Keresés

Részletes keresés

b.tomi77 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 16406

Szia!

 

Nálam volt egy Aputure Amaran Led AHL-HC100 vaku kipróbálásra. Gyorsan le is mondtam a megvételéről. Már itt az oldalon is lebeszéltek róla, de magam is megtapasztaltam, hogy makrózni kicsi a fénye. Amit nekem is itt javasoltak és azóta remekül beváltak ez a két derítő megoldás. A rend.szervakust egy kicsit továbbfejlesztettem minőségileg.

Ziggi_zug Creative Commons License 2015.06.08 0 0 16405

Ezt azért vitatnám. A LED vakuknak állítható a fényereje és akár lámpaként is használható némelyik. Az enyém (azt hiszem Meike) 0.5 - 1.5-szeres fényerő között állítható. Ha nagyon kell megnézem a technikai paramétereit is.

 

Íme egy példa a fényerőre: Fordított obi F22-n + 3 makró közgyűrű együtt (12+20+36) [ISO 1600, t=0.5"]

Alanyunk feje kb. 2.5 mm szemekkel együtt.

Előzmény: nikolausz (16404)
nikolausz Creative Commons License 2015.06.06 0 0 16404

Szerintem felejtos. Ezek az ujgeneracios led "vakuk" mar villannak, de hosszan, es nem eleg fennyel.

Gyakorlatilag allvanyos fotozasra vagy magas iso-n nyitott blende mellett lehet csak hasznalni oket.

Milyen sony gephez kell?

Előzmény: tobc (16403)
tobc Creative Commons License 2015.05.26 0 0 16403

Sziasztok!

Körvakunál maradva, én is megszeretném kérdezni, hogy kinek mi a véleménye  a Aputure Amaran Led AHL-HC100 95 körvakuról?  Most szeretnék beszerezni egyet, szintén sony fényképezőgéphez.  Canonhoz, Nikonhoz írja, de alkalmas e az említett márkához ? Lehet amatőr kérdés, de  saját kútfőből nem tudom a választ! Amennyiben nem kompatibilis, úgy mit tudnátok ajánlani helyette, hogy tudjam használni? 

Köszönöm előre is a választ!

b.tomi77 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 16402

Bocsánat de Sony csatlakozásúban gondolkodok.

b.tomi77 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 16401

Sziasztok!

 

Esetleg van a Dörr Nikon DAF-14 körvakuról valakinek gyakorlati tapasztalata? Vélemény?

b.tomi77 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 16396

Köszönöm a hozzászólásokat!

 

 

FatRay Creative Commons License 2015.05.14 0 0 16399

Pedig a hajnal igen jó időszak a szép képek készítésére, csak korán kell kelni. Állvány nem árt, ilyenkor türelmesek a lények, lehet hosszabban exponálni, vagy stackelni. Ha ilyenkor szemből vakuzol, hasonló fényeket kapsz, nem leszel előrébb, inkább fényterelőt használnék, de mindenkinek a saját ízlése, a fényterelő macerásabb. Én sokszor inkább az adott fényviszonyokkal operálok, tudnak azok olyat produkálni, hogy nincs az a profi szerkezet, ami leutánozza.

Előzmény: b.tomi77 (16396)
kaposznyak Creative Commons License 2015.05.14 0 0 16398

Üdv.

 

Rengeteg házi gyártmányú fényterelő létezik, én most ezt használom.

 

Egy kb. A/4 méretű parketta alátét szivacs (ez adja a merevséget) egyik oldalára ragasztottam fel egy kéztörlő papírt. Lyuk középen az aljára és rá is lehet húzni az obira/közgyűrűre.

 

Az úriember a képen Thomas Shahan, nagy ugrópók mágus. Mindig vakuzik, kézből gyakorlatilag muszáj. Záridő 1/200 környéke, 1/60 szerintem már nehezen tartható kézből. Ha túlexponált, rekeszen lehet még szűkíteni, a mélységélességnek is jót tesz.

Előzmény: b.tomi77 (16397)
b.tomi77 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 16397

Azt tudom persze, hogy nem jó ilyen erős fényben fotózni, de nekem egyenlőre nem igazán sikerült hajnalban fotóalannyal összejönni. :)

Előzmény: b.tomi77 (16396)
b.tomi77 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 16396

Sziasztok!

 

Most ismerkedem a makró fotózással. Két két két feltennék. Kérlek titeket, ha tudtok segítsetek gyakorlati tanácsokkal. Például a kiégésre ti milyen fényterelőket (méret stb) javasolnátok? Illetve pár  vakuzási technikáról is szívesen olvasnék. Egyenlőre állvány nélkül vagyok, így csak kézből próbálom fényképezni a rovarokat a záridő adta lehetőségeken belül.

kaposznyak Creative Commons License 2015.05.02 0 0 16395

Használ valaki Canon 100/2.8 makró obit?

 

És esetleg Monor környékén lakik és baráti díjszabásért cserébe (vagy esetleg ingyen) kipróbálásra pár kép lövése erejéig kölcsönadná?

 

Vinném a vázam, pár képet lőnék vele (remélem akad majd valami tesztalany) és már vissza is adnám, idehaza meg kiértékelném az eredményt.

 

 

FatRay Creative Commons License 2015.04.30 0 0 16394

Én mind a kettőt használom, és van, hogy egyszerre. A rövid gyutávval az a gond, hogy ugyan nagyobb nagyítást ér vele el az ember, de feldönti a témát. Próbálkoztam ezzel is, azzal is, az 58-at a 135 váltotta, aztán kikötöttem a 200 mm-nél. Kihuzat+közgyűrű simán hozza az 1:1-et, sőt, azon túl (a kurta farkú malac túr), ezért cserébe a tárgytávolság jelentősen megnő, ami egy rovarfotózásnál nem utolsó szempont.

Előzmény: nikolausz (16391)
nikolausz Creative Commons License 2015.04.29 0 0 16393

Felraktam a blogomra egy hosszabb irast a mekrofotozasrol. Igaz, hogy sony E-rendszerre, de szerintem mas rendszert hasznaloknak is hasznos lehet:

http://fiberstrobe.blogspot.de/2015/04/macro-and-close-up-photography-options.html

 

Udv

Előzmény: monyesz (16392)
monyesz Creative Commons License 2015.04.26 0 0 16392

Én fordítógyűrűvel és kihuzattal operálnék.

A leképezés ugyanis arányosan nő a kihuzat hosszával.

Előzmény: nikolausz (16391)
nikolausz Creative Commons License 2015.04.26 0 0 16391

"

Még egy módszert ki találtam,kísérletezgetek :)

Kis makrózáson agyalok egy helios objektívvel,nem tudja valaki melyik lenne a jobb egy makro kihúzat vagy egy makro közgyűrűsor?Közgyűrű sort találtam jó áron."

 

A kihuzat is ugyanolyan elven mukodik, mint a kozgyuru. Azzal ersz el jobb nagyitast, amelyik hosszabb. A kihuzat hossza flexibilisen valtoztathato, viszont terepre szerintem a kozgyuru alkalmasabb, a kihuzat inkabb targyfotozasra jo.

Van aki szerint port pumpalhat a vazba es a szenzorra. Szerintem hasznalat kerdese.

 

Az, hogy milyan nagyitast ersz el, attol is fugg, hogy milyen obire rakod (rovidebb fokusztavolsaguakkal jobb eredmenyt ersz el)

Előzmény: Pityu... (16361)
nikolausz Creative Commons License 2015.04.26 0 0 16390

"

Úgy látom,vannak itt szerkezetek.Én most szereztem egy fordító gyűrűt,remélem össze jön vele valami.Valakinek van valami tapasztalata ha mondjuk idebent akarok makrózni mi kell hozzá,hogy a színek meg minden meg legyenek,ne csak valami fehér háttér?

 "

 

Vaku vagy egyeb megvilagitas, de a hatter szuk blendenel nagy valoszinuseggel fekete lesz (vaku hasznalataval)

Előzmény: Pityu... (16360)
vadmurok. Creative Commons License 2015.04.25 0 0 16389

Pont az a gondom, hogy szanaszét kell szórni, ha makróhoz való cuccot árulok, vagy ha keresek, akkor ezer helyen kell megnézni, de ha nem lesz forgalom, nyugodtan töröld, nem fogok sírva fakadni.

Előzmény: ítélőszék (16388)
ítélőszék Creative Commons License 2015.04.25 0 0 16388

Nem tartom indokoltnak. Több olyan topik van, ahova ezeket a szerkezeteket be lehet tenni. Figyelem a topik forgalmát, ha nem lesz használója, törölni fogom.

Előzmény: vadmurok. (16386)
vadmurok. Creative Commons License 2015.04.24 0 0 16386

Nyitottam egy makró adok-veszek topikot, ott lehet mindent hirdetni, ami a témába belefér!

b.tomi77 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 16385

Rendben! Igazad van!

Előzmény: uffneked (16383)
ítélőszék Creative Commons License 2015.04.23 0 0 16384

A topik címe és leírása nem említi, hogy ez itt adásvételi topik lenne!

 

A következő hirdetőt kitiltom, kérni is kár lesz, hogy engedjem vissza idő előtt!

uffneked Creative Commons License 2015.04.23 0 0 16383

Akkor próbáld meg az ismert apróoldalakat. De itt csak kitiltatod magad ezzel.

Előzmény: b.tomi77 (16382)
b.tomi77 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 16382

Köszi, de ott is nyomom. Semmi :(

Előzmény: uffneked (16381)
uffneked Creative Commons License 2015.04.23 0 0 16381
Előzmény: b.tomi77 (16380)
b.tomi77 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 16380

Hátha! Keresek szép, megkímélt állapotú ( Sony bajonettel)  Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro 1: 1  objektívet reális áron. Illetve Raynmox DCR 250 is érdekelne.

nemethla Creative Commons License 2015.04.21 0 0 16379

Érdekes, hogy ez itt adok-veszek lett? Én pedig csak pókhálót akartam mutogatni, a szélben meghajlott rendesen:

 

vadmurok. Creative Commons License 2015.04.21 0 0 16378

A fiam azt mondta, lehet, hogy kell neki, aztán mégsem kellett. Nincs itt valami nagy titok.

Előzmény: P*istD (16377)
P*istD Creative Commons License 2015.04.20 0 0 16377

Nem tudod eldönteni, hogy eladd vagy sem, vagy ezzel foglalkozol?

Előzmény: vadmurok. (16376)
vadmurok. Creative Commons License 2015.04.20 0 0 16376

Kép hozzá:

 

 

Előzmény: vadmurok. (16375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!