Keresés

Részletes keresés

Ati_66 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 201534

Szerencse, hogy most kapott el a kórság. Ha tényleg leviszi azt a 2 kg-t még jót is tesz vele :-)

Csak ne felejtsd el a hétvégi szénhidrát feltöltést.

 

A szombati versenyedhez gratulálok. Az álom cél ugyan nem jött össze, de meleg volt és a lényeg, hogy jót futottál.

Előzmény: Spenót (201532)
Csempa Creative Commons License 2019.09.01 0 0 201533

A folyadékhiány magas pulzust eredményez ( de magas pulzust más is okozhat). Folyamatosan inni kell. Nekem az órám jelez rendszeres időközönként, amit rajt előtt állítok be a hőmérséklet és a várható intenzitás ismeretében. A szabály az, hogy az óra jelzésekor meg kell inni a betervezett mennyiséget, jelzések közötti időben meg iszom, ha szomjasnak érzem magam (szoktam időnként).

 

A szükségletedet úgy tudod lemérni, hogy mérlegen leméred magad rajt előtt közvetlenül, és hazaérve egy gyors pisi után. A kettő közötti különbség minél kisebb legyen, de ~1.5%-nál ne legyen több (ennek érdemes lenne utána olvasni ismét). Ez alapján meg tudod határozni, hogy pl óránként 5-szöri ivás esetén mennyi folyadékot kell alkalmanként bevinned. A kulacson pedig kísérletezd ki, hogy hány korty az annyi. Melegben inkább gyakrabban igyál, mint alkalmanként többet, és nem árt egy kis sót beletenni a vízbe, de a szükséges só mennyiségének kitalálása egy külön műsorszám hosszabb futások esetén (rövideknél meg mindegy).

Előzmény: Gerhardus (201531)
Spenót Creative Commons License 2019.09.01 0 0 201532
Gratula! Ez jól sikerült. Nem lesz ott gond, de szerintem kellhet még kaja és pia is. Én se szoktam kívánni az ételt futás közben, de pl. a sós gél vagy banán nálam könnyebben lemegy, mint az édesek és pont 25 fölötti távokon jön ki a jó frissítés hatása.
Köszöntöm első szavazómat. :-)

Más:
Hirtelen lénap lett a mai is. Mindenem fáj. Pozitívum lehet, hogy most varázsütésre eltűnhet a nyaralás óta visszaszedett 2kg.
Azt sajnálom, hogy tavalyi énemet sikerült 168km-re megközelítenem, de így megint 200 fölé fog menni...
Előzmény: Gerhardus (201531)
Gerhardus Creative Commons License 2019.09.01 0 0 201531

Köszönöm a tanácsokat!

Ma is letoltam 25km-t 2:26 alatt. Játszottam a gondolattal, hogy 30 legyen, de addigra olyan meleg lett, hogy elindult felfelé a pulzusom (144-ig ami nálam a sárga zóna felső széle). Majd jövő héten már fehér embernek való időben talán könnyebb lesz.

Azt azért  nem éreztem, - ahogy Ati_66 írja- hogy ki tudnék még futni a világból, de azt igen hogy ha muszáj lenne, akkor menne tovább is.

Az első 2 km 6 perc felett utána állandó 5:40-5:50 között ment végig. 10 km-nél betoltam egy banánt, 20- nál egy magnéziumos szutyit és ittam 8 dl vizet. Többet kellett volna, dehát egyrészt nem kívántam, másrészt később olvastam el Ati_66 tanácsát az óránként 7 dl-ről. (lehet hogy nem indult volna el a pulzus ha többet iszok?

 

 Spenót köztársasági elnöki ambíciójára reflektálva örömmel jelentem hogy tavaly a félmaraton felkészülésre 500 km-t, november óta 1480 km futottam, úgy hogy lehet hogy lesz +1 szavazód. :)

 

 

Előzmény: Ati_66 (201496)
9:3 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 201530

Lehetsz is. 

El kéne valahogy juttatni a módszert Kipchogénak is mint a 4 órán belüli 84 km titkos receptjét :)

Előzmény: amatőr (201529)
amatőr Creative Commons License 2019.09.01 0 0 201529

Megtisztelő lenne, régi vágyam teljesülne! :) 
De tényleg, az edzéselméleti újításaimra (exponenciális, számcserés, tizedes vesszős) büszke vagyok! :) :) 

Előzmény: 9:3 (201528)
9:3 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 201528

Szólíthatlak mától edzőbá'-nak? :)

Előzmény: amatőr (201527)
amatőr Creative Commons License 2019.09.01 0 0 201527

Öröm hallani!! :) 

Előzmény: 9:3 (201526)
9:3 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 201526

Focizunk majd vele. :)

Ma viszont sikeresen alkalmaztam az exponenciális edzéstervedet. Egész jól ment, folytatom. Tényleg nem érdemes feleslegesen sok kilométert futni, hiszen bármikor meg lehet azt duplázni :)

Előzmény: amatőr (201520)
amatőr Creative Commons License 2019.09.01 0 0 201525

Bár egy vírus nem jó, persze, de simán veheted rápihenő időszaknak a WizzAir felesre a hetet.

Van elég edzéskilométer a lábadban!

Előzmény: Spenót (201524)
Spenót Creative Commons License 2019.09.01 0 0 201524
Na, most pár nap pihi jön. Bekaptunk egy vírust. Az egész család egy megtisztulási folyamaton ment át éjszaka, kivéve a kicsi lányom, akitől kaptuk, mert ő már túl van rajta.
amatőr Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201523

Oh, egy szavazót már el is veszítettél! :) 
Na, csak kimentem futni, egy maratoni próbát. A többféle, fejben kitalált edzéstervem közül most a tizedes vessző átalakítót vettem elő, azaz 4,2 km volt a cél. Ezt megfutottam, tehát most már csak a maraton napján át kell rakni a tizedes vesszőt, és kész, Voilá tout! :) 

Előzmény: Spenót (201522)
Spenót Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201522
Ha én leszek a köztársasági elnök, be lesz vezetve, hogy aki előző évben nem futott 2000km-t az nem futhat maratont. :-)
Előzmény: amatőr (201521)
amatőr Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201521

Gratulálok, Bumbanas!
Ezt a "másnak heti adag" kitételt sosem szeretem olvasni, tudod, nem másokhoz mérjük magunkat! :) Pláne, hogy azért jelentkezzen az, aki heti 160 km-t fut!! :) 
És pl. én maratont szeretnék futni pár hét múlva, de messze nem lesz meg addig az évi 1000 km.

Szóval: hajrá, okosan, így tovább!

Előzmény: Bumbanas (201481)
amatőr Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201520

9:3, de remélem, magaddal viszed útközben is, frissítésre! :)

Ezen a héten megint nem jött össze az edzés, valahogy nem tudtam rávenni magam a futásra. Egyszer mentem ki, aztán még lehet, hogy ma este kinézek, mi újság...

Előzmény: 9:3 (201464)
Spenót Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201519
Nekem a térdem kattogott első futóéletemben. Annyira, hogy a végén minden harmadik lépésnél reccsent. Én azt hittem, hogy ennek a javulása a Dona/chi futás kombónak köszönhető.
Ezek szerint a mozgás is javíthat rajta. Mondjuk, mozgásban nálam sincs hiány.
Előzmény: Asztrofizikus (201517)
Spenót Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201518
Szóval, a rögzítést. Értem. :-)
Előzmény: gurtnis (201516)
Asztrofizikus Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201517

Jó kedvem van, ma nagyszerű dolog tudatosult bennem.

 

Azt vettem észre, hogy már hónapok óta nem ropognak, kattognak fokozottan az ízületeim az erősebb futóterhelések utáni napokban úgy, mintha részeire szeretnének hullani a lábaim. Úgy tűnik, nálam is működik a biológia, az idestova két év alatt lefutott 4500 km megtette a hatását, és erősödtek a szalagjaim, ízületeim. Persze ez nem nagy meglepetés, tudtam, olvastam itt is, máshol is, hogy ez a leglassabban erősöd láncszem, de az idő meghozza az eredményt. Ugyanakkor lényegében a mai futás közben döbbentem rá, hogy mostnara látványos a fejlődés. Télen-tavasszal még sokat bajlódtam a térdeimmel és a csípőmmel is. Mondjuk ez alatt a két év alatt 83-ról 73 kilóra fogytam, nyilván annak is fontos szerepe van benne, bár már tavasszal is csak 75 kg voltam. Bízom benne, hogy ez nem csak a meleg idő hatása. Amikor 10-15 éve egyre hangosabban kezdtek recsegni és ropogni a térdeim lépcsőzéskor, akkor elkönyveltem, hogy ez a korral jár, és már jobb nem lesz. Nem akarom elkiabálni, de azt hiszem, hogy mégis jobb lett :)

 

Sosem késő elkezdeni a futást.

gurtnis Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201516

Mondanám, hogy ezért ajánlod nekem a te márkádat??  :D  de most én sem szólhatlak meg, hiszen a Korinthoszon én is elszúrtam a pulzus rögzítést (mondom a rögzítést!). :)

Előzmény: Spenót (201514)
gurtnis Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201515

Elsőre elgondolkodtam, hogy-hogy nem ismerem Spenót unakatesóját??? De 5 másodperc alatt végig futott  :D :D  :D

Előzmény: O/O (201511)
Spenót Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201514
Na, kissé elcseszikéltem.
Pulzusra akartam futni a meleg miatt, de az 5:40-nek így is mennie kellett volna.
Szokásomtól eltérően be is melegítettem valmennyire verseny előtt, hogy ne az első 2 km-en totyogjak. Elkezdtem egy jóleső tempót a legvégéről, természetes volt, hogy előzgettem. Tempót nem néztem, csak a pulzust, az pedig 120 körül volt. Kb. 1km-nél vettem észre, hogy a barom led mér, mert valszeg lemerült a jeladó. Itt feltoltam a könyökömig az órát, hogy legalább valami pulzushoz hasonló értéket mutasson.
Ha bízhattam volna benne, akkor jobban toltam volna, így viszont elóvatoskodtam a dolgot.
Az bosszant a legjobban, hogy így kb. használhatatlan a pulzus adat a MárNemNike félmaratonra.
Mindegy. Cserélek elemet és a WizzAiren is pulzusra tolom. Ráadásul hűvösebb lesz.
3 percet vertem egy srára, aki 1:37-et futott. Azt mondta, hűvösben ennyi a félmaratonja is.
Ha igaz, akkor annyira mégsem xar ez az 1:33.49.
O/O Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201513

Nekem ilyesmi pluszt ad ultrán a szendvics. Rendkívül jól esik rágni és nyelni! A gélek folyekony iso ezt nem adja, pedig nagyon sokat ad én úgy érzem!

Előzmény: Csempa (201512)
Csempa Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201512

Az ízlelésnek nagy szerepe van az agy "hogyan-vagyok" megítélésében. Pl nyelés kell ahhoz, hogy azonnal jelezze az agy a folyadék bevitel pozitív hatását. Ha nyelés nélkül viszik be ilyenkor (intravénás vagy katéterrel közvetlenül a gyomorba), akkor nincs meg a nyelésinger, az agy később is kisebb mértékben vesz vissza a szomjúság érzésből. Emlékeim szerint legalább 10 perc kell a folyadék véráramba jutásához, addig mintha ott sem lenne, ezért kell ez az előre jutalmazás.

A szénhidráttal hasonló a helyzet az ultrás könyvekben írtak szerint: ha a nyelv megízleli, akkor az agy azt már némi bevitelként könyveli el azonnal, és többet enged felhasználni a tartalékokból közvetlenül ez után, nem kell megvárni aíg az felszívódik és a véráramba jut (állítólag).

Előzmény: Spenót (201510)
O/O Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201511

:) sokminden felszívódik a szájban is, így a gyomrot abszolút  nem terheli. Unokatesodekat láttam isoval öblögetni, utána kiköpték. Olvastam hogy atléták is sokszor csak így frissitenek azon az intenzitáson a gyomor szerintem nem csinál semmit :)

Előzmény: Spenót (201510)
Spenót Creative Commons License 2019.08.31 0 0 201510
Sajna igen nagy szerepe van ebben a picológiának. Te erős vagy ebből a szempontból, de én talán a másik véglet vagyok. Utólag is nehezen hiszem el, ha valami értelmesebb időt futok egy hosszabb távon.
Most néztem egy videót, ahol azt ajánlják hosszú versenyek végére, amikor már emésztési problémák vannak, hogy vegyünk gélt a szánkba, aztán köpjük is ki. Állítólag jól átvágja az agyat. Tök jó lehet, ha valakinél ez működik. :-)
Előzmény: O/O (201509)
O/O Creative Commons License 2019.08.30 0 0 201509

Igen, bár maratonra 1-2-5km távokon célszerű és szerintem ha ezeket a távokat nézzük akkor 15-10-5 másodperccel/km  gyorsabb tempóban. Majd esetleg egy felest a cél versenytempóban. Ezek nagyon hasznosak és szinte biztosra lehet vele menni a versenyen. szerintem 

Előzmény: Bohanon (201498)
O/O Creative Commons License 2019.08.30 0 0 201508

Egyetértek, de ez marcsi lesz és az első! ;)

 

Előzmény: Mr Long (201493)
O/O Creative Commons License 2019.08.30 0 0 201507

Falról jut eszembe. Első Spar maratonomon 20 km-től együtt futottam egy sráccal és beszélgettünk én tartottam a terv tempót, visszafogottan futottam, de koncentráltan. Kicsit zavart a duma, de a srác nagyon érdeklődött a cipőm iránt, Altrában futottam. Budai rakparton dél felé futottunk, mikor mondtam neki, hogy bocs, nem szeretnék beszélgetni, ez az első maratonom szeretném kiélvezni. Erre mondja nekem. hogy ja akkor figyeljek mert mindjárt jön a fal. Hogy én mekkora hülye tudatlan voltam, jön a faaal? Előre néztem és láttam talán a Margit híd robosztus pillérjét amin boltiv alatt kanyarodva vezetett az út. Mondom neki hogy nyugi látom ott megyünk át a boltiv alatt nem fogok neki szaladni a falnak,  ne izguljon. Na, én ekkor hallottam először a maratoni falról, de csak pár nappal utána esett le, hogy arról volt szó futás közben. Tök ciki de ez van :)

O/O Creative Commons License 2019.08.30 0 0 201506

Rohadtul nem fogsz Te fokozni semmit 30

km felett. Esetleg cél előtt 1-2 km vagy pár száz méterre. Ha nem akarsz keseregni utólag, ahogy írtad akkor muszály normálisan kezdeni, mert az fog lassulni nem lesz fokozás. Az hogy mennyire lassul az és  hány kili után azt neked kell érezni. Én szivesen számolok közben pl. 30 km távnál, 10 km 5:50-ben 10 km 6:00 akkor az útolso 10 mehet 6:10-ben ez megnyugtat, hogy lehet lazsálni, persze ha jól érzem magam akkor kitolom kicsit ha gyengülni hamarabb lassulok. Bár nagyon hasznosnak tartom a tempotartő edzéseket is. A legjobb Velence tóköröm egyenletes 5 perc/km be sikerült. Viszon a legjobb 6 órás futások meg ez a lassuló módszerrel ment. probaltam én lassan kezdeni de egy idő után fárad a az is gyors és enged belőle az ember. Nekem ezért ez a lassuló tempó hatékonyabb a hosszabb futásoknál, ezért javaslom ezt. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy én az első maratonom előtt többször futottam 50 km-t. Mekem ez a maratoni fal csak bla-bla, soha semmi ilyet nem tapasztaltam. Hajrá, kemény lesz de azért csinálod, légy férfi dolgozz

meg érte!

Előzmény: Gerhardus (201491)
gurtnis Creative Commons License 2019.08.30 0 0 201505

Beérett a munkád gyümölcse, remélhetőleg! :D 

Előzmény: Spenót (201504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!