Keresés

Részletes keresés

kavicsos1964 Creative Commons License 2025.04.16 0 1 707

Mindenképpen és teflonnal akkor nem rohadnak össze !

Előzmény: Papamaci88 (706)
Papamaci88 Creative Commons License 2025.04.16 0 0 706

Megnézem azt is, nem egy mai csőről van szó...maximum veszek akkor abból is újat, ha már látszik rajta....Ami a szivattyúba csatlakozik menet, azt érdemes lenne tömítő szalaggal is megerősíteni?

Előzmény: triplaharom (705)
triplaharom Creative Commons License 2025.04.15 0 1 705

Nyomás alatt akkor is szokott csöpögni ott, ha mélyebb karcolás, horzsolás van azon a csöszakaszon.

Előzmény: Papamaci88 (704)
Papamaci88 Creative Commons License 2025.04.15 0 0 704

Szétszedem mégegyszer és átnézem hátha maradt valahol sorja vagy hasonló. Köszi szépen!

Előzmény: triplaharom (701)
Papamaci88 Creative Commons License 2025.04.15 0 0 703

Akkor mindenképp mögnyálazom. :D  Köszi szépen!

Előzmény: triplaharom (700)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.04.14 0 0 702

Tényleg ezt el is felejtettem !

Előzmény: triplaharom (701)
triplaharom Creative Commons License 2025.04.14 0 1 701

Fontos dolog a sorjázás, a cső végén, mert különben könnyen kifordíthatja a gumigyűrűt a fészkêből összenyomáskor !

Előzmény: triplaharom (700)
triplaharom Creative Commons License 2025.04.14 0 2 700

Ami a képön látható, az az egyik legjobb típus, persze volt már olyan hogy hiányzott a gumigyűrű belőle, de könnyű pótolni egy másikból. Persze elég az is, ha csak mögnyálazod a csővégét, mert volt kollégáim szerint, az ökörnyál mindönre jó ! 😀😁😂

Előzmény: Papamaci88 (698)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.04.14 0 0 699

Amikor a csőre felfűzöd az elemeket elsőnek az anya ,majd a szorító elem és a fekete karika műanyag végén a gumi gyűrű és ezt az egészet belekell nyomni a fekete házba ,vagy berakod a fekete házba és akkor a csövet tuszakolod bele , kb 2 cm kell bele eómennie a csőnek a fekete elembe . A gumigyűrűt fogja összenyomni a fehér elmetszett elem meg a csövet szorítja meg hogy a nyomás ne tudja kidobni .  Egy kis mosogatóval meg kenheted attól csúszik majd a cső . Vagy a gumi karikát és a fekete műanyag karikát berakod a fekete elembe ,többféleképpen is össze lehet rakni de kell némi erőszak hogy egybe menjen a dolog .

Előzmény: Papamaci88 (698)
Papamaci88 Creative Commons License 2025.04.14 0 0 698

Sziasztok,

kaptunk a rokonoktól egy Lidl-s ParkSide PHGA 1000 A1....szeretném lassan beüzemelni, viszont a kimenő ágon ami be van rakva 32"-1" kpe toldón nagy sok vízet kinyom....maga a toldó lehet a szar vagy még be kellene szigetelnem plusszban?  Bocsánat a hülye kérdésért, nem vagyok egy ezermester típus... :S

https://vizszerelvenyshop.hu/kpe-idom-32-1-bmtoldo-1538?utm_source=shoprenter_ads&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gad_source=1&gbraid=0AAAAA-X2Ns1vc2ef3u0dXAWCkjH5srH_e&gclid=CjwKCAjwwe2_BhBEEiwAM1I7sdgIQQCu4joIfhQbsnQ5oICyzHX897bhCyMexYwLVwegxI4KH00yBhoCv6cQAvD_BwE

ez van most berakva és a fekete és kék idom találkozásánál ereszt....illetve az lenne a kérdésem ezt ki lehet esetleg váltani olyannal ami nem műanyag, hátha az kicsit "stabilabb" lenne.


Köszi előre is!

kavicsos1964 Creative Commons License 2025.04.06 0 0 697

Az jó lehet akkor ! Erre voltam kíváncsi kinek mi a valós tapasztalata ezekkel a szivattyúkkal .

Előzmény: botsinkai (694)
triplaharom Creative Commons License 2025.04.06 0 0 696

Pedig szorgalmas lényök ... Tavaly beköltöztek a hereföldre, biztosan találtak maguknak való kajàt, vagy csak ott gyakorlatoztak egész évben.

Előzmény: Nobody1 (695)
Nobody1 Creative Commons License 2025.04.06 0 0 695

Az 1100W-os Leo 50m-es 3/4-es slag (mert csak ez van) végén még vígan elpisil 4-5 méterre. Colos slaggal szerintem rendesen vinné a Tisza 2 szórófejet is...

Mondjuk én ha rendesen akarok locsolni, akkor felrakom a trakira a 3 colos szivattyút és hagy szóljon a vízágyú. A vakondokot is azzal a szivattyúval szoktam földkörüli pályára lőni, mert ha a túrásra teszem a tűzoltócső végét, nem tudja olyan gyorsan eltorlaszolni a járatát, hogy valahol ki ne lője a víz... :-))))

Előzmény: kavicsos1964 (693)
botsinkai Creative Commons License 2025.04.05 0 0 694

Az 1500w-os Elpumps 50m 5/4-es Kpe + 20 méter colos slag végén még kb 3-4 méterre pocsol.

Előzmény: kavicsos1964 (691)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.04.05 0 2 693

Nem hiszem hogy bármelyik szivattyú fel venné a kámával a versenyt 1 colban sem . De az erre van leszűkítve amúgy 5/4 szivattyú .

Előzmény: Jacktwoo (692)
Jacktwoo Creative Commons License 2025.04.05 0 0 692

Csak 25m a slagom, szóval passz

Előzmény: kavicsos1964 (691)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.04.04 0 0 691

Hány méterig tudja tartani ezt ? Ha egyszer a kámáim meghalnak tudni szeretném van -e olyan szivattyú amivel 60-70 méterről is tudok majd öntözni slagvégről ,de jó volna ha tudná kezelni a Tisza II szórófejez 4-5 fúvókával 1darabot legalább

Előzmény: Jacktwoo (689)
triplaharom Creative Commons License 2025.04.03 0 0 690

Kérdés, ad-e számlat róla és van-e garancia rajta, műbizonylat egyebek ...

Előzmény: Nobody1 (687)
Jacktwoo Creative Commons License 2025.04.03 0 0 689

Mostani 1300-as Elpumpsom már vagy 15 éves, egyszer cseréltem benne csúszógyűrűt, járókereket.

Elraknám tartalékba, olyan 38L körül emlékszem, hogy tud percenként. Gondolnám, hogy egy KW környéki Pedrollo, hozna

vagy 50L-t, amivel már haladósabb lenne a locsolás. Csak slagról és pörgettyűk.

Vízmélység 4.5 környéke ha jól emlékszem, 30-40centit csökken szivattyúzás hatására.

De hamissal nem akarom megszívni.

Előzmény: kavicsos1964 (688)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.04.03 0 0 688

Kb mint errefelé a kék szivattyúk jó ha van de jobb ha nincs ,sokat nem ér !

Előzmény: Nobody1 (687)
Nobody1 Creative Commons License 2025.04.03 0 0 687

Akkor még alá is becsültem, így viszont csak 2 variáció lehet amiért a feléért adják.

Vagy "leesett egy teherautóról" vagy hamis. Döntse el mindenki melyik...

Előzmény: studiod1 (686)
studiod1 Creative Commons License 2025.04.03 0 0 686

Jó lesz az 60ezernek is

Előzmény: Nobody1 (683)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.04.03 0 0 685

Arra gondoltam van valami hasonló szivattyúd . Hasonóak vannak itt a szomszédokban de sokat nem érnek .

Előzmény: Nobody1 (682)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.04.03 0 0 684

Ukrán utángyártás lehet .

Előzmény: Jacktwoo (681)
Nobody1 Creative Commons License 2025.04.03 0 0 683

Értem. Bár nagyon nem vagyok naprakész szivattyú árakban, de nekem gyanúsan olcsónak tűnik ez az ár. A valódi 70 literes Pedrollot manapság olyan 50 ezer körül tippelem...

Előzmény: Jacktwoo (681)
Nobody1 Creative Commons License 2025.04.03 0 0 682

Honnan tudjam? Nem az enyém... :-)

Előzmény: kavicsos1964 (680)
Jacktwoo Creative Commons License 2025.04.02 0 0 681

Sajna Nyíregyháza. Messze van.

Nem tudom próbálni, 33e lenne darabja.

Előzmény: Nobody1 (679)
kavicsos1964 Creative Commons License 2025.04.02 0 0 680

A távolság függványében víszintesen hogy fogy a víz mennyisége ? 60-70 méternél mennyi folyik ki pecenként .

Előzmény: Nobody1 (679)
Nobody1 Creative Commons License 2025.04.02 0 0 679

Attól, hogy Ukrajnából jött vissza az EU-ba még nem biztos, hogy hamis.

Nézz szét a Pedrollo honlapján mert például azonos típusnál a motortáblákon szereplő adatokban lehetnek eltérések, vagy ott van az a kör alakú dombornyomás a motoron az adattábla előtt, akár az is árulkodhat a valódiságáról.

Ne szalassz el egy  jónak tűnő üzletet egyből, de ha csak 1-2 ezres a különbség akkor viszont ne kockáztass és ne vesztegesd a drága időd az utánajárással...

Előzmény: Jacktwoo (678)
Jacktwoo Creative Commons License 2025.04.02 0 0 678

Ezt a jelölést ismertem, bár most nem jutott eszembe..

Viszont akkor mindkettő, mert Ukrajnából jöttek, állítólag.

 

Akkor nem lesz biznisz.

Előzmény: Nobody1 (677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!