Keresés

Részletes keresés

gáborke Creative Commons License 2012.07.14 0 0 527

A régi levelek mivel az anyagcseréjük már kevésbé jó, nem fognak tökéletesen visszazöldülni inkább csak erősődik a színük. A legjobban akkor zöldülnek vissza ha permetezzük őket mivel így helyileg kapják a mikroelemet.

Mivel nem olyan gyorsan mozog minden fém (pl. vas) ezért kell idő mire visszazöldül mindenhol nem 1-2 nap inkább 1-2 hét vagy több.

Előzmény: Törölt nick (526)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.13 0 0 526

Úgy tűnik a citrusaim tápanyaghiánya megoldódott. A keserű só eddig elég jól működött. Azért egy hét alatt nem jött rendbe minden, viszont kezdenek szépen visszazöldülni. A citromnak a friss levelei világoszöldek voltak, most már majdnem szép sötétzöldek. A narancsoknál főleg az új leveleknél látszik javulás, a pt hibridnek az új levelek is szép sötétzöldek lettek. :) Azonban úgy vettem észre a régi levelek nagyon nehezen akarnak vissza zöldülni, azok mennyire fognak?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 525

Szia gáborke,
Köszi az infót! :)

Amit én dugványoztam az mind lapos hajtás, az egyik oldalágból, majd kiderül hogy lesz valami belőle vagy sem.

Előzmény: gáborke (522)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.10 0 0 524

Várom a válaszodat. :)

Előzmény: főszakács69 (499)
Holczmann Balázs Creative Commons License 2012.07.10 0 0 523

Szia,

 

Veszprém megye és fejér megye határán lakom. Zirc-Mór

Előzmény: gáborke (521)
gáborke Creative Commons License 2012.07.10 0 0 522

Ismét elkezdett gyökeresedni egy poncirus, és mit ad az úr, ez is 4 mm körül van hajtásközépen mérve, ezen a hajtások egyike sem volt teljesen csúcshajtás, mindegyik hengeres volt tehát nem a csúcshajtásra jellemző kusza, jórészt laposkás hajtás.

Remélem tudtam segíteni a gyökereztetésben:)

gáborke Creative Commons License 2012.07.09 0 0 521

Érdemes topicosoktól kérni akár magot akár kis csemetét. Ha mégsem akkor több webkertészetnél szokott lenni. Merre laksz?

Előzmény: Holczmann Balázs (520)
Holczmann Balázs Creative Commons License 2012.07.09 0 0 520

Sziasztok,

 

Télálló vadcitromot hol lrhrt olcsón/jó minőségben beszerezni?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.09 0 0 519

Rendben, köszönöm a válaszodat. :)

Előzmény: Luigi50 (517)
Luigi50 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 518

Szia Gábor!

 

Írtam emailt, nem tudom megkaptad-e? Most elküldöm még egyszer, gyors választ kérek :-)

Előzmény: gáborke (515)
Luigi50 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 517

Szia!

 

Hát látom, már maximálisan megkaptad a választ :-) 

Igazából csak annyit tudnék hozzá tenni, hogy amit a topic társak írtak, az jó. Még azt lenne jó tudni, hogy mikor, mit tettél hozzá, mert ha "túlnyomatod", az ugyanolyan rossz, talán még rosszabb, mintha keveset kap valamiből. 

Ha nem akar javulni, a tanácsok ellenére sem, mindenképpen javasolnám, hogy ültesd át típusföldbe, aztán hagyd békén :-) Egy darabig. 

A tiszta tőzeget én sem javaslom, főleg, ha nem tudod, milyen típusú.

A savasításra különböző eljárások vannak, amit már többen leírtak, de én első lépésben azt javasolnám, hogy valahonnan mindenképpen szerezz esővizet. Annál jobb nincs. 

 

Szia, Lali

Előzmény: Törölt nick (483)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.07 0 0 516

Köszi! :) Nem hiszem, hogy a közeljövőben lesz ilyen növényem, de azért a képzeletbeli kívánságlistámra felkerült... :D Gratulálok a virághoz. :)

Előzmény: gáborke (514)
gáborke Creative Commons License 2012.07.07 0 0 515

A papuana virágot hoz 2 éves oltvány.

Megjegyzendő itt is megdőlt a "csak termő növényről oltás" mítosza.

Amiről szedve lett, az még nem termett akkor, de nemes oltás volt, annak az apja termett csak...

 

 

gáborke Creative Commons License 2012.07.07 0 0 514

Látom érdeklődtél a Tangelokról, általában édes-keserű izűek a gréfruit miatt, de nagyon lédúsak pl. Seminole, Minneola, Orlando stb.

A Nova már nem tiszta tangelo, hanem  Orlando tangelo és Fina mandarin hibrid, ezért ez édesebb, a legtöbb besorolás inkább mandarin alá sorolja, de listája válogatja.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (513)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.05 0 0 513

Ja és gondolom csak tudja mindenki, de ha esetleg valaki nem, pénteken szombaton és vasárnap lesz akció az óázisban. Ahány fok annyi % akció persze a max 36, de szerintem annyi tuti lesz. Vannak citrusok is, van egy csomó calamondin, 1-2 kumkvát van 2-3 citromfa van egy csomó ilyen keretre gyömöszölt citrus, és a nagy kupac közepében ott van egy latifolia is, nagyon szép kis fa, így akcióval nem is olyan vészes az ára. Gondoltam szólok. :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.05 0 0 512

De jó, örülök neki, hogy csak eljutott hozzád az üzenetem. :)

Előzmény: főszakács69 (499)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.05 0 0 511

De rendes vagy, köszi. :) Egy kis marékkal bőven elég. Igazából derüljön ki. Ha tényleg a Mg hiány a baj, akkor hosszútávra kiegészítésként ugyis veszek. :) Így végig nézve szinte az összesnek ugyan az a baja. A régebbi levelek gyenge vashiány kinézetűek, a friss hajtások halvány zöldek, a fő ér melett(főleg narancsnál) sárga foltok is előkerülnek. A fölfele kanalasodás is elő jött ez is narancsokra igaz. A pomeló, citrom csak világos zöld levelet produkál. A grapefruit meg szintén mint ha vashiányos lenne. Tegnap megnéztem, a florimo tőzeg 4,5-5ph-jú, ebbe került egy csomó citrus+vasat is kaptak de semmi javulás. A vashiányos pt hibrid egyből észhez tért. :)

Előzmény: gáborke (510)
gáborke Creative Commons License 2012.07.05 0 0 510

Mennyi kellene?, viszek Neked egy adagot:)

Nem rossz a zöldítő vitamin, de össze lehet jóval olcsóbban állítani hasonló cuccost.

Nekem a kicsi dugványaim klorózisosak néha, ilyenkor vaskelát+Mg-szulfát talajba és levélre ugyanolyan hatásos, esetleg még savanyítás. Levéltrágyázással a régi levelek szine is szinte teljesen visszanyerhető.

Előzmény: Törölt nick (506)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.05 0 0 509

Értem, köszi. Hát maximum az erkélyen tudom szétszorni, de annak nincs értelme...:))

Az a mennyiség nekem megfelel, akkor elnézek egy gyógyszertárba, remélem nem nevetnek ki, hogy mit akarok...:))

Előzmény: bombaba (507)
bombaba Creative Commons License 2012.07.05 0 0 508

Valahogy úgy. Nekem legjobban a só tetszett: 10 dkg közel 8000 Ft, biztos nagyon hatásos.

Előzmény: taormina001 (505)
bombaba Creative Commons License 2012.07.05 0 0 507

Errefelé sem OBI, sem a másik. Gazdaboltos helyet keress, olyanban kaptam.

Keserűsót gyógyszerrtárban kapsz kisebb kiszerelést, 10 dkg-t. Nekem is 5 kg van.

Esetleg a kertben is fel lehet használni, ha meszes a talajod.

Előzmény: Törölt nick (506)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.05 0 0 506

Szia!

 

Köszi. Már a másik fórumon is ajánlották, ha végre találnék ilyet, akkor nagyon örülnék. Obi,newgardenben nem találtam. De lehet elég lesz nekem a keserűsó(magnétium-szulfát) is. Csak 5 kilós zsáknál jó lenne ha kisebb kiszerelés is lenne. :)

Előzmény: bombaba (500)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 505

Hihetetlen ez a parasztvakítás evvel az EMBIO-val, és mennyien hisznek benne.

Ha közelebbröl szemügyre veszed a lapjukat, láthatod, hogy ugyanazzal a szöveggel kínálják a cuccot növényvédöszernek, mint állateledelnek. Tehát a tetveket kiirtja, a disznó meg hízik töle!?

Előzmény: bombaba (504)
bombaba Creative Commons License 2012.07.05 0 0 504

Folyamatos próbálkozás a citrustartás, nekem legalábbis. Mindig esővízzel öntözöm a citrusokat, ezt előrebocsátom. Meg azt is, hogy kizárólag szemrevételezéssel tudom eldönteni, megfelelő mennyiségű-összetételű tápot adok vagy sem.

Tavaly ősszel vettem ezt a Zöldítőt, azóta használom Wuxal vagy komplex műtrágya mellett, nem csak a citrusokra, hanem tavasz óta leanderekre, szőlőre is. Idén még Biomit-et is bevetettem (korábban évekig használtam Biokal-t, ami kiváló volt, de már nem tudom beszerezni, ill. nagyon elment az ára a citrustáppal együtt). Számomra a csoda abban van, hogy most csodálatos zöldek a citrusaim - új és régi levelek egyformán - , a leandereken megszünt a magnéziumhiány tünete a leveleken, és a szőlő is szépen néz ki, tele van terméssel, zöldek a levelek ott is, ahol minden évben ilyenkor már rendesen sárgult, bár ennyi szárazság után már megjelent leszáradó levél.   

A csodalöttyökben én sem hiszek, ha hinnék, akkor EMBIO-t vettem volna és a fájós derekamat is azzal kenegetném, meg időnként meg is húznám :)

 

Előzmény: Arth_ur (503)
Arth_ur Creative Commons License 2012.07.05 0 0 503

De ismerjük. Vagy tíz éve már használtam.

A csodalöttyökben nem hiszek, de ettől függetlenül nem volt rossz, de drágának találtam.

Te miben találod jobbnak, mint egy olcsóbb, de legalább ilyen komplex mikroelemtrágyát?

Előzmény: bombaba (500)
bombaba Creative Commons License 2012.07.05 0 0 502

Ennyire nem virágzik? Sajnálatos :)

Előzmény: taormina001 (501)
taormina001 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 501

Ilyen most a Kumquat

bombaba Creative Commons License 2012.07.04 0 0 500

Nem ismeritek a "Zöldítő komplex" nevü csoda-lötyit? Próbáljátok ki, varázslatos hatása van.

http://www.agrokerholding.hu/index.php?path=21&fr=&lim=20&tid=4181

Összetétel:

Nitrogén 4%

Kálium 4%

MgO 2%

Fe 1,5%

Bór 0,08%

Zn és Mn kelátkötésben, biológiailag aktív vivőanyagban. Hormonokat nem tartalmaz, a szöveteket nem lazítja fel.

 

Előzmény: Törölt nick (498)
főszakács69 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 499

Megvagy Márton  --amint tudok írok --Üdv   Robi

Előzmény: Törölt nick (477)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.03 0 0 498

Értem, köszönöm szépen a segítséget. :) A táp leírásában nem szerepel a magnézium. Szóval kíváncsi leszek.

Előzmény: gáborke (497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!