Keresés

Részletes keresés

Csikasz58 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 1585

Majdnem egyszerre írtuk a hozzászólást így megduplázódott a link.

Előzmény: jamesz64 (1583)
Csikasz58 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 1584

https://www.youtube.com/watch?v=LXHGJ89vWN0

Tetszik de egyenlőre nem látom hogyan tudnám a vezérlését lekoppintani.

Előzmény: jamesz64 (1582)
jamesz64 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 1583

Bocsi! Mellé ütöttem valamit.

A Ken Zitur link helyesen.

 

https://www.youtube.com/watch?v=LXHGJ89vWN0

Előzmény: jamesz64 (1582)
jamesz64 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 1582

Sejtettem, csak nem voltam biztos, hogy te vagy.

A You tube.-n van fent több épített légkalapács. Sok gagyi, egyet láttam amit érdemes lenne meg építeni

Szerintem a Ken Zitur KZ 100 ami elfogadhatónak látszik.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PPB1VNZCMD4

 

Majd felhívlak, szóban könnyebben kommunikálunk.

Előzmény: Csikasz58 (1580)
Csikasz58 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 1581
Előzmény: Csikasz58 (1580)
Csikasz58 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 1580

"Helyileg merre élsz az országban?" Tudod a címem, ahonnan a hajtóműves motort vetted a kalapácsodhoz. Emlékszem, beszéltük is a másodpercenkénti egy ütés az alapszámolás + frekvencia váltó... Igen az én terveiben is úgy van, hogy komoly méretű reduktor, több puffertartály, nagy teljesítményű szelep és két bemenet a henger végére. a többi meg majd elválik a gyakorlatban. Aztán jól eltalálni az max. munkahoszt mivel van az az a működési hossz tartomány ahol már nem gyorsul a kalapács csak feleslegesen használja a préslevegőt. A legjobb az lenne ha állíthatóvá lehetne tenni a dugattyú működési hosszát a hátsó cilinder mechanikus állításával azaz mozoghatna a hengerben azaz egy másik dugattyú felülről és azon keresztül táplálni préslevegővel. De ez még csak ötletelés.

Előzmény: jamesz64 (1579)
jamesz64 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 1579

Abban nem vagyok biztos, hogy a képen láthatónak a "meghajtásához" elegendő levegő tud-e  azokban a vékony csövekben áramolni. Illetve a munkahenger térfogata /ereje/ és a munkát végző kalapács /medve/ tömege tud-e érdemi munkát végezni vagy csak zörögni tud.  Továbbá valahogy ki kellene számolni, hogy munkahenger térfogatához oda-vissza ütemben mennyi levegő szükséges, és a két Rába kompresszor tud-e folyamatos üzembe megfelelő mennyiségű levegőt a kívánt nyomáson szállítani. Sajnos nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, építsd meg és majd kiderül.

 

Ajax I-es gépi rúgós kalapácsom, hidraulikus présgépen van ezekkel a kívánt gépi alakításokat eltudom végezni.

A majd most készülő gépikalapács kimondottan díszműkovácsoláshoz szeretném, a ráverő ember munkájának elvégzésére.

A lényeg tudjon 1-eket ütni szabályozható sűrűséggel és erővel, ha kell akkor tudjon percenként 1, ha kell akkor 20-at vagy amennyit szükséges.

Az ütőerőt a kalapács súlyán kívül egy szabályozhatóan előfeszített spirál rúgó adja. Ha nagy ütést akarok produkálni akkor megfelelő erős rúgó kell, és erős motoros hajtómű szerkezet.

 

Az AJAX-nál a legnagyobb ütőerő a legnagyobb fordulatom képződik ami 200-220 ford/ perc.

Ennél a sebességnél viszont nem tudom szerszámot és az anyagot vezetni alatta.

 

Helyileg merre élsz az országban?

 

Előzmény: Csikasz58 (1578)
Csikasz58 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 1578

A fényképeket a netről szedtem le. De mivel egyedül dolgozom így jobb a gépesítés, automatizálás. A pneumatikus dolgok jól vezérelhetők csak rossz az energia hatásfokuk. Cserébe viszont jól használható lenne számomra. Kiindulásnak van pár darab 100 mm-es 1200 mm-es lökethosszú pneumatikus hengerem amit beáldoznék a célra. Igaz ezeket viszont elsőre meg kellene rövidíteni kb. 5-600 mm-es működési hosszra. Szóval még csak tervek vannak de az bőven. Kompresszort is tervezek újat építeni mert a jelenlegivel nem vagyok elégedett. A kompresszor is meg van, 2 darab Rába TK200-as amelyeket direktben hajtatnám egy 5,5 kW-os motorral. A te "Da Vinci" kalapácsod valahogyan nem nyerte el a tetszésemet bár az is használható de csak folyamatosan üzemeltetett motorral tudnám elképzelni a kalapácsot  felső holtponton tartó-ejtő kilincs művel és ezt vezérelném pneumatikával. De nem akarlak befolyásolni mert mindenkinek más az elképzelése, hogy neki mi a jó. Plusz az a 2,2 kW-os hajtóműves motor is bőven sok az általad kívánt célra szerintem. No persze mindig jó a tartalék erő és ebben is igazad lehet.

Előzmény: jamesz64 (1577)
jamesz64 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 1577

Szia!  Üdv a fórumon!

 

Jó, hogy jöttél, kezdett " kihalni" a topik.

 

Kérdéseidre, a kalapácsgéphez gyűlik az alkatrész,  lassan  meg lesz hozzá minden. Meg van a vasanyag, a hajtóműves motor, a frekvenciaváltó és szinte minden egyéb apróság. Utoljára az üllő tönköt sikerült beszereznem, az gyári, az AJAX II. tönkje  ha igaz akkor kb 600 Kg.

Az alapkonstrukció   folyamatosan változik a fejembe, egyszerűsítetek, hogy ne legyen olyan sok forgáspont, csap, és persely a mechanizmusban. Ezek a forgáspontok fokozott igénybe vételnek vannak kitéve, gyorsan kopnak, és az ütő energia egy része is elveszik bennük.

Az emelő mechanizmus az marad a "Da vinci"  kalapács Arkhimédeszi spirálja, a gép többi része naponta változik a fejembe.

 

A légkalapács, már ha jól működik a lehető legjobb választás.

Akár a képen látható is jó lehet, ha meg vannak  hozzá a feltételek, gondolok itt a megfelelő teljesítményű kompresszorra, az  elektromos és levegő hálózatra.

A képeken az saját gép?   Ha igen lennének kérdéseim.

 

Előzmény: Csikasz58 (1574)
Csikasz58 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 1576

Hogy ne legyek félreérthető:

Tehát nem légpárnás kalapácsra gondoltam mikor kérdeztem. Elnézést.

Előzmény: Csikasz58 (1575)
Csikasz58 Creative Commons License 2021.07.24 0 0 1575

Szia. Haladtál már valamire a kovácsoló gép építésével? Kérdésem mindenkihez: kinek mi a véleménye a pneumatikus kalapácsról?

Előzmény: jamesz64 (1499)
Csikasz58 Creative Commons License 2021.07.24 0 0 1574

Sziasztok. Bele olvasgattam a topicba és persze nézelődtem a témába más oldalakon is és jobban tetszik a kovácsolás. Alapszakmám a gépészet de életem folyamán foglalkoztam már sok mindennel. Most jött el az idő talán, hogy a kovácsolás irányába is elmozduljak. Igaz már a 60-on túl vagyok de mint szokták mondani: soha sem késő valamit elkezdeni. Szóval szeretnék a közösség tagja lenni.

szőrmók Creative Commons License 2021.07.04 0 0 1573

Ok.Csinálok képeket.

Előzmény: jamesz64 (1572)
jamesz64 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 1572

Szia!

Csak bátran!    Én szívesen látom, a többit majd meglátjuk  :-))

Előzmény: szőrmók (1571)
szőrmók Creative Commons License 2021.07.04 0 0 1571

Uraim,és elvtársnők! Illik-e itt hirdetni ,kovácsoláshoz való dolgokat?

jamesz64 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 1570

Szia!

 

Nagyon jó lett, gyakorlásnak is kitűnő, ha még az otthonodban használati tárgyként is tudod hasznosítani akkor maradandót alkottál!    

Előzmény: vfrtom (1569)
vfrtom Creative Commons License 2021.06.29 0 0 1569

Ez készült ma, próbáltam az alaptechnikákat. A vége zömítve és legyezőbe szélesítve, aztán négyzetes nyújtás, majd megint szélesítés, tekerés, ismét nyújtás és lapítás és egy kis négyzetesből körkeresztmetszetre alakítás. Aztán konyharuhatartó lett belőle.

jamesz64 Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1568

Köszi!

Előzmény: nyugi40 (1567)
nyugi40 Creative Commons License 2021.05.30 0 0 1567

Nagyon szépek ezek az ívek. Nem egyszerű ennyire egyenletesen szép ívben elkészíteni ennyire sok kanyarral csigát még eszközökkel sem. Enélkül az ötletes betétek nélkül meg ennyi egyformát szinte lehetetlen. Szép munka!

Előzmény: jamesz64 (1565)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.24 0 0 1566

Eladó anyagárban egy 30cm átmérűjû elhasznált fűrésztárcsa.

Ára 1000Ft.

Kést készíteni belőle kiváló alapanyag, esetleg némi kovácsolástechnikával.

Múltkor alaptalanul jól le voltam hurrogva érte, amiért felvetettem a témát.

https://yandex.ru/images/touch/search/?text=Самодельный нож из диска

jamesz64 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 1565

Sziasztok!

 

Vannak olyan időszakok /mint most is/ mikor állandóan fejleszteni kell a műhelyfelszerelést. Ilyenkor szoktam mondani, hogy többet "gépészkedek"mint kovácsolok. Nem tudok mit tenni ellene, ha több egyforma /legalábbis nagyon hasonló/ tárgyat kell kovácsolni akkor érdemes elkészíteni a célszerszámot  hozzá. Pár kép a folyamatról.

 

jamesz64 Creative Commons License 2021.05.23 0 0 1564

Köszi!

A filmek nagyon jók!  A könyvből szeretnék én is!

Előzmény: BartosM (1563)
BartosM Creative Commons License 2021.05.23 0 1 1563

Jelenleg még egyezkedések folynak a nyomdával, még nem aktuális az előrendelés...
Amint bármi egyértelművé válik, itt is jelezni fogom!

Előzmény: vfrtom (1562)
vfrtom Creative Commons License 2021.05.23 0 0 1562

Üdv. Hol lehet esetleg ezt a könyvet elő/megrendelni? 

Előzmény: BartosM (1561)
BartosM Creative Commons License 2021.05.23 0 0 1561

Feltettünk néhány új oktató filmet a Magyarországi Kovácsmíves Céh Youtube csatornájára.
Jó szórakozást!

Az oktató filmeket a Céh szaktáboraihoz szánjuk, amolyan tansegédletként. Terveink szerint hamarosan megjelenik egy szakkönyvünk is, ami kiegészíti és rendszerbe fűzi a szaktáboraink tematikáját.

https://www.youtube.com/watch?v=rA3-XIcLgYI&t=81s

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.17 0 0 1560

Szia! szellemes az ezköz! és látom jól nyúlik a présmedvétől :-) én mostanság állványt javítok és bővítek önjáróvá 8,5m nem tudok hobbizni mert ez van soron.

Előzmény: jamesz64 (1557)
jamesz64 Creative Commons License 2021.05.12 0 0 1559

Köszi!

Előzmény: vfrtom (1558)
vfrtom Creative Commons License 2021.05.11 0 0 1558

Nagyonszuper!

Előzmény: jamesz64 (1557)
jamesz64 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 1557

Sziasztok!

Már több alkalommal kellett gombos "csigát", "S" és "C" "kampót" kovácsolnom és mindig megszenvedtem velük.

Az utolsó alkalommal elhatároztam, hogy legközelebb először  kovácsolok kimondottan erre a célra egy spéci üllőbetétet.

Már jó előre félre tettem egy alkalmasnak látszó fém tömböt ami valamikor teherautó kerék tengelycsonk volt, szívós és kemény acél.

Hipp-hopp megformálódott a betét, még fekete meleg volt mikor már használatba is vettem.

Rendkívül hasznos, nagyon megkönnyíti a "gombos" vasak megformázását. Pár kép a készítésről.

 

Előzmény: nyugi40 (1556)
nyugi40 Creative Commons License 2021.05.06 0 0 1556

Hú ezt nem is tudtam, hogy veszélyes, én meg mindig közelről néztem hogy leégett-e vagy megmaradt, ugyanis hevítés után kihűlve egy mattos sárgás durva felületet hagy, ami egyáltalán nem szép. Drótkefével vagy csiszolással el lehet távolítani, de újra hevíteni és barnítani kell, ha elfogadható felületet akarunk.

Köszi az infót

Előzmény: BartosM (1554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!