Keresés

Részletes keresés

KaQukk 1 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 1020

Szia!

 

Nagy valószinűséggel Junghans!

Sanyika02 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 1019

Sanyika02 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 1018

Sziasztok,

egy régi óra került hozzám javításra, de még soha nem találkoztam ezzel a márkával. Ismeri valaki hogy milyen cég készíthette? Szerintem német lehet és biztos hogy 2.vh előtti.

Clement-gátas. A képen látható logó egyben a horgony tengelyének csapágylemeze is. 

Köszi ha tudtok segíteni.

Sanyi

örihari Creative Commons License 2016.03.07 0 0 1017

Igen,szerintem is így kell hozzáállni a régi órákhoz,mert különben eltünnek a süllyesztőben,vagy alkatrész lesz belőlük.Mégegyet felteszek,amit nagyon kedvelek.Egyik képen felújítás előtt,a másikon kész állapotban.

Előzmény: pablo28 (1016)
pablo28 Creative Commons License 2016.03.07 0 0 1016

Erről van szó kérem!!!! igazán profi munka! HOgy én se maradjak ki teszek énis egy kissebb projektet. Ami nincs az első képen az nem is volt meg.

Előzmény: örihari (1015)
örihari Creative Commons License 2016.03.07 0 0 1015

Ha már írtad,hogy tegyünk fel új szerzeményt,felteszek egyet ahogy hozzám került és amilyen lett.

Előzmény: pablo28 (1002)
ksanci Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1014

Ez sem igaz feltétlenül, a gáttól és a fogak profilkialakításától függ. Majakokra igaz, azoknak működniük kell inga nélkül is, ha leakasztod az ingát, el kell indulnia. A nagy, öreg kakukkosom is simán elindul így.

De pl. a Graham gátas román órám az nagyon nem megy inga nélkül. Ezzel szívtam is, mert amikor annó rendberaktam, kipucoltam, így akartam tesztelni. Sehogy sem akart működni. Aztán kínomban ráakasztottam az ingát és úgy gyönyörűen működik.

A Clement gátas - mint a Majakok nagy része, de más a fogprofil - keletnémet órám sem igazán megy inga nélkül.

 

Előzmény: KaQukk 1 (1013)
KaQukk 1 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1013

Üdv!

 

A szerkezet inga nélkül is tökéletesen műkdik, és működnie kell, ha megfelelő pozicióban áll, csak sietni fog! Ezért van rajta az állitató inga!

Előzmény: ksanci (1012)
ksanci Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1012

Viszont most lemértem az ingákat :) Az eredeti Majakok 8-9 gramm környékén vannak, és még például a román óráé nem egészen 14 gramm.

Az Erős Pista fedele nem egészen 6 gramm, szóval szárral együtt akár még tényleg jónak is kellene lennie :)

Előzmény: KaQukk 1 (1010)
ksanci Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1011

Nem biztos.

Mert nem ideális, elméleti szerkezettel van dolgunk, ahol nincsenek veszteségek.

Az ingának a feladata ugye az, hogy megadja a "ritmust", a gát szabályos, szakaszos megállításával biztosítja a pontos járást. Azonban a gátszerkezet nem csak erre való, hanem minden egyes periódusban lök is egyet az ingán, pótólandó a súrlódások formájában elveszett mozgási energiát.

Ha túl nehéz az inga, akkor az eredeti súly a gátszerkezeten keresztül nem tud akkora nyomatékot adni az ingának, ami pótolná ezt a veszteséget, vagyis egy idő után meg fog állni, akármit is csinálsz.

 

 

 

 

Előzmény: KaQukk 1 (1010)
KaQukk 1 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1010

Szia!

 

Szerintem ezzel a konstrukcióval is működnie kell!

Az idő előtti megállást  próbáld az óra finom mozgatásával jobbra, vagy balra addig állitgatni, amig szép egyenletesen jár. Működnie kell!!!

Előzmény: ezustroka11 (1007)
ksanci Creative Commons License 2016.03.04 0 0 1009

Mondjuk nem tudni, milyen óráról van szó pontosan, de az általánosan előforduló (pláne talált :D ) órákon ennél biztosan könnyebb inga van. Persze, ráakaszthatsz nehezebb súlyt, de azzal csak fölöslegesen terheled és jobban koptatod az óraművet.

Előzmény: ezustroka11 (1007)
ksanci Creative Commons License 2016.03.04 0 0 1008

Szia!

 

Nagyon jópofa! :)

 

Az vele a gond, hogy túl nehéz. Próbálj valami kisebb/könnyebb, ingalencsének megfelelő dolgot találni.

Ha nem felejtem el, otthon lemérem, hogy hány grammos az eredeti inga.

Előzmény: ezustroka11 (1007)
ezustroka11 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 1007

ezustroka11 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 1006

Igy néz ki:

ezustroka11 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 1005

Srácok
Csináltam egy ingát, és megy vele egy ideig az óra, de pár perc után megáll. Mi lehet a baj? Kevés a súly?
Tud valaki esetleg segíteni?
Az inga a következő képpen néz ki: (ha esetleg valakinek gondja akad azzal, hogy miből is csináljon ingát, akkor egy kis segitség neki)

Az alapanyagok láthatóak :D
Ráhúztam egy rúdra az erős pista fedelét.

Dani922 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 1004

Nagy valószínűséggel a tapintó tárcsa kicsi karja akad meg és ezért nem lép tovább :)  De akár emelési probléma is lehet,tehát nem emel elég magasra hogy tovább tudjon lépni . Mindenképp szét kell szedned és úgy vizsgálni a problémát.

joedancer23 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1003

Sziasztok!

 

Szintén új vagyok itt. Nemrég vásároltam két kakukkost. Egy orosz, fa, ötszögletűt, és egy román (Victoria), műanyag elejűt. Az oroszt már megtisztítottam, jár is, viszonylag pontosan. Sajnos elég kopott a szerkezet, de működik. A kopás a hangján is érződik. Sajnos a kakukkolás nem az igazi. Az egyik sípon kicseréltem a bőrt (szakadt volt a hajtásánál) széldzseki darabra, amit még vinil ragasztóval is átkentem, de nem az igazi, merev lett sajnos. Már megvettem a  Tyvek lábzsákot egy munkaruházati boltban, így idővel kicserélem arra. Sokkal nagyobb baj, hogy a kakukkolás elég gyakran elakad, mármint az óra is képe megállni annyira elakad valami, ha meghúzom a láncot (ütőmű láncát) akkor kakukkol, majd továbbmegy. Mi lehet a gond?

pablo28 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1002

TEljes egyetértésem az előttem szólóval!! akár 1 darab lemez szárnak, 1 csavar két anya némi pillanatragasztó és egy kissebb befőttes üveg fedője is megteszi!!!!! csináltam már Barátomnak pontosann jár vele  igaz nem a leg művészibb!!! Megkérnélek benneteket ha új szerzeményetek van tegyetek fel róla képeket! A többi fórumtárs is had gyönyörködhessen bennük :)

Előzmény: ezustroka11 (1000)
Barret02 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1001

Működnie kell inga nélkül is.  Ingát nem nehéz csinálni,hamar megvan,és nem rosszabb mint a gyári.

 

Előzmény: ezustroka11 (1000)
ezustroka11 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 1000

sziasztok. első hozzászólásom itt. új vagyok még.
Találtam egy régi kakukkos órát, és hiányzik egy alkatrésze, szerintem azért nem működik.
Az inga nincs meg róla.
Honnan tudnék szerezni, vagy ha csinálok hozzá azzal fog működni?
Kérlek segítsetek. :)
üdv. Tomi

pablo28 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 999

Már megérkezésekor is működött igaz picit darabosan járt némi tisztítás meghozta a várt eredményt, sajnos a szerkezet már valószínűleg nem eredeti emiatt a madár csak nagoyn távolról nézett ki az ajtaján ezt egy igazán sikertelen mozdulattal próbáltam orvosolni emiatt a madarat tartó rúd középen szépen ketté is tört  nagy szerencsémre egy majak óra  rúdja picike átalakítással tökéletesen passzolt bele így már a madár is szépen a helyén van és ki is bújik a házából.  a középső levél teljesen hiányzott a jobb felső részben hiányos volt a jobboldali több helyen törött az inga pedig nem volt meg. Szépséghibája még hogy a két mutató nem egyforma de ettől függetlenül feladatát tökéletesen ellátja! Folyamatos járatás során egyszer kétszer észrevettem hogy az ütés elcsúszott. ezért további járatás során ez még ellenőrizve lesz

Előzmény: ksanci (998)
ksanci Creative Commons License 2016.02.25 0 0 998

Szép lett, gratulálok!

Én mindig örülök annak, ha rendbe van téve egy régi óra, akár én, akár más teszi.

Működik is rendesen?

Előzmény: pablo28 (997)
pablo28 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 997

Sziasztok várom a véleményeteket az óráról  az első képen  a hozzámkerülésekor a másodikon helyreállítva hiányzó díszítőelemek kipótolva meglévők visszaragasztva

mocsariteknos70 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 996

Szervusz!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. Megnéztem az alkatrészeket. Az ára az jó lenne, de a postaköltség többe kerül mint maga az óra:)) Én is találtam egy alkatrészforrást. Lehetséges, hogy már ismeritek,de azért megírom:

 

Óravilág Kft. Budapest (A honlapon minden rajta van).

 

Mindenféle alkatrészt tudnak adni a kakukkos órákhoz.

 

Egy kérdésem lenne Hozzátok: amikor elindítottam az órát a beállítás közben félkor is kakukkolt egyet. Ez azóta elmaradt. A óra csak egészkor kakukkol. Hallani, hogy félkor is kattan egyet a szerkezet csak a kakukk nem indul el. Mi lehet az oka? Köszi a segítséget. Üdv: mocsariteknos70

 

Előzmény: pablo28 (984)
Óramágus Creative Commons License 2016.02.21 0 0 995

Szia! Te gyűjtöd az órákat vagy ez a darab eladó lenne?

Ha igen, engem érdekelne.

Előzmény: rupperto (970)
örihari Creative Commons License 2016.02.15 0 0 994

Igen,ilyesmiről van szó,de a befoglaló méretek fontosak.

Előzmény: pablo28 (993)
pablo28 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 993

Ez talán segíthet valamennyiben!!

Előzmény: örihari (967)
pablo28 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 992

Hidd el egyik sem passzol a másikhoz!! a menetek szabvány menetemelkedésűek ebben igazad van! van 8 napos regula órám kb 70 cm magasságú tehát nagyon nagy méretű tökéletesen passzol rá a 25 cm -es házzal rendelkező 1 napos  óra anyája mivel egy márkához tartoznak! Sajnos a vaterán elég sok olyan órát árulnak hibátlannak amik korántsem hibátlanok

Előzmény: ksanci (991)
ksanci Creative Commons License 2016.02.09 0 0 991

Hasonló méretű óráknál ugyanolyan méretű menetek vannak, akárhogy is néz ki az anya. Tényleg, most már kíváncsi vagyok. Próbálgasd csereberélni, szerintem a menetek stimmelni fognak.

Egyébként tökmindegy, ha pontosan tudnánk is, hogy milyen kell, beszerezni akkor is gyakorlatilag lehetetlen önmagában, ha nem újat vesz.

 

Kellene egy fotó a szerkezetről és mindjárt többet tudnánk.

 

Előzmény: pablo28 (990)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!