Keresés

Részletes keresés

Catella Creative Commons License 2009.03.11 0 0 152

Quartiere Copedde: néhány háztömb, Via Doria-Via Tanaro-Via Brenta és a Via Aterno legeleje.

86-os hsz-ben leírtam, hogy közelíthető meg:)

Előzmény: Vespucci (148)
szabjoz Creative Commons License 2009.03.11 0 0 151

Akkor ezekkel a jegyekkel nyugodt szívvel felszálhatok a vonatra a reptértől az Osiense-ig, vagy a Tuscolana-ig? A Manzonitól nem messze lenne a szállásunk, így a Tuscolana talán jobb lenne, ha nem kell sokat sétálni a metróig.

 

Előzmény: Latya (K.L.) (150)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.11 0 0 150
Az Anello az "gyűrű", gondolom a város és a hozzá tartozó agglomerációba érvényes 90 percig. De ezt csak googliztam
Előzmény: szabjoz (149)
szabjoz Creative Commons License 2009.03.11 0 0 149

Bocsi, elöbb kérdeztem, mint hogy megnéztem volna alaposan a jegyet!

Akkor már csak azt kérdezném meg, hogy az Anello hol van? Az FM1 megállói közt nem találtam. Bocs, ha megint hülyeséget kérdeztem!

Előzmény: Catella (146)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.11 0 0 148
Megnéztem a képgalériádat. Az Q. Coppede egy ház, vagy több? Könnyű megtalálni? Milyen utcák határolják, ha több házról (negyedről) van szó? Főleg az a tér tetszik.
Előzmény: Catella (146)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.11 0 0 147

Meg kell, hogy jegyezzem, ez egy tökéletes válasz volt.

Előzmény: Catella (144)
Catella Creative Commons License 2009.03.11 0 0 146

NEM retúr jegy! Az van ráírva, hogy Fiumicinotól Anelloig vagy vissza. Ott a tetején, hogy "one way ticket"

FM1-re jó.

 

Előzmény: szabjoz (145)
szabjoz Creative Commons License 2009.03.11 0 0 145

Sziasztok!

Ezt a jegyet az egyik ismerősöméktől kaptam, akik nem rég voltak Rómába. Ez milyen vonatra való? Felszállhatok vele az FM1-re. Ugye ezt oda-vissza érvényes.

 

.
Catella Creative Commons License 2009.03.11 0 0 144

Keleti irányból indulvaa piros pöttyök: S.Cecilia, ("középen") a S.Maria in Trastevere, (nyugat felé) a S.Pietro in Montorio (udvarában a Tempietto Bramante), 50 méterrel odébb az Aqua Paola, és ha szép kilátást akarsz, akkor a Gianicolora séta (busz is van)

Ha ezt az utat végigjárjátok, akkor lesz képed a Trasteveréről, minden utca érdekes. Ha van egy estétek, akkor végig sétálni a Via della Lungaretta-n, esetleg beülni valahová.

Előzmény: Vespucci (143)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.11 0 0 143

Üdv újra!

 

Van még egy-két dolog, amit nem tudok:

1. A Trastevere városrész mely utcáit érdemes megnézni? 

2. Mely napszakban mikor érdemes menni?

 

Olvastam, hogy szép. Tehát akkor napközben. Olvastam, hogy sok hangulatos szórakozóhely van, tehát éjszaka. Viszont nagy. Mégis, kb. merre menjünk?

Catella Creative Commons License 2009.03.10 0 0 142
Én is várom. De tudod: a másikban, az a kultúráé:)
Előzmény: vélemény (139)
régi vendég Creative Commons License 2009.03.10 0 0 141
régebben caesarina írt már róla. én is jó régen voltam már bent (kisgyerek miegymás), szóval bármit mesélhetsz áhítattal hallgatunk! :-)
Előzmény: vélemény (139)
SunSylva Creative Commons License 2009.03.10 0 0 140
bocsi :) 5,5 €
Előzmény: Catella (138)
vélemény Creative Commons License 2009.03.10 0 0 139
Ez komoly? Én most voltam negyedszer, és szerintem először mindenképpen ezt kell megnézni és csak utána a Vatikáni és a Capitoliumi Múzeumokat.
Befejezem Umbriát és utána írok róla. Én most csak másfél napot voltam. A Palazzo Altempsről sem írt még senki?
Catella Creative Commons License 2009.03.10 0 0 138
Felment a vonat ára? (Eddig 5,50€ volt)
Előzmény: SunSylva (136)
Frajti Creative Commons License 2009.03.10 0 0 137
Akkor mázlid volt :) A másik Róma fórumon nem mesélsz részletesen az utadról, múzeumélményekről, stb. Pl. Palazzo Massimoról nem rémlik, hogy bárki írt volna már...
Előzmény: vélemény (135)
SunSylva Creative Commons License 2009.03.10 0 0 136

Szia hapcika!

 

Válaszom Róma-szenvedély topicban feltett FCO-SZIH közlekedés kérdésedre:

Én azért választottam, mert úgy gondoltam úgyis elérünk a szállásig, mivel még több, mint 2 és félóránk lesz, ill. ha valami nagy gáz van, akkor még mindig ott marad alternatívaként a taxi, ami a Trastever-től már sokkal olcsóbb is. Szóval az (olcsóbb) vonat: 6,6 € /fő fr1 v. FM1, ez uaz, mint már írták. Az ucsó vonat 23:27-kor indul, ezt azért nehéz lekésni. Utána a Trastevere-n felszállni a 8 villamosra, itt lemész az aluljáróban, át az autóparkolón és akkor már meglátod a villamos síneket, itt már egyszerű, cask a megállót kell keresned, ami februárban, 20-24 óra között villamospotóló busszal működött, A villamospotló értelemszerűen az eredeti megállóhoz közel van. Casaletto felírtot kell keresni, ezzel elmenni a végállomásra, majd a 870-es busszal (le kell inteni, mert különben nem áll meg) és valóban a második kitérő utáni második megállónál kell leszállni, bár este a forgalom miatt, ott ált.ban meg sem áll, érdemes szólni a sofőrnek, hogy hová mész. Én így tettem és olyan jófej volt, hogy  a SZIH előtt állt meg közvetlen és mutatta, hogy megjöttünk. Egyébként az angolt – ha néhol nehezen is- de megértik, mutogatni meg mindenki tud, ha mást nem a címet leírod és útba igazítanak. Segítségül belinkelem a fotókat, hogy hol szálltunk fel. Szerintem csak lazán, mint az olaszok, Rómában én is először voltam.

 

Előzmény: hapcika001 (133)
vélemény Creative Commons License 2009.03.10 0 0 135
Én a múlt héten, a Forum/Palatinuson és Capitoliumi Múzeumokban használtam el az ingyenes jegyet. A Palazzo Altempsben már csak a kedvezmény volt, 5,5-et fizettem. Pénztáros géppel ellenőrizte mindenütt a jegyet. A Palazzo Massimoba mentem utoljára, azt hittem, itt is csak a kedvezményt kapom. Leellenőrizte, majd intett, hogy menjek be, nem kellett semmit sem fizetni. A bejárati gép viszont nem vette be a jegyet, az őrök csúnyán néztek, erre a pénztárosnő kijött a fülkéből, és kinyitotta nekem az ajtót. Nem értettem, de örültem , mert ott már 10€ a teljes áru jegy.
Előzmény: Frajti (130)
andiH Creative Commons License 2009.03.10 0 0 134

Fagyi:

Pantheon: háttal állva a bal oldalán (neve?)

CREMERIA

Lecsekkolva, most is ugyanolyan isteni a fagyijuk mint az előző években.

 

Vespuccinak:

kávézó:

nálam a N.1. a Tazza d'oro a Pantheon mellett.

Előzmény: Catella (66)
hapcika001 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 133

Szia Petike84!

 

Az étel és ital árakról írnál pár sort? Ami eszedbe jut, mi mennyibe kerül nagyjából!? És hol érdemesebb vásárolni vagy vacsorázni?

Előre is köszönöm! :)

 

 

Szilvi35 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 132

Sziasztok!

Mi tavaly a hónap első vasárnapján voltunk és akkor is beszélt. Ha jól emlékszem, 11.45-12.00-ig tartott és tényleg nagy tömeg volt.

 

Előzmény: szabjoz (120)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.10 0 0 131
Petike szállodájához ( Hotel Nizza)

http://rome-hotels.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187791-d203156-Reviews-Hotel_Nizza-Rome_Lazio.html

Itt is nagyon lesújtó a vélemény, és 60 ember értékelte..... Ezért szeretem a tripadvisor-t, mert ha sok vélemény van egy helyről, és azok eléggé egyformák, akkor az vélhetően igaz is.
Frajti Creative Commons License 2009.03.10 0 0 130

Petike! akkor itt kérdeznék.

 

Írod, hogy mindehova a Pass-szal mentetek be és ingyen. Szeretnék apróságokat tisztázni

 

Forum/Palatinus/Colosseum 1 jegynek számít, tehát kapásból e három hely csak 1, azaz egy db hely, egy ingyen lehetőség elhasználása. Emellett még egy lehet. És nem tudom elképzelni, hogy nem ellenőrzik, mert pl. a Galleria Nazionale arte Moderna-ban is leolvasták a RomaPassunk és arra adták ki a jegyet. Szóval komolyan nem értem, hogy hogyan lehet annyi helyre ingyen bemenni vele...

roomeo- Creative Commons License 2009.03.10 0 0 128
Köszi szépen! Béna voltam nem vettem észre, h mit válaszoltál! De köszi még egyszer!
Előzmény: Catella (119)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.09 0 0 127
Köszi a segítséget! Meg fogom találni.

Közben arról vitázunk, hogy megnézzük-e Campodoglio-t, Romulus és Remust, vagy nem. Szerintem simán! Ha már ott leszünk a Forum Romanumnál! És még az érdekelne, hogy az Aranyfarkas szobra és a Tarpeji szikla hogyan látogatható. Nem akarok senkit ledobni róla, csak megnézném. :)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.09 0 0 126
jajj bocs, akkor nem ferrovie.
Előzmény: Latya (K.L.) (125)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.09 0 0 125
követed a  vonat képét, meg/vagy  a ferrovie kifejezést. Esetleg megnézed  a reptér térképét.
Előzmény: Vespucci (122)
Catella Creative Commons License 2009.03.09 0 0 124
Középen, a rózsaszín a vonat :  http://www.stuardtclarkesrome.com/airport.htm
Catella Creative Commons License 2009.03.09 0 0 123

Kövesd az "Il Treno" feliratot, könnyű megtalálni. Kb 6-8 perces séta.

3 vágány van, a középsőről szokott indulni a Leonardo Exp., de ki is van írva.

Előzmény: Vespucci (122)
Vespucci Creative Commons License 2009.03.09 0 0 122
Fiumicino reptéren hogy találom meg az FR1 vonatot?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!