Keresés

Részletes keresés

azata Creative Commons License 2006.05.06 0 0 332
Előzmény: azata (331)
azata Creative Commons License 2006.05.06 0 0 331
Kérdésedre "Tudtok valami olyan oldalt, ahol foglalkoznak IR/Nightshot technikával?" megintcsak a saját oldalamat ajánlom, ahol a Links menü alatt találsz egy csomó hivatkozást:
Előzmény: Törölt nick (320)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 330
Viszont a 24-25 ezer az nagyon jó ár egy Heliopanért... és még azt is eldöntheted, hol vágjon a szűrő. Finom :)
Előzmény: Kuulpix (326)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 329
Nincs mit :)
Előzmény: Törölt nick (325)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 328

Nemtom, hogy jött ki 11 ezer valamennyinek, mivel nem én intéztem a vételt/szállítást.

Egy másik fórumon akadtam össze egy rendes csákóval, ő intézte a dolgokat.

Neki van tapasztalata az ebay-el, nekem még dombornyomott Visám sincs :)

Előzmény: Kuulpix (326)
Kuulpix Creative Commons License 2006.05.06 0 0 327
No emmán jobb. :-) Komoly tapasztalatom sajna még nekem sincs mert épp várom a szűrőmet. Remélem egy ehhez hasonló ki fog jönni a gépezetből.
Előzmény: madgie (324)
Kuulpix Creative Commons License 2006.05.06 0 0 326
Bocs én a link alapján 21 ezret számoltam (40+15 font). Én ehhez képest mondtam a pár ezret (24-25 körül tudok 635-780nm-esig). A Heliopan a nagyobb méretek esetén jóval olcsóbb, a kisebbeknél a Hoya éri meg (a Suntek-kel nem számolva). A 12 valóban már sokkal kedvezőbb, de persze csak akkor ha tudsz használható képet is lőni vele. :-)
Előzmény: madgie (323)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 324

Megvan a bibi asszem. Custom WB-vel nyomtam a képeket (azért az az érdekes tónus), és a 7D az IR képek kék csatornájában valami eszméletlen zajos a többihez képest.

Auto WB-ben (vagy inkább Daylight) kézbentartható a dolog, annyi, hogy a kék/zöld csatornák repülnek, így végül csak egy monokróm IR marad.

 

Ilyen lett:

 

3
Előzmény: Törölt nick (321)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 323

Jogos :)

De nem volt para... sőt vám se.

Amúgy mennyiért tudtál volna egy 77-es Ir-t?

Mert a Hoya R72 itthon 65 ezer, ez meg 12 volt. Nem mindegy.

Előzmény: Kuulpix (322)
Kuulpix Creative Commons License 2006.05.06 0 0 322
OFF:::Pár ezerrel drágábban nem érte volna meg egy minőségi szűrő hongkong-i para nélkül?
Előzmény: madgie (319)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 319

No, Ir-társak, gondom van.

Megjött a 77 mm-es infraszűrőm innen. És fura végeredménye van a képeknek. Nemcsak a főleg Canonoknál tapasztalt HotSpot (a kép közepe bekékül), hanem még a kép sarkainál is megjelenik egy-egy kékes sáv.

Persze mutatok képet is róla, de azt tudni kell, hogy a Nap nem lehet, volt olyan kép is, ami ablakból készült, miközben a ház mögül sütött a Nap. Most vagy az IR szűrő a ludas, vagy a 7D. Az IR szűrő amúgy tényleg hasonlít a Hoya R72-re látatlanban, talán picit világosabb.

 

No, egykét kép a hibámról:

12
azata Creative Commons License 2006.05.06 0 0 318
Erről a RICOH i-700s nevű csodáról mit lehet tudni?
Mikor gyártották, milyen a felbontása, objektívje?
Biztos én voltam ügyetlen, de a neten nem találtam infót róla...
Előzmény: Törölt nick (317)
Duda Creative Commons License 2006.05.05 0 0 315

1,4,5 jo

2,3 nem teccik

:)

 

by the way:

erdekel valakit 72mm-es Hoya R72?

freeduda kukac freemail pont hu

Előzmény: azata (314)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 314
Tettem fel még egy 5. variációt is: itt a 2. képből indultam ki, ezt duplikáltam, negatívba fordítottam, majd "color" módban rátettem az eredetire. Igérem ez az utolsó...
:-)
Előzmény: azata (313)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 313
Az 1. kép az eredeti színeket tartalmazza kicsit felerősítve.
A 2. képen felcseréltem a Red-Blue csatornákat.
A 3. képen az eredeti képet duplikáltam, negatívba fordítottam, majd "color" módban rátettem az eredetire. (Tehát csak a színeket váltottam negatívba...)
A 4. kép egy kontrasztos szürke-árnyalatos konverzió.
Előzmény: Dimage Dani (310)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.05.05 0 0 312
Nekem a 2. kép jön be.
Előzmény: azata (309)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 311
Én egy új Olympus kamerát vettem helyette a tulajnak. Kb. 25 eFt volt.
eBay-en olcsóbban is hozzá lehet jutni, csak utána kell járni...
Előzmény: Dimage Dani (310)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.05.05 0 0 310
Mind :o
De talán a 2-3.
Gratula. Mennyi mostanában egy ilyen Oly?
Előzmény: azata (307)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 309
Előzmény: azata (307)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 308
Talán így már működni fog a link:

Előzmény: azata (307)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 307
Tettem fel egy teszt sorozatot, ahol kipróbáltam néhány beállítást a Channel Mixerrel. Nektek melyik variáció tetszik? (1-2-3-4)

[http://infrared.foto.googlepages.com/testphotos]
Előzmény: .Pecarobi (302)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 306
Érdekes amit írsz, de használtan vettem a gépet, és sajnos nincs se soros kábel, se eredeti szoftver, se CD. Ha valakinek van ilyen fölösleges, akkor keressen meg e-mailben! Köszönöm!
Előzmény: Badmotorfinger (304)
Badmotorfinger Creative Commons License 2006.05.05 0 0 305

Rosszul írtam valamit.

Nem két ugyanolyan nevű JPG-d lesz, hanem két egymás utáni sorszámú. De minden exponálásnál 2 db fájl keletkezik, az egyik az eredeti JPG, a másik egy JPG-nek álcázott RAW (2,5MB körüli mérettel, ami kb. 3x akkora, mint egy normál JPG a C2000-nél.)

Előzmény: Badmotorfinger (304)
Badmotorfinger Creative Commons License 2006.05.05 0 0 304

Az Olympus hasonló C2xxx szériáit meg lehet hekkelni, hogy kiolvasható legyen RAW adathalmaz is. Ezek sem tudják alapból.

 

Egy rövid próba:

 

Kell hozzá a géphez mellékelt Olympus Camera Utility szoftver+kábel (soros) 

Gép és PC összekapcsol, aztán ezt a szoftvert meg kell nyitnod és megkeresni a Camera/Camera setings menüben az "Identification" pontot. Ott a gép nevét át kell írni arra, hogy DIAG=RAW - így nagybetűvel.

OK és kész.

 

Elvileg a gép következő bekapcsolásakor már RAW képeket is ír a kártyára. Nem tudja megjeleníteni, de a kártyán 2db ugyanolyan nevű JPG kiterjesztésű fájl lesz. Egy sima JPG, ami a feldolgozott hagyományos Jpeg kép és egy ál-JPG, ami kb. 2,5MB és nem lehet megnyitni egyelőre semmivel. Ez a RAW.

 

Ha ez a 2 fájl a kártyádon van, akkor a gépedből kinyerhető RAW. Próbáld ki, ha sikerült írom a további teendőket, hogy lesz belőle nézhető kép! Elvileg nincs rizikó, visszaállítható az eredeti formátum is. Ha nem történt semmi, akkor C2000-nél nem működik a dolog.

 

Előzmény: azata (303)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 303
Az Automata White Balance vált be nálam.
Legjobb lenne RAW-ban fotózni, és utólag állítgatni a fehéregyensúly - de sajnos ez a régi gép nem ezt nem tudja.
Előzmény: .Pecarobi (302)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.05.05 0 0 302
Wb-t azt melyiket használtad a gépben? Fehér lapra löttél, és utánna fotoztál, vagy valamelyik elöre beállitott értéket?
Előzmény: azata (297)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 301
Köszönöm!
Előzmény: Badmotorfinger (300)
Badmotorfinger Creative Commons License 2006.05.05 0 0 300

Nagyon szépek a képek!

 

Oly C2000 máig az egyik legjobb digifényképező IR-re (átalakítás nélkül).

Előzmény: azata (297)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 299
Kisérletezgettem korábban én is ilyen "hamis" IR plug-in-nel, de az eredmény nem volt meggyőző. Arra viszont elég volt, hogy szerezzek egy igazi infra szűrőt és egy olyan gépet, amelyik érzékeny erre a tartományra. Sajnos manapság már nem gyártanak olcsó digitális gépeket IR-Cut filter nélkül, a normál gépek átalakítása pedig rizikós. Nagy nehezen sikerült beszereznem ezt a 6 éves gépet - annak minden hátrányával együtt. Persze vannak profi megoldások is, mindez csak pénz kérdése...

Az angol nyelvet azért választottam, mert több külföldi ismerősömnek is meg szeretném mutatni az oldalt. Németül, franciául sajna nem tudok. Gondolkodom viszont az oldal angol/magyar kétnyelvűsítésén. Ha lesz energiám hozzá igérem megcsinálom!
Terveim között szerepel, hogy bővítsem a fotó galériát is, valamint egy rövid összefoglalót is szeretnék összehozni "Tippek és trükkök" címmel, ahol részletesen leírnám az utómunka lépéseit.
Előzmény: Törölt nick (298)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 297
Örülök, hogy tetszik!

Ide írom az eszközöket mégegyszer, hátha mást is érdekel:
Olympus C-2000 digit kamera + Hoya R72 filter.
Photoshopban kontraszt állítás, élesítés, esetenként color saturation erősítése, minimális zajszűrés. Egy-egy villanyoszlop vagy egyéb apró zavaró elem kiretusálása.
A kékes-lilás árnyalatú képeknél felcseréltem a vörös és a kék csatornát a Channel Mixer-rel, a barnás képeknél maradtak a csatornák.
És persze átméretezés web-re plusz a keret elkészítése. Kb. ennyi volt az utómunka.
Előzmény: .Pecarobi (295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!