Keresés

Részletes keresés

brasil82 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2323
Üdv!

Ronaldóról egy pár gondolat: a VB előtt én voltam az egyik, aki a leghangosabban állítottam, hogy Ronaldo nélkül nincs brazil válogatott. Azonban eltelt a VB, új éra, új időszámítás kezdődött. A Dunga által eddig kihírdetett 3 keretből világosan kitűnik, hogy a cél hosszú távú, nem elsősorban a jövő évi Copa América, hanem a 2010-es VB van célkeresztben. A jelenlegi keretben Edmílson és Gilberto Silva a két legidősebb, egyaránt 1976-ban születtek, vagyis 2010-ben 34 évesek lesznek. Talán jók lehetnek még akkor is. (Dunga 1998-ban, 35 évesen az egyik legjobbja volt az akkori selecaonak) Ronaldo esete - bár ő is 1976-ban született - teljesen más: abban sem biztos senki, hogy a mostani sérüléséből milyen állapotban tér vissza. Lehet, hogy fut egy jó idényt, és jövő tavaszra nagyszerű formába lendül, nem tudni. De abban szinte biztos vagyok, hogy 2010-re sehol sem lesz már Ronnie.
Remélem, hogy Dunga most nem csak a sérülése miatt mellőzi. Véleményem szerint - bár természetesen nem ez számít - RONALDÓT EL KELL FELEJTENI ÖRÖKRE, VÉGE, LEJÁRT AZ IDEJE!!!
Steffi21 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 2322
Sajnos Cicinho is kidőlt pár hónapra.-(((
Előzmény: CaRl_OS (2320)
GDávid Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2321
Maicon helyett bőven ott lenne a helye a keretben. nagy kár, hogy most már a braziloknál sem biztos csapattag, pedig ott az utóbbi időben mindig jól játszott.
Előzmény: CaRl_OS (2320)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2320
Ronaldo serult,Adriano meg boven forman kivul van.Cicinhot viszont nem ertem,h miert nem hivta be,jol jatszott az elozo valogatott meccsen is,bar igaz h a Madridnal melloztek,de most Salgado serulese miatt kezdo.Mondjuk Daniel Alves se rossz valasztas :)
Előzmény: Steffi21 (2319)
Steffi21 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 2319
Ronaldo/Adriano pihentetve?
Előzmény: brasil82 (2317)
galimano Creative Commons License 2006.09.22 0 0 2318
Na, egyik nagy kedvencem Daniel Alves végre a brazil válogatottban. :-)
Előzmény: brasil82 (2317)
brasil82 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 2317

Üdv!

 

Dunga kijelölte keretét az október 7-i Kuvait, és október 10-i Ecuador elleni mérkőzésekre. Érdemes alaposan áttanulmányozni, eszméletlenül tetszik nekem, végre úgy érzem, hogy olyan csapatépítést láthatunk, amely abszlút szakmai döntéseken alapszik!

 

KAPUSOK: Gomes (PSV Eindhoven), Hélton (FC Porto) - 1978-as születésű, játszott az 1997-es U-20-as VB-n és a 2000-es Olimpián

 

JOBBHÁTVÉDEK: Maicon (Inter Milan), Daniel Alves (Sevilla) - VÉGRE!!!

 

KÖZÉPHÁTVÉDEK: Lúcio (Bayern München), Juan (Bayer Leverkusen), Alex (PSV Eindhoven), Luisao (SL Benfica)

 

BALHÁTVÉDEK: Marcelo (Fluminense), Adriano (Sevilla) - SZINTÉN VÉGRE!!!

 

VÉDEKEZŐ KÖZÉPPÁLYÁSOK: Gilberto Silva (Arsenal), Edmílson (FC Barcelona), Dudu Céarense (CSZKA Moszkva), Lucas (Grémio) - ő az egyetlen, akit nem ismerek,1987-ben született

 

TÁMADÓ KÖZÉPPÁLYÁSOK: Elano (Shaktar Doneck), Ronaldino (FC Barcelona), Kaká (AC Milan), Daniel Carvalho (CSZKA Moszkva)

 

CSATÁROK: Fred (Olympique Lyon), Robinho (Real Madrid), Vágner Love (CSZKA Moszkva), Rafael Sóbis (Real Betis)

 

 

IMÁDOM DUNGÁT!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2316
Nincs klubja, a Portsmouthnál volt/van próbajátékon.
Előzmény: galimano (2315)
galimano Creative Commons License 2006.09.20 0 0 2315
Meg tudná mondani nekem valaki, hogy hol játszik most Denilson ? (Nem az Arsenalos.)
Bubu turkálója Creative Commons License 2006.09.14 0 0 2314

Sziasztok:

 

Régi brazil Umbro mez eladó. XL-es, 3200 Ft. A postaköltséget állom. A bubuturkalo@freemail.hu címre írjatok.

szponzor Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2313

Egy nem túl jó hír:

 

Egy szurkolót meglőttek, harminckettőt pedig letartóztattak a brazil élvonalbeli Sao Paulo-Corinthins futballmeccs alatt és után kitört zavargások során.







A fanatikusok már a mérkőzés alatt törtek-zúztak és a biztonságiaknak többször közbe kellett avatkozniuk.

A gól nélküli döntetlennel zárult összecsapás után a Morumbi-stadion környékén folytatódtak a zavargások: a szervezett bandák egymásnak estek, autókat borogattak fel és botokkal, kövekkel támadtak a biztonságiakra, akik csak nagy nehezen tudták helyreállítani a rendet.

(MTI)

szponzor Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2312

Most, hogy írtad, Carlos Germanóról mintha derengene valami, de a többiek továbbra is "terra incogniták".

Egyébként köszi! Gyors és pontos kiszolgálás volt.

Előzmény: brasil82 (2309)
szponzor Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2311
Valdanót és Redondót kifelejtetted. ;-)
Előzmény: jazoli (2310)
jazoli Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2310
Ja én meg a brazilok után mellett az argentínokat szeretem a legjobban (Solari, Cambiasso hmmm)
Előzmény: szponzor (2308)
brasil82 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2309
Na, akkor megpróbálok mindegyik általad kérdezett játékosról pár fontosat írni

GEOVANI: a 88-as brazil olimpiai csapatban Romário csatártársa volt, a legtöbbet a Vascoban játszotta, de egy szezont lehúzott a Bolognában is. 23/ 5 a mutatója


RONALDO GIOVANELLI: Ő nem az, akire gondolsz, ő kapus volt, egy meccsen játszott 1993-ban a németek ellen


CARLOS GERMANO: Nehezen tudom elhinni, hogy róla nem hallottál: 1995-1998 között volt állandó cserekapus, 9/ -7 a mutatója. Kerettag volt a 97-es mini-VB-n és a Copán valamint a 98-as VB-n


CÁSSIO: 1991-ben egy meccs Wales ellen


SÉRGIO MANOEL: 4/ 0, 98-ban játszott a Gold Cupon, ami számodra érdekes lehet, hogy 2004.július és december között Argentínában, az Independiente játékosa volt


RAMÓN: Egy szezont játszott a Bayer Leverkusenben, 2001-ben csapattag volt a Konföderációs Kupán, a franciák ellen nagyon szép szabadrúgásgólt lőtt. 5/ 1


BRUNO CARVALHO: 4/ 0 1995-ben


GÉLSON: 1/ 0 1995-ben


YAN: Szintén 1/ 0 és szintén 1995-ben


CÉSAR BELLI: Róla is "kellett" hallanod, 8/ 0, kerettag volt a Copán 1999-ben és játszott a Konföd.Kupán, valamint szerepelt a PSG és a Rennes csapataiban


RONI: 1999-ben 4/ 2, ő is szerepelt a Konföd.Kupán, az elődöntőn és a dőntőben is gólt szerzett


FÁBIO: Most a Cruzeiro kapusa, de korábban a Vascoban szerepelt sokáig


FERNANDO HENRIQUE: Szintén kapus, a Fluminensében véd. 2004-ben Haiti ellen játszott


COELHO: Balhátvéd, jelenleg a Corinthiansban játszik, 2003-ban tagja volt a Gold Cupon ezüstérmes brazil csikócsapatnak, a döntőn játszott is. Ez az egyetlen válogatottsága van
szponzor Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2308

Köszi!

Én is a '82-es VB óta nézek focit. '78-ban a homokozás még előzte a meccsnézést.

Ja, és a félreértések elkerülése végett: Vamos Argentina! :-)

Előzmény: jazoli (2307)
jazoli Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2307

Királyok vagytok! Lassan mindent tudni fogunk szeretett csapatunkkal kapcsolatban!

Én csak a (78-s) 82-s VB óta nézem a meccseiket:)

Így tovább!

szponzor Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2306
Ügyesen javítottad. Bahía és Minas Geraís államokra gondoltam. Beírhatsz egy jelest az ellenörződbe brazilból!
Előzmény: brasil82 (2304)
szponzor Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2305

Jó összeállítás! Köszönet érte.

Vannak, akiket nem ismerek közülük. Segíts, ha tudsz!

Geovani ('83), Ronaldo Giovanelli ('87 - ő vajon a '94-es VB-csapat védője?), Carlos Germano, Cássio ('89), Sérgio Manoel, Rámon ('91), Bruno Carvalho, Gélson, Yan ('93 - Yan neve rémlik, de ennyi), César Belli ('95), Roni ('97), Fábio ('99 - oké, hogy most már keretteg, de sajnos akkor sem ismerem), Fernando Henrique, Coelho (2003 - fogalmam sincs, hol játszanak).

Az viszont feltűnő, hogy attól, hogy egy brazil U20-as csapat világbajnok lesz, nem jut több játékosa a felnőtt válogatottságig. Tehát Brazíliában az U20-as eredményesség nincs összefüggésban a felnőttkori válogatottsággal. Valószínűleg máshol sem.

Előzmény: brasil82 (2301)
brasil82 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2304
Ej. de marha vagyok, Minas Geraíst kifelejtettem. Az ottani emberkék a Mineirok. Bocs
brasil82 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2303
Látom, előjött a tanár-vénád!

Remélem, hogy Bahía és Goiás államokra gondolsz
Előbbire példa Júnior Baiano,Fernando Baiano és Baiano, aki szerepelt a 2000-es olimpián. Utóbbira nem tudok mai példát (pedig biztos, hogy van), de 1959-ben három meccsen játszott a brazil válogatottban egy bizonyos Clemílton Ataíde Cavalcanti , aki Goiano néven lett jegyzőkönyvezve, gyanítom, ő onnan származik
szponzor Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2302

Természetesen nem azért kérdeztem ezeket, mert nem tudtam rá a választ, hanem egy kicsit vizsgáztatni akartalak. Eddig átmentél. :-)

Folytassuk. A felsoroltakon kívül van még két nagy és népes állam (Sao Paulo és Rio de Janeiro után a két legnépesebb), amelyekből sok játékos származik. Ők milyen melléknevet szoktak felvenni?

Egyébként Ceará (ejtsd: Sziárá) állam nagyon érdekes hely. Hagyományosan az egyik legszegényebb állam, amelynek belső, sivatagos területeit - Nordeste többi részéhez hasonlóan - évtizedenként brutális aszály sújtja. Kaktuszok, babonás, analfabéta parasztok, banditák és vándorprédikátorok. Ugyanakkor a partvidék és Fortaleza város az elmúlt évtizedben gyorsan fejlődött - elsősorban a turizmusnak köszönhetően.

Előzmény: brasil82 (2300)
brasil82 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2301
Most pedig álljanak itt azok, akik egykori U-20-as VB-n szerepeltek, majd eljutottak a felnőtt válogatottságig:

1977.,3.hely

Edevaldo
Juninho - aki a 82-es VB-n kerettag volt


1979. - nem jutottunk ki


1981., negyeddöntő

Mauro Galvao
Josimar
Júlio César - aki a Borussia Dortmundban játszott sokáig


1983., 1.hely

Aloísio
Geovani
Bebeto
Jorginho
Dunga


1985., 1.hely

Taffarel
Muller
Silas
Dida - aki 86-ban játszott a magyarok ellen
Gérson


1987., negyeddöntő

Ronaldo Giovanelli
Bismarck
Célio Silva
César Sampaio
André Cruz


1989., 3.hely

Carlos Germano
Cássio
Leonardo - a Milanos
Moacir
Marcelinho Carioca
Sony Ánderson


1991., 2.hely

Roberto Carlos
Paulo Nunes
Djair
Élber
Sérgio Manoel
Ramón


1993., 1.hely

Dida - a kapus
Bruno Carvalho
Gélson
Marcelinho Paulista
Yan
André Luís
Jardel


1995., 2.hely

Zé Élias
Caio
César Belli
Luizao
Denílson


1997., negyeddöntő

Alex - a Fenerbahcés
Roni
Paulo César
Athírson
Fernandao


1999., negyeddöntő

Júlio César - a kapus
Juan
Ronaldinho
Edú
Mancini
Geovanni
+ Fábio (legutóbb kerettag volt), Fábio Aurélio, Fernando Baiano, Matuzalém


2001., negyeddöntő

Maicon
Eduardo Costa
Adriano
Júlio Baptista
Luisao
Kaká


2003., 1.hely

Fernando Henrique
Coelho
Daniel Carvalho
Dudu Céarense
Nílmar
Adriano

+ remélem hamarosan Daniel Alves is csatlakozik hozzájuk


2005., 3.hely

Eddig még csak Rafael Sóbis
brasil82 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2300
Üdv!

Nílmar valóban a Corinthiansban játszik, Dagoberto pedig az Atlético Paranaensében.

Azt bizonyára tudod, hogy számos játékos művészneve utal arra, hogy az ország mely részéből származik.

Pl.: Ronaldinho Gaúcho, Renato Gaúcho = Rio Grande do Sul
Juninho Paulista, Marcelinho Paulista = Sao Paulo
Marcelinho Carioca = Rio de Janeiro
Marcelinho Paraíbá = Paraíbá
Juninho Pernambucano = Pernambuco
DUDU CÉARENSE = CÉARÁ állam
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2299
Nilmar a Corinthiansban, Dagoberto Hápbörgben. :-)
Előzmény: szponzor (2298)
szponzor Creative Commons License 2006.09.12 0 0 2298

Oké, egy rossz szó sem hagyja el számat, avagy a kétkedés halvány szikrája sem csillan meg szememben ezentúl a '94-es brazil válogatottal kapcsolatban.

 

A két sevillai és a két CSZKA-s szerintem is nagyon jó, ráadásul klubjaik az elmúlt két év UEFA-kupa győztesei, így azt sem lehet mondani, hogy valami ordenáré helyeken játszanának vagy eddig semmit sem nyertek Európában (bár Dudu Céarense még nem játszott az UEFA-kupa győztes csapatban). Szerintem is helyük lenne a válogatott keretben, sőt, Daniel Carvalho - akit én nagy klasszisnak tartok - és Daniel Alves nálam már a VB-n is a kezdőcsapatban lett volna.

Két kérdés, ha már olyannyira képben vagy a brazilokat illetőleg :-) :

Mit jelent Dudu neve mellett a Céarense? Hol játszik most Nílmar, és hol Dagoberto? (Ha túl egyszerűek, akkor bocsánat értük.)

Előzmény: brasil82 (2297)
brasil82 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2297
Te, ne vitázz velem tényekről brazil foci kapcsán, főleg, ha a 94-es gárdáról van szó: mint már korábban többször is írtam, én rajtuk nőttem fel, 12 évesen, alig több mint egy hónappal a legnagyobb idolom, Ayrton Senna elvesztése után nekem ők voltak a mindeneim és az egyetlen kapaszkodóm.
A 2003-as brazil U-20-as csapatról: nagyon remélem, hogy a balhátvéd Adriano, de főleg a jobbhátvéd Daniel Alves előbb-utóbb bemutatkozhatnak majd Dungánál, Daniel Carvalho és Dudu Céarense már képben van (bár utóbbi már Parreiránál is szerepelt, Copa győztes 2004-ből), viszont Nílmar és Dagoberto eddig hatalmas csalódás számomra, pedig nagyon bíztam bennük.
szponzor Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2296
Bevallom, nem hittem Neked, Brasil82. Megnéztem, hogy Müller tényleg ott volt-e '94-ben. És tényleg. Pedig annyira nem emlékeztem már rá. De Neked volt igazad.
Előzmény: brasil82 (2293)
szponzor Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2295

Teljesen egyetértek. Az 1997-es malajziai csapat számomra is etalon. Éppen ezért fájlalom nagyon, hogy tagjai nagy valószínűséggel már nem lesznek világbajnokok. Mondjuk 32 évesen Samuel  még javában eldirigálhatja Dél-Afrikában az argentin védelmet, 30 évesen pedig Cambiasso még mindig a legjobb korban lesz, de Aimar vagy Riquelme már nem hinném, hogy ott is kerettag lesz majd.

Így utólag visszanézva a 2001-es csapat tagjai valóban nem sokra vitték. Saviola nem lett meghatározó játékos egy nagy klubban; Coloccini, Burdisso és Cetto eddig többet padoztak európai klubjaikban, mint játszottak; Arca Északkelet-Anglia összes kiesőjelölt csapatát körbejárta már; Rosales nem nagyon tűnik ki a mélyrepülő Ajaxból;  Lux inkább visszafejlődik, mint fejlődik; Romagnoli - akitől pedig sokat vártam - eltűnt. A 2005-ösök pedig még ma is olyan fiatalok, hogy nem lehet eldönteni róluk, hogy mire viszik. Mondjuk Messi, Zabaleta és Agüero eddig ígéretes.

 

Hogy ne csak az argentinokról offoljak itt, megjegyezném, hogy érdekes módon a 2003-as brazil U20-as világbajnokok közül is kevesen futottak eddig be. Pedig már 22-23 évesek!

Előzmény: brasil82 (2293)
brasil82 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 2294
Akkor most álljanak itt, hogy az U-17-es csapatokból kik érték el a felnőtt válogatottságot:

U-17:

1985.,3.hely:

André Cruz 31/ 1
Bismarck 11/ 1


1987.,csoportutolsóként kiestünk:

Arílson 2/ 0
Carlos Germano 9/ 0
Sony Ánderson 6/ 1


1989.,negyeddöntő:

SENKI


1991.,negyeddöntő:

Árgel 1/ 0
Carlinhos 5/ 1
Yan 1/ 0


1993., KI SEM JUTOTTUNK


1995.,2.hely:

Edú - Real Betis
Juan
Júlio César
Renato
+ Fábio Aurélio - ő sosem volt válogatott, de nagy pengének tartom


1997., 1.hely:

Ronaldinho
Geovanni - egykori Barcelona
+ Fábio (legutóbb kerettag volt), Matuzalém


1999., 1.hely:

Adriano
Eduardo Costa


2001., negyeddöntő:

Diego


2003., 1.hely és 2005., 2.hely: MÉG SENKI

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!