Keresés

Részletes keresés

bintamas_matek Creative Commons License 2015.12.20 0 0 708

Elvi különbség van a két álláspont között, amire érdemes figyelni.

 

A Telekom egy magáncég. A saját pénzéből azt támogatja reklámembereként, akit akar!!!!!! (Már persze, ha az illető vállalja.) Egyszer egy szponzorom nekem olyat is mondott: "Ha azt mondom, akkor alsógatyában játszol, másképp nem kapsz pénzt, úgyhogy ne rinyálj itt az autózás kényelmetlensége meg az egyenkaja miatt!" A pénz beszél, a karaván halad. :)

 

Ezzel szemben amikor pártunk és kormányunk azt a döntést hozta, hogy felbontja a szerződést a Telekom céggel, akkor közpénzről, a mi adóforintjainkról döntött. (Itt hívom fel a figyelmet: minden fillér, amit a kormány elkölt, kizárólag a mi adóforintunk. Ha külföldi kölcsönről van szó, az is, csak az a jövőbeli vagy az unokáinké.) Érzelmi alapú elhatározásból, erőből, ahogyan az egy autoritér rendszerben szokás. Elvégre az engedelmes alattvalók nem reklamálnak, hogy hol a tenderezés, meg a szakmai grémiumok véleményezése, hatástanulmány, stb ... ugyebár?

 

Ámbátor a devizahitelesek ügye mutatja, hogy sokan a saját pénzükről is ugyanilyen csekély felelősségtudattól eltelve döntenek. Similis simili gaudet.

 

És teljesen felesleges azon vitázni, hogy a nők helye a konyhában van vagy sem, hogy egy művész elveszti-e hitelét az efféle véleménynyilvánítással, avagy sem. A probléma lényegét ugyanis nem ezek a - kizárólag szubjektíven megközelíthető - kérdések képezik, hanem a fenti ELVI döntés.

Előzmény: Morningstar014 (705)
heroica Creative Commons License 2015.12.19 0 0 707

Egy forma-1 fanatikus "szentbeszéde" egy laikushoz (hozzám) :) :

 

  • a kézis fiúk és lányok is nyertek kupákat az elmúlt évben, még az örök vesztesnek elkönyvelt győr is csak összekaparta a BL-t, a veszprém is nyert EHF-kupát, de magyarok kevesen játszanak ezekben a csapatokban és ez látszik is a válogatottak teljesítményén

    a forma-1-et hiába is magyaráznám

  • aki csak akkor lát egy futamból pár percet, ha éppen véletlenül odakapcsol, annak elhiszem, hogy értelmetlennek tűnik, hogy csak mennek "körbe-körbe", de ha évek, évtizedek óta követi az ember, egész pályafutások rajzolódnak ki, drámák, sikerek és bukások és korántsem arról szól, hogy csak köröznek

  • egy a legapróbb részletig összetett "sportág", ami azért van itt idézőjelben, mert magam sem vagyok biztos a sport definíciójában, azt h az autósportok beletartoznak-e, azt sem tudom

    a forma-1 meg végképp a sport és a showbiz határmezsgyéjén mozog

    de éppen ettől annyira ellenállhatatlan

  • ezredmásodpercek döntenek világbajnoki címekről, és bár igazságtalan mint sport, mert nem a legjobb pilóta nyer, hanem a legjobb autóban ülő pilóta, de szerintem csodálatos az egész miliője annak, hogy pontosan ott kell fékezni, ahol, hogy pontosan úgy vegye a kanyart 70x egymás utáni körben, ahogyan kell ahhoz, hogy ne csússzon le az ideális ívről, ami a leggyorsabb teljesíthető köridőhöz szükséges

  • a precizitás magasiskolája

    egy futónak elég gyorsan futnia, egy sakkozónak elég gyorsan gondolkodnia fejben és a másodperc törtrésze alatt átlátni, milyen döntés az, ami a legkisebb kockázattal vezet a lehető legnagyobb előnyhöz; egy forma-1-es pilótának ezeket mind tudnia kell

    ráadásul eltérő vezetési stílust követel meg a vizes aszfalt, mint a száraz; teljesen máshogy viselkednek a versenygumik 20 fokos aszfalton, mint 50 fokoson

    az idei magyar nagydíjat egybehangzó vélemények alapján választották meg mind a szakértők a szaklapokban, mind a nézők az internetes szavazásokon az év versenyének

    mi kellett ehhez? egy hidegfront

    van-e még egy sportág, ami olyan precíz adatelemzést és felkészülést igényel, ahol két egymást követő napsütéses, ámde 10 celsius fokos csúcshőmérsékletet elérő nap fenekestül forgatja fel a papírformát?

    szombaton nyári dögmeleg volt, harminc akárhány fok, mint rendesen

    szombaton délután pokoli volt már a hőség, ahogy a hidegfront előrenyomult és a kárpát-medencáben feltorlódott a forró légtömeg

    jött estére a hidegfront, ígértek vihart, esőt, szelet, mindent

    végül pár csepp eső lett belőle, de a szél fújt vasárnap, és bár a nap sütött, a levegő hőmérséklete lehűlt kb. 10 fokkal, ami az aszfalt hőmérsékletét is lefelé húzta magával, 50-ről 30-ra kb.

  • ezeket az autókat mérnökök állítják be a telemetriának nevezett összetett mérési rendszer segítségével, amiben a sebességmérőtől kezdve van GPS, átfolyásmérő, és persze ezer más, na meg teljesen más oldaldobozborítással mennek 20 fokban, mint 40-ben - a nagyobb légbeömlő nagyobb hűtést, de nagyobb légellenállást is von magával

  • magasabb hőmérsékleten szélesebbek a légbeömlők, mert több hűtés kell, de pár fok eltérés után a szűkebb jobban megéri, mert kevesebb hűtés is elég, mivel a motor, energiavisszanyerő rendszerek nincsenek kitéve olyan mértékben a túlmelegedésnek, így aztán a szűkebbre szabott oldaldobozok kisebb légellenállást engednek meg

  • a kisebb légellenállás persze önmagában nem sokat jelent, mert korántsem biztos, hogy ha az egyenesben gyorsabb is lesz tőle az autó mondjuk 5 km/h-val, a kanyarban nem veszít-e többet a mechanikai tapadásból, mivel ugye az autó méreteihez igazítják a teszteken kielemzett tapadásértékeket a GPS-es kanyarvételi sebességarány alapján

  • ha a mechanikai tapadás csökken, az egyenesben gyorsul az autó, mert kisebb lesz a leszorítóereje, amit hátsó szárnyak dőlésszögének machinálásával lehet változtatni, de ha az autó egyensúlya ettől felborul, korántsem biztos, hogy megéri a kisebb légellenállású oldaldobozzal menni

  • ez egy nagyon összetett dolog és egy olyan sport, ami keményen bünteti a hibákat

    nem szeretheti mindenki, és mi, fanatikusok meg még kevesebben vagyunk

    de van az a szépség, amit kevesen tudnak meglátni

  • szerintem csodálatos a bonyolultsága és az, hogy folyton a kompromisszumokat keresik, mert tökéletes beállítás csak elméletben létezhet, és hiába van meg akár az elérhető legjobb, legoptimálisabb, legnagyobb tapadást biztosító beállításcsomag, pár fokos eltérés szombatról vasárnapra mindent felborít

  • és akkor jön a flúgos futam, ami elfedi az autók közötti különbségeket

    amikor a legjobb autók messze kerülnek a tökéletes beállítástól, a mezőnyben hátrébb lévők esélyt kapnak arra, hogy a hátrányuk mértékének csökkenését a saját tehetségükkel kompenzálják

    ezt az egészet nekem találták ki

    nincs még egy sport, ami ennyire mélyen érintene, ami iránt évtizedes rajongást érezzek

    számomra a legjobb az összes közül

    és ha nem sportnak tekintjük, akkor meg olyan, mint egy tévésorozat, csak nem forgatókönyv van és nem színészek, hanem pilóták, akik az életükkel játszanak meg millió dollárokkal és a forgatókönyvet az éelt meg a véletlen események összessége írja

    lehetne jobb a forma-1, mint amilyen most, de ez még így is forma-1 és szerelmes vagyok az egészbe

  • visszaolvasva ezt a rengeteg sort, nos, le sem tagadhatnám, hogy fanatikus vagyok :)

    normális ember leül a vasárnapi ebéd utáni ejtőzés közben, megnézi a rajtot, elalszik és felébred a befutónál

    a maroknyi fanatikus meg elemez és beleássa magát, mint egy őrült, mert nem elég, hogy látja, érteni akarja és magához közel érezni

Dodona_ Creative Commons License 2015.12.19 0 0 706

Da.

Előzmény: Törölt nick (704)
Morningstar014 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 705

Számomra ebben az Ákos - ügyben főként az az elgondolkodtató, hogy: 

1. Miért mindig csak valamelyik oldal/tábor valamely elkötelezett hívének véleményére figyelünk?

2. Miért éppen a "liberálisok" támadnak ennyire vehemensen egy vélemény-nyilvánítást, noha nekik a szólás, - és véleményszabadság elfogulatlan védelmezőinek kellene lenniük?

3./ A konzervatívok mind védik, a liberálisok egyöntetűen elítélik Ákos véleményét. Mindkét tábor - papagájkommandóként - csak a magáét hajtja, noha mindkét álláspontban vannak részigazságok és tévedések egyaránt. Ennyire vezethetőek vagyunk?

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 704

A kormány mászott bele a politikával.

Az nem egy normális állapot hogy kormánybarát zenész, az meg főleg nem hogy kormánytámogatott zenész.

Valóban, a kormány a füle botját se mozdította volna ha nincs így.

Éppen eléggé belemászott már a kultúraközpontosító Feketével.

Az egésznek is volt egy előzménye, ami nélkül megint csak nem került volna elő Ákos amúgy közismert értékrendje.

Az is politika volt. Egy öntömjénező, a világgal szembemenő, a legócskább egypárti kongresszusokat idéző szörnykezdemény.

Ezek a politikusok törvényeket hoznak ezen értékrend alapján.

Nem nagyon tetszik nekik ha másnak más a véleménye. Különösen ha liberális.

 

A másik viszont hogy a rengeteg feszültség, az emberek szembeállítása (megint csak bizonyos politikusok harcos, forradalmi kijelentéseinek folyományaként) gyakran szélsőség felé viszi ezeket a történéseket mindkét oldalról.

Ákos nem nőgyülölő, inkább sajnálatos módon kissé maradi a felfogása. Ezzel még talán akkora gond nem is lenne, ha nem állna mögötte kormányzati politika. Ami egyre kevésbé tűri a sokszínűséget. Központosít és ellenségképeket gyárt. Aztán kapcsolódik ehhez az értékrendhez sokkal szélsőségesebb vonulat is. Nem tűnik ez még annyira veszélyesnek, nincs még diktatúra. Még bárki elmondhatja a más véleményét, még csak legfeljebb megkapja a jelzőt hogy liberálfasiszta.

Itt önmagában a nő férfi szerep különböző felfogása csak egy része az egész árokproblémának a társadalmon belül.

Előzmény: citromos álom (703)
citromos álom Creative Commons License 2015.12.18 0 1 703

Ki gondolta volna, hogy Ákos nyilatkozata ekkora lavinát indít el?

 

Szerény véleményem szerint ezt megint jól összemosták a politikával. A kutyát nem érdekelte volna, ha ezt egy átlagember nyilatkozta volna, nem egy fidesz-közeli ismert dalszerző/énekes.

 

Egyébként ( és ez kizárólag az én véleményem) nem mondott semmi rosszat. Nem mondta sehol, hogy a nők ne lennének egyenjogúak a férfiakkal. Az, hogy ebbe a nyilatkozatba megint ki mit képzel és magyaráz bele, az megint más lapra tartozik.

Ez a baj ebben az országban. Mindenbe bekerül a mocskos politika.

 

Ákos a véleményét mondta el. Joga volt hozzá? Miért ne lett volna? Ez a ő véleménye, más másként vélekedik erről. Ennyi.

 

 

ÁLDOTT, BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDEN CSALÁDNAK, MINDEN EGYEDÜLÁLLÓNAK, MINDEN TOPIKLÁTOGATÓNAK!

Morningstar014 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 702

"De ha beledöglik se fogja megkapni, mert a patriarchális társadalomban egyenesen vérlázító, hogy egy nőnek ugyanolyan, uram' bocsá, magasabb legyen a jövedelme a férfinál."

 

Én azért olyanról is tudok ám, amikor az "elnyomott nők" jól összefognak, konspirálnak, de ha ennek elszenvedőjeként szólnék ez ellen akár egy szót is, én lennék a paraszt hímsoviniszta. Férfit törtetni én még így életemben nem láttam soha. Gondolom az ezres szorzó így jön ki.

Előzmény: heroica (700)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 701

Hát igen , akk kérlek szépen nesz körül a világban, nem is kell messze menni , elég , ha megnézed Ukrajnát  

Előzmény: heroica (700)
heroica Creative Commons License 2015.12.17 0 0 700

Abban egyetértek Ákossal, hogy nem feltétlenül kell versenyeznie egy nőnek egy férfival, mert egy nőnek 1000x jobban kell teljesítenie ahhoz, hogy közelítse a bére egy ugyanolyan kvalitású és beosztású férfi jövedelmét. És ez nem verseny, hanem harc.

De ha beledöglik se fogja megkapni, mert a patriarchális társadalomban egyenesen vérlázító, hogy egy nőnek ugyanolyan, uram' bocsá, magasabb legyen a jövedelme a férfinál.

 

Tisztában vagyok azzal, hogy sok nő szívesen maradna otthon és nevelné a gyerekét/gyerekeit, ha van, a karrier helyett, ami nincs, de ezt az alacsony jövedelmek mellett, lehetetlenség megoldani.

Mindkét szülő (már ha van) keresetére szükség van ahhoz, hogy gyermeküket megfelelő körülmények között neveljék.

 

A gyermekvállalást, akárhogyan is szeretné a kormány elsődleges szempontjának tekinteni, nem lehet erőltetni semmilyen segítséggel.  Egy bizonytalan jövőképre hogyan vállaljanak a párok gyermeket, amikor egyik napról a másikra utcára kerülhet valaki? A munkavállalók érdekvédelmi szervezete egy vicc. Szakszervezet nincs.

 

Igaz, hogy ez is csak egy eset a sokból, de tudok olyanról, ahol a nő a kereső, mert a férj/pár beteg, és nem tud dolgozni, 3 gyerekük van, és a havi jövedelme nem éri el a minimálbért. Hónapok óta nem fizeti a mittonénmit, meg a mittoménmit, mert az összes jövedelme elmegy az élelmezésre és az életben maradásra. Annyi szerencséjük van, hogy a szülőknél laknak.

Ez a mai magyar valóság, nem pedig az az utópia, amit Ákos szeretne látni.

Előzmény: eS Té eS (698)
citromos álom Creative Commons License 2015.12.17 0 0 699

Na, hogy mi a nők dolga, arról igencsak megoszlanak a vélemények.

 

A mai családmodell kétkeresős. Az átlagos család egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy csak a férfi dolgozzon. Rengetegen két keresetből is alig boldogulnak.

Mindenki maga dönti el, hogy karriert épít vagy családot egyenget. Vezető beosztásban dolgozó nők között is vannak családanyák és függetlenek is. A vezető beosztás nem zárja ki a gyerekvállalást.

 Az átlagos és átlag alatti fizetésből élőknél is van, aki gyermeket vállal, bármilyen nehéz is. De meg kell nézni, hány olyan fiatal pár van, aki nem mer gyereket vállalni, mert az alapvető dolgokat is képtelen lenne biztosítani a gyereke számára. Lehet mondogatni, hogy alacsony a születések száma. Meg kell nézni, vajon miért. A babavállalás felelősségteljes dolog. Az árak az egekben vannak. Nem kell luxusdolgokat választani, a legalapvetőbb dolgok is horrorisztikus összegbe csapnak. Mire megvan a kiságy, abba matrac is kell, ágynemű, babafürdető kád, babaruhák és pelenkák, cumisüveg, stb. már az is nagy érvágás. Csak ha a havi pelenka árát nézi az ember, már magasra rúg az összeg.

Én nagyon sajnálom a mai fiatalokat. Senki ne vessen követ arra a fiatalra, aki bár szeretne gyereket, nem meri vállalni. Mert felelősen gondolkodik.

Miért nem támogatja az állam jobban a családokat? Egy vagy két gyerek nem gyerek?! Csak a nagycsaládos családnak jár a magasabb támogatás.  Többszöröse, mint azoknak, akik lehet, hogy egy csemetét is nehezebben nevelnek, mint más mondjuk hármat, négyet.

Mondom mindezt úgy, hogy mi három gyereket vállaltunk. A mi döntésünk volt, a férjemmel együtt vállaltuk őket. Mindegyik felnőtt már, kikerültek a családi fészekből. De látom, hogy mit kínlódnak, hogy talpon maradjanak. Hozzáteszem, hál' Istennek vannak unokáim is, de nem egyszerű a mai fiataloknak.

 

Előzmény: eS Té eS (698)
eS Té eS Creative Commons License 2015.12.16 0 0 698

" Egészen parádés interjút adott a kormányközeli Echo TV-nek Kovács Ákos nemzeti dalcsináló ( ... ).

Az Ákos-értékrend szerint nem tartozik a női kötelességek közé, hogy a nők ugyanannyit keressenek, mint a férfiak.

Az Ákos-értékrend szerint a következő a nők dolga:

  • beteljesíteni a női princípiumot
  • valakihez tartozni
  • valakinek gyereket szülni
  • és egyébként sem írják sehol a Mózes könyvében, hogy férfinak és nőnek versenyeznie kéne a munkaerőpiacon
  • nem véletlenül szélesebb a nőknek a csípője, a férfiaknak meg a válla!!! "

A teljes interjú itt : 

 

heroica Creative Commons License 2015.12.04 0 0 696

Nagy az Isten állatkertje, de hogy ennyire alacsony a kerítés, azt a lelkem mélyén soha nem gondoltam.  Kénytelen vagyok revideálni az álláspontomat, és elkönyvelni egy újabb tanulságot.

citromos álom Creative Commons License 2015.12.04 0 0 695

Véleménykülönbségek miatt nem törvényszerű, hogy egymásnak essenek az emberek. Véleménykülönbség adódhat egyszerűen félreértés miatt is, meg abból is, hogy valójában egész másként látnak emberek bizonyos dolgokat. Mindegy is, hogy miből adódik, lényeg, hogy elfogadjuk és tiszteletben tartsuk azt, hogy egyes embereknek különbözik a véleményük a miénktől.

 

A zsűri szerepéről nem kívánok többet mondani. :)

 

Az, hogy háromgyerekes anya vagyok, nem jelenti azt, hogy én bizonyos dolgokat jobban tudok, mint más. Való igaz, hogy több gyerek nevelése magával hoz bizonyos plusz tapasztalatot, de nem a gyerekek számától függ, hogy valaki egyetért az én véleményemmel vagy sem. Lehet, hogy  egy 1 gyereket nevelő anyuka egyetért velem, mondjuk egy  4 gyerekes anyuka pedig vitába száll velem. Vagy éppen fordítva.

És hogy értsd, miért is mondom, hogy gyereket gyerekkel kellene összehasonlítani,nem pedig felnőtt versenybe kakukktojásként bedobni, az azért van, mert egy gyerekprodukciót nem lehet egy felnőtt produkcióhoz mérni. Persze, hogy cuki egy kis óvodás! Nekem ebben az egészben az a felhajtás nem tetszik, ami most a kislány körül van. Nem tetszik az, hogy a média tele van azzal, hogy Zsófikával átértékelődött a cukiság fogalma, mert nem! Nem tetszik az, hogy úgy csináltak, mintha valami világrengető dolgot produkált volna ez a kislány. Mert nem! Szerintem a hasonló korú óvodások, de még a nála kisebbek is simán elmondanák ezt a csacsi verset így vagy még jobban, mint Zsófi. Ezzel nem lebecsülni akarom a teljesítményét, szó sincs erről. De ha mondjuk felsorakoztatnánk Zsófi csoporttársait, szerinted nem lenne köztük még legalább 10 olyan kisgyerek, aki megoldaná ezt a feladatot. Szerintem simán.

Ezek után kíváncsi vagyok, hogy a közönség meddig tartja bent Zsófit, de ez a szavazósdi is egy nagy kamu szerintem, de mielőtt kapok ezért a fejemre, ez is csak magánvélemény. :) Le van itt zsírozva minden, megvan már a forgatókönyv, megy a parasztámítás. Bocsánat, de tényleg így gondolom.

 

A főzőcskézős gyerekekre most nincs időm. Egy biztos: nem azért van ellenérzésem bizonyos dolgokról, mert a TV-ben szerepelnek.

Előzmény: eS Té eS (694)
eS Té eS Creative Commons License 2015.12.03 0 0 694

Örülök, hogy egyetértünk - legalább ebben - és tiszteletben tartjuk egymás véleményét. Sajnos itt gyakoriak a félreértések, a negatív felhangok utáni vágy és jobb volt előre tisztázni.

 

 

Ami a zsűrit illeti, megvallom neked őszintén, nem nagyon foglalkoztam velük, de azt el kell ismerni, lehet valami abban, amit írsz. Egyértelmű talán, hogy a műsorkészítők is terelgették őket erre-arra. de ez legyen az ő gondjuk. Én a mondandódat egy másik oldaláról közelítettem meg, és arra reagáltam.

 

Elfogadom, amit írsz, de azt hiszem, ebben a témában sosem tudnánk 100%-ig egyetérteni. Amit most írtál, valamiért abban is akad olyan, amiről én szöges ellentétben tudnék csak írni. De Te, mint 3 gyermekes anya - minden gúny nélkül - csak tudod :) 

 

 

Szerinted jó, ha az azonos korosztályba tartozó gyerkőcök kicsit versengenek... Van azért véleményed erről a Konyhafőnök Juniorról is?? Vagy azért, mert tévében szereplő műsorról van szó, akkor ez is automatikusan rossz?

Előzmény: citromos álom (692)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 0 0 693

Addig oké is amíg tudatában van a szülő hogy az ilyen előadókat egy ideig futtatják a műsorban. Ez is a mesterséges és persze profin megtervezett része a megfelelő nézettségért. A tehetségkutatás csak egy üres szlogen és legfeljebb másodrendű cél a szórakoztatás mögött. Erre van igény és maradéktalanul kiszolgálják ezt. Mindenki boldog ha ennek tudatában van.:)

Előzmény: citromos álom (692)
citromos álom Creative Commons License 2015.12.01 0 0 692

Szerintem sem baj, hogy nem értünk egyet. Sőt!

 

Kezdem az utolsó gondolatoddal: "nincs szándékomban rád erőltetni a véleményemet, csak én így gondolom, így látom. Tehát MAGÁNVÉLEMÉNY." Mint ahogy nekem sincs szándékomban senkire ráerőltetni a véleményemet, és az alant leírt vélemény szintén a magánvéleményem. Én másként látom, nincs ezzel gond.

 

Alant írtam, hogy nem láttam minden műsorszámot, és azt is írtam, hogy az általam látottak alapján csodálkoztam azon, hogy a zsűritagok (szigorúan szerintem) túlértékeltek bizonyos produkciókat, és állításuk szerint majd leesett az álluk.  Továbbra is az a véleményem: nekem többször megjátszottnak, erőltetettnek  tűnt a rácsodálkozásuk egyes produkciókra.

 

Térjünk vissza Zsófikára. Az édesanyja korát nem rossz szándékkal említettem. Mindenki akkor szül, amikor akar vagy éppen sikerül neki. Én utóbbira gondolok, de ezt is csak úgy magamban. Ki tudja, lehet, hogy régóta szeretett volna gyereket, de csak nagyon későn "jött össze" ez a kislány. Lehet, hogy hosszú évekig vágyott a gyermekáldásra, és jött egy "késői" baba. Mindegy is, hogy miért tartom idősebb édesanyának, lényege az egésznek, hogy épp ebben látom a bibit: talán éppen azért nevezte be a kislányát egy (szerintem) nem neki való versenybe, mert mindent megadna neki, és végre teljesülni látszik a vágya: íme, megmutathatja, ez az ő kislánya. Ország-világ láthatja mit tud. Méltán lehet rá büszke.

Egy biztos: én soha nem ilyen formában mérettettem volna meg a gyerekeimet. Pedig elhiheted, méltán vagyok büszke mind a háromra. Mindegyik más, külön egyéniség. Kisgyermekként rengeteget meséltem nekik, ők is tudtak verselni, mondókázni, énekelni, és tették ezt a maguk kedvére.

 

Azzal is vitába szállnék, hogy szerinted a gyerekeknek nem a saját korosztályukkal kell összemérni a tudásukat. Dehogynem! Sokkal inkább, mint így, a felnőttek között. A Fókuszban láttam: az anyuka az eredményhirdetés után felébresztette a már alvó Zsófikát, hogy elmondhassa neki: továbbjutott a felnőttek műsorában. Ezt külön kihangsúlyozta, hogy a felnőttek között jutott tovább. Na, ekkor nálam igenis elszakadt a cérna. Mi ez, ha nem a siker hajhászása, mi ez, ha nem a figyelem felkeltése?

 

Ezért védenék én minden gyereket (nemcsak a szóban forgó Zsófit) ezektől a tehetségkutató műsoroktól. A gyerek hadd maradjon gyerek, amíg csak lehet. Ebben a rohanó világban úgyis hamar felnőnek.

Előzmény: eS Té eS (691)
eS Té eS Creative Commons License 2015.12.01 0 0 691

Húúúúúú, ez egy nagyon jó téma, a vita szempontjából !

 

Már csak azért is, mert egyáltalán nem értek veled egyet, ami persze azért nem baj. Én sem nézek mindig, minden ilyenfajta műsort, de erre kíváncsi voltam ( Got Talent ) Sokan legagyizzák ezeket a műsorokat, de nekem nincs bajom velük ; nézni nem kötelező, ha valakinek nem okés !!

 

Először is leszögezhetjük, hogy mindenkinek más az ízlése, az érdeklődési köre. Valószínű, hogyha te ülsz abban a székben ( gondolom, most rögtön rávágnád, hogy te bizony soha nem vállalnál ilyesmit, de most tegyük fel... ), egészen más produkciókat, versenyzőket válogattál volna be. Lehet, hogy ami nem nyerte el a te tetszésedet, az másnak még adhat elcsodálkozásra, ámulásra, tetszésre okot. Én bizony láttam olyat a válogatókon, ami így lekötötte a figyelmemet, vagyis bambán skubiztam őket, valszeg' nagy birkaszemmel.

 

A konkrét példád Zsófival... hmmm... nagyon nem vagyunk egy véleményen. Én nem sajnálom őt.

( De amúgy, hogy jön ide az Anyuka kora?????? Mi a gond azzal, hogy esetleg nem 20 évesen szülte a lányát? Hogy van ez Zsófival összefüggésben és a műsorral?? )

Azt megértem, hogy a versenyeztetéssel mi lehet az ellenérzésed, de még ezt sem látom megalapozottnak. Nem tudom miért, de én inkább aggódnék a lelkéért, ha mondjuk azonos korosztályú gyerekek versmondó versenyére vinnék. Ott tényleg adott a rivalizálás, az összehasonlítás. De itt - magánvélemény - talán nem erről szól.

Te írtad, hogy a gyerekek fogékonyak a verstanulásra, akkor miért hiszed, hogy nincs gyerekkora, már nem gyerek, csak mert elmond egy műsorban, a tévében egy verset. Nem hiszem, hogy az anyja kényszerítené minderre, aki egész életében versmondó lány szeretett volna lenni, és mert nem sikerült, a lányát tolja előtérbe, csak hogy sikerélménye legyen.  Egy ilyen korú gyereket talán nem is lehetne kényszeríteni, pláne, ha befigyel a dackorszak, de ez más tészta. Ez nem olyan helyzet, mint az, amikor a kötélrevaló nő a pici lányát szoláriumba hurcolássza, sminkeli, póthajjal pakolja meg és idomított pincsiként, kisestélyiben gyerekszépségversenyekre viszi. Ezt a kislányt egy plüssökkel tarkított szobában időben lefektették...

" Olvadoznak tőle, ő lett az ország cukisága " Nem lehetséges, hogy a te készüléked is hibás egy kicsit, hogy az egészből csak a negatívumokat láttad? Igenis aranyosan mondta a verseket, ha jobban tetszik, cuki volt. 

 

Csendben jegyzem meg, inkább őt néztem volna duplán, vagy triplán is a továbbiakban, mint mondjuk azt a másik két produkciót, ahol az " eszmei mondanivalónál " többet nyomott a latba a kinézett, a külsőségek közkedveltségre való formálása. Nekem ilyen volt a meztelen lány a színpadon, és a vetkőző fiúk.

A lánynak - uram bocsá' - de nem volt mindent elsöprő hangja. Tudom, hogy ez egy olyan műsor, ahol mesterségesen alakítanak azért egy s mást : kellett egy énekes is, puff neki. De nekem nagyon nem volt szimpatikus, amikor nagy nehezen kipréselt krokodilkönnyek között említi, hogy most szakított... Kit érdekel? Mi ez, ha nem a néző befolyásolása, a sajnálatra appelálva. Ez a meztelenség nem volt olyan performance, amit a művészi jelzővel illetnék. Azért, mert nem tárta ki legbensőbb szerveit ország-világ elé, attól ez még nem olyasmi, amit még meg is köszönnék, hogy láthattam és a részese lehettem eme formában.

A fiúk... khm.. nos. Nem vagyok álszent. Azokon a kockákon én is lereszelném az esti pizzára való sajtot, sőőőőőőt. Ha lehetne, még a paradicsomszószt is onnan szürcsölném fel, de... Ennyi !! Ez csak ennyi. Jól néznek ki, helyesek, de mást érzés nem kerít hatalmába őket nézve.

 

 

Az itteni félreértések végett jegyzem csak meg, hogy nincs szándékomban rád erőltetni a véleményemet, csak én így gondolom, így látom. Tehát MAGÁNVÉLEMÉNY.

Előzmény: citromos álom (690)
citromos álom Creative Commons License 2015.12.01 0 0 690

Itt az újabb koppintás. Hungary's got talent. Hát, nekem egyáltalán nem tetszenek ezek a műsorok, de megmondom őszintén: időnként bele-bele nézek, másként hogy is lehetne véleményem róla.

 

Nem szeretem a zsűritagok erőltetett ámulatát. Akkora csodálkozó bociszemeket tudnak kerekíteni, mintha valóban valamiféle világrengető dolgot látnának. Nekem ez legtöbbször mesterségesnek tűnik.

Az általam eddig látott produkciók egyáltalán nem ütötték meg azt a színvonalat, hogy a kedves ítészek némelyikének  ezektől le kellett volna esnie az állának.

 

Itt van például Zsófika. Atyaisten! Olvadoznak tőle, ő lett az ország cukisága. Hát, én nem tartozom azok közé, akik szerint új értelmet kapott a cukiság Zsófika személyében.

Sajnálom ezt a kislányt. Én nem engedném, hogy egy ilyen korú gyereket szerepeltessenek a műsorban. A szülőt főleg nem értem. Ennek a gyereknek semmi keresnivalója nincs itt. A kedves anyuka (elég idősnek nézem) ráerőltet a gyerekére egy szerepet.

Vajon meddig tartja bent a szavazótábor ezt a kislányt? Minél tovább lesz bent, annál rosszabb neki.

 

Akinek gyereke, unokája van, mindenki tudja, hogy nem csodaszámba megy az, ha egy 6 éves gyerek megtanul egy hosszabb verset vagy mesét. Egyáltalán nem ritka, sőt szinte természetes. Ez életkori sajátosságuk, ebben a korban fogékonyak, könnyen tanulnak. Nem kell  ilyen formában megmérettetni a gyereket! Miért nem maradhat gyerek?! Miért kell versenyeztetni?! Hadd maradjon gyerek!

 

citromos álom Creative Commons License 2015.12.01 0 0 689

A kakashere pörkölnek épp az a lényege, hogy nem a kakas többi részével együtt készül, hanem önmagában. Legalábbis én így tudom. A recepteket nézve egy olyat találtam, ahol kakastaréjjal együtt ajánlották.

Na, ezt végképp nem értem, kakastaréjt aztán vajon hol lehet kapni? Gyakorló háziasszony vagyok, soha nem láttam még hentesnél.

Előzmény: tizenkétbetű (684)
eS Té eS Creative Commons License 2015.11.29 0 0 688

Nem, mert nem játszom élesbe... 5 játék már elég a ksz.-ás játékhoz.

Előzmény: aivaek (687)
aivaek Creative Commons License 2015.11.29 0 0 687

De ugye nem 13-as szinted van?

Előzmény: eS Té eS (686)
eS Té eS Creative Commons License 2015.11.28 0 0 686

Az, hogy tudja a pontos választ, nem biztos, h olyan nagy kunszt ;

1. lehet, h olyan szám volt, amit illenék tudni

2. lehet, h renick az illető, tehát sokéves tapasztalata van, sokat játszik és ezek a számok rögzülnek

3. lehet, h csaló ( gondolom, erre céloztál eleve a hozzászólásodban )

 

El kell, h keserítselek, már a gyorsaság sem mindig olyan nagy kunszt...

Én nem vok kocka, nem játszom túl gyakran már, de én is tudok ilyen időket ütni.

 

 

Tehát, nem mindenki csaló gyökér, aki egy kicsit tud !

( magamból indultam ki )

aivaek Creative Commons License 2015.11.26 0 0 685

Hogy micsoda tehetségek vannak itt. 13-as szintű és 1:5-re nyomja a válaszokat, de azt pontosan ( vip era)

tizenkétbetű Creative Commons License 2015.11.25 0 0 684

Ettem már kakashere pörköltet, olyan étteremben, melynek ez a specialitása. Nem volt olyan nagy szám. Drága édesanyám, aki falun nőtt fel, azzal magyarázta ezt nekem, hogy nem főtt össze a kakas többi részével, így nem tudott igazán jó zamatot kapni. Szerintem igaza lehet.

Előzmény: citromos álom (682)
citromos álom Creative Commons License 2015.11.24 0 0 683

Nem vagyok képben.

De mindig szívesen tanulok.

Előzmény: Törölt nick (680)
citromos álom Creative Commons License 2015.11.24 0 0 682

Még soha nem ettem kakasherét.

Tudom, hogy van ilyen, állítólag nagyon finom. Nem tudom, megkóstolnám-e, ha valaki megkínálna vele.

Meglepő módon üzletben még nem láttam kakasherét a húspulton.

Előzmény: eS Té eS (679)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.23 0 0 681

a vegák természetromatikájától így is a föld gyilkosának érezheti magát a húsevője aka kisnyugdíjas a rántott farhátjával is (marhát úgyis csak legelőn, birkát meg álmában lát az átlag, nem tányéron)

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.23 0 0 680

képben vagy?

az aussik a macskákat is irtják mert elszaporodtak

a koalák és kenguruk meg nem férnek el az ember lábnyomától, meg a sok marhától

 

Előzmény: citromos álom (678)
eS Té eS Creative Commons License 2015.11.23 0 0 679

Kakasherepörkölttel hogy állsz? 

Előzmény: citromos álom (678)
citromos álom Creative Commons License 2015.11.23 0 0 678

Ha meggondoljuk, a világon mindenfélét esznek: négylábút, szárnyast, tücsköt-bogarat.

Nekünk természetes a csirke, kacsa, liba, sertés, marha, hal. Másnak a kutya, macska, ürge, bálna, tenger gyümölcsei, teve, újabban, mint előbb olvastam: a kenguru.

Ízlések és pofonok...

 

Én még békát sem ettem soha, pedig állítólag remek a békacomb. A tenger gyümölcsei iránt sem igazán érdeklődöm, pedig már mindenhol elérhető. Megvagyok nélkülük. Nyulat sokszor ettem. Szeretem.

Ökörszemet ha meg kellene ennem, hát nem tudom, mi lenne velem. És így vagyok még sok dologgal, amit soha meg nem kóstolnék.

Előzmény: Törölt nick (676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!