Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1671

Akkor hogy rövidre zárjuk !

"Van valakinek az üzemeltetésről, a termékről tapasztalata."

NINCS !

:-)

Előzmény: --klacus (1670)
--klacus Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1670

Jujj,majd elfelejtettem, szóval az eredeti kérdés 1656 nál található. Ajánlom szíves figyelmedbe. :-)

Előzmény: joevagyok68 (1668)
--klacus Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1669

Az eredeti kérdést tekintve, amely változatlan:

- Egy adott gyártó vízteres kandallójáról érdeklődtem.

A többi, általad észrevételezett szóvirág a felmerült kérdésekre adott kimerítő válasz. :-)

Politikusnak nem állnék, de a választékos kifejezésmód kedvemre való :-)

Gépészeti oldalról, azt hiszem nem lesz gondom, a tervezéssel és a kivitelezéssel sem, feltételezve hogy a kérdéses kandalló jó. Ha nem akkor át kell méretezni, a hőtermelő oldalt. (A gépészeti oldalt kérlek ne vedd arcosodásnak, de van rálátásom, és egész jó segítségem is ha kell, szóval ez miatt nem aggódom)

OFF: átolvastam a fórumot, ezt is és sok mást is, azt látom, hogy mindenki a hőtechnikai tervezésbe bonyolódik bele, illetve abban szeretne segíteni, dacára annak is -felhívom a figyelmed az újabb szóvirágra :-) - ha nem az a kérdés. ON.

Előzmény: joevagyok68 (1668)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1668

Már meg ne sértődj...

Te nem politikus vagy ? Vagy annak "készülsz" ?  :-)

Mert írtál 30 sort, gyönyörűen, választékosan , szóvirágokkal díszítve.....csak nem értem mit is akarsz mondani/csinálni !!

Az újnál is gravitációs puffer felfűtést ??

"Itt a kirétegződött lassú folyamatra, és a hőtermelőtől közvetlenül elvett víz kettősére gondolnék."

"Továbbá, mivel a meglévő rendszerem sem dobom ki, annak a meleg víz körét ugyanerre a pufferre kötném, kvázi párhuzamosan a kandallóval."

Előzmény: --klacus (1666)
--klacus Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1667

Átolvasva még egyszer a hozzászólásod:

"drágán meg lehet jót is készíteni. "

Ezt kifejtenéd?

- mi az elképzelésemben a hiba?

- mitől rossz?

- a termék -kandalló- rossz?

Ha az utóbbi az igaz, akkor miket ajánlasz? Edilkamin? Más?

Előzmény: tűz_tér (1663)
--klacus Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1666

Szia.

A 2000 literes puffer.

Ha napi szinten 2 szer tüzelek, és a berendezés mondjuk 5 óra alatt felfűti, szerintem inkább 15 de ez csak számítás kérdése ugye, akkor van egy olyan tartalék a rendszerben ami, jó kialakítás esetén ugyanúgy képes a megfelelő hőfokot biztosítani.

Itt a kirétegződött lassú folyamatra, és a hőtermelőtől közvetlenül elvett víz kettősére gondolnék. Most egy 500 L-s tartállyal van kb 7 év tüzeléstechnikai tapasztalatom, és azt merem mondani, hogy ez max arra jó amire én terveztem annó. Az volt a cél, hogy 5 órát menjen a ház róla. (2 colos csővel van gravitációsan bekötve zárt rendszerben, tehát szivattyú nélkűl is megforgatja a vizet a kazán és a puffer között) Begyújtás után 30-40 perccel már 50 fok felett van a víz a puffer tetején, ahonnét egy keringtető elveszi a vizet.

Ebből a tapasztalatából kiindulva gondolom azt, hogy a 2000 literes, ami 30%-al szélesebb és kb 45% al magasabb tartály képes ugyanezt hozni.

Továbbá, mivel a meglévő rendszerem sem dobom ki, annak a meleg víz körét ugyanerre a pufferre kötném, kvázi párhuzamosan a kandallóval. Gépelem oldalról nem látom akadályát.

A rendszer persze nem olcsó, de mi az?

Előzmény: joevagyok68 (1662)
--klacus Creative Commons License 2015.01.06 0 0 1665

Szia.

A méretezéseim megvannak. A ház energetikája is adott, mert amikor bővítettük megcsináltuk. Átlag hőigény 38 W/nm de ez csalóka mert az L alakú épület két szárnya között van eltérés, lévén, hogy az L egyik szára uralkodó szélirányra merőleges. (Nem volt mit tenni, mert ott volt hely)

A rendszer annyira nem komplikált, szerintem, igaziból a hőtermelő rész lesz más. Egy nap max 2 begyújtást terveznék reggel, meg este. A kémény nem gond, mert olyat rakok amilyet akarok. 

Ami aggaszt az az 5Kw plusszos hőleadás elől,>> mondjuk a 3 méterre van egy galéria oda át tudom vinni a plusz hőt,  és a kitudja mekkora vízoldali teljesítmény.

Igaziból az lett volna ezzel a tervem, hogy rácsűrök 20 kg fát reggel, meg este és megvagyunk. (Ez ugye a napi üzem, amikor nem otthon bámulom a tüzet).

A külső levegő rácsatlakozáson mit értesz? (Égéslevegőt kintről kívánok adni, mert nem akarok megdögleni)

Előzmény: tűz_tér (1664)
tűz_tér Creative Commons License 2015.01.05 0 0 1664

Az hogy hol készült, engem nem nagyon érdekel. Az ha vmiről ránézésre sem hiszem el, ami rá van írva, az már egy kicsit jobban.

A méreteiből ítélve éppen lehetne 33 kW, de ezt semmi más nem indokolja. Ekkora teljesítménynek (és tűztér térfogatnak) kandallónál a 200-as kémény már erősen határeset. Olyan nagy áramlási sebességet kéne produkálni ami hatásfoknak tesz be rendesen. 
A bélelt tűztér felett eleve nem látok akkora hőcserélő felületet, ami 28 kW vízoldalt indokolna. Ha tévednék, meg kötve hiszem, hogy ekkora üvegfelületnél, egy ráadásul szigeteletlen tűztéren mindössze 5 kW lenne a sugárzó hő.

33 kW-os tűztérnél minimum 130-140 m3/h légellátást kéne biztosítani (valójában van mikor 200 körül), ezt szerintem nem szeretnéd a nappalidban vezetni, külső levegő meg nem csatlakoztatható rá. 

A zárt rendszerre köthető, hűtőkígyó nélkül max. 1,5 bar nyomással meg tényleg a parasztvakító kategória. 

(Ha hőtechnikából az jönne ki, hogy kell neked ekkora teljesítmény 2000 liter puferrel, akkor bármennyire is fáj a szívem, de azt kell mondjam az nem tisztán kandallós téma.) 

Előzmény: --klacus (1659)
tűz_tér Creative Commons License 2015.01.05 0 0 1663

Amibe beruházni készülsz, az egy komoly rendszer, nem lesz olcsó, drágán meg lehet jót is készíteni. 

A Pth38 + 12 cm EPS + héjalás alatt 30 cm megtoldva még rendesebb műa. nyílászárókkal hozzánk legközelebb kb. Ausztriában nem számít kiemelkedőnek. Azt hiszem, én számoltatnék rá vmi hőtechnikát. Már csak azért is mert maga a radiátoros rendszer nem akadálya az alacsony hőfokú fűtésnek, felület függő (ha a geometriai alkalmatlanság azt jelenti, nem férnek el megfelelő méretű radiátorok, akkor sorry).

Egy ilyen előtt nem ártana tényleg pontosan tudni, mennyi az annyi. 

Előzmény: --klacus (1658)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 1662

Nagy lesz az a 2000 literes puffer !

Csak azt felfuteni 5 ora.....es akkor meg a tobbit - padlo-fal-emelet - meg nem is futotted kozben!

Ami meg nehezebb ha lusta /rarakni/, illetve meg nehezebb ha nincs otthon az ember /tavollet/ !

Es az is erdekes kerdes lehet, hogy ott milyen hofok lesz ezido alatt, miug futesz /legoldal leadott/ ahol a kandallo van  !?

--klacus Creative Commons License 2015.01.05 0 0 1661

Szia.

olvass vissza kérlek:

"Ehhez a mérethez egy 2000 literes tárolót terveznék, amiben..."

Üdv.

L.

Előzmény: gmkiev (1660)
gmkiev Creative Commons License 2015.01.05 0 0 1660

"A 28 kw nagyobb mint amit a ház igényel, viszont szempont az, hogy akár 24 órát tudjon a rendszer akkumulálni"

A rendszer, hacsak nincs jól megspékelve padlófűtéssel, nem akkumulál semmit!

Ha akkumulátort szeretnél, azt leánykori nevén, puffer tartálynak hívják.

--klacus Creative Commons License 2015.01.05 0 0 1659

28 kw vízoldal + 5 kw hő. Ez miért hihetetlen? A méretei és a tömege alapján ez nehezebb mint a Totyám. (214 kg)

Miért nem korszerű? Mit kellene tudjon? A hatásfok amennyire én látom teljesen összevethetetlen a gyártmányok között. A bolgárok sparheltet már régen is jót csináltak, az öntvényeikkel foglalkoztam egy időben, anyagvizsgálatos témában utaztam, tudtak olyat mint a régi NSZK-s cuccok, vagy bárki más szóval attól nem riadok vissza, hogy ki csinálja.

Előzmény: tűz_tér (1657)
--klacus Creative Commons License 2015.01.05 0 0 1658

A 28 kw nagyobb mint amit a ház igényel, viszont szempont az, hogy akár 24 órát tudjon a rendszer akkumulálni. Ennek egy része távollét, egy része lustaság. Ehhez a mérethez egy 2000 literes tárolót terveznék, amiben 110-120 kw/h biztosan tárolható. A hőelvevés vegyes felvágott, mivel padlófűtés és falfűtés az alsó szinten, radiátor a tetőtérben. (A tetőtérben nem lehet megoldani az alacsony hőfokú fűtést, mert a ház geometriája alkalmatlannak bizonyult.) Az alsó szinten 55 nm a konyha és a nappali egy légtérben, itt működne a kandalló. Az akkumulálást az alacsony hőfokra gondoltam. A kandalló mögött a jelenlegi gardróbból alakítok ki egy technológiai helységet, kb 12 nm ahová a tartályt el tudom dugni, illetve ide tervezem az új kéményt is.

Jelenleg egy 24 kw-s vegyestüzelés müködik ami 5-6 órát képes előre dolgozni egy 500 literes tárolóra. Ezt a rendszert is meghagyom, mert akad kerti hulladék, és azt ott szeretném tüzelgetni. Az a rendszer nem új a tároló pedig indirekt, szétszedni nem akarom, inkább másodhegedűst csinálok belőle. Gáz nincs és nem is lesz, mert rühellem az Eon-t.

A ház mai szemmel már nem kiemelkedő 38 Porotherm + 12 cm EPS, födémben 10 cm üveggyapot. Tetőtéri héjazatban 30 cm. Nyílászárók fa, de ezeket idén cserélem mindenhol valami műanyagra, komolyabb üveggel. Dióhéjban ennyi.

Előzmény: tűz_tér (1657)
tűz_tér Creative Commons License 2015.01.05 0 0 1657

Sokszor volt már itt szó ezekről és szakmai szemmel hihetetlennek tűnő teljesítmény adataikról. Korszerűnek biztosan nem nevezhetőek. 

Egyébként biztosan kell neked 33 kW (mert a víztereseket nagyon nem jó túlméretezni)? Vagy csak az ekkora a gázkazán esetleg a minél nagyobb, annál tutibb elv alapján? 

Előzmény: --klacus (1656)
--klacus Creative Commons License 2015.01.05 0 0 1656

Sziasztok

Prity beépíthető vízteres kandallót terveznék a házikómba, fő fűtési megoldásként.

Van valakinek az üzemeltetésről, a termékről tapasztalata.

típus:

PRITY TC W28

Ha nem a konkrét típusról, de ettől a gyártótól, vízteres beépíthetővel kapcsolatban van infó azt is megköszönném.

Előre is köszönöm.

gmkiev Creative Commons License 2015.01.01 0 0 1655

Boldogot!

gibsongityo Creative Commons License 2014.12.30 0 0 1654

Szia

Pont a betéthez érő anyagok érdekelnének a 4 oldalán 

Nem csak a burkolat lenne téglából hanem az egész szerkezet ill porotherm áthidalóra tenném rá,majd a tetejére is

árhidalót raknék

Burkolat még nem lett pontosan eldöntve

Jó e ez így?

Köszönöm a gyors választ

Előzmény: tűz_tér (1653)
tűz_tér Creative Commons License 2014.12.30 0 0 1653

Arra gondolsz, hogy vízteres kandallót milyen anyaggal érdemes burkolni? Nem kell Ytonggal, sok más anyag között a bontott tégla is jó. A burkolat nem érhet hozzá a tűztérbetéthez. 

Előzmény: gibsongityo (1652)
gibsongityo Creative Commons License 2014.12.30 0 0 1652

Sziasztok

Érdeklődnék hogy zárt vízteres kandallót milyen anyagokból érdemes építeni ?

Sima bontott tégla és kerámiaáthidalóból szeretném flexi ragasztóval

Jó ez vagy mindenképp érdemes ytongból építeni ,legalább a betéttel érintkező részeket?

Előre is köszi

gmkiev Creative Commons License 2014.12.26 0 0 1651

Boldog karácsonyt, Istvánoknak, Jánosoknak, Éváknak Névnapot, kívánok...

ksyy Creative Commons License 2014.12.08 0 0 1650

kb 18ezer volt,úgy,hogy én mentem érte. 980ft/mázsa. Most hozatok 40-et,azért már nem éri meg elmenni,3× kellene fordulnom.

Előzmény: pajaci (1648)
ksyy Creative Commons License 2014.12.08 0 0 1649

Én nem irtam,hogy jó a vizes fa. Mivel csak vizes fát tudnék venni így döntöttem a lignit mellett. Ezért irtam,hogy jobb.

Előzmény: lala1961 (1647)
pajaci Creative Commons License 2014.12.08 0 0 1648

Mennyi pénz?

Előzmény: ksyy (1646)
lala1961 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 1647

Valaki mondta neked ,hogy jó a vizes fa,mert annál csak jobb fűtőanyagokkal érdemes fűteni.

Előzmény: ksyy (1646)
ksyy Creative Commons License 2014.12.08 0 0 1646

Kipróbáltam az osztályozott lignitet,nem rossz. Jobb mint a vizes fa az tuti. De ami mennyiséget irtam az nem hogy sok lesz hanem talán elég. 15q kb 20 napra elég és még nincs tél se meg sokára lesz tavasz. A héten hozatnom kel mert elfogy.

Előzmény: ronkovik (1576)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 1645

A legfontosabb egy jó szakember !

Második legfontosabb jó tervezés, jó anyagokkal !

Előzmény: pronger (1644)
pronger Creative Commons License 2014.12.08 0 0 1644

Sziasztok!

Mi is vízteres kandallón gondolkodunk csak mi a nulláról indulunk azaz nincs fűtési rendszer a házban. Nekünk még a kéményt is fel kell húzni. Érdeklődéssel olvasom a javaslatokat! köszönöm!

Yager001 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 1643

Ezek szerint fontos, hogy minél nagyobb legyen a radiátor felülete, hogy alacsonyabb hőmérsékletű víz is elég legyen? ....

Előzmény: joevagyok68 (1642)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 1642

Haaat, hogy volt csunya alu radal es lett szep uj feher, ami akkora lett, hogy eleg a 40-44 fokos eloire.

Előzmény: Yager001 (1641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!