Keresés

Részletes keresés

Gabknowsworst Creative Commons License 2023.03.16 0 2 810

Jesszusom...

Meg voltam győződve róla, hogy ez már a vég(e). :)

 

Ha ennyire húzzák, az azt jelenti, hogy a nézettség nem rossz. Amit a face kommentek alapján el is tudok képzelni. Sok a lelkes komment, és az látszik, hogy a nézők szinte minden kritika nélkül el vannak ájulva a cápáktól, esetleg Moldován bunkósága kerül elő néha, mint kritika.

Előzmény: zo73 (809)
zo73 Creative Commons License 2023.03.16 0 1 809

Nem ez volt az utolsó rész. Van még 2. Pedig már a 10 is több volt 8-cal, mint amennyibe a valamennyire értelmes dolgokat bele lehetett volna pakolni.

Előzmény: Gabknowsworst (808)
Gabknowsworst Creative Commons License 2023.03.16 0 2 808

Na már megint jól nem csináltál kedvet ahhoz, hogy visszanézzem az adást, pedig gondoltam, az utolsót mégiscsak illene, még ha ennek a műsornak már harangoztak is.

 

Azért tényleg van abban valami vicces, hogy egy ilyen típusú műsort a startupokra kéne építeni, mert azokban van az igazi potenciál a növekedésre és ezzel együtt a komoly profitra, erre - ahogy írod is - az 5 cápából 4 és fél, én jó indulattal azt mondanám, hogy csak 4,33 pánikszerűen menekül, ha meglát egy startupot.

 

Az is röhejes, hogy ezek szerint egy olyan részt hagytak utolsónak, amiben minden volt, csak happy end nem, még ha a legvégére próbáltak is beszuszakolni valami hasonlót.

 

Én már egy jó évaddal ezelőtt is mondtam, hogy akinek esze van, az nem jön el ebbe a műsorba hülyét csinálni magából (ezer ok miatt), és egyre inkább úgy tűnik, hogy tényleg nem is nagyon jön valóban izgalmas vállalkozás.

 

Nem nagy kár, hogy vége erre az évre, bár a fórum még szórakoztatott. Azért megpróbálom visszanézni, hátha nem is akkora marhaság, az az "automata" lángossütő (abban az egyben vitatkoznék, hogy szerintem az egy valid állítás, hogy azért is áll a sor, mert a lángos elég lassan készül).

 

 

Előzmény: Alpári Gnác (805)
Alpári Gnác Creative Commons License 2023.03.15 0 0 807

És valóban.

Mondom én, hogy jó ajánlat volt ez:)

Előzmény: zo73 (806)
zo73 Creative Commons License 2023.03.15 0 1 806

Csak halkan jegyzem meg, hogy a vásárló ám kifizeti a táskáért a gyártás költségét is (és nem csak a profitjukat), amiből megint lehet táskát gyártani. Tehát a második körben már 6500 táskát tudnának gyártani, majd 10500 (itt már vissza is fizetik a hitelt), stb. Na de ki a jófene vesz meg ennyi megsemmisíthetetlen táskát?

Előzmény: Alpári Gnác (805)
Alpári Gnác Creative Commons License 2023.03.15 0 2 805

Vágjunk bele gyorsan.

 

Első jelentkezőnk Márk, két csinicsajjal érkezik, a húgai, startup vállalkozó amúgy és nagyon de nagyon nagy sztori lesz ebből, hát nosza!

Sikeres vállalkozó lehet, mert máris kihízta a zakóját. Mondanám, hogy a divatos 2 számmal kisebb zakót TV felvétel előtt tanácsos kivasaltatni és vállfán a helyszínre vinni, akkor nem úgy nézne ki, mint amit a kutya szájából rángattak ki.

Játékkal lehet pénzt keresni.

Pedig meg is tanulhatnánk koreaiul is, de nem, mert csak játszunk feszt.

Na de majd most az lesz, hogy a megvehető fegyver, meg miazmás nincs a játékos birtokában és az rossz. De már hogyne lenne, amikor virulens piacuk van ezeknek a tökéletesen értelmetlen baromságoknak.

Merthogy ők valahogy hozzáférést adnak olyan játékokhoz, amik blokklánc alapúak és NFT-s a megvehető bizbasz.

Azt ők megveszik és bérbe adják a játékosoknak, akik meg ezzel keresik a pénzt, de hogy hogyan, arról fogalmam sincs. Mert mondjuk nézhetik egymást a twitch-en, csak akkor mikor játszanak, hogy a többiek őket nézzék?

Most 100 milliót kér, 10 millió tokenért. A céget 18 millió USD-re értékelik egyébként. Nahát... Hogy mennyit ér 10 millió token, azt senki sem tudja, de Márk nagyon ígéri, hogy sokat. Mert lesz saját kriptojuk is, komolyan mondom, kötelező iskolai tananyaggá kellene tenni a Szilicium völgy című sorozatot.

1,2 milliárdot húznának be és ennek a fele meg is van már.

Most hosszan magyarázza a bizniszt, de egy szót sem értek belőle és nem csak én.

Beszállt Fehér Gyula, meg mások is és most is szállnak befele nagy erőkkel, szóval ő sem pénzért jött, hanem ingyen reklámért.

Az a baj többek között, hogy ez egy tipikus startup, márpedig a mi 5 cápánk közül 4,5 úgy fél a startupoktól, mint ördög a tömjénfüsttől.

Meg az is a baj, hogy semmit nem látok ebből, mármint hogy tömegek akarnának kardot bérelni, ahelyett, hogy megvennék. Aztán holnap ugyanazzal a karddal vágja le a szomszéd, mert ő hamarabb bérelte ki.

Szomorúan kiszáll mindenki, nem is vagyok meglepve.

 

Megyünk tovább, mégpedig Karolinával és Zsolttal. Karolina kicsit gánai.

Valami kaját hoztak, de mit?

Csípős izét, sitó. Vagyis shito.

1,3 millióért adtak el belőle, mindenféle kiszerelés van, jó drága is, mert 3-4 ezer forintba kerül és van rajta vagy 500% haszon.

5 millió 10%-ért, szolíd 50 milliós értékelés.

Állítólag finom a sitó.

Namost az a baj, hogy 3 óra megcsinálni egy ilyet és nincs 2 tűzhely.

De hát ez nem vállalat, meg organikusan kell nőnie, úgyhogy hanyatt homlok száll ki mindenki.

Nem, majd beszállnak egy kezdő vállalkozásba...

 

Gyorsan haladunk, csak úgy potyognak a versenyzők, de daráljunk tovább.

István, mindenféle tanácsadó közgazdász.

Ő már beérkezett, most ráér világsikert gründolni, mint Sanders ezredes.

Kolumbusz tévedésből fedezte fel Amerikát, akkor ő vajon mit akart feltalálni eredetileg?

Friss, ropogós, forró étel: sültkolbász kiabálja be disznópápa, de nem.

Lerántja a fekete leplet a háttérben magasodó valamiről és azt tudom mondani, hogy asztakurvabazmeg!

Ez aztán az anyagot nem sajnálta, beépítette az egész garázst, full saválló szekrény, de akkora, mint egy kisebb szoba.

Ez egy lángos automata, óránként 150 lángost is csinál.

Be kell tenni a valahol már bekevert tésztát és akkor ez megsüti a lángost, szóval ez egy Juliska néni a lángosos bodegából.

50 millió 15%-ért, 300 millió fölötti cégérték.

15 millió a gépiesített Juliska néni, de mikor térül meg?

Hát hamar, mert drága a lángos, ami teljesen igaz, de mi következik ebből?

Van üzleti szimulációs modellezési módszer, mert ő jó a számokban.

Szóval 300 db/nap lángos, 250 nap alatt rengeteg bevétel. Igen. És?

DP rávilágít, hogy ez egy faszság, mert eleve a bodega kisebb, mint ez a saválló szörnyeteg. Igaza van.

Most bizonygatja a feltaláló, hogy azért nem megy a sor, mert nincs kész a lángos.

Ez sajnos hülyeség, mert a lángos készen van, ott csöpög a rácson, a sor azért nem halad, mert nem tudjuk, mit is kérjünk, meg lesz még két kávé, a gyereknek nutellás palacsinta, de inkább goffri, meg gépi kóla, de mégse... lásd Üvegtigris... Ezért nem halad.

Ijesztő az egész, a mérete, meg minden, bár fesztiválra valóban működhet, de hova máshova?

Még munkaerőt sem lehet vele spórolni.

És vajon mennyi rengeteg pénzt ölt bele szerencsétlen feltaláló? Meg egyáltalán honnan jött az ötlet? És minek? Megannyi kínzó kérdés...

Automata lenne, ha bedobom a pénzt és kijön a lángos, úgyhogy tömeges kiszállás van.

De ez végre egy valóban elbaszott, hülye ötlet volt, elképesztő lendülettel és magas színvonalon megvalósítva.

 

Kezd elpárologni a lelkesedésem, de azért kérem a következőt.

Miklós, KIA-val érkezik (gyanús, hogy képesek voltak kivinni egy szponzorautót az imázsfilm forgatásához), gépészmérnök, notebookkal programoz egy John Deere-t.

Vadalarm.

Vadriasztó, azért fejlesztik, hogy minimalizálják a károkat, nem azért, hogy pénzt keressenek.

Mutat egy napelemes ultrahangos vadriasztót, ami csak mondom, nem ér semmit. Az állat ugyanis simán megtanulja.

De ez smart, programozható, le vagyok nyűgözve...

Okos villanypásztor is van, az nagyon kelendő lesz, amikor bármelyik falusi Sanyi összeüt egy buta pásztort Zsiguli gyújtó trafóból 20 ezerért.

180 milliós forgalom 10 millió profittal.

20 millió 10%-ért, 200 milliós érték.

Miért ilyen kicsi a profit? Mert visszaforgattam.

Most roppant zavaró hangokat közvetít nekünk, engem már elijesztett.

Applikációban lehet megvenni a hangokat, amik egyébként egy SD kártyára kiírhatók és egy DFPlayer Minivel lejátszhatók, kvázi ingyen.

De miért ilyen gagyi a megjelenése? Mert manufakturálisan készül, keveset adnak el.

Az okos pásztor jelzi, hogy elszakadt. Ettől már okos.

Nehéz ügy ez, mert sem újdonságot nem találok benne, sem izgalmat, de ettől még lehet eladni ilyen okos szarokat, de hogy pénzt fektetni bele...?
Hát, cápáink is hasonlóan gondolják, kivéve Istvánt, aki 45%-ot, majd 35%-ot kérne. De ebből meg emberünk nem kér, úgyhogy Miklós balra el.

 

Kap valaki azért pénzt? Mindjárt vége a műsornak.

Két legény érkezik, Anti és Gergő, az a lényeg, hogy mindig beszéljünk, mondja az egyik, szólok, hogy az is kéne, hogy tartsa csukva a száját, ha menne együtt ez a kettő...

Nyaralási kellék, de nem a törölköző, amit az egyik mutat, merthogy azzal takarjuk le az értékeinket a strandon.

De ez meg egy csudatáska, hozzá lehet lakatolni a pálmafához.

SafeBeBag. Nem értem a nevet, legyél táska nyugodtan?

Kevlárból van, tessék eltépni, adjuk a céget ingyen.

Nem tudják, bár egy kicsit megindul, de az azért van, mert már sokan tépkedték.

Speciális D-karika van rajta, ez meglepő módon azt a gyűrűt jelenti ami a táska fülét tartja.

32 millió, 20%, 160 milliós cégérték.

1000 darabot gyártattak le, el is adták, bár a fele selejt volt, csak jött a Covid.

És most újra kezdenék a boltot.

Mit fejlesztettetek ti ebből? Hát jégkrémes pálcikából raktuk össze a prototipust. Más ötlet? Ujjlenyomatolvasós hasitasi csat nélkül, fesztiválokra. Frenetikus, ha belefér egy lángos, jöhet!

De mi ebben az egyedi? A zár. Fasza. D-karika, az nagyon egyedi. A többi biztos nem D-alakú.

Mennyi a profit per táska? 7500. Oké, mondja István, 32 millió hitelt ad és 3 ezer jutalékot kér táskánként, a végén 10%-ra marad benn.

Ez egy jó ajánlat, el kell fogadni.

Megbeszélik, úgy izgulok.

Legyen 2200 a jutalék. Legyen 2500. Oké, mindenki örül, megegyezés történik.

Azt mondtam, hogy ez egy jó ajánlat, csak valahogy birizgálta az agyamat, ezért most utána számoltam, hogy a fiúknak már ne kelljen és elmondom, hogyan lesz ez.

7500 marad egy táskán, ha kifizetik a jutalékot, 5000. A 32 millió visszafizetéséhez 13 ezer táskát kell eladni, ami önmagában is elég ambiciózus terv.

32 millióból 4 ezer táskát tudnak legyártatni és marad a végén 20 milliójuk.

Ebből gyártatnak 2500 táskát, ami után 12,5 millió marad, az 1500 újabb táska, marad belőle 7,5millió, legyen 1000 táska, marad 5 millió, az 600 táska, marad 3 millió, 400 táska, marad 2 millió, 250 táska, marad 1,2 millió, 150 táska, marad 750 ezer...

Nem számolom tovább, mert pénz már nincs és még mindig hiányzik 2500 táska, aminek a gyártási költsége 20 millió, hogy a hitelt kipörgessék.

Tehát nemhogy egy büdös vasat nem kerestek, de még a saját pénzüket is bele kell tolniuk, hogy kifizessék Focust és legyen végre egy 10%-os társtulajdonosuk, aki legalább napi szinten nem rabolja őket ki.

Erősen meg lennék lepve, ha ebből üzlet lenne a nap végén.

 

Jó szar adás volt ez, sajnos... Már hogy ez is...

 

kl122 Creative Commons License 2023.03.14 0 1 804

köszi.

igazából pont a te beszámolóid miatt látogatom ezt a topikot, jókat szoktam röhögni ahogy leírod az adás tartalmát, ahogy görbe tükröt tartasz

Előzmény: Alpári Gnác (803)
Alpári Gnác Creative Commons License 2023.03.14 0 1 803

Majd holnap megnézem a legutóbbit és felélesztem:)

Előzmény: kl122 (798)
híg ember Creative Commons License 2023.03.14 0 0 802

Azt meg hogy csinálod...?

Előzmény: Mackóbogár (800)
zo73 Creative Commons License 2023.03.14 0 1 801

Eleinte még örültem hogy több rész lesz ez az évad, de mint kiderült csak a selejt lett több. Ám sajnos nem csak 40% mint a táskásoknál :D

Előzmény: vicky (799)
Mackóbogár Creative Commons License 2023.03.13 0 1 800

Én már csak szórakozásból nézem, de úgy, hogy közben olvasok😁

Előzmény: vicky (799)
vicky Creative Commons License 2023.03.13 0 1 799

Nem a topik hibája! Többségében nagyjából hamvában holt ötletek, rémesen előadva.

Előzmény: kl122 (798)
kl122 Creative Commons License 2023.03.13 0 0 798

Azért durva, hogy a legutolsó bejegyzés óta lement két adás is és kvázi halott a topik

Italo Balbo Creative Commons License 2023.03.06 0 0 797

Én úgy értettem, hogy telefonos applikáción fizetsz a dobozért (nem a futárnak) és ott is van nyilvántartva az is, hogy nálad éppen hány doboz van

Előzmény: forgoszel (796)
forgoszel Creative Commons License 2023.03.04 -1 1 796

Na szóval, rendelek egy kaját ilyen dobozban. Kihozza a futár. Kifizetem a kaját meg a doboz bérleti díját vele együtt - gondolom én. Na most 2 lehetőség van vagy megvárja a futár hogy megegyem a kaját, vagy átrakom más edénybe hogy mindjárt vissza is tudja vinni, vagy eljön érte másnap. Nekem az valamiért nem tiszta. Na most én megfizettem az első rendelésnél a bérleti díjat. Hol, mikor, hogyan tartják ezt nyilván? Gondolom nem kell egy vacak ételrendeléshez leadnom az egész személyes nacionálémat? Ha mondjuk közben elköltözöm és odakérem a következő kaját ha nincs nyilvántartásuk akkor hogyan? Eh több sebből is vérzik ez az egész, legalábbis szerintem.

Alpári Gnác Creative Commons License 2023.03.04 -2 0 795

Hát, a tanulmányt ugye nem én csináltam, nyilván valamilyen átlagos úthosszal és átlagos eldobható dobozzal számoltak, meg persze úgy, hogy ne legyen túl sok forduló, mire megtérül a rozsdamentes.

 

Mindenesetre most megnéztem és egy 2-dobozos előfizetés 800 Ft/hó.

Ezzel minden nap rendelhető 1-1 étel, de ahogy látom, ők azt is reálisnak látják, hogy valaki elvitelre kéri az ételt és akkor viszi magával az egy szem dobozát.

Valójában 1 doboz csak ebben az esetben lesz elég, mert ha nem is minden nap rendelek onnan, ahol csodadobozba kell csomagolni, a használt doboznak valahogy vissza kell jutnia az étterembe és ezért valóban nem fog kijönni a futár.

 

Mivel egy eldobható doboz 100 forint körül van, szerintem az étteremnek nem jelent plusz költséget bedobni a mosogató gépbe ezt a dobozt is.

Azt viszont lehetséges problémának látom, hogy nem tudható előre, egy adott étteremtől egyszerre hányan rendelnek világdobozba, márpedig az étteremnél eleve ott kell lennie a szükséges mennyiségnek, ámbár végül vissza fog hozzájuk kerülni annyi doboz, amennyit kiadtak.

Tulajdonképpen arról van szó, hogy minél több előfizető csatlakozik, annál több puffer mennyiséget kell kivinni mindegyik étterembe.

 

A 9 millió amúgy könnyen be tud jönni, hiszen ha az átlagos árat 1000 Ft-nak vesszük, akkor az mindössze 9 ezer "dobozhónap", annyit 3 ezer előfizető simán kipörget egy év alatt, sőt!

 

Igazából ez azért jó szerintem, mert tényleg nem kell csinálni semmit, dobozért futkosni, csak be kell fizetni egy tényleg nem túl jelentős összeget, a megfelelő helyekről rendelni és már jönnek is a varázsdobozok automatikusan.

 

Az viszont aggasztó, hogy a hölgy 103 szerződött partnerről beszélt, én pedig most megszámoltam az amúgy bosszantóan amatőr weblapjukon és jelenleg 93 étterem van rajta.

Ez azt jelenti, hogy a műsor felvétele óta nem hogy nem nőttek bármilyen ütemben, hanem még veszítettek is a piacukból.

Márpedig a minél több étterem behúzása a kulcsa az egésznek.

Előzmény: Gabknowsworst (794)
Gabknowsworst Creative Commons License 2023.03.04 -1 1 794

Még mindig nem teljesen értem.

Az oké, hogy a dobozért havi bérleti díjat kell fizetni. De gondolom a hölgy előbb az adott étteremmel szerződik le, az étterem promózza, hogy ilyen dobozban is érkezhet a kaja. Remélem eddig még jól értem. Itt egyből felmerül a kérdés, hogy az étterem kap-e ezért valamit (én azt gondolnám, hogy igen, mert extra munkája van vele, el kell mosogatni), és nem elég neki egy cuki plecsni, hogy a szerződés napjától ő is világmegmentővé avanzsált (csóró laoszi 12 éves gyerekek kárára persze, na de ezt most engedjük el, még ha nehezemre esik is :))

Aztán tényleg rohadtul érdekelne az a tanulmány, amiben kiszámolták, mennyi utazástól hatékonyabb az acéldoboz, mint az eldobható. Mert ezt kábé szerintem ki se lehet számolni. Van például doboz, ami ezer év múlva se bomlik le, és vannak kifejezetten lebomoló dobozok (legalábbis az egyik utóbbiról, amiben a fincsi palacsintámat kaptam, arról határozottan állították, hogy lebomlik). Gondolnám, hogy az se mindegy, hogy 550 méterről vagy 6 és fél kilométerről hozzák nekem a kaját.. Aztán például az is érdekelne, hogy a rengeteg elfolyatott víz és a korántsem biztos, hogy környezetkímélő tisztítószerek környezetre gyakorolt hatását is figyelembe vették-e a hatástanulmánynál. Annyira, de annyira kíváncsi lennék, hogy jött ki ez a szám.

 

Na de vissza a dobozra. Továbbra se kapiskálom, hogy lehet elég egy doboz. Ha minden nap rendelek, akkor azért kell kettő, ha nem rendelek minden nap, akkor meg azért. Vagy utóbbinál az amúgy is percre kiszámolt idejű futár majd beiktat egy "üres" utat, hogy eljöjjön a dobozomért, és elvigye már üresen és koszosan. Ha ez így van, mert máshogy egy doboznál nem nagyon lehet, az "fuvaronként" mennyi pénzbe fog nekem kerülni: egyrészt maga a külön út, másrészt az, hogy a mosogatónak az én nyamvadt edényem elmosogatásával is kell bajlódnia? El nem tudom képzelni, hogy jött ebből be 9 millió forint, és hogy lehetne ebből értelmezhető üzlet.

Előzmény: Alpári Gnác (793)
Alpári Gnác Creative Commons License 2023.03.03 0 0 793

Az érdekes, hogy a "számok emberét" sokszor egyáltalán nem érdeklik a számok, a többit se persze, csak ez az ő eposzi jelzője mellett furcsa, ezért tényleg gyakran nem tudunk meg semmit az üzletről.

 

Mindenesetre ahogy én értem:

 

A vevő a hölgynek fizet a dobozért havi bérleti díjat.

A szerződött éttermekből rendelve ebben a dobozban kapja az ételt, ha egymás utáni két napon is akar ilyen dobozban kaját, akkor két előfizetésre lesz szüksége. Némi könnyítés, hogy esetleg kaphat plusz egy dobozt, de hogy az erre vonatkozó kérelmet milyen bizottságnak kell benyújtani, megelőzi-e ezt környezettanulmány, vagy kell-e szóbeli vizsgát tenni világmentésből, nem tudjuk.

Ez valójában az étteremnek sem rossz, mert amellett, hogy egy csapásra környezettudatossá válik, csak a mosogatást kell biztosítania, cserébe nem kell fizetnie az eldobható doboz árát.

 

Az, hogy ez külföldön is bevált, számomra nem negatívum, sokkal inkább jelzi azt, hogy ez egy működő modell lehet.

Az itthoni étel kiszállítás is van akkora biznisz, hogy egy kisvállalkozás gyönyörűen megélhet belőle, amúgy is tele a hócipőm már az olyan versenyzőkkel, akik mind a világot akarják meghódítani.

Ez amúgy is rendszeridegen kis hazánkban, mert a mi legnagyobb vállalkozóink kizárólag a hazai piacon hasítanak, de nem is a piacon, hanem az állami megrendeléseken, aztán milyen szépen eltengődnek belőle.

 

Én egyébként nagyobb cégeket házalnék végig, ahol a sok dolgozó tonnaszám rendeli az ebédet, mert ha az adott cég kifizeti ezt az előfizetést, akkor ő is nagyon zöld lesz viszonylag alacsony áron.

Nem tudok mást mondani, erre a lóra fel kell ülni, aztán ha jövőre jön egy sokkal vonzóbb világmegmentés, akkor onnan nem fog működni, de addig pompásan.

Előzmény: Gabknowsworst (790)
Gabknowsworst Creative Commons License 2023.03.03 0 1 792

Ehhez se értek, biztos így van, ahogy írod, de valamiért csak megéri a világ másik részén gyártani ezeket a dobozkákat. Márpedig az a prés, meg az alapanyag (az acéllemezke) az jó eséllyel nagyjából azonos árszintet fog képviselni, valami viszont mégiscsak jóval olcsóbb ott, mint errefelé, ez pedig szerintem még mindig elsősorban a humán erőforrás.

 

Bárhogy is, én azért megkérdeztem volna világmegmentő kisasszonyt, hogy ha már ilyen pedánsan (valószínűleg nem kevés pénzért) utána tudott járni annak, hogy mennyiszer kell a dobozkát megutaztatni, hogy az egész valóban jobb hatással legyen a környezetre, mint az eldobható társaik, akkor arról van-e bármi fogalma, hogy pontosan hol, milyen technológiával és kik készítik ezeket a dobozokat.

Előzmény: Italio Balbo (789)
Gabknowsworst Creative Commons License 2023.03.03 0 1 791

Lehet, hogy az van, hogy mivel elég járatlan vagyok ebben a világban, rácsodálkoztam valami jópofa dologra, ami már létezik, ráadásul fejlettebb formában. Nem tudom.

Igazából az zavart, hogy azzal az indokkal, hogy "be vannak oltva üzlet ellen" (Balogh Petya kommentje fb-ről), meg hogy még azt se tudjátok, hogy kinek akartok eladni, nem biztos, hogy korrekt elzavarni őket.

 

Ha jó a termék, kell profi marketing, és pár millió forintból már lehet látni, hogy van-e az egésznek jövője.

Előzmény: Italio Balbo (788)
Gabknowsworst Creative Commons License 2023.03.03 0 1 790

Nem is mondtam, hogy számszaki szempontból nem értelmezhető a dolog, főleg a többi adásban szereplőhöz képest. Azt állítottam, és állítom még mindig, hogy ha nincs ez az ájtatos, mentsükmegabolygót körítés, akkor nem fektetett volna ebbe senki.

Egyrészt nem emlékszem elhangzott-e, hogy ezt a 9 milliós bevételt mennyi idő alatt termelték, mert az nagyon nem mindegy. Másrészt mennyi ebből a profit? Ezt se tudtuk meg.

Harmadrészt, maga a nő ásta el az egészet azzal, amikor mondta, hogy más országokban már vannak nagyon hasonló megoldások - magyarán max. a hazai piacon fog tudni valamennyire terjeszkedni, máshol már nem nagyon.

 

Te amúgy érted, hogy pontosan mi az üzleti modell, el tudod magyarázni? Mert én már ott elvesztettem a fonalat, hogy miből van a pénz.

Aztán, akárhogy is okoskodom, ez nálam úgy működik, hogy mindenkinek két doboza van, mikor az egyikben hozza a futár a kaját, elviszi a másikat - közben viszont a csaj erősködött, hogy mindenkinek csak egy doboza van és csak nagyon kivételes esetben adnak másikat. Úgyhogy ezt se értem.

 

Ráadásul Magyarország nem pont ideális ország, ha környezetvédelmi stb. tudatosságra akarunk építeni, és egy ilyen dolognak komoly piacot akarunk. Nyugat-Európa nagy részén valószínűleg könnyebb lenne.

 

Összegezve a problémáim: amire a csaj az egészet építette, az nekem fából vaskarika és képmutató. Egy cápának ez nem biznisz, mert nincs benne az a növekedési potenciál, amiben ők alapvetően üzletet látnak.

 

Ezzel együtt ha te vagy bárki más az adásból pontosan megértette az üzleti modell lényegét, illetve, hogy miért elég az egy doboz, azt kíváncsian hallgatom - tényleg szeretném megérteni, hogy működik pontosan ez az egész.

Előzmény: Alpári Gnác (786)
Italio Balbo Creative Commons License 2023.03.02 0 1 789

Egy mélyhúzott acéldobozt már a világon seholsem gyerekek csinálnak. Ehhez ők is túl drágák. Van egy prés, ami belenyomja a formát egy méretre vágott acéllemezbe. Kb 1-2s egy darab, óránként lejön 1500-3000db. 

Előzmény: Gabknowsworst (779)
Italio Balbo Creative Commons License 2023.03.02 0 1 788

Bármit is találtak volna ki, tuti nem lett volna jobb, mint a már létező rengeteg mozgás játék Wii-re és Kinect-re. Addig jutottak el a hardware kialakításban, hogy majd lesz egy applikáció telefonra és gondolom majd a telefon kamerája nézi hogyan ugrálnak előtte és ad visszajelzést. Gondolom nem kell részletezni mennyire esélytelen ez (különböző telefontípusok, telefon képernyőjét látni két méterről, telefon kamerájával és processzorával mozgást elemezni real time). Esetleg összefoghattak volna a múltkori focipályás srácokkal

Előzmény: Gabknowsworst (785)
Apádfüle Creative Commons License 2023.03.02 -1 0 787

Még azt is el tudom képzelni, hogy a szállító cégek is átmossák a már tisztán érkezett dobozokat. Lehet, hogy nekik előírás, a kuncsaftnak pedig megnyugvás, hogy ő már rendesen elmosta.

De bevallom, annak idején nem foglalkoztatott ez ilyen mélységben. :) Talán nem volt ennyi időm mindenen problémázni... :))

Előzmény: Kr.Kr. (780)
Alpári Gnác Creative Commons License 2023.03.02 -1 0 786

Teljesen megértem és el is fogadom az erkölcsi aggályokat, hipokrita világot élünk, ez van.

 

Számszaki szempontból viszont ezt igenis értelmezhető befektetésnek gondolom.

Van 100 fölötti étterem és 3000 körüli aktív felhasználó.

 

Ezek igazi számok és azt mutatják, hogy bármennyire is a felelősség és környezeti terhelés másra tolása, igenis van rá érdeklődés.

 

Egyszerű ugyanis az üzenet és mint minden egyszerű üzenet: hamis.

De az étterem is könnyen tudja lefutni a szükséges világmegmentő körét és a megrendelő is, nem dobom ki a dobozt, ergo nem szennyezem a Földet.

Szennyezem, persze, de ez üzletileg mégis életképes lehet.

 

Nem mondom, hogy ebbe kell fektetni, csak azt, hogy ebbe lehet.

 

Az okosmérős legénybe egy fillért nem tennék, mert az nem jó, nem is lesz jó és tipikus példája annak, amikor valaki unalmában kitalál magának egy problémát, majd azt sem tudja megoldani.

Ez a hölgy a kitalált problémájára legalább releváns választ adott.

Előzmény: Gabknowsworst (783)
Gabknowsworst Creative Commons License 2023.03.02 0 1 785

És még egy gondolat Sportmanjiékhoz: 50 milliót kértek 20 százalékért. Hogy ennyi pénz pontosan mire kellett volna, az egyáltalán nem derült ki a műsorból, a szerkesztő annyira elvitte az egészet, a "fogalmuk sincs a marketingről" téma irányába. 

Ez az összeg szerintem is túlzó, tartalom már most is van fent az oldalon, én adtam volna nekik 10 milliót, úgy 15 százalékért és az egészet, de legalábbis a nagy részét marketingre költöttem volna, hogy kiderüljön, kinek lehet eladni, milyen üzleti modellben.

Előzmény: Gabknowsworst (784)
Gabknowsworst Creative Commons License 2023.03.02 0 1 784

Megkuksiztam Sportmanjiékat a youtube-on.

Összesen 1110 feliratkozójuk van - ez tényleg nem igazán impresszív. A 200.000-es szám nem tudom hogy jött ki, egy-egy gyerekvideónak többezres, az ún. fitnesz videóknak jellemzően 1000 alatti megtekintésük van. Viszont a videókban és ebben az egészben van munka szerintem, van az oldalon content, szerintem kreativitás is van az egészben. Csak profi marketing kéne mögé - azt pedig, hogy ki a célközönség, szerintem a fenti számok kijelölik.

Befektetőként én tuti ebbe tettem volna pénzt az utolsó adásból, ha már...

Előzmény: Alpári Gnác (782)
Gabknowsworst Creative Commons License 2023.03.02 0 1 783

Sorry, de most nem győztél meg.

Nekem nem azzal van bajom, hogy ezzel az acéldobozka biznisszel valaki pénzt keres, hanem a kamu csomagolással. 

Az, hogy agyba-főbe validáljuk, hogy hányszor kell az acéldobozkát megutaztatni, hogy jobban megérje, mint a hagyományos doboz (ezzel is úgy vagyok amúgy, hogy hiszem, ha látom azt a tanulmányt), de közben azt már elfelejtjük "validáltatni", hogy mi van azokkal a nyomorultakkal, akik ezt gyártják, valahol a világ végén, az nekem roppant visszás. Úgy akarja a kisasszony megmenteni a földet, hogy az ott élő EMBERekre amúgy tojik nagy ívben, ami roppant képmutató (vagy simán együgyű, ha eddig a gondolkodásban nem sikerült eljutni).

Ha valaki látott volna ebben az egészben üzleti lehetőséget az ájtatos csűrés-csavarás nélkül, ám legyen. De nem látott benne, elég pikírt módon te is leírtad, hogy Levente miért fektetett be, és én se nagyon gondolom másképp. Ha meg így van, akkor azért vagyok szomorú, mert ennél körültekintőbb, korrektebb embernek gondoltam, mert ez a biznisz onnantól kezdve, hogy a dobozkákat Cegléd helyett Vietnam-alsón gyártják roppant ellentmondásos.

Előzmény: Alpári Gnác (781)
Alpári Gnác Creative Commons License 2023.03.01 -1 0 782

A sportvalamis két fiatalemberben, ha elengedem, hogy az artikulálás nem volt az erősségük, lehetne szerintem fantázia. Oké, hogy az a termék, ami mindenkinek jó, azt általában nem veszi meg senki, de azért ők egy értelmezhető számú érdeklődői kört fel tudtak már elmondásuk alapján mutatni.

200 ezer youtube játékosról beszéltek.

Ez első blikkre imponáló lehet, valójában lófasz és esti fény.

 

Mutatok valamit:

 

 

Öcsém régi játékokat gyűjt és van blogja hozzá, meg youtube csatornája, ezt a LED-es megjelenítőt több mint 3 éve csináltam neki, ami a youtube API-járól szedi az adatokat.

Ekkor volt bő 5 millió megtekintése, ez mára már bőven 10 millió körül lehet.

 

Ebből neki van némi bevétele, havi 10 ezer forintos nagyságrend lehet szerintem, de ő naponta lelkiismeretesen gyártja a contentet.

 

200 ezer játékos ingyen az egész egyszerűen semmi, sajnálom...

Arra nem lehet üzleti modellt építeni, és nem is tudom, mire lehetne.

 

Én elalvás előtt az Atomcsill fizikai videoit szoktam nézni, imádom őket, szinte mind szenzációs, nagyon ajánlom mindenkinek, aki reál érdeklődésű!

Azon a csatornán a fő sztár Dávid Gyula, több tízezer, néha 100 ezres megtekintései vannak a videoinak.

Igen ám, de jött Kis-Tóth Ágnes, aki egyetlen videojával jelenleg 544 ezer megtekintésnél tart és ezt azért ízlelgessük kicsit, mert egy 9 milliós országban érte ezt el egy fekete lyukakról szóló előadással.

Ez egy kiváló előadás persze, de valójában semmivel sem jobb, mint DGY, vagy akár Frei Zsolt előadásai, amiket meg huszadannyian néztek meg.

Csakhogy a lány szőke-kék rasztahajú és olyan, mintha a TBBT-ből Penny adna elő fizikáról.

És ennyi elég a nézettséghez, még egyszer mondom, nem méltatlan ez sem, DGY-t is ennyien kellene, hogy nézzék!

 

Vagy itt a physicsgirl: https://www.youtube.com/@physicsgirl

2,6 millió feliratkozóval (nem megtekintéssel!), na ez tényleg olyan, mint Penny és jó is, tényleg!

 

Szóval ez az, ami tényleg nagyon nehezen skálázható, ha 1% fizetne érte, akkor szerintem nem járok messze a valóságtól és az meg sajnos roppant kevés...

Előzmény: Gabknowsworst (768)
Alpári Gnác Creative Commons License 2023.03.01 -1 0 781

mennyire képmutató (ha meg nem képmutató, akkor annyira egyszerű teremtés, hogy azért nem társulnék vele), hogy valaki könnyes szemmel beszél a világ megmentéséről, miközben a harmadik világban éhbérért gyártatja ezeket a dobozokat, amiket aztán az egész Földkerekségen keresztül furikáztat

 

Ez egy valid kérdés erkölcsi szempontból, gazdasági szempontból viszont a realitás. Hogy aztán ezt ki hogyan választja el, egyéni intuíció kérdése.

Már a múlt heti részben, amit csak sporadikusan láttam, zavart Moldován hőbörgése az adomány gyűjtő "totemmel" kapcsolatban, hogy ugyanis való-e pénzt szedni a jótékonykodásért.

Miközben ha adományt viszünk Ukrajnába, a benzinkút nem adja ingyen a benzint hozzá, de még csak önköltségi áron sem.

Ha közelebb tudjuk hozni az emberekhez a tevékenységet azzal, hogy digitalizáljuk és ezzel pénzt is keresünk, az egy win-win szituáció szerintem.

Ha átutalom a segélyt, a bank azon is keres és senkinek nem jut eszébe kárhoztatni ezért. Vagyis de, eszükbe jut, de azok az emberek hittel vallják, hogy a Föld lapos...

 

Ha kiszámolták a környezeti lábnyomot, és az jött ki, amit a hölgy mondott, akkor az, hogy ki és hol gyártja, indifferens.

Az akkukat is Ázsiában gyártják éhbérért, most majd nálunk fogják ugyancsak éhbérért, mégis ez van kijelölve jövőként és ennél a rozsdamentes edény sokkal jobb, mert az konkretizálható, az akkuba naponta beletöltendő energia sokkal kérdésesebb szerintem.

 

A mosogatásra a barátnőm is azonnal rácuppant, de ezt sem látom ekkora problémának.

Az étterem mosogat és ha nem hisszük el, hogy jól teszi, akkor hogyan eszünk nála bármit, hiszen a helyben fogyasztós tányérjaikat is mosogatják?

Ugyanez a válasz arra, hogy a saját edényedet kapod-e vissza, nyilván nem, de ez sem kell, hogy gondot okozzon.

 

Nem állítom, hogy ez a világ üzlete, de vannak eredményeik és ez valóban egy jó optikával ellátható történet és ekkor már szinte mindegy is, hogy ténylegesen hogyan menti meg a világot. (Ma láttam két egymáshoz egyáltalán nem való és az ég adott területére semmiképpen nem illő "csillagot", úgyhogy lehet, hogy itt vannak a földönkívüliek és már mindegy is nekünk:)

Ebbe szerintem igenis be lehet fektetni és ahogy Levente csinálta, azt én egy teljesen profi megoldásnak látom, amivel ki is húzta a szőnyeget a többi félnótás cápa alól, akik ugyanezt a modellt ugyanígy elsüthették volna.

Előzmény: Gabknowsworst (768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!