Keresés

Részletes keresés

csereháti48 Creative Commons License 2021.12.09 0 0 6682

Stenly nálam is van úgy 2o méterre, ha megfelelő lenne porzónak, gondolom akkor nálam is "működnie" kellene.

Előzmény: zoli1437 (6677)
csereháti48 Creative Commons License 2021.12.09 0 0 6681

Harmadik kategórias szerekből nincs túl nagy választék, Mospilánnal szoktam permetezni a virágzás végén. Akkor még olyan pici a termés kezdemény, hogy körömmel ketté választva semmi nem látszik benne. 

Előzmény: alfi13 (6679)
csereháti48 Creative Commons License 2021.12.09 0 0 6680

A Velencei hg déli lejtőjének ez a része (ahol a kertem van) murvás, nagyon kötött talaj, kifejezetten meszes. Amikor kb 30 évvel ezelőtt vettem, a nagyobb része nagyon idős szőlő volt, pár nagyobb fával (2 db talán száz éves, de még most is jól termő csresznye), szilva, mandula és birs fákkal (utóbbiak mar kimúltak). Akkor még állattartók is voltak a településen és rendszeresen trágyázták (marhatrágya) az ültetvényeket. Most már nincs állat, így tragya sem, nem csodálkoznék, ha mikroelemek nem lennenek bőségben a talajban.

 

Előzmény: Ivankó1979 (6678)
alfi13 Creative Commons License 2021.12.08 0 0 6679

Mivel permetezel és pontosan a növény fejlődésének melyik szakaszában. A lehulló pici szilvákat próbáltad kettévágni mi van a belsejáben ép e a magház?

Előzmény: csereháti48 (6673)
Ivankó1979 Creative Commons License 2021.12.08 0 0 6678

Szia lehet hogy mész vagy más ásványi anyag hiánya van a földnek ha a fa tudja hogy valamit nem tud beletenni a gyümőlcs be vagy magba hogy jól kifeljődjön inkább első ja a kis termést műtrágyát be kombináltal és talán teremni fog

Előzmény: csereháti48 (6673)
zoli1437 Creative Commons License 2021.12.08 0 0 6677
Előzmény: csereháti48 (6675)
zsorsz Creative Commons License 2021.12.08 0 0 6676

Rendben

Előzmény: csereháti48 (6671)
csereháti48 Creative Commons License 2021.12.08 0 0 6675

Nem tudom az általam említett porzó fajtákon kívül még mi porozza, ezeket a fajtaismertetőben olvastam. Abban bízok, esetleg valaki még tud adni másik fajtából is oltóvesszőt és akkor egy vázágba 2-3 fajtát oltanék. A kertem egyébkent amolyan üdülőterületen van, ami ugyan valamikor szőlőhegy volt, de ma már inkabb csak díszfákkal találkozhatok ott.

Előzmény: evodia2010 (6674)
evodia2010 Creative Commons License 2021.12.07 0 0 6674

Igen, a szilvadarázstól nem rögtön hullik...

Nem tudom fosókaszilva porozza-e, abból tudnál útszélén metszeni ágat és azzal megcsapkodni :)

Nagyméretű, finom és lédús egyébként.

Előzmény: csereháti48 (6673)
csereháti48 Creative Commons License 2021.12.07 0 0 6673

Valószínű nem. Szilvadarázs ellen minden évben időben permetezek. Egyebként rengeteget virágzik a fa, de a termés-kezdemények szinte mindjárt lehullanak viragzás után. Közel hozzá vannak meg szilvafák, azokról is hullik valamennyi termés, de azokon sem látszik a szilvadarázs nyoma (pici fekete pötty, pontosabban lyuk).

Előzmény: evodia2010 (6672)
evodia2010 Creative Commons License 2021.12.07 0 0 6672

Biztos nem "csak" szilvadarázs kártétel?

Én örököltem egy ilyen sermina szilvafát. Jellegzetes merev ágrendszerrel.

Egész addig nem láttam termését, míg el nem kezdtem védekezni szilvadarázs ellen.

Kajszival egyszerre érett. Finom volt, de sajnos PPV-s lett.

Előzmény: csereháti48 (6669)
csereháti48 Creative Commons License 2021.12.07 0 0 6671

Nagyszerű, nagyon köszönöm, februárban (a szőlők oltóvesszöjével együtt) összehozzuk.

 

Előzmény: zsorsz (6670)
zsorsz Creative Commons License 2021.12.05 0 0 6670

Rodnám van Esztergom

Előzmény: csereháti48 (6669)
csereháti48 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 6669

Sziasztok

Sermina ringlóm már 6 éves és alig pár szemet terem, gyanítom azért, mert nincs porzó fajtám, sőt a közeli kertekben sincs. Szeretném átoltani egyik ágát, ehhez keresnek pár szemes oltóvesszőt (az okosok szerint jó porzófajták: Althann ringló, Ageni, Cacanska rodna). Ha tudtok, segítsetek. Csereként tudok felajánlani Toptaste szivát, Kuresia kajszit, vagy Feketicsi meggyet.

laci790325 Creative Commons License 2021.11.16 0 0 6668

szevasz ma mar virusmentes szilva fat nem igen fogsz tudni vasarolni,en 3 faiskolabopl vasaroltam szilvakat, oszi ultetes utan mar tavasszal ott volt alevelekn a tunet

Előzmény: paca76 (6663)
james69 Creative Commons License 2021.11.01 0 0 6667

Van valakinek pacific, albatros, vengerska kait fajta szilvája  mi a vélemény róluk.

james69 Creative Commons License 2021.11.01 0 2 6666

Sajnos ez van a vevöket ki kell szolgálni sok esetben máshonnan szerzik be a facsemetéket ami nem saját nevelés én is igy jártam egy - egy  különlegességet szoktam venni teszt céljából nézem a certifikációt a fajta rajta ,de a termelö neve nem le lett vágva.A legrosszabb az a mostani csapadék hiány egyszerüen nem tudják a facsemetéket kitermelni, elözöleg be kell locsolni mert az ekével beszaggatják gyökereit a fáknak.Ástam 140 fának vermelö gödröt  hát az ásó az nem igazán akart bele menni ,de lejjebb haladva sem volt leányálom kötött talaj nem homok  .Elképesztö hogy lejjebb is kb 40-60cm mélységben  is száraz mint a  sivatag  belegondoltam  magamat a fáknak a helyébe kizsigerelés (rekord termés),  plusz egy -két fellépö betegség, vele párhuzamosan  egy ilyen mértékü aszály  és  ne csodálkozzunk ha pusztulások sora lép fel ( kajszisokra gondolok) ugye termés betakaritás után már nincs vele foglalkozva rá van bízva a természetre .

Előzmény: firpoliono2 (6665)
firpoliono2 Creative Commons License 2021.10.30 0 0 6665

Én ugyanígy jártam Gönci magyar kajszival. Nagyon bosszantó, hogy ismertebb faiskola esetén ilyen előfordulhat.

 

A konténeres szilva jó ötlet, legalább tudod ellenőrizni a levélzetet. A másik megoldás a rezisztens fajták telepítése.

Előzmény: paca76 (6663)
paca76 Creative Commons License 2021.10.30 0 0 6664

Még egy gondolat   mindkét fa szabadgyökerű volt vásárláskor természetesen nem volt rajtuk levél.

Biztos vagyok benne hogy már akkor betegek voltak de a levélzet híján, nem lehetett erről meggyőződni.

Aki mostanság szilvát vesz hányan fognak ilyen problémával talalkozni, majd pár évvel később a többi addig egészséges fáját megbetegíteni???

 

A bluefre helyett Stanley szilvát ültettem konténerest ,amin ültetéskor volt levél és az mind problémamentesnek tűnt, a p3as pótlása egyelőre még várat magára

paca76 Creative Commons License 2021.10.30 0 0 6663

Sziasztok.

 

Pont egy éve ilyenkor vettem 2 fát a meglévő Lepotica

szilva mellé.

Balaton keleti végén lévő nagy komoly

faiskolában vettem 2 fát Bluefre, Nemtudom szilvákat. Nem ők állították elő a fákat más termelőtől származtak.

Természetesen mindkét fa oltvány volt mirabolány alanyon.

 

A Bluefre már tavasszal a kihajtás után mutatta a sarka vírus tüneteit sötét levélen világos zöld foltok nagyon gyorsan kivágtam nem akartam hogy fertőzzön.

A Nemtudom szilva elég szakaszosan kezdett nőni a tavaszi levélzete teljesen egészséges volt nyár közepén volt egy második növekedés ott viszont már lehetett látni a vírus tüneteit aztán az ősz elején ismét növekedett növekedésnek indult és ismét nem volt látható a levélzeten semmi tünet.

Aliba véleményét is kikértem  Ő is azt javasolta hogy  menjen...

Tudom hogy a p3-as egy ellenálló fa,  de őszibarack sárgabarack szilva közé tettem be őt, nem akartam hogy a betegség átjusson a többi fára.

 

Nagyon elszomorít az ,hogy a faiskolában vásárolt növényútlevéllel ellátott fák ilyen problémával rendelkeznek.

 

 

 

László

 

 

renko60k Creative Commons License 2021.10.12 0 0 6662

Mondhatni legkésőbi it Vajdaságban . Nem potyog le elehet húzni a szedését mivel hamar szinesedik de akor még nem igazi éret . Inkáb szeptembere lesz fogyasztásra alkalmas. Nagyon piacos sokan szeretik . Az izéről nem mondanák csak anyit nekem nem kedvencem de sokan imádják . Ha valaki piacozni akar vele vele igazán lehet,szemrevaló. Moniliára egy kisé érzékeny de nem veszélyes. Nagyon terebélyes koronát nőveszt vadszilván.Ja önmedő Lepotica porzója Stenli , Rodna . Ha valami még érdekel ha tudok válaszolok .

Előzmény: james69 (6660)
james69 Creative Commons License 2021.10.12 0 0 6661

Nem egyértelmü  a  "nagyon" kései  a leírásokban az szerepel hogy augusztusi elején érik a naljbolja.

Előzmény: james69 (6660)
james69 Creative Commons License 2021.10.12 0 0 6660

 

Gondolkodtam én  is a naljbolja fajtáról csak megerösitést kérek,  hogy érdemes ültettni föként az ize érdekelne  jobb - e mint a stanley

fajta , fán tartható vagy beérik és lepotyog gyorsan ,érzékeny a moniliára  ,fája mennyire kezelhetö, szedése egy menetben v többszöri szeďéssel betakaritható mennyire keresett fajta értékesítés szempontjából stb.....

Előzmény: renko60k (6659)
renko60k Creative Commons License 2021.10.04 0 0 6659

Csacsanszka Najbolja (legjob) azt lehet mondani elenáló a virusnak nagyon kései nem hulik piacos szilva . Kisé timsós még nem éret de mikor megérik vinom nagy mutatós kék hamvas . Kulinát édes azon kivül semi extra elég rohadós. Csacsanska Rodna (termő) az finom nagyon, kicsit virus érzékeny . Csacsanszka Lepotica (szépség) legjob pálinka alap anyag de az is piacos mert hamar beszinesedik de az ize még nem az igazi . De éreten hasonlit a Beszterceire.

Előzmény: james69 (6655)
Ivankó1979 Creative Commons License 2021.10.03 0 1 6658

Ez úgy van ahogy írtad de vannak fajták Beszterce Debreceni muskotály amik nagyon kényesek rá de a legtöbb fajta együtt tud vele élni és jól tud teremni a jó kondicioban van nekem és sok ismerősömnek ez a tapasztalata 

Előzmény: Yaris15 (6652)
tg7086 Creative Commons License 2021.10.01 0 0 6657

Én is régóta gondolkodom japán szilva ültetésen.Lesd meg a kiskert.comot elég sok japánszilvát találtam ill más érdekes gyümölcsöt is.

 

Előzmény: evodia2010 (6615)
Yaris15 Creative Commons License 2021.09.29 0 0 6656

Nekem a felsoroltakból 3 fajta termő korú van. A nagyon korai Top First, a kései Topend Plusz, és a közöttük érő a Top Taste, új nevén a Kulinária. Mindhárommal elégedett vagyok gyümölcsminőség, termőképesség, ellenálló képesség, fagytűrés szempontjából, de ízre a Kulináriát szeretjük legjobban. Egy jóismerősömnek van Top Hit-je, aki jókat mond róla.

Előzmény: james69 (6655)
james69 Creative Commons License 2021.09.29 0 0 6655

Szilva fákat szeretnék ültettni juna ,empress, cacanska naljbolja,,haroma, toptaste,topend plus,top first,joganta,jofela ezekre gondoltam csak nem tudok dönteni nagy a választék joganta és jofelám van igaz még nem teremnek,valakinek van jobb támpontja melyik jó vagy más fajtákat ültettne   ,beszterceit nem akarok stanley volt már bluefret is ismerem.Konkrétan egy sort szeretnék több fajtával kb 12o -150 fa  .

Yaris15 Creative Commons License 2021.09.29 0 0 6654

Nagy esély van nálam is arra, hogy kivágom az Althannt. Eddig is a porzóképessége miatt tartottam, a Silvia, és Zöld ringló fáimhoz.

Előzmény: firpoliono2 (6653)
firpoliono2 Creative Commons License 2021.09.28 0 0 6653

Nem nekem szólt a kérdés, de mégis had osszam meg a tapasztalatomat.

 

A vírusos Besztercei teljesen menthetetlen volt. Akármit csinálhattam a fával, a termés féléretten lehullott. Élvezhetetlen volt a gyümölcse. Kivágtam a fát, mert nem volt értelme tartani.

 

Althann ringlóm sose volt, így nem tudom, hogy ennél a fajtánál az extra gondoskodás segít-e valamit a vírus tüneteinek enyhítésében.

Előzmény: Yaris15 (6652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!