Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 102

"Mindenki tudja már, mekkora kamukat firkálsz."

 

 

Én mások véleményét idéztem. Íme, néhány újabb gyöngyszem a rajongó táborodból:

 

 

"Iván !
Most mit vársz tőlünk mit cselekedjünk?
Nem vagyunk mi a P-dox vallás hívei.....Tehát szívességet tennél mindannyiunknak ha nem itt járatnád le a másik felet"

 

 

"Köszi, most már elég lesz. Eddig se vettük komolyan ne aggódj. De téged mégannyira se"

 

 

"nem értem , ki a frászt érdekel a te dedós viselkedésed ?"

 

Előzmény: Törölt nick (97)
fhrfl Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 101

Oké, ez melyik fordításban van így? 

Nem leellenőrizni akarlak, hanem pontosan rácáfolni az elgondolásodra - ugyanabból a fordításból. Talán nem megy, de azért nézzük meg. 

Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 100

"idézd a Bibliából (de csakis onnan) azt a kijelentésedet, hogy Isten gyűlöli az elváltakat!"

 

 

"Gyűlölöm azt, aki elválik feleségétől – mondja az ÚR" Mal 2,16

Előzmény: fhrfl (99)
fhrfl Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 99

Tegyük fel, hogy elválni bűn (azokat az eseteket, amelyekben mégsem számít bűnnek a válás: tegyük félre), és akkor szóljon így a kérdés: Isten gyűlöli-e a bűnösöket?

Mondom, hogy nincs egyéb kérésem ezzel kapcsolatban, mint hogy idézd a Bibliából (de csakis onnan) azt a kijelentésedet, hogy Isten gyűlöli az elváltakat! 

Ha csak a magad következtetése volt, akkor meg hirdessed úgy, mint ami a magad következtetése, légyszíves! 

(Ha úgy érzed, hogy helyretenned kell magad, hát tudd, hogy nem nekem tartozol azzal, hanem a lelkiismeretednek) 

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 98

Isten akiket gyűlöl, vagy akiket szeret azokat szólítá magához?

 

Mert a régi vírtuspontuhu mentális beteg emberei szépen sorban hozzá távoznak.

 

Szerintem már az sem él, akinek a virtusponthu a legszabadabb sajtó nem volt eléggé szabad.

Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 97

Mindenki tudja már, mekkora kamukat firkálsz.

Felesleges cáfolni is. Trollkodj csak én maradok a topik témájánál.

A Kálvinista Apologetikát a Logika Isten is gyűlöli!

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -2 2 96

Ne beszélj mellé, mert a Fb. oldalad is hazugság: "a Facebookon is eleve trollként van jelen....Facebook felhasználói közül Valódi IGe -ként kitiltották" (szabadsajtó.com)

Előzmény: ErkölcsTan (95)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.10.01 -3 1 95

Nem csak a Tudományos Isten,

hanem a moderáció is gyűlölni fog

a notórius hazudozásaid és képzelődéseid miatt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 94

Akkor ezt majd a moderáció eldönti.

Előzmény: ErkölcsTan (93)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 93

Biztosan van oka, amiért ezt érzed, de én nem írtam ilyet soha.

Ja és a Jedi Mesterek nem imádkoznak.

Ha valamit akarnak, azt az ERŐ-vel elintézik.

Elme trükkel.

Előzmény: Törölt nick (91)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 92
Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 91

Akkor kezdjél imádkozni, mert több esetben is Nagy Gergellyel azonosítottál....

Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -1 1 90

Ő is

Kálvinista Apologetika fan.

Akiket a Tudományos Isten gyűlöl.

 ... de itt nem illik és nem is szabad a valós személyt a nickkel azonosítani.

Letiltás jár érte az MM szerint.

Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 89

Csak azért kérdezem, mert előzőleg több esetben is Nagy Gergellyel azonosítottál.

Előzmény: MemetikaTan (88)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 88

Kálvinista Apologetika fannak.

Akiket a Tudományos Isten gyűlöl.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 87

raktátok ki

 

 

Kicsodák? Kinek tartasz engem?

Előzmény: MemetikaTan (86)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 86

Mennyi bepalizott lájkolója is van a Kálvinista Apologetikának?

Akiket a Tudományos ISten gyűlöl.

Azt még a Szórakoztató Valláskritika bármely klónoldala is lehagyja.

Ez az egyik ~ 70 ezer lájkkal.

 

Ja a gyűlöletkeltő képekeért tiltás jár az fb-n, akkor is ha csak példának raktátok ki.

Az ateisták viszont jelentgetik nagyon okosan.

A Ti fejbújtásotok és gyülöletetek miatt.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 85

Notórikus hazudozás az a te írásaidat jellemzi.

 

 

Hogy ne maradj újra hazugságban, igazold állításodat. Melyik írásaimról van szó?

Előzmény: ErkölcsTan (84)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.10.01 -2 1 84

Notórikus hazudozás az a te írásaidat jellemzi.

Az előző 28 -30 napi stat volt, ez most csak egy heti egy másik közösségi oldalunkon:

A Tudományos Isten szeret minket.

A Kálvinista Apologetikát meg gyűlöli:

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 -1 0 83

Én elsősorban szégyellném magam a te helyedben azért, hogy olyan látszatot tarts fent a többi nick neved által, mintha sokakat érdekelne a produkciód, és nem tetőzném ezt olcsó photoshoppos további hazugságokkal, amiről mindenki tudja hogy nem igaz. Na de a nárcisztikus egyéniségnek nem  jellemvonása a szégyenérzet.

Előzmény: ErkölcsTan (82)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.09.30 -1 0 82

Nem írás, hanem egy Facebook közösségi oldalunk statisztikája.

Egy kivágott monitor képen.

 

1 millió feletti adatik vannak benne csak a hazai lakosságra.

de a nemzetközi adatok is nagyon szépek.

 

A Tudományos Isten szeret bennünket tehát.

Titeket meg nem bibi :-)

 

Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.30 -1 0 81

Minket meg szeret.

 

 

Köszi hogy többes számot írtál, ugyanis így a helyes. Mert a "minket" -be bele tartozik a többi nick neved is, amikkel érdeklődsz saját kommentjeid után, majd önmagaddal vitába bocsátkozol azt a látszatot keltve, mintha bárkit is érdekelne a zagyva írásod.

Előzmény: MemetikaTan (80)
MemetikaTan Creative Commons License 2020.09.30 -2 1 80
Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.30 -2 1 79

"Tényleg nem ilyen egyszerű, és vegyük csak figyelembe a személyes köreidet, akik között akadnak elvált emberek: Isten gyűlöli őket a Biblia szerint? - csak idézned kell, nem kérek egyebet."

 

 

Akkor bonyolítsuk tovább egy kicsit.

 

A  Korintusi levél elején ez szerepel: "a Krisztus Jézusban megszentelteknek" Tehát szenteknek hívja az apostol a korintusi hívőket. 1kor 1,1

 

Aztán pedig több fejezeten keresztül a fejükre olvassa a bűneiket. És most figyelj: "Mindenfelé az a hír járja, hogy paráznaság van közöttetek, mégpedig olyan, amilyen még a pogányok között sem fordul elő: hogy tudniillik valaki apjának feleségével él" 1Kor 5,1

 

Tehát egyrészt szentek, másodrész olyan bűnöket követnek el, hogy "amilyen még a pogányok között sem fordul elő: hogy tudniillik valaki apjának feleségével él" 1Kor 5,1 !!!

Hogyan lehet valaki tehát Isten szerint is szent, és hogyan lehet ugyanakkor olyan bűnök elkövetője, hogy pl. az "apjának feleségével él"?

Az hogy szent, az nem önmagától, a saját jó cselekedeteiért adatik, hanem egyedül Jézusért. Azaz Jézus szentsége van a hívő emberen, és nem a sajátja. Éppen ezért mi nem a saját jó cselekedeteinkért, vallásosságunkért jutunk a mennybe, vagy lehet üdvösségünk, hanem egyedül Jézus érdeméért.

Persze jogosan mondhatod most, akkor a hívő nyugodtan vétkezhet, hiszen akkor is szent? Nem, mert így folytatja Pál: "Úgy ítéltem, hogy miután az Úr Jézus nevében összegyűltünk, ti és az én lelkem, a mi Urunk Jézus hatalmával, átadjuk az ilyet a Sátánnak, teste pusztulására, hogy lelke üdvözüljön az Úrnak ama napján....Távolítsátok el azért a gonoszt magatok közül!"1Kor 5,5

Az már egy más kérdés, hogy aki elválik, az valóban hívő volt e, vagy meddig tart a hite? Ebben viszont én nem kívánok állást foglalni, és legfőképpen ítélkezni bárki felett is.

"Aztán, ha engem a feleségem elhagyna, akkor Isten gyűlölni fog engem és a feleségem?"

Erről már írtam: "Ha pedig a hitetlen házastárs válni akar, váljék el, nincs szolgaság alá vetve a hívő férj...ilyen esetekben."1Kor 7,15

Előzmény: fhrfl (76)
fhrfl Creative Commons License 2020.09.30 -1 0 78

Jimny, persze. 

Szerintem, aki a Bibliára hivatkozik, az ne legyen rest abból idézni a hivatkozását. 

Akinek meg magánvéleménye van arról, hogy Isten kicsodákat miért gyűlöl, az jelölje meg magánvéleményekéntinek a magánvéleményét. (ehhez majd nem kell idéznie sehonnan, semmit) 

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.30 0 0 77

"Ha nem megy, akkor viszont javítsad ki azt a magánvéleményedet, mely szerint Isten gyűlöli azokat az embereket, akik elváltak!"

 

Bocs, de ez elvárásnak irreális. Bárkinek lehet bármilyen magánvéleménye, akár alá tudja támasztani bibliai idézettel, akár nem. Sőt, a vélemény pont attól vélemény, hogy nem biztos.

Előzmény: fhrfl (76)
fhrfl Creative Commons License 2020.09.30 -1 0 76

Tényleg nem ilyen egyszerű, és vegyük csak figyelembe a személyes köreidet, akik között akadnak elvált emberek: Isten gyűlöli őket a Biblia szerint? - csak idézned kell, nem kérek egyebet. 

Aztán, ha engem a feleségem elhagyna, akkor Isten gyűlölni fog engem és a feleségem? - ismét nem kérlek egyébre, minthogy idézz a Bibliából! 

Ha nem megy, akkor viszont javítsad ki azt a magánvéleményedet, mely szerint Isten gyűlöli azokat az embereket, akik elváltak! Ennyi kijár tőled. 

Előzmény: Törölt nick (74)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2020.09.30 -1 0 75

a személyes ismeretségi körömben is vannak lelkipásztorok, akik elváltak, és újra házasodtak.

 

 

Sőt, még cigizők is...

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.30 -2 0 74

A Biblia szerint igen. Miért?

 

"Megmondatott ez is: „Aki elbocsátja feleségét, adjon neki válólevelet!” Én pedig azt mondom nektek, hogy aki elbocsátja feleségét, paráznaság esetét kivéve, az házasságtörővé teszi őt, és aki elbocsátott asszonyt vesz feleségül, az házasságtörést követ el."Mt 5,31

 

Ebből következik, hogy:"Legyen megbecsült a házasság mindenki előtt, és a házasélet legyen tiszta, mert a paráznákat és a házasságtörőket ítéletével sújtja Isten. Zsid 13,4

 

 

Aki tehát elválik, az hazásságtörő, azaz parázna, amit Isten ítélettel sújt. Mindebből nyilvánvaló, hogy egy elvált embert nem fog megdicsérni Isten, mert Isten a bűnt gyűlöli, márpedig az elválás bűn, mert magában foglalja a házasságtörést és a paráznaságot.

 

Mindamellett aki elválik, az Isten által egybekötött szövetséget szegi meg: " Amit tehát Isten egybekötött, ember el ne válassza!"Mk 10,9

 

Természetesen a Biblia is beszél kivételekről: "Ha pedig a hitetlen házastárs válni akar, váljék el, nincs szolgaság alá vetve a hívő férj vagy a hívő feleség az ilyen esetekben."1Kor 7,15

Vagy ahogy fentebb Jézus mondta: "aki elbocsátja feleségét, paráznaság esetét kivéve"

 

Tehát ha engem kérdezel, aki hívő, és felismeri hogy az Úr rendelte neki a társát, az nem fog elválni. Hiszen tudja, hogy az Úrtól kapta. Persze tudom ez nem ilyen egyszerű, mert a személyes ismeretségi körömben is vannak lelkipásztorok, akik elváltak, és újra házasodtak.

Előzmény: fhrfl (73)
fhrfl Creative Commons License 2020.09.30 -1 0 73

Jól van, legyen. A Biblia szerint Isten gyűlöli azokat az embereket, akik elválnak? 

Hívő ember vagy; válaszolj hívőként, kérlek! 

Előzmény: Törölt nick (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!