Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 335
Hehe... a linkről jut eszembe: milyen állat lenne már egy Peleng 8mm-el IR fotózni :DDD
Előzmény: azata (333)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 334

Mind a három obimmal (17-35/2,8-4, 50/1,7, 28-135/4-4,5) jelentkezik a probléma, tehát elvileg nem az obi hibája.

 

Köszi a linket, annak idején legalább 200 oldalt átnyálaztam IR ügyben. Ez is ott volt, de nem mentettem el :)

Előzmény: azata (333)
azata Creative Commons License 2006.05.06 0 0 333
Sajnos az objektívek között vannak olyanok, amik az IR tartományban nem jól használhatók, mert különböző becsillanásokat, homályos foltokat okoznak a képen.
Nem írtad meg Te milyet használtál. Próbáld ki más objektívekkel is a színes IR fényképezést!
Az alábbi linken az ajánlott obikról is olvashatsz:
http://heim.ifi.uio.no/%7Egisle/photo/ir.html#lenses
Előzmény: madgie (319)
azata Creative Commons License 2006.05.06 0 0 332
Előzmény: azata (331)
azata Creative Commons License 2006.05.06 0 0 331
Kérdésedre "Tudtok valami olyan oldalt, ahol foglalkoznak IR/Nightshot technikával?" megintcsak a saját oldalamat ajánlom, ahol a Links menü alatt találsz egy csomó hivatkozást:
Előzmény: Törölt nick (320)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 330
Viszont a 24-25 ezer az nagyon jó ár egy Heliopanért... és még azt is eldöntheted, hol vágjon a szűrő. Finom :)
Előzmény: Kuulpix (326)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 329
Nincs mit :)
Előzmény: Törölt nick (325)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 328

Nemtom, hogy jött ki 11 ezer valamennyinek, mivel nem én intéztem a vételt/szállítást.

Egy másik fórumon akadtam össze egy rendes csákóval, ő intézte a dolgokat.

Neki van tapasztalata az ebay-el, nekem még dombornyomott Visám sincs :)

Előzmény: Kuulpix (326)
Kuulpix Creative Commons License 2006.05.06 0 0 327
No emmán jobb. :-) Komoly tapasztalatom sajna még nekem sincs mert épp várom a szűrőmet. Remélem egy ehhez hasonló ki fog jönni a gépezetből.
Előzmény: madgie (324)
Kuulpix Creative Commons License 2006.05.06 0 0 326
Bocs én a link alapján 21 ezret számoltam (40+15 font). Én ehhez képest mondtam a pár ezret (24-25 körül tudok 635-780nm-esig). A Heliopan a nagyobb méretek esetén jóval olcsóbb, a kisebbeknél a Hoya éri meg (a Suntek-kel nem számolva). A 12 valóban már sokkal kedvezőbb, de persze csak akkor ha tudsz használható képet is lőni vele. :-)
Előzmény: madgie (323)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 324

Megvan a bibi asszem. Custom WB-vel nyomtam a képeket (azért az az érdekes tónus), és a 7D az IR képek kék csatornájában valami eszméletlen zajos a többihez képest.

Auto WB-ben (vagy inkább Daylight) kézbentartható a dolog, annyi, hogy a kék/zöld csatornák repülnek, így végül csak egy monokróm IR marad.

 

Ilyen lett:

 

3
Előzmény: Törölt nick (321)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 323

Jogos :)

De nem volt para... sőt vám se.

Amúgy mennyiért tudtál volna egy 77-es Ir-t?

Mert a Hoya R72 itthon 65 ezer, ez meg 12 volt. Nem mindegy.

Előzmény: Kuulpix (322)
Kuulpix Creative Commons License 2006.05.06 0 0 322
OFF:::Pár ezerrel drágábban nem érte volna meg egy minőségi szűrő hongkong-i para nélkül?
Előzmény: madgie (319)
madgie Creative Commons License 2006.05.06 0 0 319

No, Ir-társak, gondom van.

Megjött a 77 mm-es infraszűrőm innen. És fura végeredménye van a képeknek. Nemcsak a főleg Canonoknál tapasztalt HotSpot (a kép közepe bekékül), hanem még a kép sarkainál is megjelenik egy-egy kékes sáv.

Persze mutatok képet is róla, de azt tudni kell, hogy a Nap nem lehet, volt olyan kép is, ami ablakból készült, miközben a ház mögül sütött a Nap. Most vagy az IR szűrő a ludas, vagy a 7D. Az IR szűrő amúgy tényleg hasonlít a Hoya R72-re látatlanban, talán picit világosabb.

 

No, egykét kép a hibámról:

12
azata Creative Commons License 2006.05.06 0 0 318
Erről a RICOH i-700s nevű csodáról mit lehet tudni?
Mikor gyártották, milyen a felbontása, objektívje?
Biztos én voltam ügyetlen, de a neten nem találtam infót róla...
Előzmény: Törölt nick (317)
Duda Creative Commons License 2006.05.05 0 0 315

1,4,5 jo

2,3 nem teccik

:)

 

by the way:

erdekel valakit 72mm-es Hoya R72?

freeduda kukac freemail pont hu

Előzmény: azata (314)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 314
Tettem fel még egy 5. variációt is: itt a 2. képből indultam ki, ezt duplikáltam, negatívba fordítottam, majd "color" módban rátettem az eredetire. Igérem ez az utolsó...
:-)
Előzmény: azata (313)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 313
Az 1. kép az eredeti színeket tartalmazza kicsit felerősítve.
A 2. képen felcseréltem a Red-Blue csatornákat.
A 3. képen az eredeti képet duplikáltam, negatívba fordítottam, majd "color" módban rátettem az eredetire. (Tehát csak a színeket váltottam negatívba...)
A 4. kép egy kontrasztos szürke-árnyalatos konverzió.
Előzmény: Dimage Dani (310)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.05.05 0 0 312
Nekem a 2. kép jön be.
Előzmény: azata (309)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 311
Én egy új Olympus kamerát vettem helyette a tulajnak. Kb. 25 eFt volt.
eBay-en olcsóbban is hozzá lehet jutni, csak utána kell járni...
Előzmény: Dimage Dani (310)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.05.05 0 0 310
Mind :o
De talán a 2-3.
Gratula. Mennyi mostanában egy ilyen Oly?
Előzmény: azata (307)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 309
Előzmény: azata (307)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 308
Talán így már működni fog a link:

Előzmény: azata (307)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 307
Tettem fel egy teszt sorozatot, ahol kipróbáltam néhány beállítást a Channel Mixerrel. Nektek melyik variáció tetszik? (1-2-3-4)

[http://infrared.foto.googlepages.com/testphotos]
Előzmény: .Pecarobi (302)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 306
Érdekes amit írsz, de használtan vettem a gépet, és sajnos nincs se soros kábel, se eredeti szoftver, se CD. Ha valakinek van ilyen fölösleges, akkor keressen meg e-mailben! Köszönöm!
Előzmény: Badmotorfinger (304)
Badmotorfinger Creative Commons License 2006.05.05 0 0 305

Rosszul írtam valamit.

Nem két ugyanolyan nevű JPG-d lesz, hanem két egymás utáni sorszámú. De minden exponálásnál 2 db fájl keletkezik, az egyik az eredeti JPG, a másik egy JPG-nek álcázott RAW (2,5MB körüli mérettel, ami kb. 3x akkora, mint egy normál JPG a C2000-nél.)

Előzmény: Badmotorfinger (304)
Badmotorfinger Creative Commons License 2006.05.05 0 0 304

Az Olympus hasonló C2xxx szériáit meg lehet hekkelni, hogy kiolvasható legyen RAW adathalmaz is. Ezek sem tudják alapból.

 

Egy rövid próba:

 

Kell hozzá a géphez mellékelt Olympus Camera Utility szoftver+kábel (soros) 

Gép és PC összekapcsol, aztán ezt a szoftvert meg kell nyitnod és megkeresni a Camera/Camera setings menüben az "Identification" pontot. Ott a gép nevét át kell írni arra, hogy DIAG=RAW - így nagybetűvel.

OK és kész.

 

Elvileg a gép következő bekapcsolásakor már RAW képeket is ír a kártyára. Nem tudja megjeleníteni, de a kártyán 2db ugyanolyan nevű JPG kiterjesztésű fájl lesz. Egy sima JPG, ami a feldolgozott hagyományos Jpeg kép és egy ál-JPG, ami kb. 2,5MB és nem lehet megnyitni egyelőre semmivel. Ez a RAW.

 

Ha ez a 2 fájl a kártyádon van, akkor a gépedből kinyerhető RAW. Próbáld ki, ha sikerült írom a további teendőket, hogy lesz belőle nézhető kép! Elvileg nincs rizikó, visszaállítható az eredeti formátum is. Ha nem történt semmi, akkor C2000-nél nem működik a dolog.

 

Előzmény: azata (303)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 303
Az Automata White Balance vált be nálam.
Legjobb lenne RAW-ban fotózni, és utólag állítgatni a fehéregyensúly - de sajnos ez a régi gép nem ezt nem tudja.
Előzmény: .Pecarobi (302)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.05.05 0 0 302
Wb-t azt melyiket használtad a gépben? Fehér lapra löttél, és utánna fotoztál, vagy valamelyik elöre beállitott értéket?
Előzmény: azata (297)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 301
Köszönöm!
Előzmény: Badmotorfinger (300)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!