Azért, mert tökmindegy hogy és miért, meglovagolják a jobboldalon tátongó űrt. A Fideszre sok ok miatt lehet nem szavazni, a MIÉP meg nyilvánvalóan egy réteg támogatásáért küzd (jól teszi), szóval nincs választás. A baloldalon meg ilyen gond nincs, mindenki nyugodtan szavaz az MSZPre.
Azt még hozzátenném, hogy ezek a pártok korróziójukat akkor kezdték, amikor a kinyiló Fidesz, megszólította a kisgazdákat, kisembereket, kereszténydemokratákat, eredeti MDF-eseket.
Mert ilyenkor a vezetéseik harmadikutassá akartak válni, és elkezdtek mást mondani, mint amire a pártok alapultak és kilépett mögülük a tábor, és oda mentek ahol azt hallották, amiben hisznek: a Fidesznél.
De a Fidesz nem szervezkedett ezek ellen a pártok ellen.
Ez megkezdödött az MDF-nél is, az hogy nem zuhant akkorát most összel, csak azért van, mert sok csalódott szadeszes átszavazott.
Elvben ebben igazad van, csak a pártszövetségekre tervezett vegyes magyar választási rendszer logikusan hozza a két párt(szövetségi) rendszert. Ezen kellene változtatni.
Meg a legnagyobb hiba az volt, hogy más rendszerváltó országokkal szemben nem volt a korábbi magyar ellenzéknek annyi vér a pucájában, hogy törvényt hozzon 1990 után arról, hogy eltiltják az MSZMP kádereket a választott pozicióktól. Ez nagy bűn volt.
Sokkal egészségesebb lenne a pártrendszer, nem kéne szoclibeknek mondani az anarcholibertáriusokat és nem is tudom minek a keresztényszocialistákat. Lehetne helye egy szocdem pártnak, egy kereszténydemokrata pártnak, és amerikai tipusú liberálisoknak.
Ezen a "fideszbedaraltaajobboldalt" duman akkor is rohogok, ha a ballibbberek mondjak. Ez a baloldal dumaja, hogy alakuljanak jobboldali partok, akkor szerezzenek egy-ket szazalekokat, ami ugyan semmire sem eleg, viszont el lehet venni szavazatokat a fidesztol.
Amugy meg hogyan? Kit daralt be?
A KDNP-t? Eltunt magatol. Ha par kepviselojuk nem ult volna a fideszben, nem tudtak volna soha onalloan bejutni a Parlamentbe. Mar csak tortenelem lennenek, mint a Centrum Part vagy az Agrarszovetseg.
A Kisgazdapartot? Az ujkori tortenelem egyik legkorruptabb es legtehetsegtelenebb bagazsa elukon egy bohoccal oruljon, hogy nem ul a bortonben mindenestol.
Az MDF-et? Ibolyka gondoskodott rola, hogy egy 5% koruli torpepartta valjon. Ha 98-ban a fidesz nem viszi be oket a vallukon a Parlamentbe, ma a ok is csak tortenelem.
Azzal egyutt az "egy a tabor egy a zaszlo"-t en is egy oltari baromsagnak talalom, de azert, mert a radikalisokat is be akarta vonni. Ok magukban tudnanak olyan erosek lenni, hogy parlamenti tenyezo lehessenek. A fideszben valo megjelenesuk szavazatot alig hozott, vinni viszont annal inkabb vitt.
a legjobb az lenne, ha több párt lenne a jobb oldalon, hogy mindenki megtalálja a saját izlésének megfelelőt a Fidesz talán legnagyobb hibája volt a jobb oldal bedarálása s azt gondolom, hogy jelenleg OVnak még helye van a jobb oldalon, hisz még mindig rengeteg embert tud megmozditani, rengetegen hisznek benne s ezt nem lehet elvitatni tőle (az más kérdés, hogy én azt rendkivűl szomorúnak tartom, hogy sokaknak OV jelenti egyszemélyben a nemzeti oldal, gondolkodás megtestesitését)
azért volt s van 1,5 millió ember, aki tudta, hogy mi a helyes azért volt s van az elszakitott területeken jópár magyar, aki "tudja", hogy mi az a nemzet
a hétvégén kéziseink ugye Brassóba játszottak BL selejtezőt, nem vagyok egy nagy kézilabdára járó emberke, de tudtam, hogy ezt a meccset nem hagyhatom ki s szerencsére nem is csalodtam örök élmény marad a "Székely légióval" való együtt szurkolás, s az, ahogy egy szentgyörgyi bácsika örült mikor oda adtam neki a sálamat
s amíg vannak olyan emberek, mint pl a székelyek addig szvsz nem lehet azt mondani, hogy a "magyar egy alja nemzet lett" még, ha a csonkaországi lakosság jó részére sajnos igaz is ez a megállapitás
s ha már románok a magyarországi rendőrséget ki kéne küldeni egy kicsit a keleti szomszédokhoz tanulmányútra, hogyan is kell egy mérkőzés biztositását megoldani provokáció nélkül, balhé mentesen tanulhatnának egy kicsit a kékeink, rájuk férne
hát nem tudom Matt lehet, hogy félreértem, amit írtál, de nekem ebből az jön le, hogy Te ugyanannyira tartod felelősnek a kialakult helyzetért a maszop-szadesz tandemet, mint az ellenzéket s ezzel nem tudok egyetérteni a fidesz s maga ov finoman szólva se tökéletes, egy pillanatig se bánnám, ha eltünének a magyar politikai porondról, de azért kurvára nem a maszop-szadesz szintje egy ferencvárosi hasonlattal élve, ha már Fradista topikban vagyunk : senki nem vitathatja, hogy a szurkolók okoztak károkat (nem is kicsiket) az FTC-nek, de azért nem lehet ezeket a károkat egy szinten emliteni az FTC vezetői által okozott károkkal. s mintahogy furulya s társaival nem lehetett összefogni a Ferencváros megmentéséért, úgy a gyurcsány félékkel sem lehet összefogni, bármilyen szépen s magasztosan is hangzik a nemzeti egység