Keresés

Részletes keresés

VeszprémiMika Creative Commons License 2020.10.20 0 0 4814

Végigpróbáltam az összes keringető sebességet, nem változik számottevően a hangja. Át lett mosva amúgy, itt álltam mellette, addig mosta amíg nem jött tiszta víz a rendszerből, illetve vettem egy komolyabb iszapleválasztót is bele tavaly.

Most viszont azt figyeltem, mikor leáll és már csak szellőztet, mintha akkor is zúgna kicsit. Lehet mégis a kis venti lesz? El lehet indítani leszerelt előlappal?

Előzmény: Sony Black (4813)
Sony Black Creative Commons License 2020.10.20 0 0 4813

Nem, nem normális. Nekem ami van a lakásban 6éves, semmilyen hangot nem ad ki, és ez még az őrlángos.

nem tudok erre mit mondani. Kérdés az aki csinálta mennyire mosta át a rendszert, főleg a radiátorokat stb...

Előzmény: VeszprémiMika (4812)
VeszprémiMika Creative Commons License 2020.10.20 0 0 4812

Köszi a tippeket megpróbálom. Amúgy tényleg olyan a hangja, mint amikor "súg" egy bojler a vízkő miatt. 2 évesen, kezelt hűtőközeggel ez már normális?

Előzmény: Sony Black (4810)
István a kováts Creative Commons License 2020.10.20 0 0 4811

Inkább azért,  hogy bosszantsam az öntelt ürgéket !

Előzmény: Sony Black (4807)
Sony Black Creative Commons License 2020.10.20 0 0 4810

Kezd koszolódni a hőcserélő. 

Keringetőt nagyobb fokozatra veszed akkor is csinálja?

Előzmény: VeszprémiMika (4809)
VeszprémiMika Creative Commons License 2020.10.19 0 0 4809

@Sony Black:

Szeretném tanácsod kérni, 3. fűtési szezonom kezdtem meg az EU-val, eddig tünetmentesen.

Viszont most egyik pillanatról a másikra zajos lett mikor dolgozik, amíg megy a láng zúgó hangot ad. Ventit és keringetőt kizártam elvileg a hiba körből.

A háza sem rezonál be, próbáltam csöveket mozgatni stb.

Köszönöm előre is.

Sony Black Creative Commons License 2020.10.19 0 0 4808

"Egyrészt honnan tudjam mennyi köze van hozzá?
Simán lehet köze is hozza, honnan kellene tudnom mezei felhasználónak."

Lehetne, de nincs. Nem tudod, de a kazánt fikáztad folyamatosan!

"Ha már a légtelenítésnél tartunk, mekkora hőfokig lehet felnyomni a víz hőmérsékletet? 65 vagy akár 70 fokra is?"

Felteszel egy ilyen amatőr kérdést... Amennyire akarod annyira teszed 30-80fokig állitható! Ideálisan 60fok környéke.

"Az hogy elalszik 2 okból lehet vagy nincs oxigén, vagy nincs gáz.   Vagy lehet más is?"

Köszönjük Emese! Keresse fel legközelebbi gázkészülék szerelőjét, hogy orvosolja a problémát! Itt senki nem Gyurcsok. Vírushelyzetre tekintettel sem tudunk távkonzultációban segíteni...

Előzmény: rezso54 (4804)
Sony Black Creative Commons License 2020.10.19 0 1 4807

"Én pedig arra, hogy az egész mika technika szar !!"

Igen, hát ilyen a Magyar. Nem ért hozzá, szar ez úgy ahogy van...:D

"Termoelem amit a láng melegít. Ha melegíti  mikro áram keletkezik, ami  nyitja a mágnesszelepet .

Konkrét értékeket ne kérdezz, azt nem tudni !!" 

Meglepődnél ha azt mondanám, hogy nincs is thermoelem a 6E készülékben? :))

Ha valamihez nem értesz, miért kell ide beírni? Unatkozol? 

Előzmény: István a kováts (4805)
rezso54 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 4806

Nekem eddig csak a légtelenítéssel volt bajom...(meg tök vízszintben van a radiátor is).

Biztos nem szar a Mika, csak 2 állapota van:

-vagy faszán be van állítva műszerrel és ért hozzá valaki,

-vagy nincs jól beállítva és nem megy.

Csak szerintem más nagy (20+kW kazánok) ennél sokkal jobbra vannak tökéletesítve, probléma mentesebbek.

Inkább oktatni kellene a vásárlókat, felhasználókat, hogy mivel lehet a gond tapasztalatokat leírni.
Hogy ekkor és ekkor mi lehet a gond. (sokszor apró dolgok)

Nos szerencsére nem a 10-ik emeleten van a készülék.
Így sikerült belenézni a kivezető csőbe, volt benne 1-2 döglött darázs, meg némi pókháló is.
Kezdek élni a gyanúperrel, hogy a pók lesz itt a ludas.
Most ki lett takarítva, kevésbé hullámzik a láng.  De pillanatokra kihagy. Aztán ahogy elkezdi felfűteni a vizet veszi vissza a gázt az automatika.
El is kezd lobogni megint.

Merem állítani, hogy ez is pók gond lesz...   Volt már valakinek ilyen baja MIKA6-nál?

Konvektornál(pl FÉG) rendszeresen gond a pók. Igaz ott az a szimptóma, hogy az őrláng megy , de a a fűtés nem vagy csak lobogó dörömbölő hanggal megy, és nem is lehet szabályozni.

A kis pókinca belemegy a gázégők résein kikapcsolt állapotban..tavasszal meg nyáron, egészen a cső hajlatig, ott tanyát ver és bepókhálóza, aztán megnő és már nem tud kijönni.
Szinte teljesen elzárja az gáz utat. Szétszedés takarítás után patikán működik.

Az a biztonságtechnikai termoelem minden gázkészülékben venne van, hogy ha kialszik a láng a gázt elzárja ;)

István a kováts Creative Commons License 2020.10.19 0 0 4805

" Egyébként én inkább arra gondolok, hogy túl kényes a technika és nem elég okos a vezérlője." 

Én pedig arra, hogy az egész mika technika szar !!

"Ha már a légtelenítésnél tartunk, mekkora hőfokig lehet felnyomni a víz hőmérsékletet? 65 vagy akár 70 fokra is?"

Általában minden kazánnak  , így a mikának is van egy beépített védő hőmérséklete  egy termoelemről vezérelve. Ez a kazán védelmét biztosítja a rendszer túlmelegedése ellen. Állítani lehet bizonyos határok között.

Aztán van a biztonságtechnikai  védelem. A lényege, hogy ha nincs égés akkor gáz se menjen a készülékbe.   Ezt is termoelem vezérli. Termoelem amit a láng melegít. Ha melegíti  mikro áram keletkezik, ami  nyitja a mágnesszelepet .

Konkrét értékeket ne kérdezz, azt nem tudni !!

Előzmény: rezso54 (4804)
rezso54 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 4804

Egyrészt honnan tudjam mennyi köze van hozzá?
Simán lehet köze is hozza, honnan kellene tudnom mezei felhasználónak.

Ha már a légtelenítésnél tartunk, mekkora hőfokig lehet felnyomni a víz hőmérsékletet? 65 vagy akár 70 fokra is?

Egyébként én inkább arra gondolok, hogy túl kényes a technika és nem elég okos a vezérlője. A tágulási tartályra már más is panaszkodott.

Néztem a hiba kód listát elég sok mindenre adna választ, ehhez képest a tárolójában csak a --- csík vagy is semmi nincs....pedig láng elalvásra elvileg kellene hibát dobni.

Az hogy elalszik 2 okból lehet vagy nincs oxigén, vagy nincs gáz.   Vagy lehet más is?

És nagyon érdekes, mert először elindul szépen, ég a láng aztán hallani mintha erőlködne a venti, változik a fordulatszám(csökken)...elkezd lobogni a láng is.

mókakazán Creative Commons License 2020.10.18 0 1 4803

Akinek 2 éve folyamatosan gondja van a fűtéssel, és nem a szerelőjét, hanem a kazánt szidja, az szerintem magának csinálta. ;)

Előzmény: Sony Black (4802)
Sony Black Creative Commons License 2020.10.18 0 1 4802

"Az egy dolog hogy még 1xer se sikerült légteleníteni a 3 radiátor közül 2-őt...2év alatt

De tegnap újra felöltöttük (1barra hidegen), ment (csobogva mint mindig) a 3 közül az egyik radiátort véletlenül sikerült is nagyjából kilégteleníteni...(csoda)."

És ennek szerinted mi köze van a kazánhoz úgy őszintén??? Kifogtál egy balfasz szerelőt aki úgy telepítette a rendszert, hogy nem tud légtelenedni. Ennek semmi köze nincs a kazánhoz. Bármilyen nevű kazán lehetne...

A többi lehet kazán probléma is akár, de amíg a rendszered is szar, ne számíts csodára!

Előzmény: rezso54 (4801)
rezso54 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 4801

Mika6 turbós

2018-as vétel és beépítés

Az egy dolog hogy még 1xer se sikerült légteleníteni a 3 radiátor közül 2-őt...2év alatt

De tegnap újra felöltöttük (1barra hidegen), ment (csobogva mint mindig) a 3 közül az egyik radiátort véletlenül sikerült is nagyjából kilégteleníteni...(csoda).

Ma nézem a nyomást 0,5bar.

elindítottam

majd utána nem sokkal berezonált, majd hallom hogy próbálkozik a szikráztató ...leállt, hagytam hülni.

Töltöttem rá vizet 1bar-ra, volt újraindítás meg AP  automata légtelenítés is végig ment.

Elindul látszólag nincs gond szépen ég, majd 1-2 perc után lobog a láng, némi berezonálás is, nem egyenletes a zúgás se, elalszik.

hibakódot nem ír

kicsit most kivan a fszom vele.

Ötlet mit nézzek meg?

Bogifur Creative Commons License 2020.10.17 0 0 4800

Sziasztok! Hasonlo problemam van nekem is. Az orlang eg, de ahogy elforditom a lang iranyba a kapcsolot nem lobban be a nagy lang. Megy a kazan a szivattyu minden de nem melegit. Valami otlet esetleg?

Előzmény: subigsxr (4774)
dakaros Creative Commons License 2020.10.17 0 0 4799

Igen ez volt a hiba. Ki lett cserélve, és működik.Köszi.

Előzmény: jázmintündedalma (4781)
Bihie Creative Commons License 2020.10.17 0 0 4798

Köszönöm szépen!☺

Előzmény: Matyi_67 (4797)
Matyi_67 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 4797

Fekete László

06208077291

Lentebb is őt ajánlották.

Előzmény: Bihie (4796)
Bihie Creative Commons License 2020.10.16 0 0 4796

Sziasztok,valakinek volt mar ilyen?1,5éves kazán ,2hete E05 kód volt folyamatosan,kispanel csere lett. Ma F23 kód ujrainditás utan megy hol 1percet,hol 10percet és újra,de volt már E05 is néha a mai napon.Plusz a ventillátor OFf üzemmódban is megy?!?Megoldás ?tipp? Budapesti ajánlott szerelő,hozzáértő?

Matyi_67 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 4795

Ötödik éve használjuk a parapetes Mika 6-ot.

Sajnos a kivitelező turbó nélküli változatot épített be, ezért a tavaszi és őszi időszakokban - a gyakran változó hőmérséklet és légnyomás miatt - állandóan küzdöttünk a lángleszakadási problémával (begyújtás után 1-2 perc múlva lelobogott a láng és kialudt).

A falvastagság 45 cm, ami a régi konvektornak nem okozott gondot, de a Mikának már igen.

Végül rászántam magam a turbó szett utólagos beépítésére, és a probléma megoldódott.

Mariusi Creative Commons License 2020.10.13 0 0 4794

Azért eresztés és eresztés között hatalmas különbségek lehetnek.

De az emberi orr a legjobb műszer. Direkte  ezért szagosítják a vezetékes gázt.

A spray és a szappanhab már egy célzott vizsgálatra  jó.

Végső soron ha új vagy a lakásban nem árt egy szakemberrel is megnézetni... minél előbb !!

Előzmény: Botebela (4792)
Sony Black Creative Commons License 2020.10.13 0 0 4793

Ne vedd magadra ez az igazság. Az esetek többségében kimegyek és nincs gáz szag.

Nyilván a menetes kötések valamelyike ereszt ha tényleg gáz szagot érzel. A flexi bekötőt nézd meg, mert az hollanderes. Lehet csak rá kell húzni. Egy mosogató szivacsot felhabosítasz, és bekened a habbal a menetes részeket a csöveken...

Előzmény: Botebela (4792)
Botebela Creative Commons License 2020.10.13 0 0 4792

Köszi, az lesz, csak reggel nem volt már rá időm, burkolatot remélhetőleg le tudom kapni a korlátozott műszaki képességeimmel. Gondolom az az egyszerűbb eset ha valamelyik csatlakozó mentén ereszt a cucc

Előzmény: mókakazán (4791)
mókakazán Creative Commons License 2020.10.13 0 0 4791

Ha tényleg gázszagot érzel, akkor nem aggódni (és fórumozni) kell, hanem szerelőt hívni. ;)

Vagy veszel egy szivárgás jelzőt, és az összes gáz csatlakozást ellenőrzöd. ...a kazán burkolat alatt is!

Előzmény: Botebela (4788)
Botebela Creative Commons License 2020.10.13 0 0 4790

Elég sokat dolgozok földgázzal (Bunsen égő pl.), sokáig volt gázsütőm, konvektorom, égő por szagát is úgy hiszem elég jól ismerem már. Mindenesetre köszönöm a segítő hozzászólást.

Előzmény: Sony Black (4789)
Sony Black Creative Commons License 2020.10.13 -2 0 4789

Ezt annyira szeretem, amikor valaki azt mondja "gáz szagot érezünk"

Az esetek 95%-ban az a szag nem gáz szag. Csak érez valamit az ember és fingja nincs hogy az gáz, vagy más szag.

(mondjuk hogy ég le a por a készülékről) De egyszerűbb gáz szagot mondani. :)

Előzmény: Botebela (4788)
Botebela Creative Commons License 2020.10.13 0 0 4788

Sziasztok!

Kb. egy éves kazán, új lakóként kerültünk most a lakásba. Első pár alkalommal nem volt gond, de ma reggel gáz szagot lehetett érezni amikor bekapcsolt, valamit többször pattogó-kattogó hangot. A kijelzőn semmi változás nem látszik, a vizet ettől függetlenül 50 fokra feltolta (most még ennyire van beállítva). Ezt szerintem főleg már a termosztáton beállítótt hőmérséklet elérése környékén kezdte el de majd jobban megfigyelem ha hazaértem. Kell aggódnom?

Köszi előre is!

renatinho Creative Commons License 2020.10.11 0 0 4787

Köszönőm a segítséget, ez volt a gond! Most már elindult. :)

Előzmény: mókakazán (4786)
mókakazán Creative Commons License 2020.10.11 0 1 4786

Reseteléstől nem fog megjavulni. :D

Ha nem tudod, hogy kell elindítani egy letapadt szivattyút, akkor inkább ne piszkáld, hanem hívj hozzá szerelőt! ...pl. akivel beüzemeltetted. ;)

Ilyenkor ha sokat resetelgeted, akkor még a kis panelt is hazavághatod.

Előzmény: renatinho (4785)
renatinho Creative Commons License 2020.10.11 0 0 4785

Igen, piros. Resetelés után egy pillanatig zöld, de pirosra vált és úgy is marad. Mi tapad le, ha új beüzemelés, első bekapcsolása lenne a kazánnak? Köszönöm!

Előzmény: mókakazán (4784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!