Keresés

Részletes keresés

saabee Creative Commons License 2014.04.30 0 0 2387
ac07 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 2386

?

Előzmény: m.ancher (2385)
m.ancher Creative Commons License 2014.03.28 0 0 2385

A leg jobb ha fel sem veszünk hitelt.Az egész családom fizeti élete végéig.

Előzmény: ac07 (2384)
ac07 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 2384

Az volt a feltétel, hogy nincs mellette másik számla.

Én megszívtam tavaly, mert innen utaltam el párszázezret és nem figyeltem, hogy előtte megváltozott a kondíció és már nem az on-line számlacsomaghoz hasonlóak az árak, így fizettem kétezer valamennyit, holott ha átvezetem az on-line-ra és onnan küldöm, akkor valóban csak 39 Ft lett volna (vertem is rendesen a fejem a falba).

Az a baj, hogy pénzt parkoltatni és mellette on-line számla is, az minimum 800 Ft havonta (mert nemigen lesz meg a forgalom, hogy csak 400 Ft legyen a havi számlavezetési díj). Ráadásul a Malacpersely csak akkor fizet, ha folyamatosan nő a rajta lévő összeg.

Amúgy lekötés nélkül, viszonylag szabad hozzáféréssel szerintem még mindig az egyik legélhetőbb konstrukció a piacon. A lassan negatív MNB alapkamat miatt perpill hiába vár bárki magasabb hozamokat egy bankszámlán külön trükközés, kombináció (pl.: bef. alap) nélkül.

Előzmény: Törölt nick (2382)
Kukipapa (r) Creative Commons License 2014.03.28 0 0 2383

Ahogy Wilbur3 mondja, CIB Online-nal 39 forintért (nem százalék) el lehet onnan hozni a pénzt, én is így vontam ki onnan a megtakarításomat, mert a feltételekhez képest szerintem már elég szerény a 2,65%-os kamat (április 30-tól). Ennél feltételek nélkül többet lehet máshol kapni.

 

Vigyázz ezzel, mert a 0,64% az egy dolog, de ennek nem 6000 a felső határa, hanem 41000 (!!!).

 

Tehát pl. 3 millió utalása 19200 forintba kerül, ha a Malacperselyes számláról utalod tovább. Ez szerintem elég durva. Ha átviszed CIB Online-ra, és onnan utalod, akkor 39 forintból megúszható, már amíg meg nem szüntetik ezt a lehetőséget.

Előzmény: azazello_ (2381)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 2382

az nem működik, h átvezeted a normál számládra, és onnan elutalod 39 Ft-ért?

Előzmény: azazello_ (2381)
azazello_ Creative Commons License 2014.03.27 0 0 2381

A kb 0,63%-os átutalási díjra gondolsz, ugye? Asszem a hirdetményben annyi van.

 

Esetleg alternatív ötleted van? Nem ragaszkodom a CIB-hez, csak vmi ilyen takarékszámla kell netbankkal, egyelőre lekötés nélkül (annyi még nincs).

 

 

Előzmény: ac07 (2380)
ac07 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 2380

Az átutalás onnan baromi drága, ha később elvinnéd a pénzed

Előzmény: azazello_ (2379)
azazello_ Creative Commons License 2014.03.26 0 0 2379

Sziasztok,

 

Egy sima Malacperselyt nyitnek a CIB-nel. Mas szamlat nem vinnek oda. Van, aki eltanacsolna ettol? Barmi rejtett dij vagy buktato? A szar netbankon kivul. Persze megnezem a hirdetmenyt, de itt is erdeklodom. 

 

Koszonom, 

 

az.

nyman Creative Commons License 2014.03.25 0 0 2378

Egy pozitiv elmeny a targy bankkal kapcsolatban, remelem nem szamit reklamnak. Kulonben meg szidtam mar parszor itt a CIB-et, mint a bokrot, tehat gyanitom, nem tunok beepitett embernek :)

 

Eddig olyan sok hasznat nem lattam az arany hitel kartyanak. Az emelkedo koltsegek miatt eppen gondolkoztam mar a felmondasban, mert az 1%, amit negyedevente 5000 forint erejeig adnak, nem egy nagy durranas a piacon, nehany konkurenshez kepest es mar jo ideje nem is hasznalom, csak amolyan vesztartaleknak tartom.

 

Ami miatt nem mondtam fel az evfordulo kozeledtevel, az az, hogy az utazasi biztositas melle mar kulonbozo asszisztencia is jar tavaly osz ota. Nekem ma hazafele jovet gondolt egyet az auto, es eloszor futofenyt jatszott a muszerfal es megallt a motor. Viszont az autos asszisztenciaban benne van, hogy 50 km-ig elviszik az autot pl. muhelyben, vagy haza. Ez lehet muszaki hiba, baleset, stb. Az ugyintezes viszonylag gyorsan ment, a trailer is ott volt az igert idoben 1-2 perc toleranciaval. Igaz arra varni kellett, de a korulmenyekhez, helyszinhez kepest (M6 autopalya) nem veszesen sokat. Igy mar az eves kartyadij kb. vissza is jott.

 

Jo esellyel nincs komoly baj az autoval, mert csak a lemerult aksi szindromat mutatja, ami vagy az, hogy b.szart (2 eves, meg nem kellene, hideg sem volt), vagy, hogy problemak vannak a toltessel, de a kontrollampa nem jelez. Persze lehet kardinalisabb is. A napokban kiderul.

leveling Creative Commons License 2014.02.07 0 0 2377

Beírod, hogy mennyi és milyen devizából akarsz forintot csinálni (vagy azt, hogy pontosan mennyi forintot szeretnél kapni), legyen most példaként 100 angol font, beírod a címzett nevét, bankszámlaszámát (sima belföldi giro számlaszámot) utána átutalod a fontot egy angol számlára, vagy angol betéti kártyával is ki tudod fizetni. Ők ezt átkonvertálják középárfolyamon és levonják az 1 font díjukat, általában ha reggel indítod még aznap megérkezik, de 1-2 munkanap is lehet. Ha átkonvertálták utána egy magyarországi számlájukról sima belföldi utalásként érkezik meg a CIBes számládra.

Előzmény: napalm. (2376)
napalm. Creative Commons License 2014.02.06 0 0 2376

szia!

hogy működik ez a https://transferwise.com/?

hogy kerül a cib számlámra a pénz?

Előzmény: leveling (2375)
leveling Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2375

Pontosan!

 

A CIB-nek még "jó" szokása, hogy bármilyen külföldről érkező utalás jóváírása (forintszámlára) fix €2... Legalább is régebben ez volt, ráadásul ez így egyértelműen még a hirdetményben sincs leírva, csak valami olyan van, hogy a "felmerülő költségek blablabla" aztán valami csoda folytán mindig €2 kültség merül fel... 

 

Szóval mindenképp transferwise. Nem reklámozni akarom őket, de én már egy éve csak velük mozgatok pénzt országok között és nekem nagyon bejött.

Előzmény: John Zero (2374)
John Zero Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2374

Ez jó nagy szemétség, amúgy a többi banknál se sokkal jobb.

 

Mintha valami kartell/összebeszélés lenne ebben.. valahogy senki se akar "versenyezni".

 

Addig kell lehúzni a népet, amíg nincs itt rendes SEPA meg eurózóna, mert onnantól kezdve belföldi utalás díja = külföldi utalás díja, kötelezően.

 

Előzmény: boglárka 8 (2370)
boglárka 8 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2373

Üdv leveling,teljes mértékben igazad van,a bankok egytől egyig egyformák,én azért írtam kiemelkedően a Cibről mert onnan utaltam.Üdv

boglárka 8 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2372

Egyik kutya,a másik eb.Minden bankárnak rajtunk kell meggazdagodni,szegényeknek nincs más lehetőségük,különben éhen vesznek.Üdv

leveling Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2371

Nem mintha más magyar banknál olyan borzasztó olcsóan lehetne utalni külföldre :S

De persze lehet, hogy a CIB kiemelkedően drága, soha nem szoktam külföldre utlani, amit eddig kellett, arra tökéletes volt a transferwise.com, legutóbb pl. svájci számlára ment 50 EUR, került 300 HUF-ba, középárfolyamon váltott :)

Előzmény: boglárka 8 (2370)
boglárka 8 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2370

Hát mit is mondjak,én befejeztem a cibbel,túlságosan megcibálta a pénztárcámat.Alig várom,hogy lezárhassam a számlámat.Nem túl kicsi de nem túl nagy összeget utaltam külföldre  potom 45 euroért.Megkérdeztem a külföldi banknál,hogy mennyi lenne ugyanekkora összeg magyarországra való utalása:15 euro!!!Magyarországon ez legális rablás!!!Háromszor annyiba kerül onnan utalni mint külföldről oda???Talán magyarországon háromszor többet keresnek a DOLGOZÓ(ismétlem dolgozó és nem a parlamentben és a bank karosszékeiben seggét meresztő alja népségre gondoltam)mint egy nyugati országban?Rohadt bank,nem is bank,rablóbanda,ez a magyarországi CIB.Örülök,hogy ha nagyon drágán is megfizettem az utalást többé nem használják a sok lemondással félretett pénzemet,nem zabálnak belőle és a drága állambácsi se dőzsöl a kamatadómból,én nem tartok el egy patkányt sem.Üdv

leveling Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2368

Azt mondjuk tényleg megcsinálhatták volna, hogy csak a tranzakciókhoz kelljen token, és simán jelszóval be tudj lépni számlaegyenleget vagy egy korábbi tranzakciót megnézni. Megjegyzem az ersténél dettó, mekkora hülyeség már, hogy belépéshez kell sms, jóváhagyott sablonos utalásnál meg nem...

Egyébként ez nyilván egyéni preferencia de én a CIB mobiltokent jobban szeretem mint az SMS-t.

cuzy Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2367
Láttam a :-) ! Csak a legtöbb ember olyan roszondulatú, és rögtön beszologat. Én csak a véleményem írtam le. Nem tudom mi lehet a gond ezek a java-vál mert egy darabig teljesen jó volt, aztán egyik belépésnél ki irt valamit és onnantól kezdve káosz. Most nem vagyok sz.g. közelében, de holnap elküldöm miket irkál ki. Hátha van itt egy okos(nem bántásból ) aki meg tudja oldani ezt a "rejtélyt" . Másik gépről próbáltam persze. Ott is vegyes. Valahol megy van ahol nem..Gondolom az sem mindegy, hogy melyik java verzio...
Előzmény: prs (2366)
prs Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2366

Smileyt láttad?

Másik gépen próbáltad?

 

Én három netbankot használok, CIB inkluzíve, és sosem volt technikai gondom (a gép miatt) egyikkel sem. A java frissítéseknél néha a CIB-bel. (Meg egyszer ilyen netcafé-szerűben - fürdő, de már nem tudom hol - , ahol az okos rendszergazda javát nem rakott fel, meg flash-t sem, de arra volt esze, hogy minden lyukat betömjön, hogy ezeket ne is lehessen sehogy telepíteni. Pedig megpróbáltam pár dolgot. ;-))

 

A token hülyeség, erste ugyanezt tudja, token nélkül, sms-ben jön.

A jelszóváltoztatás néha tényleg buggyant volt, de összesen egyszer hívtam miatta telefonos üfszet.

 

Azt megoldhatták volna, hogy token nélkül menjen readonly-ban. :-)

 

Előzmény: cuzy (2365)
cuzy Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2365
Hmm.köszönöm, hogy Ennyire hülyének nézel. Nyilván az elmúlt 8 hónapban meg sem fordult a fejemben.. Ja várjál csak előtte mivel is léptem be. Ja igen a javaval......aztán egyszer csak beszart, és meg CIB bank segítői se tudják miert csinálja..
Előzmény: prs (2363)
cuzy Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2364
Először is. A gépem nem fos. Sőt nagyon jó kis gép.. :-) a cib- én kívül 3 net bankot használok / lépek be rendszeresen. Egyikkel sincs és nem is volt problémám. Itt most már ilyen tokenes szarság van ami egy plusz baromság. Pl. Ha nincs nálam a token akkor nem tudok utalni, átvezetni,lekerdezni, telót feltölteni stb. mert ugye nem tudok belépni. Ez egy plusz macera.. Aztán mikor még a régi 3 Havonta változtassunk jelszót is teljesen béna volt. Megvaltoztattuk és számtalan alkalommal a régi jelszóval engedett be..
A M.C. -ot azért írtam mert egy valaki kérdezte, hogy miért kapott Visat, és pont egy hete voltunk bent és nekunk is Visa jön.Onnan tudom. Egyébként nem érdekel engem sem, hogy M.C. vagy Visa.. Pénz legyen rajta jó sok.. Az a lényeg..
prs Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2363

Elég lett volna Javát telepíteni. :-)

Előzmény: cuzy (2360)
leveling Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2362

Egyébként az MC-t nem vezették ki teljesen, a hitelkártyák még azok. Mondjuk én mindennapi használat közben eddig még nem éreztem a különbséget MC és Visa között (mindkettő van, mindkettőt használom), szóval nekem aztán 8, hogy melyik kártyatársaság hízik rajtam (vagyis a kereskedőn, bankon stb. :))

Előzmény: cuzy (2360)
leveling Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2361

Most komolyan az a legnagyobb ellenérved, hogy - saját bevallásod szerint is - fos a számítógéped?

 

LOL

Előzmény: cuzy (2360)
cuzy Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2360
Sziasztok! Már több mint egy éve itt vagyunk. Egyre jobban utálom.a net bankjuk egy f*s! Már fel éve nem tudunk belépni, mobilról meg semmit nem lehet intézni mindenért be kell mennünk. Újra kellene telepíteni a gépet de csak ez miatt kinek van kedve..? A M.C. megszűnt épp most mondták,szerződést bontottak vagy mi és Visa-t küldenek. Én azt fontolgatom,hogy váltok. Tele van a hócipőm Velük. És szerintem nem is olyan olcsó.
napalm. Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2359

kiderült a turpisság, felhívtam az üszit (szerencsére(?) non-stop)

amikor megnyitottam a számlát akkor az ügyintéző véletlenül a "magánbefektetői" díjcsomagot állította be nem a standardot és a befektetőinek a havidíja 2500 forint míg a standardé 0.

Előzmény: Kincici (2358)
Kincici Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2358

A sima értékpapírszámlának van díja, havi 330 Ft, ha jól rémlik. Ami ingyenes, az a CIB Maraton számla (de az TBSZ).

 

Előzmény: napalm. (2357)
napalm. Creative Commons License 2014.02.01 0 0 2357

van valakinek cib értékpapír számlája?

úgy tudom ingyenes.most januárban kötöttem, eddig nem vezettem rá pénzt mert februárban fog lejárni a betétem és azt szeretném majd rátenni.

ezzel szemben jelentkezett rajta egy -2500 forintos tétel.mi lehet az?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!