Pártok, választások, programok, kampány... igéretekkel tele a padlás, és a hócipőnk. Nézzük inkább, hogy melyik párt mire képes
kormányon, amikor tényleg ők hozhatnak döntéseket.
Konkrét tettek, intézkedések, tények, adatok, ezek közül is azok, amelyek a kisemberek, mindannyiunk sorsát, mindennapjait
befolyásolják.
Tegyük ezeket mérlegre!
Itt a hitelességről van szó. Annak hiszem el, hogy kormányra kerülve képes jó dolgokat tenni, a kisemberek érdekeit képviselni, aki
már bizonyította ezt.
A vártnál jobban nőttek a bérek augusztusban Forrás: MTI | 2013. október 18. péntek 11:52
A reálbérek folyamatos emelkedése mellett a foglalkoztatás bővülése is hozzájárulhat a belső fogyasztási kereslet növekedéséhez - hívja fel a figyelmet az NGM.
A Központi Statisztikai Hivatal pénteki közlése szerint az idén január-augusztusban a bruttó átlagkeresetek 3,4, a nettó átlagkereset 4,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az átlagkeresetek a versenyszférában 3,5 százalékkal nőttek. A költségvetés területén, a közfoglalkoztatás súlyváltozásának hatását kiszűrve, átlagosan 4,5 százalékos volt a bruttó keresetek emelkedése.
Augusztusban a várakozásokat meghaladó mértékben, 4,7 százalékkal nőttek a bruttó bérek az egy évvel ezelőttihez képest, míg a nettó bérek növekedése 6,2 százalékos volt, ami az augusztusi 1,3 százalékos infláció mellett 4,8 százalékos reálbér növekedést eredményezett - emelte ki Suppan Gergely, a Magyar Takarékszövetkezeti Bank senior elemzője. A közfoglalkoztatottak bérének lefelé torzító hatása nélkül a bruttó bérek dinamikusabban, 5,5 százalékkal, a nettó bérek 7 százalékkal nőttek - tette hozzá. A bérnövekedési ütem elsősorban az egészségügyi bérek növekedésének köszönhető, az orvosi bérrendezés hatására a humán, egészségügyi, szociális ellátás ágazatban 19,1 százalékkal emelkedtek a bérek augusztusban - írta elemzésében a szakember.
Ez a felmérési rendszer működik az összes "fejlett" országban, nálunk a 90-es évek közepétől és az ILO direktívái alapján.
Ráadásul nálunk igen jól működik, ugyanis a magyar statisztikai rendszer, szakma és a KSH magas színvonalú, nemzetközi összehasonlításban elismert (már a 20. század eleje óta).
A Lomonoszov Egyetemet német hasdifoglyok:) Amit őképítettek, templomokat és katedrálisokat,a bolsevikok 90 %-ban lerombolták. Jónéhányt újjáépítettek,de az ami a varsói óváros, vagy a budai Várnegyed - díszlet.
"maga Hanti Vilmos, a Magyar Ellenállók és Antifasiszták elnöke osztotta ezt meg (kép formátumban) a nyilvánossággal. Szóval ő karolta fel ezt az ügyet."
...
"De biztos benne, hogy a MEASZ közé akar keveredni?"
Megnyugszom ha ezt alá is tudod támasztani valamivel!
Szerintem a KSH ugyanazokat a nyilvántartásokat használja!
A KSH semmiféle "nyilvántartást" nem használ, hanem önmaga végez széleskörű, háztartásokra vonatkozó felmérést, ez a MEF. Nemzetközi módszertan alapján, aminek kritériumaira értelemszerűen nem hat az, hogy az egyes országokban milyen szabályok szerint fizetnek közmunkásokat vagy álláskeresési támogatásokat (leánykori nevén munkanélküli segélyt).
Tehát a KSH ilyen, ILO- adatairól van szó akkor, amikor azt a hírt elemezzük, hogy "225 ezerrel több a foglalkoztatott". Ezekbe bekerülnek a közmunkások, de csak 1-et érnek az adott negyedévben. Az éves adatokat pedig átlagolással számítják, tehát abban sincs olyan sokszorozódás, amikről a megtévesztők beszélnek.
És nem kerülnek bele a tartósan külföldön élők - pedig ezt is ezerrel nyomatják az összezavarók. Ahogy a német hasonló statisztikában sincs benne az a német mérnök, aki Kecskeméten főnökösködik a Mercedes-gyárban, úgy a magyar statisztikában sincs benne az a sok magyar autómosó és felszolgáló, akik Londonban dőzsölnek.
De azért a mondandóját látom, sikerült megértened. Mert miéret is rafadtál tollat (klaviaturát..))??? Ma még csak a Fizess másodvonala repedezik, de eljő a ZZidő amikor dől az első is..))
És nyugodj meg, a KSH statisztikája egy adott időpontra szól (negyedévre), és értelemszerűen csak akkor számít bele valaki, ha abban a negyedévben közmunkán volt.
Megnyugszom ha ezt alá is tudod támasztani valamivel!
Szerintem a KSH ugyanazokat a nyilvántartásokat használja!
Megint összekevered a KSH hivatalos statisztikáját a munkaerőpiacról, ill. a közfoglalkozatás intézményi nyilvántartását.
Az idézeted az utóbbiról szól, az a kérdés, amit itt tárgyaltunk, viszont az előzőről. És nyugodj meg, a KSH statisztikája egy adott időpontra szól (negyedévre), és értelemszerűen csak akkor számít bele valaki, ha abban a negyedévben közmunkán volt. És az éves adat sem kumulálódik, hanem átlagolják.
Miért nem lehet már ezt megérteni???
Persze, a NOL meg mások igyekeznek összezavarni a közönséget. Amiről az abekezdés szól, az a közmunkára fordított támogatások igényléshez való nyilvántartás. Abban persze, 2-nek számít a két belépése Pelikánnak, hiszen mindkettőre kell fizetni.
Tehát a rendes statisztikában nem kumulálódik - és eszerint van 225 ezerrel több foglalkoztatott jelenleg, mint három éve.
Magam ezt a fb-on láttam, és ott is nem más, mint maga Hanti Vilmos, a Magyar Ellenállók és Antifasiszták elnöke osztotta ezt meg (kép formátumban) a nyilvánossággal. Szóval ő karolta fel ezt az ügyet. Érdekesek a hozzá fűzött kommentárok is.
Szegény, szegény Debreczenyi János! Megértem, hogy valamin berágott, és lemondott a KDNP-s tagságáról. De biztos benne, hogy a MEASZ közé akar keveredni?
Ráadásul ebben a besértődött, semmi okot, konkrétumot nem tartalmazó, politikai szólamoktól hemzsegő levélben hibásan szerepel a KDNP elnökének, a címzettnek a neve.
Ha a címzett neve legalább helyesen szerepelt volna, akkor elmondhatnánk, hogy azt az egyet jól írta! :)
Ha Pelikán József negyedévente dolgozott egy hónapot, akkor ő minden negyedéves statisztikában 1-et ér. És az évesben is.
Ebben tévedsz!
Trükk a statisztikákkal
Megkérdeztük a Belügyminisztériumot, hogy ha egy közfoglalkoztatott kétszer kap egy évben munkát (például kétszer két hónapra), akkor azt milyen módszertannal számítják. A tárca a Nemzeti Munkaügyi Hivatal válaszát idézi: „Egy évben több típusú közfoglalkoztatási program is indul. Abban az esetben, ha egy személy egy évben több programba is belép, akkor természetesen azt annyiszor számoljuk, ahány belépése volt, hiszen ha nem így számolnánk a közfoglalkoztatási programok számát, akkor a támogatási kifizetések adatai nem igazodnának a résztvevők számához, programonként kell elszámolni a létszámmal és a támogatással is. Tehát a válasz: ha valaki egy évben kétszer kap munkát közfoglalkoztatási programban, akkor kettőnek számítjuk.” (nol.hu)