Keresés

Részletes keresés

dobolos Creative Commons License 2014.03.07 0 0 3817

Huhúú, szegényt szerintem ne izgassátok ilyennel. Egyébként én is őt ajánlottam..hogy tud, és ügyes az kétség nem fér hozzá, de szerintem nem vágyik ilyen álommegrendelésekre, vettem tőle régen egy gépet, amihez ő hajtotta meg, de azt mondta meghülyült mire kész lett:)

 

Előzmény: arry_ (3816)
arry_ Creative Commons License 2014.03.07 0 0 3816

igen van egy muki aki spíler harmonikában...

 

stgellertfoto@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (3811)
arry_ Creative Commons License 2014.03.07 0 0 3815

a lensboard megoldásra lennék kíváncsi ha kérhetnék egy képet róla...

Előzmény: -Minarik- (3814)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.07 0 0 3814

CSinaltam ma egy tesztet.

A 4x5-os Crown Specialra ideiglenes lensboard-dal feltettem a Mamiya RB obijaimat. Mivel sotet van igy vegtelent nem ellenoriztem meg le, de portretavolsagig kirajzoljak a 4x5-os kepkort. Holnap megosztom a tovabbi reszleteket es kattintok is parat vele. 

65/90/150/180mm-es obikrol van szo.  

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.06 0 0 3813

Úgy legyen. Köszi!

Előzmény: 300eoss (3812)
300eoss Creative Commons License 2014.03.05 0 0 3812

Szerintem várj még. 4-6 hét vagy több simán lehet egy kínai postázás, nekem tegnap jött egy, és még 2-t várok. Ócó, de lasszu.

Előzmény: Törölt nick (3811)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.05 0 0 3811

Kezdek kételkedni abban, hogy valaha is megérkezik Kínából a Linhof harmonikám. Tudtok esetleg idehaza valakit, aki legyártaná?

300eoss Creative Commons License 2014.03.05 0 0 3810

Amúgy biztos meg lehet oldani a film oda-vissza utaztatását, posta vagy futár, de 1-2 tekercs filmet nem éri meg, plusz izgulsz, hogy a postás ne a tiedre üljön mikor eszik. Biztos más lenne nekem is, ha csak el kellene sétálni a saját városomban lévő pl. digilab szintű laborba, másnap pedig értemegyek, közbe témát keresgélve a város utcáin. 

(de lehet hogy most is csak mentegetem magam saját magam előtt, hogy miért fotózok keveset)

Előzmény: nyúllabda (3809)
nyúllabda Creative Commons License 2014.03.04 0 0 3809

Még nem hallottam arról, hogy forszíroznák a postás megoldást.

Már olyan kevés helyen hívnak, hogy ezzel talán többen is kedvet kapnának.

Bizony nekem is jobban megérné, ha csak egyszer kellene bemennem egy hívás miatt.

Mondjuk emailen visszaküldenek egy index-jellegű szkent és eldönthetem, hogy mit kérek.

Aki hobbista annak ez lehetne opció.

Ez persze működhetne rollban és nagyban is.

Előzmény: arcvonal (3808)
arcvonal Creative Commons License 2014.03.04 0 0 3808

Egy vezetőlapot szoktak beküldeni. Majd a rollfilmed tényleg leszedi a maradék egy részét. A Digilab remek, mindössze BP-re nem kívánkozok.

Előzmény: nyúllabda (3807)
nyúllabda Creative Commons License 2014.03.04 0 0 3807

Engem egy laboros azzal biztatott, hogy a rollfilmem előtt beküld egyet leszedni a retket.

Inkább nem adtam neki

Előzmény: arcvonal (3805)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3806

A Digilabnak martogatos hivogepe van, ott hivattam 4x5 diat.

 

Előzmény: arcvonal (3805)
arcvonal Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3805

Sajnos itt faluhelyen már egy c41 is lassan kivitelezhetetlen. A kevés leica után a roll film az összes retket leveszi a görgőkről. Alapból már a kisfilm is necces. Lassan újra szakkörbe kell tömörülni, hogy ne menjen a hívó pocsékba és tiszta legyen a lehívott anyag. 

arcvonal Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3804

Egy jobo hívógépbe tuszkolnám bele. Ha találok értelmet, (témát stb.) megpróbálnék diát is hívni.

-Minarik- Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3803

Igen. Azokra a tankokra gondoltam. Vagy egy par belole. Egyetlen hatranyuk, hogy tobbel eri meg hasznalni, mivel nagyok. LEgalbbis, amik nekem vannak. Bar annak is van elonye, hogy a teszthivasok azonos modon hivodnak. 

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (3802)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3802

Nem szentsegtores, vannak olyan Jobo tankok, amik eleve ugy vannak kialakitva. Hosszanti bordak vannak bennuk, azok koze kell befesziteni a filmet, papirt. A Simmard is hasonlo, csak allithatok a bordai.

Előzmény: -Minarik- (3801)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3801

Sanyi. Jobo papirhivo tankban emulziovalbafele persze. Mit gondolsz, mekkora szentsegtores az?

Előzmény: Rőth Sándor (3799)
gemmmate Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3800

Sziasztok,érdeklődnék, hogy 4x5-ös objektíveket kb mennyiért lehet venni. Egyelőre nincs nagyformátumú gépem, tervezem,hogy lesz, viszont egy Pentax 67-re szeretnék tilt objektívet eszkábálni házilag.

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3799

Az nincs, esetleg egy Simmard tank. Ebbe nem kell orso, sikfilmet es papirt lehet benne hivni, a belseje allithato, bele megy a 4x5, es a 9x12 is, akar egyszerre lehet oket hivni. Egyszeru, es gyors a vegyszercsere. Kezi mozgatasu, szinten keves vegyszerrel dolgozik.

Előzmény: arcvonal (3796)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.03 0 0 3798

Az nekem is jol jonne... :)

Előzmény: arcvonal (3796)
oldali Creative Commons License 2014.03.02 0 0 3797

Sziasztok! Segítséget kérnék. Nem találok semmilyen támpontot a neten. A gép egy Mentor Reflex 9x12, 4,5/250-es Tessar optikával, kétfajta keresővel (felülről, és hátulról benézős), pár kazettával. A gép az utóbbi 30-40 évet egy szekrényben töltötte, így külseje újszerű, az optika hibátlan. Viszont a redőny nem jó. Az egyik kérdésem, hogy mennyit érhet a gép, a másik, hogy tudtok-e olyan embert, aki meg tudja javítani a redőnyt.

 

Előre is köszönöm!

arcvonal Creative Commons License 2014.03.02 0 0 3796

Üdv, valakinél felesleges jobo 4x5 spirál? 2509

D94A Creative Commons License 2014.03.02 0 0 3795

A hívógép 24x30 cm-ig tud hívni.  Nagyítani viszont csak 5x7 -ig tudok csak. Gyakran keresik a megfizethető dobszkent.

Előzmény: dobolos (3794)
dobolos Creative Commons License 2014.03.02 0 0 3794

Mármint arra gondolsz, hogy szines 4x5 negákat szeretnél szkenneltetni majd?

Előzmény: D94A (3792)
MacMazsola Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3793

Köszönöm szépen! Megnézem és jelentkezem !

 

Üdvözlettel,

MacMazsola

Előzmény: vdscamera1 (3776)
D94A Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3792

2 hét múlva akarom beüzemelni az emelőkeretes hívógépemet. Kifejezetten NF anyagokra. Amint a tesztek pozitívak, megkereslek magánban. Első körben C41-re fogok beállni.

Előzmény: dobolos (3791)
dobolos Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3791

Gyere bátran, szerintem a környéken, de még budapesti viszonylatban is elég jó gép/szolgáltatás lesz, remélhetőleg jövő hétre már nálam van a motyó.

 

Gondoltam rá, és szivesen be/össze is dolgoznék laborokkal, csak nem tudom mennyire van rá igényül hogy bérmunkában kiadjanak nekem egy megrendelésüket, ha ott van két "komoly" gépük, ami saját, nyilván inkább azzal szeretnének termelni.

Előzmény: j.peti (3790)
j.peti Creative Commons License 2014.03.01 0 0 3790

off

diósd...? nahát, ott nőttem fel. azt hittem én vagyok az egyetlen fotós arrafelé. :)

on

 

nagyon jól hangzik, de én is csak nagyritkán vinnék oda 1-2 képet, azt is inkább kíváncsiságból. arra esetleg nem gondoltál, h valamelyik laborral összeállj (pl lab4art)?

 

Előzmény: dobolos (3788)
jonespointfilm Creative Commons License 2014.02.28 0 0 3789

Sziasztok !

 

Bécsi Imre operatőr vagyok.

Lassan 10 éve foglalkozom instant fotózással.

Több csoportos és egyéni kiállításom volt ebben a témában.

Az InstArt és a CO csoport tagja vagyok.

 

Most lehetőségem van egy ez év végén nyíló és majdnem két hónapig nyitva tartó kiállítás létrehozására egy belvárosi galériában.

Már a megnyitó időpontja is ki van tűzve.

Ja és a téma : Instant Fotó.

 

A kiállítási anyag több mint fele már részben összeállt,

de szeretnék új arcokat és legfőképpen új képeket is falon látni.

Ezért bátorkodom itt és most írni.

Azaz szeretnék további társakat, kiállítani vágyókat toborozni.

 

Első menetben nézőképeket vagy web-oldal,

Blog címeket (ahol a képeket lehet megnézni) szeretnék kapni mindazoktól,

akit érdekel a dolog. 

 

A kiállítás létrehozásának anyagi hátteréhez pályázunk és szponzorokat is megkeresünk.

De fontos infó,

hogy amennyiben mindez sikertelen lesz,

akkor önköltségesen hozzuk létre a kiállítást.

 

Azaz a galéria így is biztosítja a helyet és a nyitva tartást,

a megnyitó és záró buli rendezését.

Mi meg alkotók álljuk az installálási költségeket.

Azaz a képeink nagyítását, kasírozását, keretezési költségeit.

 

Hogy ez az egyes alkotókra vetítve egy vagy több kép lesz az az adott fotós portfóliójától függ.

De ezt már a galéria tulajdonosai és kurátora dönti majd el.

 

Vagyis az én szerepem egyelőre az anyaggyűjtés és annak a galéria felé történő prezentálása.

Várom hát mindazok jelentkezését és instantos anyagát (Fuji, Polaroid),

akiket érdekel ez a lehetőség.

 

Üdvözlettel,

Bécsi Imre

 

www.flickr.com/jonespointfilm

jonespointfilm@t-online.hu

dobolos Creative Commons License 2014.02.26 0 0 3788

Mindez vagy budapesten, vagy diósd-érd.

Előzmény: nyúllabda (3785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!