Keresés

Részletes keresés

zijoba Creative Commons License 2015.01.01 0 0 53

"tulalajdonképpen próbálok segíteni már a kapcsolatunk elejétől,"

Ez mit jelent pontosabban? Mi van a kapcsolatotok elejétől?

Előzmény: Fiona123 (22)
forgione1 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 52

Erre mondják, hogy elgurult a gyógyszered.

Én azt mondom, hogy ne a pirulákban Keresd a megoldást:-)

 

A boldogság nem agyban dől el hanem a lélekben!

 

"Boldogság" pirulát szedni tulajdonképpen ugyanolyan becsapás mint  a csoki kúra vagy az alkoholizmus.

Vagyis a hamis boldogságérzet addig tart amíg ezen szerek hatása elnem múlik, utána újabb adag kell belőle az élet elviseléséhez.

 

 

Neked nem ajánlom, de a topiknyitónak igen Böjte Csaba alábbi és minden videóját:

 

 

 

 

Előzmény: pythonozok (49)
nosztalgika02 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 51

Illetve Robert Enke kislánya kisgyerekkorában meghalt, vele született szívbetegségben. Ez persze komoly csapás, de aki különben egészséges, az azért, ha nehezen is, de túljut az ilyenen (ki is halt volna már az emberiség, ha mindenki belehalt volna a gyermeke elvesztésébe). Enke esetében ez a csapás elegendö volt a mélydepresszióhoz. Nála gyógyszer nem segített, így meghalt a szerencsétlen.

 

Előzmény: nosztalgika02 (50)
nosztalgika02 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 50

Igen, de az általam említettek esetében nem volt ilyen tényezö (betegség, hajléktalanság). Csak hirtelen beborult az ég, és nem sütött ki a Nap.

Előzmény: pythonozok (45)
pythonozok Creative Commons License 2015.01.01 0 0 49

Ezt a stílust meg tartsd meg a papodnak, kis ájtatos manó!

Előzmény: forgione1 (47)
pythonozok Creative Commons License 2015.01.01 0 0 48

A hozzászólásaidat nézve, jobban tetted volna, ha meg sem szólaltál volna. :(

Előzmény: forgione1 (46)
forgione1 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 47

Ennyi badarságot már rég olvastam, ráadásul te magad is elismerd, hogy módszer korántsem tökéletes:-)

De mégis ezt nyomatod.....

 

Az igazság az, hogy aki nem borul le Isten előtt az kiborul......

 

 

Előzmény: nosztalgika02 (41)
forgione1 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 46

Hit nélkül is lehet élni teljesen normális szeretetteljes családi életet

 

 

Ideig óráig, talán, de az üres lesz visszatekintve az elmúlt évekre, évtizedekre.

 

A nickedet nézve pedig jobb ha megsem szólaltál volna:-)))

Előzmény: Törölt nick (39)
pythonozok Creative Commons License 2015.01.01 0 0 45

Na itt a gond. Ki tudja, hogy a depresszióra emlékeztető tünetek mellett valóban depresszió áll-e?

Csak egy példa: ha valaki korábbi jólétből hirtelen utcára kerül (szó szerint, tehát hajléktalanná válik) és nyilvánvalóan semmi esélye a visszakapaszkodásra, az depresszió, ha meg akar halni?

Vagy ha egy súlyos, gyógyíthatatlan betegségben szenved és csak a betegségétől akar megszabadulni, de más kiút nem létezik?

Sorolhatnám.

 

Előzmény: nosztalgika02 (43)
nosztalgika02 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 44

A legutóbbi - számomra ismerös - prominens példa: a német fociválogatott kapusa, Robert Emke. Kezelték, kezelték, aztán mégis a szuicid mellett döntött. Nála nem hatott semmi.

 

Vagy a szomszédunk, egy idös úr, aki nemcsak depressziós, hanem hozzá még demens is, és nem hat egyetlen antidepresszáns se. Borzasztó. (Nála elöbb jött a depresszió, és kb öt év múlva a demencia is csatlakozott.)

Előzmény: pythonozok (42)
nosztalgika02 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 43

Hm. Hogy depressziós-e? Jó felvetés. Ki tudja? De legalábbis olyan tüneteket mutat.

Előzmény: pythonozok (42)
pythonozok Creative Commons License 2015.01.01 0 0 42

"a gyógyszeres kezelésre szorulók kb. 10 százaléka nem reagál semmilyen antidepresszánsra"

Ez itt nagyon off, de piszkálja a csőröm (egyébként én vetettem fel a depressziót, mint lehetséges probléma forrást) : biztos, hogy aki nem reagál az antidepresszánsra, az depressziós?

Előzmény: nosztalgika02 (41)
nosztalgika02 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 41

Valaki itt felvetette a férj depresszióját, mint lehetséges okot. Az ötlet nagyon forró, gáz lenne, ha nem foglalkoznál vele. Én átmentem rajta, és lett segítség Viszont a segítséghez az kell, hogy tudd, miröl beszélünk.

 

Mi is az a depreszió? NEM az, amikor egy 17 éves szöszke nyafizik, hogy "tisztára bedepizett", mikor tegnap délután nem hívta a barátja.....

 

A depresszió agyi anyagcserezavar, kémiai folyamat. Kiváltója valamilyen NAGY lelki megrendülés (gyerekkori abúzus, bántalmazó szülök, hozzátartozó elvesztése). Ha az ilyen esemény után HAMAR szakértö terápiára kerül sor, akkor meg lehet úszni sima pszichoterápiával. Ha a segítség késik (esetleg évtizedeket, mint az én férjem esetében), akkor az eredetileg pszichés baj fizikálissá válik: az agy rendellenesen gyorsan bontja majd a szerotonint ("boldogsághormon"), így az agy állandó szerotoninhiánnyal fog küzdeni.

 

A tünetek nagyon változatosak. Agresszió, autoagresszió (a szuicidig), apátia, érdektelenség, a külvilág felé való minden (valós) kommunikáció beszüntetése, állandó fáradtság, evési zavarok - tessék választani.

 

Megoldás: ebben a stádiumban már CSAKIS gyógyszeres, pszichiáter írja fel a szelektív szerotoninbontásgátlót (NEM nyugtatót). MIKOR rendezödtek a tünetek, AKKOR lehet elkezdeni a pszichoterápiát, de a keserves igazság az, hogy a gyógyszeres kezelésre szorult esetek legnagyobb része élethossziglan a tablettáira szorul.

 

Még egy rossz hír: a gyógyszeres kezelésre szorulók kb. 10 százaléka nem reagál semmilyen antidepresszánsra - az ilyenek mennek aztán ki az erdöre egy darab kötéllel....

 

Továbbá: a kezelés során a legtöbb betegnél több szert is ki kell próbálni, mert a mellékhatások is változatosak, és majdnem minden páciensnél próbálgatni kell 0-1 éven át, mire megvan a neki legjobb gyógyszer. Türelem is kell hát hozzá.

 

A gyógyszeres kezelés mellett nagyon fontos a megfelelö táplálkozás (újabban úgy látszik, hogy a glutén elhagyása jól támogathatja a gyógyszeres kezelést), valamint a sport, a legjobb a rendszeres kardiotréning, az ott felszabaduló hormonok sokat tudnak lendíteni a páciensen.

 

Ha a leírtak alapján nem kizárt, hogy a férjed depressziós, akkor rettenetesen fontos lenne (akár a házasságotok érdekében, akár csak már a férjed miatt), hogy elinduljatok a megfelelö úton. A magyar eü ellátás körülményeit figyelembe véve a magánorvos a legjobb megoldás.

romicorn Creative Commons License 2015.01.01 0 0 40

már mindent megpróbáltam, kifogytak az ötleteim

 

Mondd el! Milyen próbálkozások voltak ezek?

Előzmény: Fiona123 (4)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.01 0 0 39

Ne haragudj, de ez nagyon gáz volt. Hit nélkül is lehet élni teljesen normális szeretetteljes családi életet, te most az elkövetett hibákat gyorsan a "sátán"-ra kened, nehogy szembe kelljen nézni a hibáiddal.

Előzmény: forgione1 (35)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.01 0 0 38

Mert a nők nyílt lapokkal játszanak, ugye? :)

Előzmény: Törölt nick (10)
Fiona123 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 36

Kedves Forgione! Ne ítélkezz ilyen szigorúan! ha hívő vagy (én is amúgy:)), akkor kérlek, hogy azzal a szeretettel írd meg a segítő szándékú meglátásodat, amivel nem a földbe akarsz döngölni, hanem az igazság felé vezetni. Ha taszigálni szeretnél, akkor keress egy boxzsákot! 

Előzmény: forgione1 (35)
Fiona123 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 34

nyilvánossá tettem, aki privátban szeretne írni...bántót vagy segítőt:)

Előzmény: pythonozok (30)
pythonozok Creative Commons License 2014.12.31 0 0 33

Adatlapomat megnyitod, rákattintasz az e-mailre, akkor valószínűleg elindul a gépedre telepített e-mail kliens és a címzett mezőbe berakja a címem.

Vagy ha a nickem mögé írod, hogy @indamail.hu, akkor is eljut hozzám.

Előzmény: Fiona123 (31)
Fiona123 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 32

de nagyon kíváncsi vagyok a "bántó" meglátásodra...talán jó a megérzésed...hátha jobban látod kívülről a lényeget

Fiona123 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 31

na jó, elküldeném, de nem tudom, hogy kell...bár az sem az igazi címem, nagyon nem vagyok publikus:) szóval hogy adjak címet?

Előzmény: pythonozok (30)
pythonozok Creative Commons License 2014.12.31 0 0 30

Itt biztosan nem fogom. :)

Előzmény: Fiona123 (22)
hu manus2.0 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 29

Meglehet igazad van, de hipotézised feltételezi a "normális válás" fogalmát.

Bocs, nem poénkodni akarok csak a valóság az megítélésem szerint más.

 

 

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 28

én meg úgy gondolom, hogy normális válás esetén  ha mindkét szülő szeretettel van a  gyerek felé, akkor a gyerek nem lesz lelki sérült.....

 

az a szülő aki  a válás után szarik a gyerekre az a válás előtt is szart rá, vagyis nem a válás miatt lesz lelki nyomorék a gyerek......

 

BÚÉK

Előzmény: hu manus2.0 (27)
hu manus2.0 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 27

Tudod ez önámítás. Igazolása a döntésünknek, de...

De hiába mondod a gyerekednek, hogy mindkét szülő imádja őt (és ez általában igaz is) ő azt érzi, hogy nem szeretik őt, elhagyták és ettől lelkileg sérül.

Környezetemben legalábbis az elvált párok gyerekei valamilyen módon magukon viselik szüleik döntését.

 

Sajnos.

 

Különben BUÉK, a szomorú téma ellenére is.

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 26

én úgy gondolom, hogy nem jó az a kapcsolat amit a gyerek tart össze, a gyereknek sem jó.......a gyerekek csak kicsik de nem hülyék!!!

Előzmény: Fiona123 (24)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 25

bocs de ez nagyon buta tanács volt.............a gyerekeken sem jó ha a szülei szeretetlenségben élnek egymás mellett mint 2 idegen........

Előzmény: hu manus2.0 (23)
Fiona123 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 24

Jaj, ha tudnám, akkor de jó lenne! Bennem is ez a kettő vekeng: vállalni, amiben hittem az elején, a gyerekekért, a férjemért végig küzdeni, maradni, de üresnek lenni, bár így majd büszkének lenni, és visszatekintve azt mondani, hogy jó ember voltam? Vagy önzőn kilépni, magamat választani, és abban bízni, hogy ezzel talán több esélyt adok a páromnak is, aki talán ettől megerősödik, és ő is lábra áll? Tényleg jót szeretnék, neki is, a gyerekeknek is, és nem tudom, mi a jobb, ha üres leszek, de "szent", vagy ha önző, de hagyom, sodorjon arrafelé a szél, amerre akar? De olyan kedvesek vagytok, hogy írtok, nagyon köszönöm! 

Most elmegyek a gyerekeket buliba indítani:)))

És boldog új évet Nektek!!!

Előzmény: hu manus2.0 (23)
hu manus2.0 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 23

Átéltem valami nagyon hasonlót (vagy tán ugyanezt).

Maradtam a lányom miatt és ezt nem bántam meg.. ma sem.

 

Ugyanakkor lélekben meghaltam... üres lett minden : (

 

Én azt tanácsolom, ha van gyereked és tökmindegy hány éves, akkor maradj.

Fiona123 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 22

Nyugodtan mondd itt, mert érdekel a véleményed, hiszen ezért tettem ide fel a kérdést. És miért bántanál? Hiszen valóban keresem a megoldást, már sok éve, tulalajdonképpen próbálok segíteni már a kapcsolatunk elejétől, és biztos van sokminden, amiben vakfoltom van, és nem látom kívülről a dolgokat. Ha meg bántó, amit írnál, akkor vagy találó, vagy nem igaz. 

Előzmény: pythonozok (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!