,de írtam valahol, hogy Sisit utánozzátok? Úgy emlékszem nem.

 

Igen, a képekről kiderül, hogy ti szerettek "pózolni", bár én nem használtam ezt a kifejezést. Ez a kifejezés szerintem nem méltó ahhoz, amit ti leírtatok lentebb a beöltözésetekről.

 

Lesz még további beszámoló? Rengeteg Sisi-s élményben lehetett részetek. Fotók Sisi-vel kapcsolatban? Kíváncsian várom a többit!

 

Köszönöm a választ, igazán kedves!

 

Itt is leírnám, hogy remélem nem gond a kérdések feltevése... ha leírunk valamit számolnunk kell azzal, hogy kérdések merülnek fel a hallgatóságban :)

 

Minden jót!

 

I.

Előzmény: szmelli (11951)
Ilona23 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11956

 VMelinda!

 

Dehogy haragszom! Köszi, hogy írtál.

 

Így már érthetőbb a sztori az olasz úrral.

 

Lentebb Szmel elmesélte, hogy volt a 2 eurós történet. Aszerint felfogta és értette akkor és ott a történteket, de azért köszi, hogy te is leírtad.

Mindenesetre nekem akkor se tetszett volna. Nem vagyunk egyformák.

 

Egy szavammal sem említettem, hogy Sisi akarsz lenni. Ezt nem is értem.

 

Minden jót!

 

Ilona

 

U.I.: remélem nem gond, hogy kérdéseket teszek fel. Hisz azért írtok, hogy részesüljünk az eseményekből.

Előzmény: V.Melinda (11953)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11955

Nagyon sok helyen érzem én is az elüzletiesedést, pl. Neuschwansteinban, de Mayerlingben, a nővéreknek köszönhetően egyáltalán nem lehet ezt érezni. Csak végtelen nyugalmat, amit a környezet ad az odalátogatónak. Én is választ követeltem ott a kérdéseimre, de csak madárcsicsergés meg enyhe szellő volt a válasz. Csak azt érezhettem meg, mi jelenthetett ez a hely Rudolfnak az életben.

Előzmény: maya40 (11943)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11954

A Hofburg egy olyan hely, amely mindig megújul, folyamatosan új személyes tárgyakat vásárolnak, ezért újra és újra meg kell nézni.

Előzmény: szmelli (11952)
V.Melinda Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11953

Sziasztok!

 

Gombócka!

Ahányszor megírtam a beszámolót, mindig elküldte ahogy szokta, de soha nem jelent meg a hozzászólásom és nagyon elszomorodtam emiatt. Jtoti javasolta, ahogy azt már Ő is megírta, hogy szövegszerkesztőbe írjam és így megmarad az irományom, így sikerült egy hét után Nektek is elolvasnotok.

 

Maya!

Látni kellett volna Miki rémült arcát, nem akarta elhinni, hogy az tényleg egy koporsó. A benne lévő néni méretei felől is érdeklődött! Mivel egyszer már voltam vele ott nem gondoltam volna, hogy így megérinti a dolog.

 

Ilona23!

 

Remélem nem haragszol meg, hogy beleszólok, de mivel ott voltam ismerem a szituációkat.

Az olasz úr Nem az igent mondta , hanem ránk mutatott, hogy egyikünk Si és a Másikunk Si, így ketten vagyunk egy Sisi. Ez így nagyon bután hangzik ahogy leírtam, de remélem érthető.

A Hofburgos 2 euró-hoz csak annyit, olyan sokan voltak körölöttünk és egyikünk sem szeretett volna  a családjától elszakadni, hogy láttam nem is fogta fel Szmel hogy mi történt. És én sem értettem....

 

Bár nagyon szeretem Sisi-t és korát, nagyon szeretem a nagy ruhákat, de nem szeretnék Sisi lenni és nem akarok az ő életével azonosulni. Engem nagy örömmel tölt el, ha egy embernek a napját széppé teszem azzal, hogy beszélünk és készítünk egy közös fotót.Ezt a magam nevében írom én ezt tényleg így gondolom!

 

Sok pusz!

 

Melinda

Előzmény: Ilona23 (11947)
szmelli Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11952

szia Gombócka:)

 

Az időbe, nem fért volna bele, mert két nap programjait sűrítettük egybe Bad Ischl miatt:) én nem is szerettünk volna most a Hofburgba menni, külön-külön már jártunk ott régebben.

 

Legközelebb egy csak bécsi utat fogunk tenni, és akkor a Práterbe is eljutunk majd talán, meg Sisi Múzeum együtt ilyesmi:)

 

szmel

Előzmény: Gombóc Artur78 (11942)
szmelli Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11951

Szia Iluska:)

 

Olaszul tudjuk, hogy a sí, az igen:)

 

Nem, az Úr, mutatta is, hogy két SISI Si and SI. Látni kellett volna a szitut, nagyon aranyos Úr volt:) mutatta és meg is érintette a ruháinkat. Jó érzés volt:)

 

Borravaló: őszintén szólva nagyon jól jött, mert egy embertől kaptunk csak, tiszteletből, nem hitte azt, hogy oda tartozunk, mert kérdezte, és mondtam neki, hogy hobbi és kit szeretünk nagyon. A Hofburg ajcsiboltjában azonnal elköltésre is került eme szép összeg, amit megosztottunk persze:)))

 

Mi Melindával, talán így érezzük magunkhoz a kort, Sisit, nem Sisit utánozzuk ezzel, mi csak szeretjük ezeket a szép, nagy abroncsos ruhákat:)

Igen, ő nem szeretett pózolni, mi szeretünk:)

 

Minden kérdésedre válaszoltam?:)

 

szmel

 

 

Előzmény: Ilona23 (11947)
Jtoti Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11950

Hát akkor egy számomra is nagy rejtély megszűnt!

Úgy voltam én is egy két dologgal, mint Te az Aktuellekkel

hogy nem értettem, de úgy emlékeztem, hogy annak ott kellene lennie:(

Persze kérdezni nem mertem, mer a saját bénaságomat okolom mindig mindenért:)

Előzmény: maya40 (11946)
Jtoti Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11949

Ilonka:)

 

:(


Most azonnal válaszolok!

 

Előzmény: Ilona23 (11948)
Ilona23 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11948

Jtoti:

 

Ha lesz időd, kérlek válaszolj a leveleimre, akár egy-két mondat is elég, csak érezzem a törődést :)

 

Szép napot!

Előzmény: Jtoti (11945)
Ilona23 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11947

"....Egy olasz Úr volt a legkedvesebb a közös fotó előtt:
Két SI- SI, Melinda volt az egyik jómagam a másik. Ennél nagyobb bókot nem kaphattunk volna:)))..."

Nem bántásból,de nem lehet, hogy a bácsi csak helyeselt valamire? Esetleg azt mondta olaszul, hogy igen,igen? Komolyan kérdem, mert amikor két hétig Mallorca-n voltam és lépten-nyomon azt hallottam, hogy si, si akkor mindig odakaptam a fejem, hogy hol? Hol van Sisi??? Aztán egy idő után megszoktam, hogy így beszélnek, ha valamit helyeselnek, nem azt mondják, hogy si, hanem: si, si :)

De ha olaszul beszélgettetek vele és úgy mondta, hogy ti két Sisi vagytok, akkor bocsi, csak a fentiekből nekem ez nem derül ki pontosan.

Biztos nagyon jó lehetett Bad Ischl-ben. Tudni kell értékelni az ilyen lehetőséget! Nem mindenki jut el ide és úgy gondolom, ha vagyunk olyan szerencsések, hogy mi ott lehetünk és érdeklődünk, netán szeretjük Sisi-t akkor ezt a lehetőséget a lehető legjobban ki kell használni. Régóta vágyom oda és remélem egyszer el is jutok erre a szép és igencsak fontos helyre!

"....Bécsben az egyik fényképnél még 2 eurót kaptunk borravalóra:) nagyon kedvesek voltak az emberek, azt hiszem elmondhatjuk, külföldön is megéri beöltözni:)))))...."

El is fogadtátok a 2 eurót? Ez nekem kicsit kínos lett volna, de lehet, hogy bennem van a hiba:) Lehet azt hitte az illető, hogy nektek ez a munkátok, hogy az utcán járva-kelve szórakoztassátok a jó népet? Mint a Mozartnak öltözött fiatalemberek? Én ezt egy kicsit megalázónak érzem, de lehet, hogy csak azért mert nem voltam ott és nem ismerem a szituációt.

 

Sisinek vajon tetszett volna egy hasonló szituáció? Nem hinném, ő eleve nem nagyon szerette (már amennyiben jól értesültünk) ha megbámulták, fotózták és látványosságnak állították be.

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat és köszi  sok fotót a beöltözésetekről. Kívánom, hogy legyen még sok ilyen szép élményben részetek! :)

Előzmény: szmelli (11930)
maya40 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11946

Az utóbbi időben a rengeteg átszervezés miatt, sokszor előfordult velem is, főleg a reggeli első hsz-knél, hogy elpárolgott.

 

És ha már itt tartunk, nem tudom észerevetted-e, hogy a honlapról rengeteg képanyag eltünt. Nagy nehezen rájöttem egy lehetséges okára, nevetesen arra, hogy a honlap galériájába feltett és a közvetlenül a gépeinkről betallózott képek adatait egy azóta megszűnt tárhely tárolta.

Ezért tűnt el pl. Töri sok képanyag, és Mrs. Nic táblázata is, utóbbit pótoltam. Szóval mindenképpen érdemes lenne egy online képtárat használnunk, és onnan belinkelni a képeket inkább. Az Indafotó nagyon jó - onnan szoktam ide beszúrni az általad römmel fogaott nagyon nagy képket. Sajnos a Picasa web az utóbbi időben nem enged semmilyen képet áthozni onnan, valamit nagyon elbaltáztak ott az átalakításokkor. Onnan csak az albumot lehet belinkelni, ahogy a Hírmondóval is csináltam. Van még a Flickr, de azt még nem próbáltam.

Előzmény: Jtoti (11945)
Jtoti Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11945

Mayánk Drága:)

 

Hát egyszerre írtunk, és Te kis mindentudó

hoztad is a választ, amit én olyan bő lére eresztve fejtettem ki.

Ez a különbség (meg sok más is) közöttünk, gyors, pontos,

szakszerű válaszodat "előbbre helyezte" az index, nem baj,

azért a jó szándék nálam is értékelhető, ugye?  :D

 

Ritkán olvaslak, mert írni nekem sem volt módomban:(

 

Előzmény: maya40 (11943)
Jtoti Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11944

Sziasztok:)

 

Gombócka, bár nem tőlem kérdezted, de talán én is válaszolhatok, mivel

ha jól sejtem V.Melinda arra gondolt, bár mindenkivel előfordult ez egy

párszor én is úgy oldottam meg, ahogyan az okosak talán mindig is

szövegszerkesztőbe írnak és egérrel emelik ide be az írásukat:)

 

Azzal együtt, hogy egy párszor azért elfeledkezem erről és úgy

gondolom 1-2 sor miatt nem érdemes, aztán lesz belőle több és zsupsz,

valamiért eltűnik a fogalmazvány:(((( Nagy méreg.

 

Régen az index, ha túl léptük az idők akkor is sajnálatát fejezte ki és

lenyúlta ha nem mentett a küldöm előtt, persze ha lehet ezt a hibát

már nem követem el.

 

Így vagy úgy, de mivel ezt mindnyájan tudjuk mégis megtörténik újra meg újra

sajnos:(

 

Remélem erről a cselről lehetett szó, mert nincs sok a tarsolyomban :D

Előzmény: Gombóc Artur78 (11942)
maya40 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 11943

Melinda ez is egy szuper beszámoló volt, a végén remekül szórakoztam. Mármint a két Sisin.

 

Érdekes ez a dolog Mária Terézia koporsójával, én is így gondolok rá, kisfiad rossz érzéseit nagyon meg tudom érteni.

 

Az meg, hogy Mayerlingben nem érintett meg a hangulat, gyanítom az elüzletiesedésnek épp úgy betudható, mint a nyárnak. Én valahogy úgy képzelem, hogy hasonlóan hideg időben, mint akkor volt, jobban rá lehetne hangolódni.

 

Anyukád valószínű, úgy járt, ahogy én anno Széchenyi sírjánál. Elég nehéz meghatódni, ha olyasmit látsz, vagy hallassz közben, amin muszáj nevetni.

 

Ami az indexet illeti: Én, mielőtt elküldöm a hozzászólást, ctrl+C-vel felveszem a szöveget egérbe, esetleg kimásolom jegyzettömbbe.

Előzmény: V.Melinda (11941)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 11942

Köszönjük a beszámolót.

Jó lehetett, hogy a ruhátok alapján Sisinek néztek titeket.

Kár, hogy a Burgban csak a boltig jutottatok:(((

Azt nem értem, hogy Jtoti tanácsára hol itt a csel:))

Előzmény: V.Melinda (11941)
V.Melinda Creative Commons License 2011.09.04 0 0 11941

Sziasztok!

 

Ti nem tudjátok, de ez már a harmadik beszámoló amit írok nektek, az első kettőt az index megtartotta magának....

Jtoti tanácsára cselhez folyamodom, így talán egy hét után mesélhetek én is valamit.

 

Vártam ezt a nyaralást a szüleimmel minden évben elmegyünk valahová. Nagyon örültem amikor Szmel mesélte, hogy hová készülnek, így össze egyeztettük a két időpontot és együtt mentünk!

 

A nyaralás elejére terveztük a leghosszabb utat, mert még mindenki friss, élményekre vár könnyeben viseljük a fáradalmakat.

 

Izgalmas utunk volt, de szerencsésen megérkeztünk Bad Ischl-be.

Férfiak, csemeték az autómúzeum, Melindák szülők a Császár Villa felé indultak. Nem csodálkozom, egy percig sem, hogy Zsófia megvette ezt a kastélyt, valami csodálatosan szép! Családias, mint Gödöllő! Az emberek nagyon kedvesek voltak, sok fotó készült.

Nagyon örülök, hogy láttam azt a helyszínt, ahol Ferenc József és Sisi számára minden elkezdődött, majd véget ért...

És maga a város is magával ragadó, még magyarokkal is találkoztunk.

Hazafelé megnéztük a tavat, ahová a jegyespár kikocsizott. Van egy nagyon aranyos turistaház a parton, el tudnám képzelni ott az életem...

Fáradtan, de csodás élményekkel értünk a szállásra.

Másnap aztán irány Mayerling. Én valahogy máshogy képzeltem a faluban az elhelyezkedését, de gyorsan megbarátkoztam a valósággal. Valahogy vártam egy érzést, ami talán megérint a helyből, ami nem jött. Majd később Heiligenkuz- ban a sírnál viszont annál erősebben tört rám, és ahogy észrevettem Szmel-re is. Sokat beszélgettünk arról a rég elmúlt éjszakáról és az örökké titokban maradó eseményekről.

A következő megálló Bécs volt, a Kripta. Az én drága gyermekem egyből azt kérdezte Mária Terézia nagy szarkofágját látva, „Ugye nem fogok rosszat álmodni Anya!” Nekem nagy élvezet volt látni az emberek arcát, amint megláttak minket. Édesanyám mesélte utólag, hogy amikor Erzsébet sírjánál álltunk, egy házaspár lépett velünk szembe a terembe és elkerekedett szemmel és tátott szájjal álltak. Utólag tudtam meg miért volt olyan piros Anyukám, alig tudta a nevetést visszatartani, én meg azt hittem rosszul van szegény.

A Párom a kijáratnál várt minket, Őt egy idős angol úr találta meg, hogy:”Most érdemes ám lemenni, mert két Sisi is van lent a kriptában !”

A Burg volt a következő helyszín, ahová szerettünk volna eljutni, az a pár száz méter amit megtettünk, valóságos túrának tűnt a közel negyven fokos melegben. Mindenki hősiesen bírta, az ajándékbolt is, ami áldozatunkká vált.

Az utolsó nap csak a családról szólt és a vízről, azért ezt is nagyon élveztük!

 

Remélem nem voltam túl hosszú! További szép hétvégét mindenkinek!

 

Melinda

 

 

 

Ilona23 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 11940

arról nem is beszélve, hogy nálunk a strandbelépők hétvégén drágábbak, mint hétköznap...ezen a turisták rendszerint ámultak és bámultak, mert máshol ez nem igazán szokás...

Előzmény: maya40 (11938)
szmelli Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11939

Igen, olcsóbb  volt, egész napra, és persze sokkal minőségibb is. Csúzdapark a kicsiknek több medencével, és a tóban meg nagyokat lehetett úszni.

 

A kedvencem az volt, hogy jéghegyek álltak ki a vízből és felfújhatóak és arról ugráltak a gyerekek a vízbe:) és volt a tó közepén kb. egy fából készített festett város jellegű, amit a partról is lehetett látni, a színházból, ott tartanak nyári előadásokat. Élvezet volt addig elúszni, nem messze már a hajók közlekedtek a Mörbischen.

 

Nagyon-nagyon jó volt:DDD

Előzmény: maya40 (11938)
maya40 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11938

Ez aranyos sztori, mármint a fókás. Kedves ember lehetett.

 

Az is érdekes, hogy ott olcsóbb a strand, mint itthon. Főleg, mert folyton azzal takaróznak itthon, hogy a nyugati árak így meg úgy.

Előzmény: szmelli (11936)
Gombóc Artur78 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11937

Mondtam is Tominak, mikor ott voltunk a tónál, hogy Hofburg bezzeg fürdött itt. Erre Ő: Egy épület nem fürdik:))

 

Előzmény: Hofburg (11935)
szmelli Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11936

Szia Hofburg:)

 

A Stanbergi tóba én is szívesen belevetném magamat:))

 

A Mörbisch See-n voltunk fürdeni, ami 4, 5 euró felnőtteknek, Annának ingyen volt, míg Mikinek, Melinda kisfiának is csak 2, 5 euró egész napra:) Szoboszló fürdőára sokkal drágább, mély helyieknek is... csak összehasonlításképpen...

 

Szóval ott csúszdáztunk, és egyszer csak Anna meglátta, tűzön-vízen:D át gázolt érte, és akkor mondta a bácsi, hogy játszhatunk vele, utána meg mondta, hogy hagyja, nekünk adta.) annyira örültem neki:)) persze Annácskám is.

 

Végig szorította, vitte, vele is aludt:) itthon pedig este vele fürcsizik:))

 

ez volt  a sztori:))

 

Fóka amúgy Bepanthen márkájú:)

 

szmel

Előzmény: Hofburg (11935)
Hofburg Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11935

Ezen a fürdőhelyen még sosem voltam. Ami nem csoda, hisz Ausztriában máshol sem.:) Bajorországban, a Starnbergi tóba vetettem bele magamat, mert azt muszáj volt!:)

Írod, Annácska aegy bácsitól kapta a fókát (ami Nekem különben nagyon tetszik!:)). Hogyhogy, miért, hogyan?

 

 

Előzmény: szmelli (11934)
szmelli Creative Commons License 2011.09.01 0 0 11934

Sziasztok!

 

Néhány nyaralásos fotót szeretnék feltenni Nektek:)

 

indulásra készen állok!

 

Apa és a Toyota

 

ilyen szép fókát kapott egy bácsitól a Mörbisch See-n.

 

egy szép közeli kép Mixi jóvoltából:)

 

Apa is fókázott:)

 

Annácska szalad, de hová?:)

 

Szép napot mindenkinek!

 

szmelli anyu

szmelli Creative Commons License 2011.08.28 0 0 11933

Bizony, mindjárt teszem fel a képet a fő topikba. Nézdd meg:))

Előzmény: maya40 (11931)
maya40 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 11932

Egy érdekes cikk, amit még akkor is érdemes elolvasni, ha nem érdekel a téma benneteket.

 

Nem dísz, hanem díszletvilágítást kapott a Parlament

Mit akar mondani Kövér László a dunai luxushajóknak? Megnéztük az Országház díszkivilágítását, és elemeztük, milyenek Budapest főbb intézményei éjszaka. Tovább »

forrás: Index.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!