Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 290

igazad van, inkább neked kellett volna :))

más kérdés, hogy pl. a pszichológia tele van nőkkel, meg is látszik a tudomány színvonalán. ami értékes azt jobbára férfiak alkotják ott is, másutt is.

a nők többsége erre képtelen, kivételek vannak mindenütt.

Előzmény: Törölt nick (289)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 288

kérlek, tájékozódj a nők szellemi teljesítményéről és gondolkodásmódjáról,általánosságban.

mélységesen megdöbbentő és kiábrándító, még az egyébként jó kognitív képességekkel rendelkezők esetében is.

egy kisszámú kivétel van, a többi...

más kérdés, ezt milyen hatások okozzák, de attól még ez a helyzet.

Előzmény: nemezis 2 (286)
nemezis 2 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 286

Lehet, persze. Egy kicsit.

Tudod,  ez olyan, mint a ffi agy- női agy.

Más.Nem jobb, nem rosszabb, de más!

Előzmény: Törölt nick (285)
nemezis 2 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 284

:D:D Légy belátó.

Ők csak a jobb  agyféltekés gondolkodást tartják elfogadhatónak, a filológia megterhelő számukra.

Előzmény: Törölt nick (283)
nemezis 2 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 282

:D:D Na jó innen folytassátok a jobb és bal féltekés gondolkodással.

Előzmény: Törölt nick (281)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2011.07.29 0 0 280

Én azt látom, hogy matematikában, fizikában van egy egzakt végeredmény, vannak képletek, levezetések. Filozófia, irodalom, művészet esetén ilyen nincs, amik vannak azok főleg lexikális tudásra építenek. Abba amúgy nincs értelme belemenni, hogy melyik a nehéz.

 

Az egészet arra írtam, hogy maguktól a diákok nem mennek műszaki területre, azt feltételezem azért, mert nehéznek gondolják, vagy mert tényleg nehéz is. Ráadásul kismillió humán szak közül is válogathatnak, azt a látszatot keltve a diákokban, mintha az valami piacképes valami lenne. Azért nem az öncélú műveltség megszerzése a cél, mert nem gazdag emberekről beszélünk, hanem tömeg oktatásról. Nem jól veszi ki az magát, hogy frusztrált bölcsész diplomásokat képzünk jó sok pénzért. Kérdem én, minek? Mi értelme ennek? Ezek a szakok azoknak jók, akik jómódba születtek, mert van egy jó cég a tulajdonukban. Ők megengedhetik maguknak azt a luxust, hogy ilyenekkel töltsék az idejüket. A bölcsész képzés nem a felemelkedni, vagy megkapaszkodni kívánó alsó és középosztálynak való.

Előzmény: Törölt nick (279)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2011.07.28 0 0 278

A valóságban meg az van, hogy az iskolában

-a mérnök úr nehéz tárgyakat tanul, majd keményen dolgozik jó fizetésért

-a bölcsész könnyű tárgyakat választ és nem talál munkát

 

Ebből én azt a következtetést vonnám le, hogy több nehéz és szárazabbnak minősülő tantárgy kell. pl. legyen nyelvvizsga számítógépes nyelvekből, több matek, fizika, kémia kellene. Nyelvtan órán is tanulhatnának számítógépes nyelvek ellemzését, stb.. Oktatni és segíteni kellene a vállakozás alapítását és működtetését is.

Előzmény: Törölt nick (277)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2011.07.28 0 0 276

Nálunk inkább irányítani szeretnék a mérnököket bölcsész diplomával:)

Előzmény: Törölt nick (275)
Aerion Creative Commons License 2011.07.27 0 0 272

 

Arra a kérdésre, hogy szükség van-e Magyarországon humán felsőoktatásra, jó válasz ennek a topiknak a tartalma.

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 271

Most megleplek (gondolom):

 

nekem te is  nagyon  fontos vagy.

 

Na jó,   az igazság ennél mélyebb:

 

Nekem minden honfitársam fontos,

 

a leghülyébb is, jámborabbul megfogalmazva, a legtájékoztlanabb is.

 

Ez nem azért van, mert megvetlek, sőt

 

számolok azzal, hogy magyarhonnt nem a hülyék és fanatizálhatók,

 

hanem a gondolkodásra alkalmas egyedek viszik elébbre.

 

A többi csak felugrik a szaos kis  mókuskerékre és pörgeti, míg bele nem hal.

 

Mindenki.

 

 

Előzmény: tökösmákosrétes (269)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 269

Miattam ne fogjátok vissza magatok! :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 268

Nem olyan nagy baj az, ha az ember pl. nem zseni,

 

a baj akkor kezdődik, ha annak képzeljük magunkat.

Előzmény: tökösmákosrétes (265)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 267

Jó tudni! :)

Előzmény: Törölt nick (266)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 266

Én is szeretlek.

Előzmény: tökösmákosrétes (258)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 265

Na, ebben egyetértek! :)

 

Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 264

Igazad van!

 

Ebből az aspektusból tényleg  nincs semmilyen összefüggés pl.

 

                                             az értelem és

                                     a hozzászólások között.

Előzmény: tökösmákosrétes (260)
freesleep Creative Commons License 2011.07.27 0 0 263

azért a hegedüléshez is kell némi gondolatkísérletezőkedv:)

Előzmény: tökösmákosrétes (261)
freesleep Creative Commons License 2011.07.27 0 0 262

állítólag van összefüggés a zene és a matematikai képességek között, legalábbis a zenét egyfajta alkalmazott matematikának tartották sok száz évig. sőt, alkalmazott csillagászatnak, amit a szférák (=bolygók szféráinak súrlódása az arisztoteliánus csillagászat szerint kb.) zenéje kifejezés is őriz, meg a húrhosszok a hangszereken is ilyen csillagászati arányokra épülnek, meg nem mondom, mifélékre

 

na nem ilyesmik miatt tudott hegedülni einstein, csak ez is van

Előzmény: tökösmákosrétes (260)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 261

De ha valami okságot keresünk, sokkal több köze van a relativitáselmélethez annak, hogy Einstein képes volt kísérletezni a gondolatban. Ez a képessége nem mindenkinek van meg!

 

Sokaknak - felettébb meglepő módon :) - azok küzül sincs mindenkinek ilyen képessége akik egyébként tudnak hegedűlni! :)

tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 260

És miféle összefüggések vannak még?

 

A krumplisaláta és a repülés?

A gömbcsukló és a tarajos sün?

A szifilisz és az űrhajózás?

 

Mert pl. ezekhez az összefüggésekhez  sem értek.

Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 259

Nem baj.

 

Én is botfülü vagyok, és mint ilyen

 

nem zseni.

 

Üdv. a nem zsenik táborában, de

 

légy kicsit visszafogottabb:

 

azért mert  te nem érted a hegedű és a tudomány közötti összefüggést,

 

abból még nem következik, hogy a hegedünek semmi köze ne lenne a relativitás elméletéhez.

 

 

Előzmény: tökösmákosrétes (256)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 258

Másnak nem hinném el, de Neked elhiszem! :D

Előzmény: Törölt nick (257)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 257

"Én elhiszem Neked, hogy a szülei - akiktől korán elköltözött - hegedü gyakorlásra kényszerítették fiatalon,  de nem gondolom, hogy a relativitáselmélet kevesebb lenne a hegadütudása nélkül."

 

 

Ne is gondold!

 

Gondold viszont azt (mert igaz),

 

hogy hegedűszó nélkűl nem lenne relativitás-elmélet sem.

Előzmény: tökösmákosrétes (244)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 256

Gratulálok mindenkinek, aki hatalmas teljesítménynek gondolja, hogy beütötte a gugliba Albert Einstein nevét! :D

 

Nekem spec. a relativitás elmélet hamarabb jut eszembe róla mint a hegedű.

 

Ugyanakkor ha tehetném, hogy valakinek a koncerjét meghallgatom azok közül akik már nem élnek, valószínűleg inkább Paganinit választanám, mint Albert Einsteint!

Bocsássatok meg érte! :)

 

 

alias78 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 255

És nem tudod elképzelni, hogy a relativítás elmélet kidolgozása közötti szünetekben, csak úgy, a maga gyönyörűségére hegedült? 

 

És hogy az, hogy csak úgy a maga gyönyörűségére hegedült, hozzájárult ahhoz, hogy fizikusként azt adja a tudománynak, amit adott?  

Előzmény: tökösmákosrétes (244)
freesleep Creative Commons License 2011.07.27 0 0 254

igen, de amikor az egyetemek kialakultak, az akkori btk rendszerbeli szintje inkább a mai középfokú oktatásnak felelhetett meg

Előzmény: Hierro Nyh. (252)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.07.27 0 0 253

A palota ékköve című, 16. században játszódó koreai sorozatban is két professzor képezte az ápolónőket, az egyik az orvostudományi ismeretek, a másik műveltség terén. :) 

Előzmény: Hierro Nyh. (252)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2011.07.27 0 0 252

Ha már a középkort említed, akkor nem árt előhozni valamit, ami a topik témájába vág: a bölcsészkar szerepe a régi idők egyetemein az alapozás volt. Olyasmi, mint a szakképzésben a közismeret vagy a mai felsőoktatásban az "értelmiségi modul".

 

A bölcsészkar után folytatták a hallgatók teológiai, jogi, orvosi képzésben.

Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 251

Pedig nagyonis.

 

A zsenik  pl. erről l ismerszenek meg.

 

Kevés van belőlük,

 

mert a középszer megkisérli a szarba nyomni őket, gyakorta már születésüktől fogva,

 

                 pl. buzinak,

                 szemétnek,

                 libsinek,

                 hazaárulónak,

                 és egyéb kártékony fajnak

 

nevezve őket.

 

Előzmény: Maccskacico (239)
tökösmákosrétes Creative Commons License 2011.07.27 0 0 250

Bár én az Albertről beszélek.

Előzmény: tökösmákosrétes (244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!