Keresés

Részletes keresés

LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.18 0 0 165

Azért amikor választottunk, nem ez volt a fő szempont! (Most sem az.) Nem nagyon akartunk Pesttől távol költözni, de nem volt pénzünk határon belül maradni. D.v. kellemes helynek tűnik, nyilván előnyökkel és hátrányokkal. Egyik ilyen hátrány lehet a vérszívó is. Ez azért nem fog elrettenteni bennünket. Az a ház meg épül, de száradhatna már gyorsabban is :-) !!!! Mert utána festenek, burkolnak, mi meg költözünk (és szereljük a szúnyoghálót :-) ).

 

 

Előzmény: Törölt nick (164)
Péter az állat Creative Commons License 2008.02.17 0 0 163
Múlt évben irtották őket (vagy az időjárás nem kedvezett nekik) de kevesen voltak. Előtte viszont horror volt.
Előzmény: LianaSoroksár (162)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.17 0 0 162

Teljesen más téma: nyáron mennyire erős a szúnyoginvázió?! A tavak közelsége miatt nincs túl sok vérszívó?! Vagy irtják őket?! Mire számítsunk?!

 

(Nehogy már azt higyjétek, hogy csak az internet meg a tévé érdekel bennünket :-)  )

LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.17 0 0 159

GNT-éknél enyi féle csomagot leltem:

 

WLAN Csiga

1 év

512 Kbit/s

256 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

2880 Ft

megrendelem

WLAN Fóka

1 év

512 Kbit/s

512 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

4320 Ft

megrendelem

WLAN Teknős

1 év

768 Kbit/s

256 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

3936 Ft

megrendelem

WLAN Hód

1 év

768 Kbit/s

768 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

4704 Ft

megrendelem

WLAN Sirály

1 év

1024 Kbit/s

256 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

4992 Ft

megrendelem

WLAN Sikló

1 év

1024 Kbit/s

1024 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

6000 Ft

megrendelem

WLAN Holló

1 év

2048 Kbit/s

1024 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

8300 Ft

megrendelem

WLAN Zsiráf

1 év

4096 Kbit/s

4096 Kbit/s

5 db

50 Mb

100 Mb

10000 Ft

megrendelem

Előzmény: Törölt nick (157)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.17 0 0 158
Antenna digital tányéros?! Ant. digitalnál készülekékenként kell vmi beltéri, nem?! ' előfizetéssel hány tv-t lehet működtetni?!
Előzmény: Törölt nick (157)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.17 0 0 156

Melyik gnt csomag?! Nincs semmi probléma? Saját antennátok van?! Több gép között megosztható? Nincsenek leállások, lassulások?!

 

És a televízió?! Mert Szőke kapitány még nem jóárasított Dv-ban, ugye?!

Előzmény: Törölt nick (153)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.17 0 0 155

NEm, nem muszáj a telefon:

 

http://www.invitel.hu/portal/hu/lakossagi/termekek/hasznos_szolgaltatasok/hasznos_telefon/article.0010

 

azaz havi 2400-ért kapsz vonalat, amin NEM telefonálhatsz... akkor már inkább hadd szóljon az a telefon...

 

Ha rossz lenne a link, bemásolom:

 

Vonal üzembentartási szolgáltatás A szolgáltatás során a Szolgáltató üzemben tartja a távközlési hálózat előfizetői szakaszát, és ahhoz hozzáférést biztosít az Előfizető számára.nyomtatható verzió

A szolgáltatás során a Szolgáltató üzemben tartja a távközlési hálózat előfizetői szakaszát, és ahhoz hozzáférést biztosít az Előfizető számára a célból, hogy azon az Előfizető olyan adatátviteli vagy egyéb, nem telefon szolgáltatást vegyen igénybe (pl. ADSL, távfelügyelet), amelyek nem tartalmazzák, de műszakilag feltételezik az Előfizetői Szakasz üzemképességének fenntartását.
 
A Szolgáltató a Vonal-üzembentartási szolgáltatását  kizárólag a saját egyetemes szolgáltatási területén belül létesíthető Előfizetői szolgáltatás-hozzáférési pontokon nyújtja. A Vonal-üzembentartási szolgáltatás nem vehető igénybe egyidejűleg fennálló, a Szolgáltató Távbeszélő szolgáltatások igénybevételére vonatkozó ÁSZF-jében meghatározott telefon előfizetés esetén.
 
A szolgáltatást hűségidőszak, illetve egyéb kötelezettség vállalás nélkül lehet igényelni. Új végpont létesítésének egyszeri bruttó 19 200 Ft a díja, míg meglévő ügyfelek számára díjmentes az igénylés.
 
A szolgáltatás havi díja bruttó 2 400 Ft.


A vonal üzembentartási szolgáltatás díja nem tartalmaz hangszolgáltatás nyújtásához kapcsolódó díj- és költségelemeket, de tartalmazza mindazon költségeket, amelyeket a szolgáltatás igénybevételéhez szükséges, a műszaki hálózat fenntartása és a szolgáltatás kereskedelmi forgalomban történő értékesítése indokolt.
 
Bővebb információért, kérjük, keresse fel személyesen Telepontjainkat!

 

Bocsi, ha hosszú lett!

 

Sziasztok!

Előzmény: Elar (154)
Elar Creative Commons License 2008.02.17 0 0 154
Invitelnék ha ADSL-t akarok és nincs telefonvonal bevezetve, akkor muszáj a telefon is?
Előzmény: LianaSoroksár (151)
Péter az állat Creative Commons License 2008.02.16 0 0 152
"Azt hiszem, gnt-ről lemondtam."

Minden esetre lehet, hogy célszerű lenne a végső döntés előtt mást is megkérdezni (lehetőleg a közvetlen közelben), hátha varsányban jól müxik a dolog (a földrajzi viszonyok miatt), és csak minket „tisztelnek meg” ezzel a halom valamivel.
Előzmény: LianaSoroksár (151)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.16 0 0 151

Köszi a gyors választ! Azt hiszem, gnt-ről lemondtam. Pedig nekünk jelenleg is ilyen mikrohullámos csoda van (Soroksár) és gond nélkül száguldott az elmúlt 3 évben. Ezért is szimpatizáltam volna vmi hasonlóval.

 

Miután csupasz ADSL-t nem nagyon leltem D.v-ra vonatkozóan, így lehet marad ez az Inviteles megoldás, ami a kényszerű telefon miatt nem nagyon teccik... na mindegy, majd a csúcson kívül ingyen dumás csomagot választjuk, és esténként jól kibeszéljjük őket a vagyonukból :-)

 

És kábeltévé? Csak a PR?! Ez az igazi verseny! (Na mondjuk most is sokkal többért csak a T-Kábel van... )

 

Értem én az ornitológiai célozgatást :-) s mentségemre az alábbiakat kívánom felhozni:

 

A Startlapomon a "Saját linkek" közt A D.v. topicnak kiemelt helye van! Nincs nap, hogy ne klikkelnék rá! S alig van nap, hogy történne vmi a fórumban. Én meg egyelőre outsiderként mégsem szeretném teleírni. De valóban nagyon jó lenne egy kis pörgés! Továbbra is nagyon lelkesen készülünk a d-v-i életre! Járogatunk ki az építkezésre, s amikor elhagyjuk a szagos lakótelepet, s bekanyarodunk a vasút mellé, megdobban a szívem s azt érzem, HAZAérkeztünk! Épülő házunkat egyre inkább otthonnak érezzük, a várost egyre büszkébben sajátunknak tartjuk! Hajrá Dunavarsány!

 

 

Előzmény: Péter az állat (150)
Péter az állat Creative Commons License 2008.02.15 0 0 150
"Persze, ha hibátlanul szolgáltatnak, ennek nincs jelentőssége. "

Preciz megfogalmazás.

Most pl az 1024 az 1295 (saját gnt-s sebességmérő szerint, az idegenek meg 560-860 közötti értéket mutatnak) de ha nem hétköznap éjszaka, hanem este, vagy hétvégén kivánna netezni az user, akkor a 700-at (saját gnt-s szerint) nem nagyon lépi túl. Mindezt úgy hogy a multkor mikor valami 100 kbps el vánszorgott a technika, eldurrant az agyam és (ismét ) irtam egy levelet, amit gondolom annyira nem tettek zsebre, és kijöttek (1,5 év kinlódás után ) lecserélték az antennánál lévő egységet. Azóta jobb lett valamivel, az extrém belassulások már nincsenek, de még mindíg nem az igazi, gyakran akadozik, és ha normális emberi időben akarom használni, akkor lassú. Úgyhogy hó végével asszem visszalépek 512/256-ra, mivel most sem nagyon kapok többet a 6000 forintomért, akkor már inkább csak a felét fizessem, aztán ha lesz valami normális csupasz adsl gondolkodás nélkül végetvetek ennek a kinlódásnak, és váltok, mert nagyon tele van a bugyrom ezzel a szolgáltatásnak csúfolt valamivel.

"de azért jó lenne, ha jönnének többen is..."

Hö! Bagoly mondja bögölynek! Te sem nagyon jártál erre az utóbbi időben. :-)
Előzmény: LianaSoroksár (149)
LianaSoroksár Creative Commons License 2008.02.15 0 0 149

Sziasztok!

 

Tavaly októberben már beszélgettünk itt a net-szolgáltatókról. Akkor egymástól eltérő vélemények voltak. Engem is egyre jobban érdekelnek a tapasztalatok, mert áprilistól valószínű már elő kell fizetnünk vmire :-) - ez egyben annak a kihirdetése is, hogy márciusban beköltözünk az új házba. Reméljük!

 

Szóval: ha jól gondolom ADSL-hez telefon is kell, legalábbis vonal, ami ugye csak az Invitel lehet... Ha így van, akkor célszerű a netet is náluk rendelni, mert akkor havi 10-ből van telefon és akár 8M-os internet. Úgy láttam többen is adnak ADSL-t meglévő telefonvonalhoz, de annak a fenntartása+ külső ADSL szolgáltató nem olcsóbb, és akkor a 2 cég egymásra mutogathat, meg 2 helyen kell küzdeni...

 

Nézem a mikrohullámposokat is, mint a Kevenet. Róluk van tapasztalat? Az 1280/256 elég karcsúnak tűnik, bár az ára csak 5900/hó, 1 év adósrabszolgaság esetén.

 

Aztén nem tom, h az utcánkban (!) lévő gnt.hu hogy műxik, de nem olcsó, az bizti. Egy 1024/1024-es net 6000 Ft. és elég ijesztő, h csak a szokásos munkaidőben láccanak elérhetőnek. Persze, ha hibátlanul szolgáltatnak, ennek nincs jelentőssége. De azért mintha olvastam volna itt elégedetlenkedést.

 

És mi van a PR Telecommal?! Kábeltévét mindneképp akarunk (szemben a telefonnal), és ők ezt együtt tudják a nettel. Róluk valami tapasztalás?!

 

Egyébként nem tűnik túl élénknek a d.v-i netes, fórumos élet... legalábbis a fórumot valahogy elkerüli a többség. Oké, tudom nem a mennyiség számít, hanem a minőség, de azért jó lenne, ha jönnének többen is...

 

Jó éjt mindenkinek!

 

Elar Creative Commons License 2008.02.14 0 0 148
Köszi
Előzmény: Törölt nick (147)
Elar Creative Commons License 2008.02.06 0 0 146

Sziasztok

Meg tudnátok mondani, h Dunavarsányban milyen internet bekötési lehetőségek vannak?

Elképzelhető h odaköltözöm 3 hét múlva és nem igazán találok szolgálatót.

Deák u.

brazil_8 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 144
Hát igen TBG elég diplomatikusan írta le a dolgot.

Tényleg kipihented már a 31-ét, mert elsején nem jöttetek a virslipartyra?
Előzmény: Törölt nick (143)
Pipacs1 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 142
Köszi a választ, ez elég elkeserítő!Főleg, hogy fejben már elkezdtünk építkezni, költözködni....Nem tervezik a szennyvíztisztító korszerüsítését???Gondolom nem, pedig annyira terjeszkedik a telep, állítólag egy bizonyos szintű belakottság esetén az utakat is aszfaltozzák, szóval tele vannak tervekkel.Na mindegy, hát ez van! 
Pipacs1 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 140

Üdvözlök mindenkit, sziasztok!

Nagyon tetszik a városotok és környéke, ezért a családommal utánajártunk egy kicsit, hogy mi újság van "ingatlanügyben".

Ami megfizethető és új és nyugis.....nos rátaláltunk a nyugati lakóparkra.Ámde ekkor beleolvastam a fórumotokba, és meglepődésemre "lehúztátok" a lakóparkot rendesen.Ki tudnátok fejteni a problémákat részletesebben?Már többször is jártunk erre de mi nem éreztünk bűzt.Vagy csak szélcsend volt?és milyen zajokról beszéltetek?Előre is köszi a segítséget!!!!!!!!!!!!!

brazil_8 Creative Commons License 2007.12.24 0 0 137
Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden ide tévedőnek!
Péter az állat Creative Commons License 2007.12.12 0 0 136
A máv nem sokat változott. Maradt az óránként egy vonat, csak befelé más időpontban. A pontosság még csak, de az állapotok...
A tapasztaltak azt mondják, hogy ha nem melósban utazol, akkor kiszolgált lepedő, meg szvsz vv kesztyű is, legyen nálad!
Előzmény: LianaSoroksár (132)
LianaSoroksár Creative Commons License 2007.12.12 0 0 135

Éppen ezért költözünk ide :-)))! Nekünk szép lesz télen, tavaszon, nyáron, meg télen. Nyitott szívvel, jó érzésekkel készülünk, ezért "garázdálkodunk" már itt a fórumon is. Most nagyon úgy néz ki, hogy tavaszig várni kell a valóságos megjelenéssel, de legalább így, virtuálisan már veletek vagyunk!

 

Jó éjt!

Előzmény: Törölt nick (134)
LianaSoroksár Creative Commons License 2007.12.12 0 0 132

Hmmmm... És sikerült vajon a MÁV-menetrendet is hasonlóan korszerűsíteni?!

 

Egyébként a busz a reggeli csúcsforgalom/dugó idején mennyire tudja betartani a menetrend szerinti menetidőt? 

 

A vonatok pontosan járnak? 

Előzmény: Péter az állat (131)
Péter az állat Creative Commons License 2007.12.11 0 0 131
Képesek voltak olyan menetrendet alkotni, hogy suliszünetben 5.13, és 6.54 között kivettek minden járatot, visszafelé pedig 15.10, és 17.15 között sikerült ezt megalkotni, tehát pestre egy átlagos munkahelyre nem lehet bejutni, vagy csak két órás várakozással. Délegyházára meg még rosszabb a helyzet. Bizonyára csak az iskolások fizetnek a bérletért. Így az amúgy is romló volán közlekedésre elmondható, hogy a gyenge kezdést erős visszaesés követte.
Ráadásul pl ma üzemkezdetkor még nem tudta a sofőr, hogy melyik útvonalon is kell mennie, mert nem mondták el neki.
Előzmény: LianaSoroksár (130)
LianaSoroksár Creative Commons License 2007.12.11 0 0 130
Mesélj!!!!
Előzmény: Péter az állat (127)
csendes gyilkos Creative Commons License 2007.12.11 0 0 128
Helló.
Péter az állat Creative Commons License 2007.12.10 0 0 127
És mit szólnak a t. lakók az volán új menetrendnek nevezett agyréméhez?
A feleségem teljesen kiborult tőle, de amint hallotta nem volt egyedül, mert reggel rendesen kitört a "lázadás a buszon".
brazil_8 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 126
Én a következő egér útat szoktam választani:
Régi 51-es a taksonyi csati híd után a Töldségesnél el jobbra, végig az úton át a vasúton és rögtön utána balra (a temetőnél), ki az Alsónémedi útig, majd azon a Lidlig, elötte el balra a szervít útra és onnan kikanyarodni az 51-esre.
Sajna néhe ez sem gyorsabb. mint sorba állni :(
Előzmény: Törölt nick (125)
LianaSoroksár Creative Commons License 2007.11.27 0 0 123

Jó reggelt mindenkinek!

 

Örülök, hogy megint ébred a topic, és köszönöm a válaszokat! Tudtam én, hogy rendes emberek lakhatják Dunavarsányt :-))))

 

Ez a lámpa-mizéria azért elég riasztó, de nem ijedünk ilyen könnyen... Péter kérdezte a régi 51-est, én is erre lennék kíváncsi (a hétfői kukást majd csak kicselezzük valahogy), de a sóderos-bűzgyáros-életveszélyes-lassújárműveket már most utálom.

 

Budapesten is van 1-2 forgalombénító lámpa, amit évek óta nem sikerül átprogramoztatni. Ennek ellenére jó lenne megtudni, kik üzemeltetik, programozzák a "mi" lámpánkat. Ha igaz, hogy a Haraszti-lobbi belepiszkáltatott a programba, akkor talán nekünk is van esélyünk. Ha ésszerűbb programozással rövidíteni lehetne a Varsány felőli sort és nem növekedne jelentősen a merőleges irányban várakozó karaván, akkor erről talán meg lehetne győzni az "illetékes elvtársat". Az érintett polgármesteri hivatalok bizonyára beszélőben vannak a forgalomtechnikai céggel.

(Egyébként gondolom, hogy néhány szép tavaszi reggelen végigsétálva a sor mellet, össze lehetne egy-két ezer aláírást gyűjteni kérés erősítésként. Népi kezdeményezés :-), népszavazás :-) stb., úgyis ez most a divat...)

 

Apropó: milyen a varsányi önkormányzat és hivatal?

 

Iskolai állás ügyben való segítőszándékot köszönjük. Voltunk mi is bent és nagyon kedves, szimpatikus tanárokat láttunk s ilyen volt az ig.h. is, de azt mi is tudjuk, hogy jelenleg sajnos nem kapkodnak a pedagógusok után. Csökkenő gyerekszám, növekvő tanári óraszám mellett nem több, hanem egyre kevesebb pedagógus kell. (A hivatalos álláspont szerint... gyerekeink neveltségét, tudását tekintve én azért mást gondolok... vagy csak a családi érintettség okán?! :-) 9

 

Nyugati lakópark: mi is örülünk, hogy nem oda költözünk, pedig a bűzről korábban nem is hallottunk. Tényleg ilyen sz.r a helyzet (vagy a szag) ?!

 

Bocsi a hosszú bejegyzésért.

 

Sziasztok!

 

 

 

 

Péter az állat Creative Commons License 2007.11.26 0 0 122
"A földmunka mintha valami földgázzal kapcsolatos lenne, de ez nem tutti."

Így ránézésre azon már pár hónapja túl vannak. Az ott húzódó földgáz vezeték fölé építettek vasbetonnal megerősített átjárókat. Gondolom, hogy a nehéz teherautók miatti talajtömörülés/mozgás nehogy kárt tegyen a csövekben.
Mindent egybevetve a dolog nagyon bányának néz ki.
A feleségem azt mondja, a buszon hallotta, hogy a nyugati lakóparkosok végleg felhagytak minden reménnyel, hogy ablakot nyitnak, vagy eladják a kérót. Ha nem a a penetra telep bukéja, akkor éjjel nappal a zaj. Mitagadás nem lennék a helyükben, bár telket sem vettem volna ott.
Előzmény: brazil_8 (116)
Péter az állat Creative Commons License 2007.11.26 0 0 121
Köszönöm megnézem.
Előzmény: brazil_8 (117)
Péter az állat Creative Commons License 2007.11.26 0 0 120
"130-val kell menni rajta :)"

De az meg azért nem jó, mert ilyen sebességnél már valami nagyon kopog.
Talán az őrangyalom lehet? :-)
Előzmény: brazil_8 (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!