Sajna messzire már nem úgy látok mint régen, így először azt hittem rosszul látom meccs közben, hogy ő integet meg gesztikulál a legjobban a túloldalon a kb 5 fős aktivan szurkoló debreceniek közül.
A hab a tortán az volt amikor a meccs után lement a pályára, aztán onnan kezdett el veszekedni a hazai szurkolókkal. A Fradi szakosztály vezetője próbálta nyugtatni, de nem sok sikerrel.
Elképesztő, hogy ez az Ábrók egy ekkora klubot irányíthat. Sztem nagy áttörésre nem kell számítani Debrecenben amíg ő vezeti a klubot.
Honnan veszed, hogy Faragó mennyire jó kettes védő? Húsz éves, idei szezonban csak hármasban védekezik, nem is láthattad.
És milyen jó kettes védőink vannak? Vámos és Simon. Mindenki más nemzetközi szinten közepes vagy gyenge. És ne gyere azzal, hogy ifiben ki védekezett jól, mert azzal semmit nem érünk. Faragó Lucának is EL-ben voltak gyengébb meccsei védekezésben, összességében jó ha közepes volt. És az EL nagyon messze van egy bl vagy válogatott top tíz szinttől.
Jó, most összemosod az egyéni és a csapatvédekezést Luca esetében. Faragó Luca szntem (és Lea szerint is mint a válogatott nso-s interjúból kiderült) jobb védő Leánál. Egyikük sem hármasvédő, hanem kettes. Kettesben Luca nálam kiváló, Lea pedig közepes, nemzetközi szinten gyenge közepes. Válogatott szinten nem engedhetjük meg azt a luxust, hogy a beállók ne védekezzenek hármast, így Luca komoly lépéshátrányban van. Lea pedig azért van lépéshátrányban, mert válogatott szinten azért vannak jó kettes védőink és támadásban is vannak Lea posztján olyanok, akik szélesebb repertoárból muzsikálnak.
Mit írjak erről? A mi Szaszánk megbukott Debrecenben. Hogy mennyire Vámos vitte korábban a csapatot vagy mennyire Szilágyinak nem való sok külföldi a csapatában (valószínűleg mindkettő igaz), az mindegy.
Marhára kínos válogatott szempontból, Danyi után a második ilyen, hogy valaki a klubjában bukik, míg a válogatottban edző.
Szilágyi... Innovatívan veszi elő a 7 a 6-ot -10-nél...
Hozzáteszem, nincs könnyű dolga, mert fontos játékosok távoztak, mások meg alulteljesítenek.
Bár ha sokan alulteljesítenek, az felveti a vezetőedző felelősségét.
Ha meg nem elég jókat igazoltak, akkor a vezetőségét... (Aki a hozzá hű drukkerekkel lelkesen ugrál a nézőtéren - ez valami paródia akar lenni?..)
Egyébként azokban a klubokban, ahová sorra érkeznek a külföldiek, általában előbb-utóbb az edző is külföldi lesz, legalábbis eddig ez volt a tendencia.
Nem hármasvédő sztem sem (ahogy a válogatottban nem is ott védekezett), de kényszerből most az az Esztergomban és ez sokkal jobban eszi az erőnlétet, mintha kettesben lenne, mint a tesója. És amúgy a fontos meccseken jóval többet játszik. Lucáék meg úgy omlottak össze védekezésben és támadásban a második félidőkben, hogy azt rossz volt nézni.
Pődör túl sokat vállal, ebben a csapatban megteheti, mert belső posztokon gyenge a merítés. Viszont jövőre már érkeznek olyanok, akik szintén tudnak és szeretnek kapura lőni. Ha a csapat eredményességét sikerül jövőre Pődör gólkirályi címe elé helyezni, akkor Szombathely ott lehet a közvetlen élmezőny után. Gyurka szerintem elmagyarázza ezt Rebekának.
Faragó Luca nem hármasvédő, alkatából adódóan nem azért mert állóképességbeli gondjai vannak. A NEKA-ban és a junior válogatottban egyébként hármasvédő volt nagyrészt, de felnőtt szinten nem 175cm-es játékosokat keresnek a védelem közepére. Én Lucát elfáradni még nem láttam. Biztos fordult már elő vele, de nem úgy mint Leánál, aki nagyon látványosan elfogy a meccsek végére. Nyílván az erőnléti adataikat nem ismerem, onnan ez egyértelműen kiderülne.
Pődör tegnap lőtt hat mezőnygólt, de ezt 13 lövésből. Volt néhány jó passza, de hivatalos stat szerint négy, sztem hét technikai hibája. Volt amikor egymás után háromszor elvesztette a labdát, igaz abból a jegyzőkönyv vezető kettőt nem húzott be. És tényleg nagyon jól lőtte a heteseket, amit a többiek kiharcoltak. A lőtt gólok alapján ismét egy nagyon jó meccse volt, de nekem egyelőre nem bizonyította, hogy nem kisvárosi sztár. Amúgy érdekes, mert ahányszor láttam, mindig balátlövőt játszott és nem irányítót.
Védekezésben érdekes módon többször hármasban védekezett, aztán kettesben, majd próbálták cserélni. Első félidőben Kármán Lucával nem igazán bírt, de amúgy nem lógott ki hátul.
Azt amúgy honnan veszed, hogy a tesójának jobb az erőnléte? Az Óvárban örül ha félidőket játszik, általában nem is hármas védőként, ráadásul az MKC idén EL-ben folyamatosan összeomlott a második félidőkben.
Amúgy tegnap az utolsó öt percben Faragó éppen két gólt szerzett. Egyébként Csíkosnak jobb az erőnléte? Nem egyszer láttam Vácban teljesen elkészülni az erejével, pedig ő ritkábban játszik hármasban. És védekezésben is Csíkos igen nagy betlikre képes (igaz máskor meg éppen jól védekezik, de nagyon nem stabil). Tegnap pld. az első félidőben akár kettesként, majd később zavaróként nem nagyon volt ott a szeren, egy MTK ellen.
Igen, az Esztergom azért beárazza az 1-2. utáni bajnoki mezőnyt, meg az ott folyó szakmai munkát.
Igaz, volt 1-2 szűk győzelmük, ahol talán a szerencsével sem álltak hadilábon, de jó csapatnak van szerencséje. :)
Akik alulteljesítenek:
- Debrecen: az egyik legfőbb alulteljesítő, legalábbis ha az EL selejtezős kiesést és az MK negyeddöntős kiesést - a Móvár B csapata ellen - beleszámítjuk, és ezen az sem változtat, ha az Esztergom megbotlik
- Móvár: káosz, amin valószínű volt, hogy egy 'rookie' vezetőedző nem tud úrrá lenni
- Budaörs: de ők talán kiegyenesednek a végére, illetve egy MK bronz azért összejött nekik
- Vác: ősszel, de azóta Horváth Roland 'gatyába rázta' őket
"A meccs egyik tanulsága: jobb védők kellenek középre mint Kisfaludy és Faragó Lea. Legalábbis a ki-ki meccsek utolsó húsz percére..."
Fontosabb tanulság, hogy két ilyen védővel és egy "futottak még" kategóriájú első sorral is oda lehet érni a bajnoki bronzra :). És Isten ments, h vmi gyökér majd kitalálja, h az Egomnak "jobb" (értsd külföldiekkel teleb@szott csapattá) kelljen vállnia... Jó ez így...
Kuczora előrelépésének szerintem inkább mentális és motivációs okai vannak. Tudta h külföldön oda kell tennie magát - meglepő módon kint a Bundesligában ab start sokkal jobban védekezett mint előtte itthon - és aztán a válogatott sikerek tovább spannolták és lelkesítették. Ez jól is van így.
Azért tegyük hozzá: Kuczora sem olyan tehetséges mint amilyen a híre errefelé. Támadásban az utóbbi egy évben javult, védekezésben továbbra is gyenge. Józanul nézve a felnőtt válogatottban meccsenként húsz-huszonöt percet kaphatna, szigorúan csak elöl. Persze Vovánál ő hetven percig pályán lesz mindig.
Leánál némileg meglepő h védekezésben problémái vannak. A NEKA játékosa volt tizenévesen és ott a védekezésre mindig óriási hangsúlyt helyeztek. Lea nem tudom h maradt ki ebből.
A lövőrepertoárja is elég limitált, talpról irdatlan bombákat tud a kapu felé küldeni de ez azért nem elég. (Minél feljebb jut az elitben, annál kevésbé...)
Nekem úgy tűnik - lehet h nem így van - h Leát a NEKÁ-ban nem tartották igazán jó játékosnak. Három évig szóba nem került a neve a korosztályos up-válogatottban. Márpedig a NEKA legjobb játékosai mind válogatottak voltak (néha a nem annyira jók is lásd Varga Emília utolsó éveit a válban). Ezért aztán Leával nem foglalkoztak annyit.
Faragó Lea nagy tehetség, az alkata és a játékstílusa hasonlít Kuczorára. Mindkettejüknek bivaly erős lövésük van. Ez az nb1-ben ez elég is, de a nemzetközi szint ennél többet követel. Kuczora akkor kezdett feljebb lépni, mikor változtatott a táplálkozásán és az állóképességét elkezdte javítani. Kifizetődő volt a munka, Csenge elég szembetűnőén lépett előre, ha az előző EB-t és az azt megelőző vb teljesítményét összehasonlítjuk. Faragó Lea előtt is egy hasonló út állhat, ha a felnőtt válogatottba vágyik. Egyébként tanulhatna a nővérétől, Luca állóképessége kiváló.
Szerintem a Lokiban a vezéregyéniség szerepre leginkább Tóvizi alkalmas, de kellene egy irányító is akivel ezt megosztja. Idén a Debrecen és a Vác is megmutatja, hogy milyen nehézségekkel jár, ha nincs minőségi irányító a csapatban, aki megcsinálja az előnyöket és abból leosztja a labdákat. Ezt a szerepet az átlövők nem tudják maradéktalanul betölteni.
“Remélem még hangoztatjuk egy pár hétig, hogy a "Győr ellen jó volt az első 35 perc".
Azóta nem kevesebb, mint 64!!! gólt kaptunk másfél meccs alatt.
Szégyen, ilyen különbséggekel nem megbántva senkit, de így a középcsapatok szoktak kikapni, nem az aki éremért megy.
El kéne gondolkozni a "mesteredző" szakmai képességein.
Az idei szezon épp elég bizonyítékot ad, a két kupakieséssel, és a bajnoki vereségekkel. Remélem a két órás hazaút nem üres ücsörgés lesz, van idő megfogalmazni a felmondást!
Bocs, de Vámos előkészített is, gólpasszok, előnyszerzések, hetesek kiharcolása + a legjobb kettes védő volt a csapatban.
Planéta is védekezett is (változó, de volt, amikor hasznosan), elöl is meg tudta játszani pl a beállót, 7 a 6-ban meg ő futott be.
És nem minden a matek, nem mindent mutatnak meg a számok, pl a mentalitást - ránézel erre a Debrecenre, egész más jön le róluk, mint tavaly.
Illetve tavaly tényleg kettős terhelés volt nekik, a BL-ben helyt álltak, közel volt a bravúr, 1 gólnyira a 8 közé jutás.
Idén semmilyen kettős terhelésük nem volt, mert kiestek az EL selejtezőben, és még az MK 4-es döntőjébe sem tudtak bejutni, így akkor is pihenhettek.
A tavalyi Móvár erősebb volt, mint az idei Esztergom (tavalyi, illetve idei rivális a bronzért), hogy mást ne mondjak, a Móvár akkor legyőzte ősszel a Győrt, az Esztergom meg 23 góllal kapott ki tőlük...