Csak nem zsidózni akarsz kis mocsok, mert nagyon mellélôttél.
Én legalább használok ékezeteket és ha hosszú ékezetem nincs akkor csinálok. Ne zavarjon, de nem magyar klaviatúrán írok, aminek meg van az oka, ennyi.
Atól még, hogy egy nyamvadt libnyaf munkásőr nyakló nélkül komcsizik, a karaván halad. Ő meg az a biszku marad, aki volt. Sajnos, a népakaratnak hála az ő torkát se fogják elvágni, ami nagy hiba... :)
A 8/2016. (V. 10.) OGY határozat alapján a népszvazásra feltett kérdés: „Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?”
Maga a megfogalmazás nyilván politikai céloknak van alárendelve, ez nem is vitás. Hanem van -e bármiféle jogi alapja a kérdés feltevésének? Javítsatok ki, ha tévedek, de a folyamat arról szólna, hogy az Európai Bizottság javaslatát a kvótarendszerről egyhangúan elfogadnák az Európai Tanács tagjai, utána pedig megkötnének egy egyezményt, amit a helyi parlamentek ratifikálnának. Vagy ez utóbbit inkább kiiktatnák Brüsszelben, úgy, hogy egy ET-döntés után azonnal életbe lépjen a mechanizmus? És ha valóban egy egyhangú ET-döntés a feltétel: nem éppen megtévesztő, alkotmányosságilag is visszás a népszavazásra feltett kérdés?
"A magyarok 72 százaléka elmenne egy, a kötelező betelepítési kvótáról szóló népszavazásra - derül ki a Századvég kutatásából. A felmérés szerint a baloldaliak 55 százaléka, a jobboldaliak 94 százaléka szavazna a kvóta ellen."
Németországban a bajor Keresztényszociális Unió (CSU) után a testvérpárt Kereszténydemokrata Unió (CDU) több befolyásos konzervatív politikusa is irányváltást sürget Angela Merkel pártelnök-kancellártól.