Keresés

Részletes keresés

tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4339

Szerinted a "belekötés" itt a fontos?

Nyilvánvaló, hogy konkrétan tudni valamit az nagyon képlékeny dolog. Az ember -gondolom más is- úgy van ezzel, hogy vannak bizonyos infói, s abból kialakít magának egy adott véleményt. Ezt véleményét tartja, amíg nem jut újabb információkhoz, ami esetleg megváltoztatja, esetleg nem. S ez így megy élete végéig.

Amikor "belekötnek", a gondolkodó, értelmes ember nem megrántja a vállát, hanem számbaveszi, hogy amit hallott, az mennyire értelmes, logikus, és mit tud belőle hasznosítani és mit nem. Amig nekem valaki be nem bizonyítja, hogy az anyag (alacsony rezgés) magasabb rendű mint az értelem (magas rezgés = intelligencia) addig én maradok az 'ostoba, transzcendens' hitemben...

Előzmény: ZULLU (4338)
ZULLU Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4338

:)

Nem gondolom hogy meg tudom változtatni a véleményedet.

/de örülök, hogy magad is kimondtad: az alant emlegetett "Tudás"* - valójában csupán vélemény.../

 

*/Tudunk** (ha nem tagadják le a tudósok...) olyan -hozzánk képest primitívnek mondott/hazudott- népekról, törzsekről, akik ugyan nem tudnak 3D-be nyomtatni..., de nálunk sokkal fejlettebb ismereteik vannak gyógyításról, csillagászatról, múltbéli identitásukról, magasabb intelligenciákról, stb. - hogy az átlagember nem is tudja elképzelni./

 

** De persze nem áruljuk el mit. Úgy könnyű lenne belekötni.

Előzmény: tivadar (4337)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4337

Nem csillantok én semmit, mert akkor sem hinnéd el. Csak megy az idő. Én nem azért irtam ide, hogy bárkit is meggyőzzek, bármiről.

Elmondtam a véleményem és annyi. Akit érdekelnek az alternatív vélemények, majd utánaolvasnak.

Komolyan gondolod, hogy bármilyen bizonyítással, copyzással, gorombáskodással meg tudjuk változtatni egymás véleményét?

Tudom amit tudok. Nyilván te is.

Előzmény: ZULLU (4336)
ZULLU Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4336

:)

Ó, nem: a hazudozás az "így van!" kijelentése a "szeretném, ha így lenne" helyett...

Ja, de hisz éppen ezt műveled!

Megcsillantanál valamit a bronzkori kultúrák -mondjuk a gyógyítás terén mutatkozó - imént emlegetett többleteiből?

Vagy csak higgyük el, mert azt mondtad?

Előzmény: tivadar (4335)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4335

Amit nem tudtok felfogni, az hazudozás.... Világos!

Ami nem fogható materialista aggyal, az kutyaszar... Egyértelmű.

 

"Van aki megugorja, van aki fennakad."    Így igaz!   Te, rendesen fennakadtál...   ;-))

Előzmény: ZULLU (4332)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4334

Legyen így!  De akkor miért vállalták fel a transzcendensben nem hívők ezt a titulust? Hiszen a mai napig használják, ha színt kell vallani.

 

"A tapasztalati valóság pont úgy néz ki, mint aminek nincsen transzcendens irányítója. Szóval ha van, akkor gondosan vigyáz rá, hogy aki odafigyel, az véletlenül se higgyen benne."

 

Tapasztalati valóság - mondod,  s vajon mit értesz ez alatt?  Nekem úgy tűnik, hogy te is abban a táborban vagy, akik úgy gondolják, ha volna ilyen magasabbrendű irányítás, annak az lenne a kutya kötelessége, hogy mi emberek itt a Földön, probléma mentesen, gondtalanul, nagy kényelemben és határtalan bőségben éljünk, lehetőleg örökké.  Na ez a nagy tévedés!

A mai technika is azt az évszázados naív, álgondoskodó trendet erőlteti, hogy az embernek (már amelyiknek) legyen mínél jobb, könnyebb, kényelmesebb, gondtalanabb - aztán mire megy vele?  Kizsákmányolja, tönkreteszi a Földet, azért, hogy néhány (a 7mrd-hoz képest csekély számú) embernek meglegyen az új Merci, a félcentis TV, meg a többi kiváltság.  Nem ezekért vagyunk a Földön, ezt kellene már megérteni végre!

Dehát egyelőre a materializmusnak jobb a médiabirodalma...

Előzmény: Siphersh (4331)
ZULLU Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4333

:)

Dehogyis mind bolondok...

 

Teljesen normális dolog, ha az ember istentől kér tanácsot. 

Persze ha már egy háromszor megforgatott bibliát üt fel egy random oldalon, hogy az ott olvasottakból fejtse meg a választ, akkor rezeg a léc.

Ha meg isten fennhangon szól hozzá - na akkor ideje elmeorvos után nézni.

És akkor is, ha csak "azt mondta" - "Kísérd át a vak hölgyet a zebrán."; nem csak ha a szomszédság kiirtására biztat...

 

És persze a normálisak is hazudozhatnak ám vastagon... :)

Előzmény: tivadar (4320)
ZULLU Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4332

Az én materialista gondolkodásomat nem frusztrálják a legújabb hazudozások sem. Helyükön tudom őket kezelni.

Attól, hogy te minden kutyaszart "igazságnak" fogadsz el, ami a rögeszmédet erősíti, az ugye még nem szempont.

Még soha, senki nem tudott semmilyen "anyagon túli" hatást kimutatni, nemhogy "intelligenciát". 

 

Ja, a 33 év nagyjából az az időszak, amikor végképp szembe kell nézni az embernek a saját halandóságával.

Van aki megugorja, van aki fennakad.

Előzmény: tivadar (4330)
Siphersh Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4331

"Benne van a nevében:egy  izmus, amit Isten ellen talált ki az ember. (Mint a kisgyerekek a dackorszakban.)"

Ez ponthogy nem igaz. Az ateista azt jelenti, hogy istentelen, és mind az ókorban, mind a modern szóhasználatban az istenhívők vezették be ennek a szónak a használatát, mint pejoratív ítélkezést azokkal szemben, akik nem osztják a hitüket.

"van-e más az anyagon kívül, van-e "kívülről " irányító intelligencia"

A tapasztalati valóság pont úgy néz ki, mint aminek nincsen transzncendens irányítója. Szóval ha van, akkor gondosan vigyáz rá, hogy aki odafigyel, az véletlenül se higgyen benne.

Előzmény: tivadar (4320)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4330

"Ez nettó baromság, de csak ettől nem tartalak bolondnak"

 

Nem tudom hány éves vagy, de sztem még nem késő leszokni erről a vitastílusról. Engem nem bántasz meg, de magadról állítasz ki egyfajta bizonyítványt.

 

Én tudom, hogy bizonyos új infók rettentően frusztrálhatják materialista gondolkodásodat, de hidd el nem a levegőbe beszélek (azaz írogatok).  Nagyon sok könyvön és előadáson rágtam át magam, amiket persze a materialista világ irtani próbál tűzzel-vassal, de ettől még léteznek és rengeteg igazság van bennük.

Te is rájössz majd, ha elég évet eltöltöttél az igazság keresésével. (Vígasztaljon, hogy én is ateista voltam 33 éves koromig...)     ;-))

Előzmény: Alapigazság (4326)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4329

Megyek, ha küldesz!  :-))

 

De én elég régen tanulom, olvasom és informálódok ebben a témakörben, és bizony "el tudom képzelni"!   

Előzmény: Törölt nick (4325)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4328

Sosem állítottam, hogy tudom a teljes igazságot a vallások kialakulásáról. De valahogy úgy tűnik nekem, hogy az ember kezdetektől tudta, hogy léteznek nála magasabb erők. (Itt nem csak a dörgésre, meg a villámra gondolok.)

 

Még a mai technika szinvonalán, és annak használata mellett is éreznie kell egy gondolkodó embernek, hogy léteznie kell valamilyen nálánál magasabb intelligenciának, ami nem lehet az anyag. Aki ezt nem érzi, az a tehetetlenségét belefojtja a különféle emberi próbálkozások (=vallások) nyilvánvaló hibáinak kemény és dühös ostorozásába, ill. azok egyszerű tagadásába. Nagyjából ez az ateizmus. Sztem.

Előzmény: Törölt nick (4324)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4327

Ezeket fejtsd ki részletesebben mert így nem tudok konkrétan válaszolni.

Előzmény: Törölt nick (4323)
Alapigazság Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4326

" hozzánk képest primitívnek mondott/hazudott- népekról, törzsekről, akik ugyan nem tudnak 3D-be nyomtatni..., de nálunk sokkal fejlettebb ismereteik vannak gyógyításról, csillagászatról, "

 

Ez nettó baromság, de csak ettől nem tartalak bolondnak :-))

Előzmény: tivadar (4322)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4325

:)

Akkor te biztos nem vagy átlagember, mert el tudod képzelni. :)))

ugyan menj már!

Előzmény: tivadar (4322)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4324

Akkor mond el hogyan volt valójában!

De ne azt, hogy szerinted hogyan kellett volna lennie ahhoz, hogy a hitednek megfeleljen!

Előzmény: tivadar (4322)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4323

Az ateizmus nem hisz abban, hogy az istenhívők mind bolondok. Honnan veszitek azt a sok ostobaságot?

A második fele is nettó fantáziálás. És ezt például mire alapozva állítod?

 

Előzmény: tivadar (4320)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4322

Nem tudunk a kő-, és bronzkor embereinek agyával gondolkodni, tehát ezek csak feltevések.  Az ún. "tudomány" terjeszti, hogy az ősember félt a villámtól, ezért kitalálta magának a kböző isteneket és ebből lettek a vallások. Ez jópofa leegyszerűsítés, csak nem igaz.

Tudunk (ha nem tagadják le a tudósok...) olyan -hozzánk képest primitívnek mondott/hazudott- népekról, törzsekről, akik ugyan nem tudnak 3D-be nyomtatni..., de nálunk sokkal fejlettebb ismereteik vannak gyógyításról, csillagászatról, múltbéli identitásukról, magasabb intelligenciákról, stb. - hogy az átlagember nem is tudja elképzelni. Mert hát, "több dolgok vannak a világban Horatio..."

 

Az ún. "világvallások  (Buddha, ie. 600, Jézus,  Mohamed isz. 500) jóval később alakultak ki szerintem, de itt most nem is erről van ugye, szó.  Részemről nem akarok vitázni világvallásokról, az alapkérdés mindig az, hogy van-e más az anyagon kívül, van-e "kívülről " irányító intelligencia (anélkül, hogy Istennek kellene nevezni), van-e "felső" beavatkozás, vagy nincs? Ez a lényeg, a kböző vallások tanairól és ellentmondásairól egy életen át lehet vitázni, de minek?

Előzmény: Alapigazság (4321)
Alapigazság Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4321

Mondjuk azt, hogy jó dolog az a fórum, meg lehet ismerni néhány szélsőségesen fanatikus véleményét.

 

Apropó, a vallásokat nem az emberek találták ki úgy a kő és bronzkor környékén ?

 

Kivéve a nem régi scientológiát, amiben szintén van szintén " magasabb rendű " intelligencia ugyi ? :-))

Előzmény: tivadar (4320)
tivadar Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4320

Az ateizmus hit - ráadásul tévhit - amikor abban hisz, hogy az istenhívők mind bolondok.

Általános értelemben nem hit, csupán egyfajta tiltakozás mindenféle magasabb intelligenciákban való hit ellen. Benne van a nevében:egy  izmus, amit Isten ellen talált ki az ember. (Mint a kisgyerekek a dackorszakban.)

Alapigazság Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4319

A vallási háború azért még nem ment ki teljesen a divatból ... :-(

Előzmény: Törölt nick (4315)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4318

"Mindenki ugyanazt az Istent tapasztalja (vagy épp nem tapasztalja) különböző szubjektív és individuális szinten... ezért tűnhet úgy számodra, hogy többféle Istent tapasztalnak. "

 

:)

Aha, ezt ügyesen ki-/meg belemagyaráztad. 

 

Akkor aki szerint ez úgy van mint szerinted, az mostantól páros napokon imádkozzon Sívához, páratlan napokon Krisnához, ünnepnapokon meg Ganésához, mondjuk 3 éven át. Majd akkor hiszek el ebből a tekergőzésből valamit is, ha ezt tömegesen végrehajtottatok. Hajrá, habókosok, megtapasztalók, angyallátók, próféták és erkölcsbajnokok, mutassatok meg a mihaszna ateistáknak, hogy nem csak beszelni tudtok esztelenségeket, de csinálni is!

:)

Előzmény: hoichi (4316)
hoichi Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4317

Mondok neked valami furcsát. 

 

Még a hívők hite is - lehet - csupán valamiféle álcája az ateizmusnak. Ezért van belőle sokféle.

 

--- Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag.... " -----

 

Tehát az az ember, aki azt hiszi/képzeli, hogy hú mekkora hite van, az is lehet ateista. Csak jól álcázza.

Előzmény: Symbolteam2 (4313)
hoichi Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4316

Melyik istenről is beszélünk? Mert többfélét is "meg szoktak tapasztalni" szerencsétlenek.

 

Mindenki ugyanazt az Istent tapasztalja (vagy épp nem tapasztalja) különböző szubjektív és individuális szinten... ezért tűnhet úgy számodra, hogy többféle Istent tapasztalnak. 

 

Talán azt állítod, hogy az összes "megtapasztalt" "isten" valóban és egyszerre létezik? 

 

Talán azt állította? (Én nem tudom, nem olvastam, azért kérdem.)

 

Valótlanságokt állítasz, mert nem nem tekintjük árulónak. 

 

Aki hívő, az csak valótlanságokat állíthat. Szomorú igazság ez.

 

Az ateizmus egy szemlélet,

 

És pedig egy ritka bölcs, széles látókörű szemlélet.

 

Valótlanságokt állítasz, mert nem taszítjuk ki önnon körünkből. Nincs körünk. 

 

Akkor a ti köreiteket nem is lehet zavarni. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Ez valami üldözési mánia lehet a hozzád hasonlóknál, hogy az ateistákat úgy képzelik el, mint az elnyomó, áskálódó, hatalomra törő egyházakat. Próbáld megérteni, hogy az ateizmus nem "kör", hanem szemlélet. 

 

A vak egér is szemléli a sajtot... a maga módján.

 

Még szerencs, hogy már nem a hozzád hasonló habókosok határozzák meg, hogy mi a normális és mi nem. 

Azoknak a sötét időknek már vége van, és minden épeszű ember azt reméli, hogy soha nem tér vissza a mindenre kiterjedő vallásos téboly, az elnyomás, a boszorkányüldözés, a vallási háború, az inkvizíció és a józanul gondolkodó emberek megégetése,...

 

Ennek én is nagyon örülök. Éljen a józan ész! :DDD 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (4315)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4315

"Minden ateista aki megtapasztalta Istent..."

 

Melyik istenről is beszélünk? Mert többfélét is "meg szoktak tapasztalni" szerencsétlenek.

Talán azt állítod, hogy az összes "megtapasztalt" "isten" valóban és egyszerre létezik? 

 

 

"...vagy megtért, őrültté, árulóvá, vagy hiteltelenné lesz társai szemében, és önnön körükből kitaszítják..."

 

Valótlanságokt állítasz, mert nem nem tekintjük árulónak. Az ateizmus nem hit, nem ideológia, nem mozgalom, nem hatalmi szervezet, nem pénzbehajtó mafia. Az ateizmus egy szemlélet, amihez eljut minden olyan ember, aki egyik "megtapasztalt" "istenről" szóló mesének sem dől be, mert felismeri azok alaptalan voltát. 

Valótlanságokt állítasz, mert nem taszítjuk ki önnon körünkből. Nincs körünk. Ez valami üldözési mánia lehet a hozzád hasonlóknál, hogy az ateistákat úgy képzelik el, mint az elnyomó, áskálódó, hatalomra törő egyházakat. Próbáld megérteni, hogy az ateizmus nem "kör", hanem szemlélet. 



"Ez a világ normális rendje..."

 

Még szerencs, hogy már nem a hozzád hasonló habókosok határozzák meg, hogy mi a normális és mi nem. Azoknak a sötét időknek már vége van, és minden épeszű ember azt reméli, hogy soha nem tér vissza a mindenre kiterjedő vallásos téboly, az elnyomás, a boszorkányüldözés, a vallási háború, az inkvizíció és a józanul gondolkodó emberek megégetése,...

Előzmény: Symbolteam2 (4313)
ZULLU Creative Commons License 2016.03.28 0 0 4314

Ja hát. Aki megbolondul, az megbolondul.

De azért ez nem a "világ normális rendje e fizikai világban". /Bármit jelentsen is ez.../

Csak egy szomorú tény...

 

És vannak már elég jó gyógyszereink is...

Előzmény: Symbolteam2 (4311)
Symbolteam2 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 4313

Minden ateista aki megtapasztalta Istent vagy megtért, őrültté, árulóvá, vagy hiteltelenné lesz társai szemében, és önnön körükből kitaszítják...

Ez a világ normális rendje...

Előzmény: Törölt nick (4312)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.27 0 1 4312

Ha istent nem is, de az elmebajt megtapasztalva könnyen hívővé válik minden értelmes ember.

Ez a világ normális rendje e fizikai világban: ha elmegy az eszed, akkor irracionális dolgokat is igaznak fogsz gondolni. Elhiszel ókori ökörségeket, angyalokat látsz vagy éppen ufo-kat (izlés szerint), isten hangját hallod vagy éppen akaratát cselekeszed tébolyodban...

 

A vallás, mint a legtöbb kórokozó a leggyengébb, védekezni alig-, vagy nem is tudókat gyűri le a kegkönnyebben: elesetteket, elkeseredetteket, gyászolókat, depressziósokat, elnyomottakat és gyengeelméjűeket. Ha pedig sikerült befészkelnie magát az elmédbe valamelyik vallásnak (mindegy melyik az, a működésük kb ugyanaz), onnantól kezdve intellektuális zombiként éled le a hátralevő életedet, mert minden gondolatodba, döntésedbe beleszól, általad próbálja tovább terjeszteni magát, rávesz, hogy képtelenségeket gondolj valósnak, hogy kegyetlenségeket helyesnek, hogy rosszat gondolj jónak és jót rossznak.

 

Szánni való sors ez.

Előzmény: Symbolteam2 (4311)
Symbolteam2 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 4311

Egy igazi ateista nem téríthető meg puszta szavak által. Mert hisz a fejében felépült világkép helyességében.
Egy igazi hívő sem ingatható meg puszta szavak által. Mert hisz abban, amiben szerinte hinnie kell.

Ha viszont egy ateista megtapasztalja Istent, azon nyomban megszűnik ateistának lenni, mert mit is tehetne mást?

Ez a világ normális rendje e fizikai világban.

ZULLU Creative Commons License 2016.03.26 0 1 4310

:)

A természettudomány működik vonalzó, körző és mikroszkóp nélkül is.

 

A szentírások természettudományos része a dzsungelben... 

Hát, gondolom jók tűzgyújtáshoz. Esetleg, - elegendően vékony és puha lapok esetén - besegíthetnek a személyes higiénia fenntartásába...

 

" aki hangsúlyt fektet a vallása megismerésére és gyakorlására, az pontosan tudja illeszteni a tudományos értékeket és felfedezéseket a vallásos ismereteibe."

 

Háá... nemtom... Inkább csak külön kezeli a kétféle ismeretet.

Ismeri a gravitáció szabályait, és az égitestek mozgásának törvényeit - és elhiszi, hogy isten megállította a napot az égen...

És gondosan nem veti össze a két dolgot.

 

Vagy ugye az egyiket kénytelen lenne elutasítani.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (4303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!