Keresés

Részletes keresés

vercsáj Creative Commons License 2004.02.15 0 0 50
Malwin!
Előre is köszi és szívesen ellátogatnék a Sopronra. Sajna a rabaorultes keptár nem akar megnyílni, de a képtárnál ez nem meglepő... Maj' hónap.
Előzmény: MALWIN (48)
vercsáj Creative Commons License 2004.02.15 0 0 49
Kuhrner!
Baromira köszi a képeket. Már emlékszem, hogy a 37-es az uccsó volt a sorban (karimáig macskaszarral). De legalább a daru mellé tud állni...
MALWIN Creative Commons License 2004.02.15 0 0 48
Szeva Vercsáj, nekem van D613.18(ez turbós moci volt, de az alapok ugyanazok) javítási utasításom, az összes adattal, nyomatékkal, miegyébbel.A fénymásolat OK, a Sopronon ott tudom hagyni, azt majd elviszed, esetleg azonban szóba jöhet a lakhelyedre kézbesítés is.Erről bővebben mailben.
Addig is kukkolj a képtáramban,(kep.tar.hu/rabaorult/csepel motorok)!
Előzmény: vercsáj (34)
kuhrner Creative Commons License 2004.02.15 0 0 47
Köszi Bócman!

Mostmár értem, amit Malwin írt 13-án, mármint hogy milyen nagyszerű látvány lenne a Sopron után behajózni Bajára.

Üdv, Attila

Előzmény: Bócman (44)
Mijo Creative Commons License 2004.02.15 0 0 46

Hülyéskedsz, nem parázs az :)! Miféle golyó itt, minálunk, ahol egy-két litykó pálinkáért a gatyát is ....

Jut eszembe: nem átallotta némely sajtó, ezeket a naszádokat az árverés előtt úgy publikálni, hogy tengeri hajózásra is alkalmasak :(((. No comment!

Mijo

Előzmény: vercsáj (40)
Bócman Creative Commons License 2004.02.15 0 0 45
Előzmény: Bócman (44)
Bócman Creative Commons License 2004.02.15 0 0 44
Persze, hogy nem az!

Az m/s "Sopron", a Mahart egykori zászlóshajója, az egyetlen működőképesen fennmaradt "Zuhatigi Tigris", szinte napra pontosan 3 esztendei szendergés után ismét életre kelt.

A hajó jelenleg a Hajógyári Szigeten, a Szenelőnél áll.
A szomszédos topik (Gőzhajók, hadihajók, hajózás by LUCZy FERencz) törzsközönsége Egyesületet alapított, és rámozdult a hajó megszerzésére.
A hajót végül a lényegesen jobb anyagi háttérrel rendelkező Zoltán Alapítvány vette meg, az Egyesület tagjai pedig részt vesznek a hajó rendbe tételében. "Cserébe" rendszeres hajózási lehetőséget kapnak (Januárban Komáromban voltunk...)

Előzmény: kuhrner (43)
kuhrner Creative Commons License 2004.02.15 0 0 43
Szia Bócman!

Bocs, hogy még nem válaszoltam Neked, pedig az elsők között írtál!
Köszi a gratulációt és Neked is minden jót!
Mivel új vagyok köztetek, és tájékozatlan szeretném tudni, mi ez a "Sopron projekt", persze ha nemszupertitkos.

Üdv, Attila

Előzmény: Bócman (6)
kuhrner Creative Commons License 2004.02.15 0 0 42
Hello!

Mindjárt küldöm a képet.

Üdv, Attila

Előzmény: vercsáj (41)
vercsáj Creative Commons License 2004.02.15 0 0 41
Kuhrner!
Légyszi ha megvan a 037-es képe küld el az e-mail címemre: vercsi77@freemail.hu.
Köszi
András
Előzmény: kuhrner (27)
vercsáj Creative Commons License 2004.02.15 0 0 40
Kedves Mijo!
Sajnos én nem mondhatom igazi hajósnak magam, mert nem értek hajókhoz, azonban a dunán nőttem fel, tíz évig kajakoztam és már a dédnagyapám is gondnok volt a Rómain. Anélkül, hogy hatalmas sirámokba kezdenék a magyar társadalom betegségein tényleg egy kissé gyomorforgató volt a naszádok körül kialakult profithajhász lihegés. De talán pont a lihegés miatt mire vételre került sor már nem is volt olyan frankó üzlet. Ami engem megilyesztett, hogy négy hajónak a sor végén hiányzott a motorházfedele mert ellopták... Hát kérdezem én ha egy honvédségi területre ilyen pitiáner céllal be mer menni akkárki ahol méltán számithat golyóra a kis testébe akkor mi jöhet a laktanyán kívül...
Előzmény: Mijo (36)
Bócman Creative Commons License 2004.02.15 0 0 39
Hát az biztos, hogy volt 1 valaki, aki letette a licitpénzt az összes tételre.
De úgy tudom, hogy végül nem vett egyet se.
Előzmény: Mijo (36)
Bócman Creative Commons License 2004.02.15 0 0 38
Na, azért én megnézném a szerbek arcát, amikor egy hathajós kötelék jelentkezik Bezdánban beléptetésre... :-))
muggli Creative Commons License 2004.02.14 0 0 37
eMM!
Vagy a Medvék! (NATO kód):-))))))
Más:
Igen, manapság nagy jelenje van a technokrata szemléletnek, azaz a forint, az forint, ha százéves gőzhajó, ha ötvenéves naszád és ha százötvenéves gyár, akkor is. Eladni, feldarabolni, beolvasztani, ... . A szörnyű az, hogy ez (mielőtt valaki megjegyezné, hogy melyik oldal mit és hogyan) kormányfüggetlenül így megy már sok-sok éve nálunk. Örülök, hogy a MAHART árverésen olyan lobby győzött, akik által a haálra ítélt hajók jó része ma is vízen van és úszik és dolgozik. Remélem itt is győzött a hazai hajós lobby, mert az előző "csatában" már megmutatta, hogy ha akar, akkor ki tudja szorítani a "lángvágósokat". Barátaimmal nekünk is ez volt a célunk, amikor összeadtuk a pénzt a 014-re. Nekünk csak ennyink volt. Remélem másoknak több és nem a kohókban végzik ezek a formás kis hajók.
muggli©
Előzmény: eMM (35)
Mijo Creative Commons License 2004.02.14 0 0 36

Aki ott volt, tudja jól mi folyt, jobbérzésű népek gyomorforgatónak jellemezték azt a nyomulást, ami körülvette azt a napot, illetve napokat.

Én úgy tudom, vettek is ilyen célzattal testeket. Írt a sajtó olyanról is, ki a haszonfém jelleg miatt az összesre aspirált.
Ahogy én hallottam, az alu elöregedése miatt komoly hajósok nem mutattak érdeklődést. Bocs, ez nem az én ötletem, én csak ilyen beszélgetés tanúja voltam.
Nem is értem, a műfajban járatosabbak miért nem alkotnak véleményt :(..?
No meg a licitáláson megjelentek közül valakitől eredő beszámolót is szívesen vennénk vélhetően többen is.

Mijo

Előzmény: vercsáj (33)
eMM Creative Commons License 2004.02.14 0 0 35
Jaa akkor az a koncepciója a seregnek hogy aknát már sose telepítünk mert az nemszép dolog,de feleszedni azt kell,mert hátha valamelyik szomszéd rosszalkodik?
Vagy majd megint berepkednek aknászni a Wellingtonok mint 1944 ben???
Előzmény: muggli (32)
vercsáj Creative Commons License 2004.02.14 0 0 34
Szia Malwin!
Engem rendkívül érdekelne a D613-assal kapcsolatos bármilyen anyag, ha lehetne fénymásolni örökké háládatos lennék...
Üdv
András
vercsáj Creative Commons License 2004.02.14 0 0 33
Mijo!
Ez azt jelentheti, hogy a fémhulladékgyűjtők, ha nem vigyázunk majd jól széthordják a hajóinkat...?:-((( Vagypedig valamit tudnak a profi hajósok egy 50 éves szegecselt alu test hátrányairól?
Előzmény: Mijo (25)
muggli Creative Commons License 2004.02.14 0 0 32
NeMM tudunk segíteni, mi csak lerakjuk őket! felszedni a maradék három hajó tudja, de azokat megtartotta a sereg magának! :-)))
muggli©
Előzmény: eMM (23)
muggli Creative Commons License 2004.02.14 0 0 31
Na! Gyülekszünk itt, szépecskén! :-))))
014; 023; 026; 037. Ezek legalább megmaradnak!
Még két-három aknász-társ és szép gyülekezet leszünk Baján! Keresztben a Súgó torokban!:-)))
muggli©
MALWIN Creative Commons License 2004.02.14 0 0 30
Szeva kuhrner,
egy kirándulóbuszt, amiből egyetlenegy van, egy tűzoltóautót, egy Ikarus 630-ast, egy Ikarus 311-est, de elég ebből, mert baromira offtopic leszek:-))
Ami azt illeti, Csepel őrült is vagyok,(fenti buszokat kivétel nélkül Csepel moci hajtja) szóval örülök,ha megmaradnak a jó öreg D613-asok.Ha érdekel, tudok segíteni műszaki dokumentációval, alkatrésszel, már ami a motorokat illeti.
A túra tényleg szép, bárki megteszi, örökre szóló élmény lehet, én meg világvégéig irigyelni fogom..:-))
Előzmény: kuhrner (26)
repasgez Creative Commons License 2004.02.14 0 0 29
542-026
Sziasztok! Ha tud valaki elado alacsony építésű trelert amivel lehet szállítani az aknászt, én megvenném. Ha van tippetek, hol nézhetnék utána azt is megköszönném.
Géza
vercsáj Creative Commons License 2004.02.14 0 0 28
Légyszi küld el a 37-es képét vercsi77@freemail.hu címre, merhogy én nem csináltam róla és nem is nagyon emlékszem!!!
Előre is köszi
András
kuhrner Creative Commons License 2004.02.14 0 0 27
Szia Vercsáj!

Előbb ( 19.00 ) -kor már éppen befejeztem a választ, erre lebontott, mert elfogyott a Netquick-em. Röpke 1/2 óra alatt sikerült feltölteni...
Szóval: úgy, ahogy mondod, egykörös hűtésem van.
A belsejére már nem emlékszem, mert én főleg a gépészetre koncentráltam ( amennyire lehetett persze ) Egyelőre marad minden a régi, az idei kitűzött feladat az elszállítás, hajótest újrafestés, beindítás, vizsga. Belülről csak a szükséges minimális munkák, hogy "emberi fogyasztásra alkalmas legyen". A többi a jövő zenéje. Mi Érdiek vagyunk, legjobban talán egy közeli kikötőhely kérdése foglalkoztat.

Gratula a hajódhoz, mindjárt megnézem, mivel lefényképeztem az összeset. Remélem, minél több meg lesz mentve belőlük.

Üdv.

Előzmény: vercsáj (21)
kuhrner Creative Commons License 2004.02.14 0 0 26
Vigyázz Malwin, jön a kanyar!
(bocs, ez egy hülye régi vicc volt)

szóval szia, köszi a gratulát! Amúgy teljesen egyetértek Veled, ami a vizi összeköttetést, ill. szárazföldi elázást illeti. De azért egy komoly (és nagyon szép)túra lenne egymást meglátogatni a vízen. Milyen buszt 'kerülgetsz'?
Üdv, Attila

Előzmény: MALWIN (18)
Mijo Creative Commons License 2004.02.14 0 0 25

Én tudok profi vízinépekről, kik részint az alutestek, részint a 'suhogósaranycsüngősök' miatt mégsem vettek részt, pedig pénzük ippeg lett volna rá :( ...
Utána kell ennek nézni.

Előzmény: vercsáj (22)
Mijo Creative Commons License 2004.02.14 0 0 24

Kedves ó- és újhajósok, ha valóban érlelődik bennetek egy bajai hajóstalálkozó lehetősége, akkor szívesen koordinálok a kérdésben. Hogy a nagy halfőző nap valójában alkalmas-e erre, így hirtelen magam sem tudom, bár ha figyelembe vesszük, hogy a szállás mindannyiótoknak adott, akkor még az is elképzelhető, hogy jó az ötlet.
Meglehetősen szoros kapcsolatban leledzem úgy e nap, mint más össznépi rendezvények szervezőivel, így ha egyetértéssel találkozik a javaslatom, átmustrálnám autentikus forrásokkal az ez évi jelentősebb időpontokat, melyekkel itt elétek tárva előrukkolnék.

A Tisza-Duna "átcsorgás" sem tűnik eretnekségnek (YU), és bár biztosan vannak köreitekben profi folyamiak, lenti kapcsolataimat szintén módomban áll felajánlani.

Üdv: Muity Mijo
Baja

eMM Creative Commons License 2004.02.14 0 0 23
Na ha víziaknamentesítésre lesz szükségem a kisdunán feltétlenül szólok Nektek boldog hajótukajdonosok.:)
Egyébként árverésként zajlott az értékesítés avagy kilóra árulták a hajókat, vagy?
Persze csak ha nem titok,mint kiderült kivülállóként érdeklődöm hisz nincs ilyen hajóm.
vercsáj Creative Commons License 2004.02.14 0 0 22
Az alumínium oxiddá történő átalakulása ill. annak időbeli ütemezése engem is érdekölne... Nincs erre vonatkozóan valakinek ötlete?
Előzmény: Mijo (12)
vercsáj Creative Commons License 2004.02.14 0 0 21
Szevasz Kuhrner!
A jegyzeteim szerint a te Csepeleid egykörösek meg a 004-é. A hajód belsejét mi a többihez képest 4-esre osztályoztuk. Sajna az enyém(037) csak 2/3. Megtartod az egyedien "korszerű technikát" benne?
Előzmény: kuhrner (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!