Keresés

Részletes keresés

5342-053-054 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 23220

Jaaaaa. És találsz magyarítást is. :http://www.vm15.hu/download.php?view.69

 

Még egyszer üdv!

Előzmény: Törölt nick (23215)
5342-053-054 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 23219

Szia! 

 

Egyszerű! Először is milyen vonat? Villany? Ha az, van amelyiknél a "P"-vel fel kell engedni az áramszedőt, utána az "Y"-nal a főmegszakítót be, "W az irány jelző, "H" a vlágítás be, "É" a főfék kiengedése, "Ő" a mozdonyfék, és végül a "D" a tolóerő növelése. Kb ez a sorrend.

A "É", "Ő", "D" gombokat hosszasan nyomd, mert fokozatosan kapcsolnak. Az "Y még arra is szolgál, ha nem kapcsoltad ki az éberségjelzőt, akkor azzal igazolod vissza.

A disel is hasonló. De ott nem kell az "P" áramszedővel kapcsolni. Ha az Új BZ- ill C+K Csörit indítod, akkor a "V gombbal "be kell indítani" 

Remélem érthető volt!

 

Esemény menteset!

 

Előzmény: Törölt nick (23215)
vgabri Creative Commons License 2011.11.04 0 0 23218

Sziasztok!
Nincs meg valakinek a Széchenyi-hegyi Gyermekvasúthoz vonat és a kocsik, mert amiket letöltöttem azokat nem tudom a játékba berakni.

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 23217
Van a játékban 3 nagyon jó tutorial activity, ami bemutatja mi mire való a vezetőálláson. Gőzösre Dieselre villanyra is. Csináld végig őket.
Előzmény: Törölt nick (23215)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 23216

Ha véletlen sikerül elindulni, akkor meg megáll!

Előzmény: Törölt nick (23215)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 23215

Valaki légyszíves segítsen!

Nem tudom sehogy sem elindítani a vonatot!

Valaki írja le az indulás folyamatát, lehetőleg az angol kifejezésekkel, hogy mi milyen értékre legyen állítva!

Előre is köszönöm!!!

Szentesi Zsóti Creative Commons License 2011.11.04 0 0 23214

Hali! Valakinek megvan alföld6-IR 7207 activity? Azért kérdezem mert nekem mindíg híbát ír ki betöltés közben H-Start_Bombardier_Zaza mappábol kifolyólag wag formátumú hibát ir ezekre:  648,802-3,784,701  .Valaki tud-e segíteni?

Üdv: Zsóti

M41-2197 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 23213

Ez nagy szerű.:) Sajna nem sikerült az amit elterveztem és nem is küldtem el a mailt ezért bocsánatot is kérek. Remélem működni fog a dolog továbbra is. :)

ÜDV: M41-2197

Előzmény: 5342-053-054 (23211)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 23212
Nekem is olyan verzióm van amin alapból rajta van az 1.4 patch, nem is engedi rátelepíteni, azt kérdezi uninstall? Frászt:)
Előzmény: 5342-053-054 (23211)
5342-053-054 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 23211

Szia Peti!

 

A második módszerrel sikerült életet lehelni a kisasszonyba.

Valami német páya készített a meghajtóra egy programme mappát, és abba telepítettem a TS-t. A hivatalos update nem is volt telepítve, és simán kiírta, hogy az 1.4 verzoó... A 1.8-as BINT simán megkajálta. Xtracks, Newroad, és a Jászkisér -Nagybereg pálya. Éreztem a Dizel szagot  :) Majd száguldott a Raijet. Minden működött, csak a kilépésnél kifagy. Na de ez legyen a legnagyobb hibája.. :) 

Nem akarom elkiabálni... Acthu nincs is még fent. Egyik este azt is megpróbálom.

Ki érti a TS lelkivilágát... (Update nélkül?? 1.4??? )

Tényleg egy kislány a TS.  - Szeszélyes... :)

 

Köszi a segítségedet.  Hétvégén küldök egy emailt, és regelek az oldaladon!

 

Üdv: 5342-053-054!!

Előzmény: M41-2197 (23201)
M41-2197 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 23210

Sziasztok!

Van egy leírás a www.mstsoldal.atw.hu oldalon. Itt ha már regiztél akkor a v2.4-es leírást nézd meg. Ott minden le van írva mit hogyan és hova kell telepíteni. Meg van az is a kiegészítőket honnan tudod elérni stb...

Remélem tudtam segíteni! 

 

To: v43-1230

Neked ugyan ez az oldal és ugyan így a leírások, de annyiban külnbözik neked, hogy a vezetőállás átírását kellene megnézd. Ha a cvf fájl van csak benne akkor az acthu motorból szedd ki csak az uzsgyi vezetőállását és utána működni fog. Ha van bent textek meg cvf fájl akkor az eng-be nézd meg hogy jó helyre mutat e a cabview. 

 

To: Szentesi Zsóti

Nagyon szívesen. :)) Egyébként a motorvonatok ha jól tudom akkor azok H-Start-osak. Kiegészítésként ez. :)

Egyébként örülök hogy működik a ts mindenkinek és ha tudok akkor mindenkinek segítek. :)

ÜDV: M41-2197

Előzmény: Törölt nick (23208)
Szentesi Zsóti Creative Commons License 2011.11.03 0 0 23209

M41-2197 : Igen igen igazad van teljes mértékben,örömömben már azt sem tudtam mit írok,de valaki legalább figyel a topikban és szól ha vmi nemkóser:))

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.03 0 0 23208

Sziasztok!

Lenne egy kérésem, hogy valaki írja meg nekem az alapjátéktól kezdve, hogy magyar pályákon, magyar cuccokkal lehessemn játszani, hogy kell telepíteni? Mit honnan töltsek le?

Tehát valaki részletesen! Nagyon megköszönném...ezerszer próbáltam már, de nem vagyok valami számítógépprofesszor, úgyhogy még nem sikerült!

Köszönöm.

v43-1230 Creative Commons License 2011.11.03 0 0 23207

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom "pali-msts" usgyijaival:( Ugyanis letötöttem,beraktam mindent oda ahova kell,mikor elindítom:"FALIED TO CREATE CAB VIEW" Pedig benne van a vezetőállás mappa azon belül egy fájl.Segítség!! Előre is köszi

M41-2197 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 23206

Helló

Vagy az eng fájlba vagy a wag fájlba tudod állítani milyen távolságba legyenek egymástól vagon és mozdony. Nyisd meg és ezt a sort keresd ki: "Size" és ott méterekben van megadva mekkora távolságba legyenek.

A vagonoknál is ugyan ez a "Size".

Innentől már csak kísérletezések a cél a beállítások végbemeneteléről.

 

To: Szentesi Zsóti

Ha vagonokra érted hogy H-startos lesz akkor oké. :) Annyit elárulok a mozdonyok a  MÁV-TRAKCIÓ Zrt. birtokába van nem pedig a H-start-nál. :) Kettő nem ugyan az. :) H-Star és a H-MÁVTR között van különbség. :) 

Bocsi az offért. :)

ÜDV: M41-2197

Előzmény: vgabri (23200)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.01 0 0 23205
Felfedező módban a pálya és a mozdony kiválasztásánál tudod a startpontot kiválasztani, activitynél meg adott.
Előzmény: MagellanPx (23203)
Szentesi Zsóti Creative Commons License 2011.11.01 0 0 23204

Jeeee sikerült a c+k-s csörgők működtetése :)) királly. lassan minden mozdonyom H-start os lessz:)

MagellanPx Creative Commons License 2011.11.01 0 0 23203

Sziasztok!

 

Egy olyan kérdésem lenne hogy az Alföld 6-ban az alföld előző verzióinak az activity-jei használhatóak e. És hogy az útvonalat (a act. kezdőpontját) melyik fájl tartalmazza. Felfedező módban szeretnék köki Fradi felőli bejárati jelzőjétől indulni. Köszi a segítséget.

Szentesi Zsóti Creative Commons License 2011.10.31 0 0 23202

Segítsetek kérlek mert már a maradék hajam is kitépem! C+K-s csörgőnél akármit csinálok betöltés közben mindig kiírja,hogy a kabinnézet létrehozása sikertelen. Mi lehet a baj? a vonat összevan rakva felismeri a játék minden más jó csak ez nem. Nem értem. Üdv: Zsóti

M41-2197 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 23201

Hehe ez jó vitsz volt! :) Bocsi de én és 5342-053-054 már jó idelye tudjuk mit hova kell telepíteni. Igazság az hogy épen ő részt is vett a leírás elkészítésében és nem hinném hogy rossz helyre pakolná a cuccost habár figyelmetlenség okoz ilyeneket, de ezt előbb utóbb ő is észre veszi hidd el. :)

Más: Nézz utána milyen mappák vannak a trains Simulator főkönyvtárábba. Ha nem jó akkor én emailbe küldök neked egy kis segítő szándékú cselekedetet. :)) Ezután sem lenne jó akkor próbáld meg a mappát átnevezni és akkor már lehetséges hogy jó lesz. Mondjuk én is átneveztem de igazság az, hogy elég régóta ez a neve. Hozzá teszem eddig nincs gondom vele. :D

Előzmény: Törölt nick (23199)
vgabri Creative Commons License 2011.10.31 0 0 23200

Sziasztok!
Tud valaki segíteni abban ,hogy esetleg a vonatok kapcsolódását meg lehet változtatni, mivel az úttörő vasutat akarom berakni de a mozdony láncosan csatlakozik, a vagonok pedig automatikusan és ezért nem engedi szerelvénybe rakni. Előre is köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 23199
Akkor a járműveket telepíted rossz helyre!
Előzmény: 5342-053-054 (23198)
5342-053-054 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 23198

Szia Peti!

 

Köszönöm a gyors választ!

 

Sajnos, mind a két lehetőséget próbáltam:(

1. A (nekem D:Program FilesMicrosoft GamesTrainsimulator volt az alap mappa) így már az alap játéknál van hogy indításkor kér eng-eket. Nincs más fent, mégis...

2. Ha máshová teszem, Pl. D:Program files train simulator, Vagy D:Train simulator, ( De volt olyan is, hogy átneveztem D: Vonat) - akkor simán felmegy az alap pálya. Rendesen működik, de felkerül a Touls update, Bin, Xtraxs, Newroad, és, - csak - az actnu motor, már keresi is az eng -eket. Jellemzően a felteléepített eng-eket. "Hiba az adatbázisban. Nem találom: Acthu motor/ 6342.eng.. És ENTER, így tovább... 

A BIN telepítése simán lefutott. tehát elvileg működnie kellene. 

Csoda ez a progi... Bár már kihullik a hajam... :)

Egyelőre ezt tudom írni.

 

Üdvözöllek 5342-053-054

 

Előzmény: M41-2197 (23197)
M41-2197 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 23197

Köszöntelek/köszöntünk újra itt! Jó újra látni téged. :)

Érdekes produkciót tud ez a ts az egyszer biztos. :D Nem nagyon értem mi okozza ezt a problémát, de kitalálunk valamit.

Próbáld meg a következőt:

Érdemes egy másik meghajtóra telepíteni feltéve, ha van. A másik hogy próbáld meg ide vagy ezt a lehetőségeket:

1. verzióm:

C:Program FilesMicrosoft GamesTrain Simulator továbbá megint telepítsd újra a meg szokott eljárással. Alapjáték... a többit már tudod. :)) ha meg vagy a telepítéssel, akkor nézd, meg hogy az alapok működnek e. Ha igen akkor már lassan sinen leszünk. Ezek után telepítsd csak a magyar vonatkozásba lévő kiegészítőket. Ha működik, akkor jöhetnek a magyar kiegészítők és utána mehetnek a járművek meg a pályák. 

Kikötés a Járművekhez:

Itt csak az Acthu-t telepítsd, és ezekkel próbáld meg elindítani a pályát. Szerelvényt még ne csinálj, hozzá egyszerűbben betölti. :)

Kikötés a pályákhoz:

Először próbáld meg a Mura2 vagy a jászkisér-Nagybereg pályát hogy működik e.

Ha mindez sikerült, akkor próba linda az A6-al. :) utána már mennie kellene, de ha most sem akkor írjál!

2. verzióm: Feltéve, ha van ilyen meghajtód!

D:Program FilesMicrosoft GamesTrain Simulator továbbá megint telepítsd újra a meg szokott eljárással. Alapjáték... a többit már tudod. :)) ha meg vagy a telepítéssel, akkor nézd, meg hogy az alapok működnek e. Ha igen akkor már lassan sinen leszünk. Ezek után telepítsd csak a magyar vonatkozásba lévő kiegészítőket. Ha működik, akkor jöhetnek a magyar kiegészítők és utána mehetnek a járművek meg a pályák. 

Kikötés a Járművekhez:

Itt csak az Acthu-t telepítsd, és ezekkel próbáld meg elindítani a pályát. Szerelvényt még ne csinálj, hozzá egyszerűbben betölti. :)

Kikötés a pályákhoz:

Először próbáld meg a Mura2 vagy a jászkisér-Nagybereg pályát, hogy működik e.

Ha mindez sikerült, akkor próba Linda az A6-al. :) Ttána már mennie kellene, de ha most sem akkor írjál! Tudni kell, hogy a leírást tudod használni a kiegészítők eléréshez.

 

Erre figyelj, mert másnak is szokott problémát okozni!

Példa: „A Train-Databasse olvasása sikertelen”

„Fájl: TrainsTrainsetacthu_villany acthu_1047-001.eng”

Erre oda kell figyelni, mert két értelme is van. Az egyik az, hogy nincsnincsenek meg a con fájlok a másik ok az pedig, hogy nincs fent a bin. Az Acthu con fájlokat úgy tudod leellenőrizni, ha megvannak, hogy letöltöd az acthu_villany, dízel, motor csomagot és egy másik külön helyre kicsomagolod,telepíted. A Con fájlokat kimásolod ahonnan telepítetted,/kicsomagoltad és a Trains CONSISTS mappába bemásolni. Ha ezzel meg vagy akkor nincs más dolgod, mint elindítani és megnézni. Ha minden sikerrel zárul nincs, más hátra jöhetnek a pályák, járművek.

Ha nem jön, össze akkor írj rám, kiabálj, sípolj, üvölts, kürtölj, stb… és megoldjuk a problémát. Nem érdemes feladni, mert nem tudod, mit fogsz elveszíteni. Én elmondhatom a vonatozás élményét a vonat csattogását és mindazt, hogy te vezetheted. J

Sok sikert hozzá!

Üdvözlettel: M41-2197

 

Előzmény: 5342-053-054 (23196)
5342-053-054 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 23196

„Próbáld meg a pályát újra rakni!.....

 

Üdvözlettel: M41-2197

 

Szia, Sziasztok!

Már jó régen nem jártam itt. Most kérlek nekem is segíts.

Feltettem a Metropoliten pályát, (miután kivettem az összes többit.) és remekül működött minden. Utána visszatettem az Alföld6-ot, és azóta nem indult el többet a TS.

A végén reinstall, kitörlés a registryből, a leírásaink szerint újratelepítés. Az első indításkor keres mindenféle acthus mozdony eng-eket.

Javasolták a fórumon, hogy telepítsem más helyre.  OK. Program FilesTrainsimulator. (ossza be!)

Az első indításkor minden OK, de kilépéskor kifagy. A második indítás után, már keres eng-eket, nagy nehezen elindul, de már a kötetlen felfedezőből való kilépéskor kidob.

Másnap már (nem volt beavatkozás) el sem indul.

Rajtad a felelősség! Ha tudsz segíteni, lesz egy működő Ts.

Ha nem, hagyom az egészet a fenébe. Arra hogy még kísérletezzek, nem érek rá.

Pedig milyen jó kis leírást találtam. Küldöm Nektek is. A benne lévő linkek működnek, és oda visz, ahova kell. A pontos letöltési helyre.

http://msts.steam4me.net/tutorials/installing_msts_w7.html

Remélem hasznát veszitek.

Várom segítségeteket.

 

Üdvözlettel: 5342-053-054

 

Előzmény: M41-2197 (23188)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 23195

E-mail cím ? :) Ha esetleg nem akarod publikálni, akkor írj egy e-mailt az én címemre és a válaszban elküldök pár consistot (csak Acthu-t teszek bele).

Előzmény: Szentesi Zsóti (23193)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.30 0 0 23194
Activity Editorod alappból benne van és abban tudsz consistot csinálni, de a Conbuildert se tart semeddig letölteni, azt könnyebb is használni.
Előzmény: Szentesi Zsóti (23193)
Szentesi Zsóti Creative Commons License 2011.10.30 0 0 23193

Köszönöm szépen a segítséget!. Taurus1047001 küldenél nekem consists 2120 hoz meg a 2177 hez légyszives? én kerestem de sehol nem találtam,csak a 2198 hoz ,szerelvényt meg nemtudok összeállítani mert nekem nem olyan a játékom. Köszönöm.

Üdv: Zsóti

pilot00 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 23192

Helló!

 

Köszönöm szépen a segítséget, megcsináltam a leírás szerint.

Már pár db act müködik, de a többség még mindig nem se a kötetlen mód.

Egy angol fórumon azt írták hogy akkor csinálja ezt ha a pálya valameik env fájla hibás/megsérült.

Lehet az vajon hogy letöltésnél megsérült az egyik fájl.?

Megprobálom újra letölteni a pályát. 

üdv.: pilot00

Előzmény: M41-2197 (23188)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.28 0 0 23191
A mappában a file nevet vesd össze a hibaüzenetben nem talált file névvel, valószínűleg egy _ vagy egy space lesz a hiba benne, átnevezed a file-t megfelelőre és jó lesz.

90% hogy ez a gond.
Előzmény: Szentesi Zsóti (23189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!