Keresés

Részletes keresés

Frencis Creative Commons License 2009.11.09 0 0 884

Ma egész napos teszten esett át a fűtésem, de sajnos megbukott. :( Gyakorlatilag tegnap este óta ötösön mennek a radiátorok, ma 9 és 18 óra között hármason mentek, azóta újra ötösön. A lakás 18 órakor 19 fokos volt, most 20,5 fokos. És tegnap este nálam is langyos volt a víz.

Reggel járt nálam szerelő is, azt mondta műszakilag teljesen rendben vannak a radiátoraim, a probléma a kazán hőfokával van, amely túl alacsonyra van állítva.

Javasolnék én is egy mihamarabbi lakógyűlést... 

Előzmény: petlak (882)
Roan1 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 883

Szia!

 

Én késő este értem haza, s fűtés volt (vagy lett, mert a törölköző-szárítón reggelre megszáradt minden), de melegvíz helyett csak valami nagyon langyos csordogált a csapból...

 

Mostantól mindig írni fogom, ha valamilyen időpontban nincs melegvíz vagy fűtés, javaslom, mások is tegyenek így, hogy ezeket össze tudjuk szedni.

 

üdv

 

R

 

Előzmény: petlak (882)
petlak Creative Commons License 2009.11.09 0 0 882

Minden Kedves Lakóhoz!

 

Nem tudom, hogy kinek vannak még problémája a fűtéssel, de én tegnap este tapasztaltam, hogy minden helyiségben fűtöttem egy órán át és mégis fáztam! Így arra kérném azon lakókat, akik szintén ezt tapasztalták, azok írjanak, és mielőbb szervezzünk meg egy lakógyűlést, ahova a  közös képviselőt is meghívnánk, hogy együttesen oldjuk meg ezt a problémát!

 

Előre is köszi!

 

Petlak

Roan1 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 881

Szia!

 

Rendben, várlak benneteket! Ha esetleg valamiért hét után érnék haza, majd jelzem a neten.

 

üdv

 

R

Előzmény: Manolya7 (873)
Jackopower Creative Commons License 2009.11.06 0 0 880
Szia,

Már a fórumban is írtam ezen szívfájdalmamról, úgy ez év januárban. Még raktam is be képet róla. Aztán utána derült ki, hogy már el van adva. :-(
Nagyon jó a "kőrerkélyed", meg hogy a szobából a nyitott bejárati ajtón ellátni a végtelenségig. És az a kis szabadtéri folyosó is szerintem nagyon jól néz ki.
Szóval gratula érte. Pát hónapja a folyosóról láttam, hogy szép nővények is vannak beültetve, meg elparavánoztad.
Úgyhogy maradt a hatodik emelet.
Előzmény: B703 (879)
B703 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 879
Mármint a B703-ra gondolsz? mikor jártál itt? :)
Előzmény: Jackopower (878)
Jackopower Creative Commons License 2009.11.05 0 0 878
Már egy éve fáj a szívem azért a lakásért (hatedik, sarok, körpanoráma).
Jártam bent háromszor. Az a kedvencem a házban.
Így maradt a számomra harmadik legjobb. Merthogy a második legjobbat meg a „Főnők” szerezte meg.
Előzmény: B703 (875)
Manolya7 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 877
Na akkor nem csak én fázom:) Bár most már jó idő van, de 3asnál feljebb nem vagyok hajlandó tekerni:D Engem két oldalról elvileg fűtenek, felettem alattam nem tudom laknak-e.
Előzmény: Frencis (876)
Frencis Creative Commons License 2009.11.04 0 0 876
Nálam jelenleg is ötösön megy, már kb. három órája. A jelenlegi hőmérséklet 20,5 fok. Nincs meleg. :(
Előzmény: B703 (875)
B703 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 875

Szia!

 

A jelenség, hogy nem folyamatosan fűt a radiátor nekem is feltűnt, de megvan a magyarázata :)

Állítólag a szabályozólyában ( a kis tekerőben) van a termosztátor, tehát nem fűt folyamatosan. Gondolom ha eléri a főfokot, akkor kikapcsol, aztán egy idő után újra be. Nálam általában 3ason megy fűtés, és kb 21-23 fokos a lakás annak ellenére, hogy a 7diken vagyok a sarkon, és egyetlen közvetlen szomszédomban sem laknak :) Bár lehet, hogy alattunk fűtenek ennyire jól :)))

 

 

Előzmény: Manolya7 (874)
Manolya7 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 874
Nem értem én ezt a fűtést!
3asra tekerem egy ideig fűt jó meleg és egy idő után majdnem teljesen kihűl a fűtőtest, miért van ez? Valaki tudja, vagy érti ennek működését? Esetleg megosztaná velem tapasztalatait? köszi
Manolya7 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 873
Ok. Akkor majd vmikor a jövő héten megyünk kedd magaslatában 7-8körül :) Addig is jó vendéglátást!
Előzmény: Roan1 (872)
Roan1 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 872

Szia!

 

Szerintem sok az a 6.000 én 2-3 körül szoktam fizetni (nem általány). A 8 az egyáltalán nem késő, néha csak akkor érek haza... Jövő héten gyertek bármikor este felé, ez a hét már elkelt:)

 

R

Előzmény: Manolya7 (870)
Dorina1026 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 871

Kedves Lakók!

 

Sikerült végre kiderítenem hol lehet a bejárati ajtók kulcsát másoltatni. Szóval ha valakinek problémája van a másoltatással az alábbi címre kellene elfáradni:

 

Szupra-Zár Kft.

1087 Budapest, Luther u. 4-6.

 

Információm szerint Budapesten ez az egyetlen hely, ahol ezeket a kulcsokat le lehet másoltatni.

 

Üdv.

Dóra (értékesítés)

Manolya7 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 870
Mondjuk addig jó amíg nem kell fizetni semmit:D
Elműsök ma voltak nálam hozták a szerződést meg vmit csináltak a szekrényben is. Úgyhogy az jön lassan. Ki mennyit fizet általában villanyra? Mert én átalányban kértem a fizut, de nem tudom a 6ezer az mennyire sok?!
Én csak esténként, néha délutánonként is fel szoktam tekerni a fűtést de általában csak az egyik nagy radest, én elég fázós vagyok, de mondjuk november eleje van még így is jobban állunk mint azok akik október eleje óta fűtenek a távhővel (de ott legalább meleg van)
Roan1 mindig máskor vagyok itthon úgyhogy nem tudom megmondani előre mikor. Neked mi nem késő és melyik napok jók? Valamelyik nap nagyon gondolkodtam rajta, de nem tudtam a 8óra mennyire késő. Nálam meg még olyan káosz van hogy nincs is nagyon mit megmutatnom a lakáson, de ahogy gondolod:D
Előzmény: Roan1 (869)
Roan1 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 869

Sziasztok!

 

Nekem sincs hőmérőm, de nem fázom, pedig alig-alig fűtök, persze ez megszokás kérdése is - no meg persze, hogy a szomszédok mennyire fűtenek.  Azt viszont én is észrevettem, hogy míg nyáron a víz leforrázott, ha alátettem a kezem, most már csak meleg...

 

Manolya7, ne légy szégyelős, ha gondolod, majd átcsengetek én, csak mond meg, mikor, mert nem szeretnék zavarni.

 

A villanyt átírás után már te fizeted, a többiről hó elején jön mindig összesítés, közös költség (190 Ft/m2, ha jól emlékszem), víz (képviselő olvassa le, hideg: 555 és meleg: 2.300 Ft/m3), fűtést meg még én sem fizettem.

 

üdv

 

R

Előzmény: Manolya7 (868)
Manolya7 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 868
Köszi a gratulációt, ide kicsit hamarabb sikerült beköltöznöm mint MU-ba:)
Én is kicsit eltűntem mert csomó dolgom van,volt. Itt se volt időm egyik szomszédhoz se átmenni, bocsi Roan1, de kicsit szégyenlős is vagyok.
Nekem nem dobtak be semmi papírt a fűtésről!
Amúgy a befizetendőkről bedobnak majd egy csekket, vagy ez hogy megy? Az elműt átjelentettem, de a víz, fűtés, közös költség érdekelne mikor esedékes fizetni és mennyit?!
Előzmény: Jackopower (867)
Jackopower Creative Commons License 2009.11.03 0 0 867
Manolya7, El is felejtettem gratulálni, hogy sikerült beköltőznöd. Már Én is alig várom.
OFF
MU ügyben, annyi hogy ment újabb felszólítás, hátha....
ON
Remélem a fűtési gondok, csak átmenetileg és csupán beállítási gondok vannak, amit megoldanak januárig.
Előzmény: Manolya7 (865)
Frencis Creative Commons License 2009.11.03 0 0 866

Sajnos még mindig problémák vannak a fűtéssel nálam is. Hiába megy ötösön az összes radiátorom, a lakásban 19,5C van. Az óra meg persze veszettül pörög, meleg meg sehol.

Jó lenne valami megoldást találni rá. Közös képviselőnek már szóltam többször is. Majd utánanéz... majd utánanéz... majd utánanéz....

Mikor tartunk újra lakógyűlést? Azt hiszem ideje lenne.

Előzmény: megyerizs (864)
Manolya7 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 865
Én nem merem 5ösre tekerni a fűtést, mert a közösképviselő azt mondta durva gáz számlák lesznek ha annyin megy. Én még nem igen fűtök, de ha kicsit feltekerem a radest, akkor 10percig meleg (nem forró) és utána nem fút tovább csak épp langyos. Nincs hőmérőm, de nem is tudom ez így mennyire jó. A melegvízzel is bajaim vannak, délután tényleg csak meleg, semmi forró víz, simán ki tudom nyitni teljesen és nem forró. Sőt a konyhában a nyomással is van vmi gáz. Épp kérdezni akartam hogy ti hogy álltok a fűtéssel, de ezek szerint ti se vmi jól. Csak mert én parázok feltekerni azért nem szeretnék megfagyni se majd:D Jó lenne ha nem lenne olyan drága!
Előzmény: megyerizs (864)
megyerizs Creative Commons License 2009.11.02 0 0 864

Sziasztok!

 

Nem tudjátok hogyan számolódik a fűtés?

A közös képviselő által bedobott papíron 38Ft/egység van.

Az órán 1,192 volt tegnap este most 1,234. Ha egy nap alatt elment 42, akkor elég húzós fűtés számlákat fogunk kipengetni. (42*38=1596*30=47880Ft)

Amúgy Nálatok meleg van?

Tegnap délután jöttünk haza és 5-ösön ment mind az 5 radi, de 20,5C-nál nem ment feljebb. Most is csak 21C van. És még kint nem röpködnek a mínuszok.

Sajnos a két kicsi mellett muszály fűteni.

 

Remélem rosszul számolok:)))

 

 

Jackopower Creative Commons License 2009.11.02 0 0 863

szucs.dora KUKAC pikkolo.hu

 

vagy

 

06-hetven-938-4671

Előzmény: petlak (861)
Roan1 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 862

Szia!

 

Szűcs Dóra: 20/392-1274

 

üdv

 

R

 

UI: Feltétlenül garázs kell? Két házzal odébb van egy nyitott, de őrzött parkoló, a kiírás szerint a havi bérlet 6000 Ft. Ha esetleg az is szóba jöhet, érdemes azt is megnézni.

Előzmény: petlak (861)
petlak Creative Commons License 2009.11.02 0 0 861

Hello!

 

Esetleg Dóri számát meg tudnád adni?

 

Előre is köszi!

 

Petlak

Jackopower Creative Commons License 2009.11.02 0 0 860
Szia,

Szerintem ha a lakásokat is bérbe adják, akkor a garázst is tudnád bérelni. Vedd fel a kapcsolatot ezzel kapcsolatban az építtetővel, vagy a Dórival.

Szia,

Előzmény: petlak (859)
petlak Creative Commons License 2009.11.02 0 0 859

Kedves Lakók!

 

SEGÍTSÉGET kérnék!

2009.11.06.-2009.11.22ig bérbe vennék-persze megfizetném- egy autóbeálló helyet, attól aki tulajdonos, de nem rendelkezik autóval!!

 

Várom a kedves lakók mielőbbi segítségét, jelentkezését!

 

Előre is köszönöm!

 

PETLAK

Jackopower Creative Commons License 2009.10.25 0 0 858
Ezek nagyon pozitív hírek. (beléptető, kamera, közös költség nem fizetők felkeresése, garázst az használhassa, aki fizetett is érte, LED-es lámpa.)
Kezd szimpi lenni a közös képviselő!
Remélem a fűtési „kimaradások” is rendeződnek érkezésemig.

Köszi. :-)

Előzmény: B703 (854)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 857

Sziasztok!

 

Mondjuk arról valóban beszéltünk a gyűlésen, hogy ne nyithassa ki mindenki a garázskaput, de riasztós/bírságolós/kamerás megoldásról nem volt szó. Kezd egyre izgalmasabb lenni az ügy.

 

R

Előzmény: B703 (854)
megyerizs Creative Commons License 2009.10.24 0 0 856
Szia,
Légyszíves a takarító Hölgynek is szóljatok az új rendszerről, mert Ő a garázskapun keresztül viszi ki a kukákat. Legalább is még pár hete úgy vitte!
Köszi
Előzmény: B703 (854)
legallyfoxy Creative Commons License 2009.10.24 0 0 855
Sok értelme van h nem lehet lezárni belülről, nekem nincs kocsim, de ha ugy jövök haza h nyitva a garázsajtó akkor azon át jövök be és lezárom. Mint múltkor a kis világoskék kocsi után... Jövőheti kamerákat ki fizeti?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!