Keresés

Részletes keresés

Vad Creative Commons License 2021.07.21 0 0 16387

Akkor Gavdos. Gavdos a ti helyetek

Előzmény: totopad (16381)
Vad Creative Commons License 2021.07.21 0 1 16386

És én sem vagyok alulinformált

Előzmény: Gömböc7 (16383)
jémiez Creative Commons License 2021.07.21 0 0 16385

Én is tudok, mi a baj?

Előzmény: Gömböc7 (16383)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.21 0 0 16384

Én tudok, de nem biztos, hogy megosztom bárkivel :-) De ide tudom küldeni a fórumba.

Előzmény: Gömböc7 (16383)
Gömböc7 Creative Commons License 2021.07.20 0 0 16383

Vadról tudtok valamit? Köszi !

partner113 Creative Commons License 2021.07.17 -5 1 16382

Kréta egymagában kevés. Kell hozzá tábla és spongya is

totopad Creative Commons License 2021.07.14 0 2 16381

Kréta qva nagy, de tényleg, mi úgy csináljuk, hogy 3-4 évente jövünk és mindig más részre.

Nem érdemes egy út alatt mindent betervezni, mert egyrészt úgy se tudod végigjárni, másrészt meg egy rohanás lesz az egész.

Tavaly a dél-nyugati részt játruk be szeptemberben, akkor ott szó szerint a kutya sem volt, nemhogy turizmus. Annyira dúrva volt, hogy amikor az utcsó nap visszamentünk Chania-ba a reptérre, kb olyan érzésünk volt, mintha egy másik kontinensen lettünk volna, hozzáteszem, hogy mi kimondottan a senki által sem látogatott, eldugott, nyugis helyekért rajongunk. 

Előzmény: peanut21 (16377)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.14 0 0 16380

Mondjuk ez igaz :)

Előzmény: totopad (16379)
totopad Creative Commons License 2021.07.14 0 0 16379

Ezt úgy -Santorini-t leszámitva-, kb az összes görög szigetre rá lehetne vágni, de nagyon, nagyon, nagyon...

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16378)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.14 0 1 16378

Én azt gondolom, hogy az apróságok a krétai létezés igazi gyöngyszemei, egy falu egy kávézóval, vagy megállni az út mellett valahol, szóval inkább ezeket. Azogiresben van (volt) a világ legjobb omlettjét felszolgáló étterem, ott megállnék :-)

Előzmény: peanut21 (16377)
peanut21 Creative Commons License 2021.07.09 0 0 16377

Köszi mindenkinek a tippeket. Sajnos a toplistás strandok azért top listásak mert mindenki ismeri őket. Miután az első utunk lesz Krétára így szeretnénk megnézni őket, a mostaninál jobb időszak úgy sem lesz a tömeget tekintve. Elafossinin ha nagyon gáz van akkor B opciónak ott van Kedrodasos. Talán egyel kevésbé nyomasztó. 

 

Végül megfogadtuk a tanácsot nem kocsikázunk túl sokat a strandok miatt így az első 3 éjszakát (estére érünk ki) Kissamosban töltjük így Balos és Falasarna is kellemes távra lesz ahhoz hogy akár naplementézzünk is. Innen megyünk majd le Palaiochora-ba. 

Azon gondolkodom, hogy aznap mikor megindulunk lefelé van e még északon, a nyugati parton, vagy lefelé az valamelyik úton olyan hely amit érdemes megnézni útközben egy kis kitérővel? 

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.09 0 0 16376

Idén mi is így okoskodtunk, hogy kevesebbenn lesznek Elafonisin, majd most megmutatjuk a gyerekeknek, és bár Kréta max a kapacitása  harmadával üzemel, Elafonisi tele volt. Vagy lehet, hogy az sem volt fullon, de akkor milyen lehet amúgy???

 

Én hanyagolnám a nagyon populáris strandokat, nagyon kevés pluszt adnak, cserében elképesztő mennyiségű orbitális seggfej van, kellemetlen az egész. 

Előzmény: peanut21 (16369)
hair001 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 16375

Én még nem próbáltam még, de a térképet nézve több mint 7 km, összesen 14km. És nem teljesen sík, hiába 10/1. A korábbi hozzászólásomban van egy videó, hátha segít eldönteni.

Előzmény: peanut21 (16374)
peanut21 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 16374

Köszönöm a tippet! 

Balos lenne az egyik olyan nap ami "combosabb" utazás tekintetében így számítottam rá, hogy koránkelős. (Ha csak nem, az első/utolsó pár napon a környéken nézünk szállást.) Aktív túrázók vagyunk így talán -ha időben érkezünk - nem gond a parkoló le/fel. 

Apropó túrázás. E4.

Találtam egy ilyen útvonalat: https://www.cretanbeaches.com/en/what-to-do-in-crete/outdoor-activities-and-adventure/trekking-and-hiking-in-crete/the-e4-european-trail/elafonisi-paleochora

 

Ennek több mint a fele autóval megtehető Paleochorából Krios Beachig. Innen lenne egy 4,5 - 5 km 10/1-es nehézségű túra séta Kedrodasosig. Próbálta ezt valaki? Talán ennyi "vadregényesség" beleférhet így asztal mögül. 

Előzmény: hair001 (16373)
hair001 Creative Commons License 2021.07.08 0 1 16373

Balost meggondolnám Paleochorából már a távolság miatt is, de a parkolótól a strandig le-fel gyaloglás nagymelegben pocakosan nem lesz egyszerű.

Ha mégis bevállaljátok, akkor (nagyon) korán keljetek, mert megjönnek a hajók dél körül, jobb szedni a sátorfát. Meg akkor már kössétek össze egy délutáni Falassarnával, ott jobban eloszlik a tömeg.

 

 

Előzmény: peanut21 (16369)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.08 0 0 16372

Most voltunk Sougiában, gyakorlatilag nincs fenn a bookingon, tele van üres szálláshelyekkel, helyben lehet válogatni.

Előzmény: p6y8tt (16371)
p6y8tt Creative Commons License 2021.07.07 0 0 16371

Sziasztok, köszönöm a tippeket, tanácsokat kezd körvonalazódni a program.

 

A kiindulópont Kissamos ami ahol 3 éjszakát töltünk itt a program Balos, Falasarna, Elafonissi majd ezután jön a Samaria. 

Néztem Sougi-at, de elég limitáltak a szálláslehetőséget szóval inkább úgy döntöttem, hogy alszunk egyet Omalos-ban, így reggel frissen kipihenve vágunk neki a túrának ahonnan a komp+busz kombóval visszatérünk majd reméljük épségben, majd az időjárást nézem azért, mert a hó elején pl zárva volt a hőség miatt, ez gondolom Aug végén ugyanígy előfordulhat.

 

Ezután az utolsó 3 éjszakára a bázis "Koútelos" egyik ismerősünk itt szállt meg és nagyon ajánlotta a fekvése és a jó étterme miatt. Itt az első nap pihenést terveztem, de az imént láttam meg Loutro-t ahová hajóval mennénk a szállás mellett lévő Sfakia-ból. Az utolsó 2 teljes napra pedig Skinaria/Preveli és Matala/Red Beach.

 

Chrysi kicsit fáj, hogy nem fér bele, de majd a Heraklioni túrában legközelebb.


 

peanut21 Creative Commons License 2021.07.07 0 0 16370

Ami lemaradt: Nem lusták vagyunk csak 2 testben leszünk hárman így meg kell találnunk az optimumot a szép helyek felfedezése és a vele járó sok zötykölődés, túrázás között. :) 

Előzmény: peanut21 (16369)
peanut21 Creative Commons License 2021.07.07 0 0 16369

Sziasztok, 

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

8 napot fogunk jövő héttől kezdve eltölteni Krétán. A cél: Nyugodt pihenés, a nagy tömeg kerülése, autóbérlés max kb. 1,5 - 2 órás egyirányú utakkal felfedezés de csak módjával. (Hosszabb gyalogtúrák most nem játszanak.)

Az eddig neten talált információk alapján a terv: 

Szállás: Paleochoraban. (Még nincs lefoglalva.)

Partok melyeket megnéznénk egy egy napi kirándulással: Balos, Elafonissini, Kedrodasos, Falassarna. (Tudom, hogy felkapott partok, de talán a covid miatt kevesebben vannak most mint máskor.) Ez összesen 4 így ha kedvünk támad duplázni lesz plusz napunk rá, illetve a hegyekben is lehet kicsit nézelődni. 

Van esetleg jobb ötletetek illetve plusz ötlet? 

Köszönöm! 

 

hair001 Creative Commons License 2021.07.05 0 1 16368

Én megosztanám a szállásokat, és nem Agia Marina/Stalos-ban keresnék szállást az első 4 napra, hanem mondjuk Kissamos környékén valamelyik faluban, onnan nyersz naponta 1 órát, Balos, Falassarna felé és Elefanosi is 1 órára van. A második 3 nap bázisra szerintem Sougia lenne a legjobb választás, ahogy már írták onnan könnyebben elérhető a Samaria, de helyette az Irini szurdok is meggondolandó  és egyébként is Sougia környékén van túrázni/fürödni való hely. Matala bár kétségkívül jó hely, nagyon kiesik innen (5-6 órát ülnétek autóban).

Előzmény: p6y8tt (16365)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.04 0 0 16367

Ja, és nézzetek utána indulás előtt, hogy nyitva van-e Samaria, lehet, hogy nem.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16366)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.04 0 1 16366

Samariat nem tudod megcsinálni, hacsak nem Paleochorában, de még inkább Sougiában alszol - reggel f7 körül kell beülni a buszba, hogy felvigyen Omalosba, és az utolsó hajó 4 körül indul vissza ugyanoda. Persze technikailag el lehet indulni Chaniából reggel ötkor, de minek, ráadásul Sougia jó. Az tény, hogy délen nem nagyon lehet kelet-nyugati irányban mozogni, a Lefka Ori és Samaria kettévágja, de összességében az északi part nagyságrendekkel rosszabb, mint a déli. Matala kicsit kilóg a nyugatból, de mindenképpen nézzétek meg, és ha már ott vagytok Fesztosz is megérős. Kournas szerintem kihagyható, és vagy Elafonisi, vagy Balos, nyomasztó tömeg van mindkét helyen.

Előzmény: p6y8tt (16365)
p6y8tt Creative Commons License 2021.07.04 0 0 16365

Sziasztok,
Aug 25-től leszünk 7 éjszakát Chania-ba érkezve.

Mindenképpen autóbérlésben gondolkodom, ahogy visszaolvasva az Autrip-et ajánlottátok többet is, igen kedvező áruk van így ezen továbblendülnék és inkább a bázis/ok érdekelnének.

Aktív nyaralók vagyunk, de azért a meglátogatni való strandokon is szeretnénk időt töltetni így főleg ennyi időben szerintem nyugat-Kréta fér bele Santoroni, Herkalion-Knossoos, Agios Nikolaos, Vai nélkül.
Mivel Chani-ba érkezünk így a szállásnak Agia Marina/Stalos-t gondoltam a kérdésem az, hogy van-e értelme megosztani az éjszakákat egy déli szállással.

Észak-nyugati látnivalók: Agia Triada-Stavros strand, Balos, Falasarna, Kourna-tó, 

Déliek: Elafonissi, Samaria, Skinaria/Preveli, Matala

 

Az úthálózatot nézve nem látom értelmét délen szállást nézni, mivel elég sokszor észak-déli írányban kell mozgoni ahhoz, hogy keleti irányban haladhass tovább.
Mit gondoltok erről? Vagy még az is eszembe jutott, hogy 4 éj Agia Marina és 3 éj Réthimno vagy mellette valamelyik kisebb üdülőfalu. 

travelservice Creative Commons License 2021.06.15 0 0 16364

Köszönöm szépen!

Előzmény: kabret (16363)
kabret Creative Commons License 2021.06.15 0 0 16363
Előzmény: travelservice (16362)
travelservice Creative Commons License 2021.06.14 0 0 16362

Sziasztok😊

Esetleg tudja valaki, hogy mikor megy a legelső hajó Ierapetrából Chrissi szigetére?

Vagy esetleg menetrendet hol találok?

Köszönöm szépen😊

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.05.17 0 1 16361

(Dél)-keleten talán Xerokambos meg Vai környéke, Ierapetra és attól keletre levő részek azok elég turistásak. Lendas és környéke (Dytiko, Trafula) a klasszik nudistás hely, bár pl tavaly rettenetes mennyiségű görög volt mindenhol 7végén, és ők azért nehezményezték.

Előzmény: Törölt nick (16360)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.12 0 0 16360

Köszönöm válaszod. Igen ott már találtunk mi is. Főleg dél-keleti rész az ami érdekelne. Jobbára arra leszünk.

Előzmény: totopad (16358)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.12 0 0 16359

Köszönöm át böngészem.

Előzmény: hair001 (16357)
totopad Creative Commons License 2021.05.10 0 1 16358

Tavaly bejártuk a dél-nyugati oldalt, ott tele volt olyan kis stranddal, ahol rajtunk kivül a kutya sem volt. Egy-egy helyen (főleg az északin, ami amúgy is zsúfolt) láttam nudi tiltó táblát, de a déli részen tuti találsz rá alkalmas szakaszt.

Előzmény: Törölt nick (16356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!