Keresés

Részletes keresés

luci87 Creative Commons License 2022.09.05 0 1 4269

Tatyival szinte mindenki tul mezes mazos... Ovodaskent bannak vele, pedig mar 10 en felul v korul lehet.

(kolleganom lanya 10 evesen mar menstrualt, az en lanyom is 11  volt... szoval nem gugyogtunk nekik. Mint itt.. mintha 5 eves lenne

Előzmény: sárkánygyümölcs (4261)
Ilhilla Creative Commons License 2022.09.05 -1 0 4268

Valószínű, hogy csak a nézők érdeklődését akarják fenntartani a sorozat iránt ezzel a kis "félreérthető" dologgal, mert tuti csak elmentek a Nyíregyre a vadasparkba, vagy esetleg "nagyapasági" DNS-t csináltatni friss vérből! :D

Előzmény: Noirette (4267)
Noirette Creative Commons License 2022.09.05 0 1 4267

Nekem az nem világos, hogy ha Armand valóban el akarná rabolni Tatyikát, akkor mi lenne az indítéka (szerintem a pedofiliát kizárhatjuk). Gina és Topoliszék esetében világos volt az indíték, de Armand egy élemedett korú ember, mindene megvan, és Gyurkának is közeli haverja volt. Persze lehet, hogy vaklárma az egész, bár az gyanús volt, hogy az öregúr Viktort is elküldte a faházból. 

Előzmény: Apádfüle (4260)
sárkánygyümölcs Creative Commons License 2022.09.04 0 1 4266

Erre a mondatra nem emlékeztem. :)

Ha így lenne, akkor az inasa vinné el Sárikát bevásárolni? Tényleg, hová lett az inas? Azt is mondta, hogy arra neki szüksége van, nem? Bárány Jóska vitte oda az erdei házhoz, azóta nem láttuk az inasát.

Előzmény: Ilhilla (4264)
sárkánygyümölcs Creative Commons License 2022.09.04 0 1 4265

Igen, szinte örült, hogy megszabadult onnan.

Előzmény: Magdi60 (4263)
Ilhilla Creative Commons License 2022.09.04 -2 0 4264

Amiatt gondoltam arra, mert Armand valami olyasmit mondott Krisztinának, hogy "Sárika szokott bevásárolni".

Előzmény: sárkánygyümölcs (4255)
Magdi60 Creative Commons License 2022.09.04 0 0 4263

És Viktorka ment, pedig két perce ígérte meg, hogy le sem veszi a szemét Tatyikáról.

Előzmény: sárkánygyümölcs (4261)
triola2 Creative Commons License 2022.09.04 0 0 4262

Jól mondod, sehogy sem illik a képbe. Ilyesmit éreztem én is, amikor megjelent ez a karakter.

Előzmény: Apádfüle (4260)
sárkánygyümölcs Creative Commons License 2022.09.04 0 0 4261

"(Bár, nem tetszett, ahogy olyan túl mézes-mázos volt Tatyikával Armand.)" Nekem az is gyanús volt, hogy Viktorkát hazaküldte. :o

Előzmény: triola2 (4258)
Apádfüle Creative Commons License 2022.09.04 -1 0 4260

Bárány Jóska, aki nem egy cingár legény, igencsak beleizzadt, mire fel tudta cibálni a kerekes székkel az öregurat. Nem hiszem, hogy Sárika boldogulna vele. Én is azt gyanítom, hogy Armand nagyapó fut, mint a nyúl, ha akar.

Inkább az a bajom, hogy nem tudok mit kezdeni vele. Sehogy sem illik a képbe, se Pálinkásék, se Sukorovék oldaláról, se sehonnan. Egy öreg pedofil pedig igazán nem hiányzik a sorozatból.

Előzmény: triola2 (4258)
Noirette Creative Commons License 2022.09.04 0 0 4259

Konkrétan egy mozzanatra gondoltam, amikor Tatarenkóék meglátogatták Armandot, és Kriszta a ház előtt azt mondta, ez valami gazdag környék, holott szerintem nekik jobb házuk és telkük van (egy parkszerű udvarral), mint az ott található, egy kaptafára épült lakóparki családi házak. És akinek van mit a tejbe aprítani, az fura, hogy annyira odáig van egy beígért örökségtől, hogy elveszíti a józan eszét is. Persze itt lép be a pénzsóvárság, ami főleg Krisztát jellemzi.

Előzmény: Apádfüle (4257)
triola2 Creative Commons License 2022.09.04 0 0 4258

"ha tényleg elrabolták, és nem csak az előzetes összevágott részletei sugallták ezt)." Igazad van, lehet, hogy csak sugallták. Örülnék neki, ha csak az erdőbe mentek volna "kirándulni". Bár, kerekesszékkel nem lenne egyszerű... Sárika tolja az urat, Tatyika pedig mellettük bóklászik. Na, a lényeg: remélem, hogy csak elmentek valahová. (Bár, nem tetszett, ahogy olyan túl mézes-mázos volt Tatyikával Armand.)

Előzmény: Noirette (4256)
Apádfüle Creative Commons License 2022.09.04 -1 0 4257

Én sosem érzékeltem, hogy Tatarenkóékat szegényeknek akarták beállítani. Amint írod, a környezet, a szépen berendezett ház sem ezt mutatja. Krisztina nagy háztartást vezet, megengedheti magának három gyerek mellett, hogy háziasszony legyen. A benzinkút - ha nem verik szét rendszeresen... - eltartja a családot, és akkor ott van még, ami a csempészetből csurran-cseppen.

Előzmény: Noirette (4256)
Noirette Creative Commons License 2022.09.04 0 0 4256

Pont ezt érzem életszerűtlennek, hogy ha jól emlékszem, már harmadszor rabolják el Tatyikát (ha tényleg elrabolták, és nem csak az előzetes összevágott részletei sugallták ezt). Kriszta paranoiásan óvja Ginától, amióta ő először elrabolta, de egy vadidegenre rábízza. Csak azért, mert egy tenyérbemászó ügyvédbojtár azt mondja, hogy "megbízóm élni kíván nagyapai jogaival". És? Az sem bizonyított, hogy tényleg a nagyapja Tatyikának. A nagy tudású Krasznahorkaitól is kérhettek volna tanácsot vagy jogi képviseletet az ügyben. Persze elvakította őket a csak szóban meglebegtetett örökség, ráadásul Kriszta nem is a legélesebb kés a fiókban. Olegnek több esze van, de ő meg egy konfliktuskerülő papucs.

 

Amúgy azt sem értem, Tatarenkóékat miért állítják be viszonylag szegénynek, elvégre van egy villának is beillő házuk. Igaz, lehet örökség is, de már csak a fenntartása sem lehet olcsó. Persze ahol van pénz, ott pénzéhség még lehet...

Előzmény: triola2 (4253)
sárkánygyümölcs Creative Commons License 2022.09.04 0 0 4255

Hát, nem tudom. Onnan nem szoktak csak úgy elmenni vásárolni. Oda mindenki kocsival jár.

Félek, hogy ezt a szálat is elhúzzák, mint Szkander halálának megoldását.

Előzmény: Ilhilla (4254)
Ilhilla Creative Commons License 2022.09.03 -3 0 4254

Szerintem Sárika elment bevásárolni, közben a vénember elvitte a kislányt az inasa közreműködésével. Tartok tőle, hogy egyáltalán nem szorul a kerekesszék használatára. (Jóska majdnem kimondta, hogy "egy ilyen nyomorék", de visszaszívta!)

Előzmény: Apádfüle (4252)
triola2 Creative Commons License 2022.09.03 0 0 4253

Én sajnálom, hogy Tatyikának az a sorsa, hogy állandóan elrabolják. :(

Gondolom, Sárikával együtt tűntek el valahová. Nem maradhatott tanú.

Előzmény: Apádfüle (4252)
Apádfüle Creative Commons License 2022.09.03 -1 0 4252

Kíváncsi vagyok, hogyan folytatódik Tatyika története. Én teljesen meg voltam rökönyödve, hogy Krisztináék hajlandóak rábízni a "szemük fénye" kislányukat egy vad idegen vénemberre. Egy bemondásra nagypapára. Még ha igaz is, akkor is lehet egy pedofil kéjenc. Meg egyébként is. Az ember akkor is aggódik, mikor az óvodában először egész napra "idegenre" hagyja a gyerekét. Persze a várható vagyon elvette az eszüket.

 

Na, de hová lett Sárika? Elvben ő volt a biztosíték, hogy a kislány rendesen el lesz látva.

Tiszta krimi.

luci87 Creative Commons License 2022.09.03 0 0 4251

Tenyleg..nekem is ismeros volt...

Előzmény: triola2 (4247)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2022.09.02 -1 0 4250

Nekem a hangja volt ismerős, azon gondolkodtam, hogy ki lehet... de nem jöttem volna rá...

Előzmény: triola2 (4247)
triola2 Creative Commons License 2022.09.02 0 0 4249

Én is néztem, néztem, hogy honnan ismerős ez a fiú? De csak ma reggel ugrott be hirtelen. :D

Előzmény: Apádfüle (4248)
Apádfüle Creative Commons License 2022.09.02 -1 0 4248

Én is törtem a fejem, de nem jöttem rá.

Pedig a Hotel Margaret közelében jártam, mert délután láttam a Minden jót, Leo Grande c. filmet, és abban volt egy pincér csajszi, aki pont úgy nézett ki, mint a duci recepciós lány. De még a szeme villanása, kicsit riadt tekintete is pont olyan volt. :)

 

Előzmény: triola2 (4247)
triola2 Creative Commons License 2022.09.02 0 1 4247

A vízimentő srác a Hotel Margaretből. Tegnap az egész adás alatt azon gondolkodtam, hogy honnan ismerős ez a srác. :)

Előzmény: Mlle. Grenelle (4246)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2022.09.02 0 0 4246

Ki volt?

Előzmény: triola2 (4244)
Noirette Creative Commons License 2022.09.02 0 0 4245

De legalább találtak volna neki egy normális nevet, erre persze Jo-Jo lett, jó az úgy. :) Legalább könnyen megjegyezhető... Viszont az utóneve (amire most nem emlékszem pontosan) echte afrikai hangzású, nem az amerikai feketék által viselt angolos név.

Előzmény: Magdi60 (4243)
triola2 Creative Commons License 2022.09.02 0 0 4244

Ez nekem kicsit szürreális volt: Ludmilla honnan tudta "leakasztani" ezt a milliárdos kosárlabdázó befektetőt?

Zsigát tegnap megsajnáltam, amikor mondta Pitykének elkeseredetten, hogy milyen gyereket nevelt?

Arra pedig ma reggel jöttem rá, hogy a búvár boltban ki volt az eladó. :)

 

Előzmény: Magdi60 (4243)
Magdi60 Creative Commons License 2022.09.02 0 0 4243

Már írta valaki, hogy túl sok a szereplő, na tessék, lesz még egy, egy milliárdos kosárlabdázó befektető a bányában.

Magdi60 Creative Commons License 2022.09.01 0 1 4242

Tivadar most tényleg örülhet, amiket Krisztinától megtudott! Tatyika meg a körtefához bilincselte magát :-)

Noirette Creative Commons License 2022.08.31 0 0 4241

Én is elakadtam ott, hogy minek kellett Szkandernek egyáltalán búvárfelszerelés, ha nem is tudott jól úszni. A kávét vízhatlan csomagolásban a part mentén is besüllyeszthette volna a vízbe, mondjuk egy követ kötve rá, hogy a víz alatt maradjon. 

 

Ami a tavat illeti, eredetileg én is egy erdő övezte és láposodó vízre emlékszem, de lehet, hogy volt egy erdòs és egy nádasabb része is, utóbbi helyen találhatták meg Bonifácot is sebesülten. A következő két kép viszont szerintem mindenképpen a most látható tavat mutatja, és az első biztos az egyik korábbi évaból származik, talán amikor Babos és Huba megtalálta a tavat szennyező hordót. A másik a jelenlegi évadot ajánló videóban volt.

 

Előzmény: Mazsola0070 (4239)
Noirette Creative Commons License 2022.08.31 0 3 4240

Ami a "miért nézed?" kérdést illeti, szerintem senki sem azért néz egy sorozatot, mert mazochista és élvezi a kínos jeleneteket. Engem speciel a KA legtöbbször még az idétlen jelenetek ellenére is kikapcsol, ha más nem, a színészi játék vagy egy-egy jól megírt párbeszéd köt le, ha a cselekmény nem is tud. De az e hét hétfői adást tényleg szinte nézhetetlenné tették az erőltetett, túljátszott jelenetekkel, amiket most nem szeretnék újra felsorolni. Az ezzel kapcsolatos kritikai észrevételekkel teljesen egyetértek.

 

Vagy ott vannak a cselekményben előbukkanó logikátlanságok. Damil "rémvadászata" még vicces is lehetett volna, de honnan a manóból került oda hirtelen Viktor meg Tatyika, amikor ők Vologyában laknak? Igaz, Makkost meg Vologyát úgy kezelik, mintha lényegében egy települést alkotnának, csak ott van köztük az a fránya határ, de tudtommal Viktor átvette Olegtől a benzinkutat, amikor az apja bejelentette, hogy kiszáll, akkor mi a csudáért lőgyakorlatozik Tatyikával Makkosszálláson? Kriszta is hol Vologyán, hol Makkoson bukkan föl, ráadásul néha két egymást követő jelenetben. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!