Keresés

Részletes keresés

triplaharom Creative Commons License 2026.02.12 0 0 14610

Indulhat a szerelő képzés akkor ... 😁😂

Előzmény: idejétmúlt (14609)
idejétmúlt Creative Commons License 2026.02.11 0 0 14609
triplaharom Creative Commons License 2026.02.11 0 0 14608
  1. Én is cseréltem már néhány tucatnyi kereket, kis és nagy kocsikon, saját felni kulccsal is, vidáman mög lehet húzni annyira amennyire szükségös. Persze a jó köröszkulcs nagy segítség tud lönni, de azzal már könnyen túl lehet húzni, fölöslegösen.
Előzmény: idejétmúlt (14607)
idejétmúlt Creative Commons License 2026.02.10 0 1 14607

Na ez az hogy mindegyiket ráveretik légkulcsal mert az jó.

A csavar nyúlik.

Alufelninél meg belebasz az anyagba.

Rendszeresen túlhúzzák a csavarokat az emberek mert nehogy lelazuljon.

 

Persze van előnye is a légkulcsnak mert ha nincs időd akkor nagyon gyorsan halad vele az ember.

4 tárcsaféket 2.5 óra alatt kerekenkénti emeléssel mindennel megcsináltam.

Ugyan ez csáposon légkulcsal 1 óra alatt meg lett volna.

 

Hajósba vittem a levegőst azt recsegett az üvegszál is. Ott is ragasztás+kontra.

 

Előzmény: triplaharom (14606)
triplaharom Creative Commons License 2026.02.10 0 0 14606

Szerintem azért a legtöbben már tudjuk, mekkora erővel köll möghúzni a felni csavarokat, anyákat. Ismerőssel 1x próbát töttünk még a Volán műhelyben. Kikértük a raktári nyomaték kulcsot, az állítólag igen pontos volt. Előkészítöttük mindkét oldalon  az IFA  kerékanyáit, légkulccsal föltekertük, majd kézzel a felnikulccsal möghúztuk elöl hátul. Utana ramértünk a nyomaték kulccsal ami nem lekattanós volt, hanem mutatós. Az én oldalamon kicsivel többet mutatott 1 csavar kivételével a mögadott értéknél, még mkp -ban. Kollégámnál a másik oldalon, 2 vagy 3 volt alatta az értéknek, a többi jó volt. Kis idő múlva jött Gyuri a csoportvezető kérdözte hogy meddig töcskölünk még, mert köllene a hely másik kocsinak.

Mondtuk neki hogy már csak mög kéne húzni az anyákat, mire ő nekiugrott a légkulccsal és húzott mindegyikön 2-3 hatodot. Ennyit a precízségről ... 🤔😁

Előzmény: idejétmúlt (14605)
idejétmúlt Creative Commons License 2026.02.10 0 0 14605

Nyomaték kulcsod nincs? Azzal hiába húznád le megint mert kattan a beállitott érték miatt.

Előzmény: Malaguszti (14604)
Malaguszti Creative Commons License 2026.02.10 0 0 14604

Akkor szoktuk túlhúzni a kerékcsavarokat, mikor rakom vissza a kerekeket,
egyszer csak szól anya kész a kávé!
 Azt biztos ami biztos, még egyszer ráhúzok minden csavarra, lehet valamelyikre mégegyszer.

Előzmény: idejétmúlt (14603)
idejétmúlt Creative Commons License 2026.02.10 0 0 14603

Kocsiszerelők is, de ezt én húztam meg 100nm re.

Mindig ha hazahozom a kocsit a buziktól akkor leoldom és nyomatékra húzom.

Én is szoktam rugózni. El is tört a fix szárasam.

Kovácsolt dugókat használok a sima fejek szakadnak.

https://www.protechshop.hu/kovacsolt-dugokulcs-keszlet/16db-os-kovacsolt-dugokulcs-keszlet-bjc-12-8-32mm-15538/

 

 

Előzmény: kavicsos1964 (14602)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.02.10 0 0 14602

Azért mert a gumisok néha úgy ráhúzzák hogy az már veszéjjes ! Volt amikor rá kellett állnom és recsegve tágúlt meg ! 70 kiló alig tudta feltágítani . Azt nézd  meg hogy nyomatékra húzva majd azt oldva megtágítja -e -

Előzmény: idejétmúlt (14600)
triplaharom Creative Commons License 2026.02.09 0 0 14601

Akkor csak jó valamire ! 😁

Előzmény: idejétmúlt (14600)
idejétmúlt Creative Commons License 2026.02.09 0 0 14600

Jaj el is felejtettem szombaton kipróbáltam ezt a kis feketét hát nem szedte le a kereket...

Ez a pici 1/4-es 220 nm oldóval állítólag. Lazitás után is volt amelyikkel picit szenvedett.

Fékbetét és tárcsacsere volt, pozitív már lazítás után oda fér a csavarokhoz az könnyű szerelni.

Sima 4 ah akku volt rajta.

triplaharom Creative Commons License 2026.02.08 0 0 14599

Láttam olyan videót is, de ez szerintem nem az. Majd mutatom.

Előzmény: kavicsos1964 (14598)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.02.08 0 0 14598

Ha jól emlékszem pillanatragasztó és szódabikarbóna keveréke . 

Előzmény: triplaharom (14597)
triplaharom Creative Commons License 2026.02.06 0 0 14597

Most látom, amit valamelyik nap írtam, az ide sem ért ...

 Volt olyan ragasztóm (pillanat ragasztó szerűség), amihöz apró fehér kristályos anyagot köll adagolni, és az kikeményödik elég hamar. Üvegszálas és egyéb tôrött műanyagok ragasztására pótlasára használható, csiszolható fúrható, reszelhető. Máskor is használtam már ilyen dolgokhoz. 

Előzmény: kavicsos1964 (14596)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.02.05 0 0 14596

Látom valami vendég megoldása lett .

Előzmény: triplaharom (14595)
triplaharom Creative Commons License 2026.02.04 0 0 14595

A kapcsolóval nem volt sömmi baj ! Csak a ravasszal, amit már orvosoltam is.

Előzmény: kavicsos1964 (14593)
triplaharom Creative Commons License 2026.02.04 0 0 14594

Ahogy szétszödtem, azt néztem elsőnek, közvetlenül a mikrokapcsoló pöckét nyomkodva, kattant is mindig. Utána le forrasztottam a motor vezetékeit, azt is mögmozgattam  nem volt szakadás benne, majd a motor külön kábellal, az is mindig mönt induláskor nagyot ugorva. A panelon nem volt mit mérnöm, csak körbenéztem mögmozgatva a rajta lévő kanócokat, mög feszigettem amit lehetött finoman, hátha látok forrasztási hibát nagyítóval, de sömmi. Kapcsolót nyomogató ravaszról éppen nem gondoltam hogy lehet a hiba okozója. Elejétől fogva, elektromos hibának tűnt, ez a hol mögy, hol nem.

Előzmény: kavicsos1964 (14593)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.02.04 0 0 14593

A mikrokapcsolót ha tovább nézted volna elsőnek meg tesztelted volna akkor ugyan így rájössz a bajra . Én is szétszedek valamit ,nem értem ,elgondolkozok rajta és 1-2 nap után mást gondolok kipróbálom ,és kigyullad a villanyom ,vagy nem ((::!! Nemrég volt hogy egy izzónk felgyulladt majd lealaudt ,ledes ! Kitekertem az énintkezőket meg piszkáltam letisztogattam és semmi 1 napig jó volt majd megint eákezte . kicseréltema konyhaira ami bent volt azt meg kivittem a konyhába és a hiba megszünt . Anya már a kapcsolót is kicserélte volna meg az izzót is ! De én vezércsellel megoldottam ((::!! Már jártam így és gondoltam hogy az izzó menete lehet egy fél körrel rövidebb és épp csak hozzá ér aztán a kontakt hiba megmelegíti egy picit és pont rosszfelé hajlik el az érintkező .

Előzmény: triplaharom (14591)
triplaharom Creative Commons License 2026.02.03 0 0 14592

Tehát akkor, mégsem ez volt a baja ... 😁

Előzmény: kavicsos1964 (14590)
triplaharom Creative Commons License 2026.02.03 0 0 14591

Mit néztem volna ?

Itt az asztalon volt kierítve, mindöne jó volt, ki is mértem műszerrel.

Előzmény: kavicsos1964 (14590)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.02.03 0 0 14590

De ha elsőnek megnézed amikor mondtuk már akkor rá jöttél volna a hibára . A nagyobb gépnek is ez volt a baja . Csak abban a mikrokapcsoló van alá méretezve erősen .

Előzmény: triplaharom (14585)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.02.03 0 0 14589
Előzmény: triplaharom (14584)
triplaharom Creative Commons License 2026.02.02 0 0 14588

Mondtam a bátyámnak is, mert az övé se mindig működik. Persze amikor fönt a létrán egyensúlyozik a koma, akkor nem a ravasz (félre)húzására koncentrál a legjobban.

Előzmény: Mnagy (14586)
triplaharom Creative Commons License 2026.02.01 0 0 14587

Előzmény: triplaharom (14585)
Mnagy Creative Commons License 2026.01.31 0 0 14586

Na ez a rutin meg a kilóméterek :-)

Előzmény: triplaharom (14585)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.31 0 2 14585

Tegnap kicseréltem a micro kapcsolót a kis Lidis láncfűrészömbe, de szerintem a réginek se volt baja. 

Összeraktam csak úgy csavarok nélkül, szépen kattogott a kapcsoló, ezért akku bele és próba indul. Vagy 15 mozdításra, mindig indult, aztán mög gondolta magát. Kiderítöttem, hogy mechanikus baj van, ha a ravasz aljáthúztam nem kapcsolt, ha fölül akkor mindig kattant. Vizsgálódas után rájöttem, hogy a ravasz nyelve ami nyomkodja a kapcsoló nyelvét, az rövid, ezért mögpótoltam.olyan 1,5 mm-rel. Most ha akármennyire félre húzom a ravaszt akkor is kattan és indul is.

Ma csináltam némi próba vágást, tökéletösen működik

triplaharom Creative Commons License 2026.01.31 0 0 14584

Wolfram elektródával nem működne ?

Előzmény: triplaharom (14583)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.31 0 0 14583

Biztosan olcsóbb lönne mint a Pb-vel vágni.

Előzmény: kavicsos1964 (14581)
triplaharom Creative Commons License 2026.01.31 0 0 14582

Lehet hogy jó volna a ház körül, de nem neköm van most tervbe véve a beszörzés.

Előzmény: kavicsos1964 (14581)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.31 0 0 14581

Kivágod vele hogy 333-as ranch ((::!!

Előzmény: triplaharom (14580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!