Keresés

Részletes keresés

Peppo vagyok Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1208

A Marguc elleni szabálytalanság miatt. Kb. akkor jött ki rajtuk minden feszkó.

Előzmény: itepgolab (1206)
Peppo vagyok Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1207

Nem, de remekül helytálltunk egy lehet, hogy legjobb hatba jutó ellenféllel szemben! :)

Előzmény: Gozo (1202)
itepgolab Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1206

Tenyleg, tudja valaki, hogy a lefujas utan miert reklamaltak a szlovenek videobirot? (Hang nelkul neztem a meccset)

Krüger Frédi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1205

De így is valószínűleg játszhatnak az 5. helyért (ha az esti meccs nem iksz) 

 

Viszont ez annyit változtat az esti esélyeken, hogy a döntetlen már jó lenne a spanyoloknak.

Ott egyébként az oddsok közben drasztikusan megváltoztak a németek javára, a spanyol kétesély már 2 felett van (a győzelem pedig 2,80). Ennek vajon mi lehet az oka? Ha csak a tegnapi spanyol vereség és gyenge játék, akkor szerintem túlreagál a piac, és érdemes lehet megjátszani.

Előzmény: itepgolab (1203)
Omega12 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1204

A cseh csapat az EB pozitív meglepetése nem kérdés. Együtt vannak nagyon mint csapat, és ahogy Pásztor is mondta a félsz nem köti gúzsba a kezüket. 

itepgolab Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1203

Aztakurva... Micsoda vegjatek volt megint. Ha a cseh gyerek 3 mp.cel a vege elott belovi a ziccert, most imadkozhatnanak egy X-ert este, es akkor elodontosok...

Gozo Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1202

Mi lett a vége, ma sem nyertünk? :-)

Előzmény: Peppo vagyok (1198)
Gozo Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1201

Pedig érdekes...

Előzmény: -George- (1200)
-George- Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1200

Nekem nem volt kedvem, köszi, hogy megnézted helyettem. ;)

Előzmény: Gozo (1197)
Bamberg58 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1199

Tartok tőle, az eredmény nem változik.

Előzmény: Peppo vagyok (1198)
Peppo vagyok Creative Commons License 2018.01.24 0 1 1198

Ismétlik a cseh - magyart, akit érdekel, még elkaphatja az utolsó 20 percet! :)

Gozo Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1197

Olvasd el a cikket és nézd meg a videót, abból választ kapsz.

"gólvonal-technológia (mindkét kapuban három kamera van felszerelve) már a 2013-as BL final fouron jelen volt, segítségével könnyen eldönthető, hogy a labda teljes terjedelmével áthaladt-e a gólvonalon, illetve miután össze van kötve a hivatalos időmérő rendszerrel, egyértelműen kiderül, hogy időn belül született-e a találat."

Előzmény: -George- (1195)
Lorinc_d Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1196

Ez az szerintem amit mar sokan, sokszor, sok helyen leirtak, lassan a magyar sportujsagiras kozhelyeve valik: a sok beomlo penz felhozza a magyar klubkezilabdat (mostmar nem csak a 2 kirakatcsapat van hanem a mogottuk jovok is egyre erosebbek) de a felvasarolt kulfoldiek miatt a magyarok (es igy a valogatott) hatterbe szorul. A cseheknel ez nincs, klubszinten nincsenek is sehol de osszeraktak egy jo kis valogatottat a sajatjaikbol helyette (legalabbis a ferfiaknal, igaz mar volt hogy a lanyaink is kikaptak toluk).

A sok penzbol kellene epiteni nemcsak jo klubkezilabdat hanem jo hazai anyagot is, ez viszont hosszabb idot es epitkezest igenyel. Raadasul akkor lehet nehany evig el kell felejteni hogy a Veszprem es a Gyor ott legyen a FF-ban.

Előzmény: Peppo vagyok (1191)
-George- Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1195

Ez tűnik az egyetlen logikus magyarázatnak és a TV-ben látható óra alapján tényleg határeset. De mivel az nem hivatalos, ezért még is mi alapján állapították meg, hogy a gól időn túl volt-e? Ugyan ez a kérdés a Szlovén - Német meccs végén is, hogy amikor a német elengedte másodszorra labdát, akkor vajon lejárt-e az idő, mert ha nem, akkor a szabaddobás elvégzendőnek tekinthető és max két perc ill. szabaddobás járt volna nekik. Ha igen, akkor akadályozták a középkezdést és jogos volt a hétméteres. 

Előzmény: Gozo (1194)
Gozo Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1194

És hogy ezt hogy állapítják meg?

Olvassátok el a cikket és nézzétek meg a videót!

http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/ferfi-kezi-eb-uj-technologia-mar-a-csereket-is-vissza-lehet-nezni-

Előzmény: Gozo (1193)
Gozo Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1193

Nagyon egyszerű. A gól időntúl esett,  viszont előtte a hetest érő Manaszkov elleni szabálytalanság még a rendes játékidőben.

 

Előzmény: -George- (1173)
Peppo vagyok Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1192

Nem kell előre gondolkodni, mi lenne a jobb. A sorsolás után kell reagálni a tényekre.

Hidd el, hogy fordítva is megy a matekozás és mindenki inkább szeretné Litvániát, mint minket. Azt gondolom, hogy az orosz-magyar duó az, amit senki sem szeretne igazán.

Előzmény: Krüger Frédi (1186)
Peppo vagyok Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1191

"az utóbbi évek "magyar modelljét" pedig egyenesen nevetségessé teszi a csehek eredménye"

 

Az utóbbi évek férfi utánpótlás "eredményei" még jóval a TAO előtti időben gyökereznek. Az a hatalmas luk, ami a korábbi generáció után keletkezett és amit már elég sokan jeleztek/tünk az még K.E. időkben alakult ki. Egyszer már tényleg otthon kellett hagyni az öregeket, a mögöttük lévő ideális korosztályok hiányoznak, az a pár fiatal pedig az út elején van. Ennek a levét ittuk meg az EB-n.

Előzmény: Krüger Frédi (1179)
Bamberg58 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1190

A paradoxon az egészben vagy bohózat , ha a Veszprém nem jut a négybe, talán több esélyünk lenne, 

mert megfelelően feltudnánk készülni.  Négy csapat ellen van esély / cseh, macedón, szerb,belorusz/, azért is, mert egy - egy meccsre elég az erőnlétünk. Nagy Laci plussz, de Vranjes, a válogatott iránti elhivatottsága, finoman szólva nem meggyőző. Ezekre a meccsekre aprólékosan kell felkészíteni a csapatot. Az is tény, hogy a kiesésünk, előbb-utóbb a klubmeccsek látogatottságában is lefog csapódni , akár a focinál. Igaz a klubokat csak akkor fogja érdekelni , ha vége az állami Kánaánnak . Lehet, jót tenne egy Brexit meglepetés.

Előzmény: Krüger Frédi (1186)
Fradista Utazó Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1189

>ugye kéziben az számít, nem a kéz elhagyása?

Igen.

Előzmény: Krüger Frédi (1188)
Krüger Frédi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1188

Nekem élőben nézve az volt az első érzésem, hogy amikor a labda a kapuba került (ugye kéziben az számít, nem a kéz elhagyása?), akkor már letelt az idő. Viszont a kontaktnál még biztos nem, ezért a belül védekezésért jogos volt a hetes. (Sajnos nem mutattak korrekt ismétlést, így marad az érzés) 

Előzmény: Fradista Utazó (1176)
Krüger Frédi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1187

"még ha a macedónok a végéhez közeledve érezhetően fáradnak is"

Ehhez akartam még írni, hogy a fáradtság mellett elvesztették Lazarovot is, vele a tegnapi meccset szinte biztosan megnyerték volna - hiszen még így is egy időn túli hetesre voltak attól, hogy ma az elődöntőért játszhassanak.

(És Lazarov lesz a selejtezőn, meg az edzőjük se rossz éppenséggel, úgyhogy szerintem most ellenük se lenne sok esélyünk) 

Előzmény: Fradista Utazó (1174)
Krüger Frédi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1186

Még azt se tudom, mi lenne most a jobb. Ha megkapjuk a beloruszokat vagy a szerbeket, és TALÁN (mert egyáltalán nem mehetnénk akkor se tutira), NL visszakönyörgésével két meccsre, valahogy kijutnánk a vb-re, ahol aztán megcélozva a nyolcadik helyet, stb... vagy pedig megkapjuk a norvégokat, és simán kizúgunk.

Mert ugye az utóbbi mellett szólna, hogy akkor jöhet a megújulás, a nyugodt építkezés 2-3 évig - de hát nem fog jönni, mindannyian tudjuk. Legfeljebb Kocsis bukik egyet felfelé és jön helyette a kisvárdai rambó, Mocsai ebben a rendszerben nem tud bukni, ami pedig magát a szisztémát illeti, azt korrekció helyett inkább majd meghosszabbítják Lovasberényig (vagyis még több pénz, még több terstsúlykilogramm, és így tovább) 

Előzmény: Bamberg58 (1183)
birka_zoli Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1185

Pont erre írtam eccer, hogy milyen lehet a győri öltözőben, mikor a norvégok és a hollandok megköszönik, hogy az ő országuk helyett nálunk lehetnek még jobb játékosokká a mi pénzünkön és röhögve lenyomják a miattuk kispadozó magyarokat. Persze ennél értelmesebbek mint írta FU annó és ez erős leegyszerűsítése a dolgoknak.

Persze az a baj, hogy mi tényleg azt hisszük, hogy azért van a pénz, hogy jobb legyen, mondjuk lehet eccer vmikor a sokadik pálesz után még azt gondolták, hogy megint lehet egy arancsapatunk, de ha az nem jött össze, attól még lehet úgy csinálni mintha még mindig ezt akarnánk, holott már a pénz közpénzjellegének átalakítása a cél.

Igazából arra lennék kíváncsi, hogyha netán április 8-án vmi váratlan történik - lásd brexit, Trump - akkor milyen gyorsan tünnének el a pénzek és mi lenne itt, mennyien vágnának eret és milyen gyorsan ürülne ki a kassza...

Előzmény: Bamberg58 (1183)
birka_zoli Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1184

szerintem meg lehet, de akkor nem azt csináljuk, hogy nem megbántva őket - a Pádárnak meg a Szarkának adok sok pénzt - hanem tényleg idehozom a legjobb edzőket, vagy érdekelté teszem őket is, hogy jobbá váljanak, külföldi tanulmányi út, diploma, dologi kiadások, lecserélni a faházat, stb. Tényleg értelmes dolgokra el lehet költeni egy ideig és egy adott összeget, de itt a tao pénz nem erre megy...

Előzmény: Fradista Utazó (1182)
Bamberg58 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1183

A különbség, a csehek és köztünk , hogy ők a hazájukon kívűl a jobb szerződésért is küzdöttek.

Mi pedig dicsekszünk az állami pénzből,  légiósokkal felturbózott bajnokságunkkal és a külföldi játékosok által elért klubsikereket magyarnak hazudjuk vagy legalábbis, ezzel áltatjuk magunkat.

Közben tönkretesszük a tavalyi, végre sikeres, junior fiú generációt is.

Ez a folyamat hasonlóan játszódik le mindkét nemnél, még akkor is, ha  a lányoknál , egyelőre még nagyobb a merítési lehetőségünk, de a felnőtteknél már ők is leszakadóban vannak az élmezőnytől. 

Ez az ára, ha az állam, kontroll nélkül beavatkozik a piacgazdaságba. Elkényelmesít.

De nézzük a jó oldalát, nyugodtan, izgalom nélkül nézhetjük az olimpiát, Magyarország helyett 

szurkolhatunk a itt játszó légiósoknak és dicsekedhetünk azzal, hogy melyik csapatunknál van több éremszerző légiós.

 

 

Előzmény: Krüger Frédi (1179)
Fradista Utazó Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1182

>Önmagában a pénz még nem lenne baj

Ennyi pénzzel (és ez különösen igaz a női szakágra) egyszerűen ebben a sportágban már semmi értelmeset nem lehet művelni. Pláne, ha egyik napról a másikra lesz hirtelen többször annyi pénzed, mint eddig. 

Előzmény: birka_zoli (1180)
Lorinc_d Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1181

Mondjuk pont az NHL-ben van fizetesi sapka, ha jol tudom.......

Előzmény: birka_zoli (1180)
birka_zoli Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1180

Önmagában a pénz még nem lenne baj, a rendszerrel van gond, az urámbátyámmal, azzal, hogy nem ugyanaz a cél, nekik a legkisebb munkával a legtöbb pénz lenyúlása még elfogadható eremények melett, nekünk meg...

Mert a sok pénz azért az amerikaiaknál elég jó dolgokat szül.

Előzmény: Krüger Frédi (1179)
Krüger Frédi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 1179

Tegnap Borsos mondott valami olyasmit, hogy a csehek példájából lehet erőt meríteni, hogy lámlám egy világsztárok nélküli kiscsapat is milyen szép eredményt érhet el, stb.

Nem vitatom, van ennek egy ilyen olvasata is, de a mi szempontunkból legalább ennyire releváns, hogy a mi leégésünket még jobban kidomborítja, az utóbbi évek "magyar modelljét" pedig egyenesen nevetségessé teszi a csehek eredménye (azt még nem is nagyon hallottam emlegetni, hogy mindez egy évvel minden idők legjobb cseh játékosának visszavonulása után)

 

Analógiával élve: mint amikor önmagában is elég szánalmas az egész Felcsút-projekt, a nulla saját nevelésű játékossal, az összesen 14 és fél perc abszolvált szezonbeli játékperccel magyar fiatal játékos részéről, a teljes csapatra való légióssal és a más csapatoktól pénzzel átcsábított túlfizetett spílerekkel - de amikor otthon kikapnak 2:0-ra a 11 (részben fiatal) magyarral felálló Pakstól, akkor már nevetséges is.

Érdekes lenne látni például egymás mellett a két keret játékosainak éves fizetését, meg a kézilabdába tolt direkt és indirekt állami pénzeket a két országban. És nem akarom a politika irányába elterelni a témát, de ez az egész rendszer, Kocsis Mátéval és a Rektorúrral (meg Tamásfiammal) kezdve a külföldi edzők folyamatos cserélgetésén át (minden cserénél rácsodálkozva, hogy jé, ez még magyarul se tud) - egészen a magyar Potemkin-bajnokságig, az irracionális fizetéseivel a padot koptató magyar tehetségeknek, akiknek emiatt eszük ágába sincs megméretni magukat egy kompetitív közegben, totálisan el van cseszve.  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!