Keresés

Részletes keresés

mamicska Creative Commons License 2010.12.19 0 0 560

a te papád:)

Előzmény: -komolyan- (559)
-komolyan- Creative Commons License 2010.12.19 0 0 559

Régen meglehetett volna oldani ezt az értelmetlen fagyhalált.

 

Állítólag most folyamatban van, Tarlós papának köszönhetően.

 

Minden társasház (azonnal) patronáljon egy hajléktalant.(ez nem csak az én ötletem)

Tudom, pénz kérdése is.

Szívesen segítek nektek.(hajrá Tarlós, hajrá Fidesz, soha többet mszp!)

 

tavasz21 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 558

ÍGY VAN, HÁNY, DE HÁNY ÜRES LAKÁS VAN, AMIKHEZ TULAJDONOSA ESETENKÉNT BAGÓÉRT VAGY JOGELLENESEN JUTOTT HOZZÁ.

Szolidaritás nulla.

Ma éjjel is biztos megfagyott valaki, vagy épp most éri a halál.

 

 

Előzmény: serenic.... (545)
Egyes! Creative Commons License 2010.12.18 0 0 556

Jól rémlik, hogy tavasszal lejár a kilakoltatási moratórium?

Jól rémlik, hogy saccra 400 000 jelzálogos ingatlanhitel fog hamarosan bedőlni?

Jól látom, hogy a fórum közössége az ezzel kapcsolatos topikba ment köpködni, aztán kényelmesen átjön ide szomorkodó szmájlikat pötyögtetni?

Tehát akkor jó a meglátásom, hogy az emberek nagy része csak az okozatot képes felfogni, de az okokat és a tüneteket észre sem veszi?

Helytelen a teóriám, hogy az okokkal kellene elsősorban kezdeni valamit, nem pedig eliminálni és nagy energiákkal tépelődve sajnálkozni az okozaton?

 

Egyetért valaki azzal, hogy a vetemény lefosztása, a tűzifa ellopása társadalmi szempontból mellékes probléma, meg kell várni, amíg az illetőnek összesen csupán egy pár cipője marad - így sokkal magasabb hatékonysággal lehet az illetőn sajnálkozni?

 

Ugye, hogy mennyivel nemesebb dolog egy hajlék nélkülinek alkalmankénti kétszáz forintot odavetni, mint 5 000-rel kisegíteni azt, akinek munka híján több hónapos lakbér elmaradása van?

 

freyya Creative Commons License 2010.12.18 0 0 555

Nekünk van vegyestüzelésű kazán is, de utánajártunk, és ha csak piaci áron tudsz fát szerezni, akkor azzal sem jön ki lényegesen olcsóbban a fűtés. Akkor meg már kényelmesebb a gáz a termosztáttekergetéssel. Olcsón ott tudnak fával fűteni, ahol kályhával egy-két folyamatosan használt szobát fűtenek csak, a többi helyiségben meg hideg van. Egy 120m2-es ház egyenletes kifűtése manapság mindenképp sokba kerül.

Előzmény: serenic.... (553)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.18 0 0 554

Nekem meg az unalmas, hogy vannak, akik NSDAP-st akarnak játszani, amikor a tény az, hogy ezért Mo-nál sokkal nehezebb fajsúlyú játékost is seggbe rúgtak.

Összeesküvés elméletről szó sincs, egy olyan közösségben, ahol öt perc előnyért elfogadott más ember életét veszélyeztetve közlekedni, ahol a vesztes ( aki pl lassan megy ) gyakorlatilag likvidálható. A vesztest le  kell lőni, meg kell fagyasztani, éhen kell dögleszteni. Amiről én írtam az nem összeesküvés elmélet, hanem egy élő, a jelenlegi magyar társadalomban létező állati ösztön, aminek elszabadulását e pillanatban csak és kizárólag egy külső erő tartja féken. Sokkal többet nem is nagyon lehet várni ott, ahol a kitett zsömlét összetapogatják, utána vesznek belőle, és megzabálják. Mert mindegyik barom elhiszi, hogy ő az első zsömletapogató. Mindig csak más baszhat rá. Ezért húgyszagú az aluljáró, nem a csövesek miatt.

Előzmény: freyya (476)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.18 0 0 553

Az, a fene egye meg:) A fene se gondolta volna, hogy ennyire sok lesz a gázszámla, ha tudom, fával fűthető kazánt telepítek. Mondjuk nem 50 négyzetmétert kell befűteni, ezért kikapcsoljuk este a fűtést, persze aztán ki is hűl reggelre az egész ilyen hidegben. Pedig én jól keresek, csak épp senki más nem keres a családból...

Előzmény: freyya (549)
freyya Creative Commons License 2010.12.18 0 0 552

Ezzel most egyetértek. ;)

Előzmény: rainy day woman (551)
rainy day woman Creative Commons License 2010.12.18 0 0 551

Vagyis még ez eszembe jutott: ez már önmagában egy csodálatos dolog, hogy egyikünknek sincs hatalma a másik fölött, és simán megengedhetjük magunknak, hogy ne jussunk közös nevezőre. Ilyen életet kívánok mindenkinek.

Előzmény: freyya (546)
freyya Creative Commons License 2010.12.18 0 0 550

Jó éjt neked is!

Előzmény: rainy day woman (548)
freyya Creative Commons License 2010.12.18 0 0 549

Jó lehet a hőháztartásod. Nekem csak amolyan átlagos női. :)

Előzmény: serenic.... (547)
rainy day woman Creative Commons License 2010.12.18 0 0 548

Én is ilyen elképzeléses módszerrel élek :), és nekem az jön ki, hogy akkor valami keményen jó okuk lehet nem bemenni a hidegből, ha nem mennek be.

Én viszont most megyek aludni, puha ágyba, mert megtehetem... Jóéjt!

Előzmény: freyya (546)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.18 0 0 547

22 fokra? LOL, nálunk este 13-15 fok van, nappal meg 18-20, ha befűtünk. Gázszámla ugye... :)

Előzmény: freyya (546)
freyya Creative Commons License 2010.12.18 0 0 546

Ebben azért nem fogunk valószínűleg soha közös nevezőre jutni, mert nem tudok elképzelni rosszabbat, mint ebben a hidegben az utcán lenni. Meg nem fordulna a fejemben, hogy kinek az akarata érvényesül, ha fűtött helységbe akarnának toloncolni. Már akkor is szétfagytam, amikor a múlthavi gázszámla után anyukám levette 22 fokra a lakás hőmérsékletét. Szerencsére csak 1 napig tartott a spórolhatnékja.

Előzmény: rainy day woman (541)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.18 0 0 545

Nem beszélve a rengeteg üres lakásról...

Előzmény: serenic.... (544)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.18 0 0 544

(Pár nokiás doboz, egy Sukoró és pár tucat költségtérítés és már lehet is költözni)

Előzmény: serenic.... (543)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.18 0 0 543

Harmincezer ember lakhatásának megoldása a nálunk szegényebb országokat sem érintené érzékenyen, nem gondolod?

Előzmény: freyya (538)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.18 0 0 542

A kaja választás nem jó példa, de ha azzal akarsz példálózni, akkor a rántott sáska és sült hernyó lenne a helyes. Ja, hogy nem kéred? De finnyásnak tetszik lenni! Akkor tessék csak éhen dögleni!

 

A megoldás? A megoldás nem egy lakás odalökése, hanem ezen emberek felkarolása. Nem az államnak kell, van elég civil szervezet, az állam egyetlen feladata az, hogy ezeket megfelelően támogassa. A lakáskérdést intézzék ezen civil és egyházi szervezetek, amit az állam megint csak támogatna. Ha sikerül valakit visszavezetni az életbe, az boldog lesz. Ha odalököd neki a "valamit", azzal lehet, semmit sem tud kezdeni.

Előzmény: freyya (538)
rainy day woman Creative Commons License 2010.12.18 0 0 541

Nem, ez olyan, mintha te valahogy berendezkedtél volna a magad életében, és akkor jön a hatóság (meg a közbeszéd), és azt mondja, ez így nem jó, nekünk nem felel meg, megoldjuk neked. És kényszerítő intézkedéseket hoznak. Miközben te is el tudnál képzelni szebb életet, de ahhoz nem elvenni kéne tőled valamit az akaratod ellenére, hanem adni neked valamit a beleegyezéseddel.

Előzmény: freyya (538)
freyya Creative Commons License 2010.12.18 0 0 538

Szerinted mi lenne a megoldás? Ingyenes öröklakás-osztogatás folyamatos állami rezsifizetéssel? Máskülönben ott is megfagynának, ha nem tudják fizetni a számlát. Esetleg ha találnánk olajat, és lehetnénk Közép-Európa Dubai-a, szóba kerülhetne ilyen tökéletes megoldás is. De jelenleg hálásak lehetnének, hogy egyáltalán tetőt próbálnak nyújtani a fejük fölé ebben a jeges időben. Ez olyan, mintha én önként dalolva éhen halnék, mert mások csak krumplit ajándékoznak nekem, miközben én a rántott húst szeretem. Aztán persze még nekik legyen lelkiismeretfurdalásuk, mert hagynak éhen dögölni.

Előzmény: serenic.... (536)
Hansági. Creative Commons License 2010.12.18 0 0 537

Nem tudom, minek erőlködsz ezen? Nyugodj bele, hogy nincsenek koedukált szállások. A férfi szállásokon is sokan vannak, ott sincs mindig hely. Hidegben főleg. A végelszámolásnál pedig teljesen mindegy, hogy férfi vagy nő fagy-e meg. :(((

Előzmény: freyya (535)
serenic.... Creative Commons License 2010.12.18 0 0 536

"nézd, ha nem akar bemenni a szállóra, ezzel kinyilvánítja, hogy ő inkább a közterületen AKAR élni!"

 

Jaja, aki meg nyilatkozik, hogy manyupos marad, az ki akar íratkozni a társadalomból. Ismerem ezt a logikát. Csináljunk valamit, ami számodra elfogadhatatlan, aztán ha nem választod, hát felhúzzuk a szemöldökünket, hogy "no, lám-lám, még a segítséget sem fogadja el. Hát ember az ilyen?"

Előzmény: Törölt nick (526)
freyya Creative Commons License 2010.12.18 0 0 535

És mellékhelyiség nincsen? Feltételezem, egy szállón nem 10 embert szállásolnak el, bizonyára van legalább két mellékhelyiség, amiből az egyik lehet a nőké, a másik a férfiaké. Vagy akár a szobába is beszerezhetnek egy tologatható paravánt, amit mindig aszerint helyeznek el az ágyak között, és szeparálják kétfelé a hálóhelyiséget, hogy éppen hány férfi és hány nő alszik bent. Tudom, a gyakorlatiasság sosem volt szempont, csak a bürökrácia.

Előzmény: Lois Chasse (531)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.18 0 0 534

Nyomorult dolognak tartom a politikai kufárkodást az emberéletekkel. Akár csúsztat a nagyobb hatás elérse érdekében, akár nem.

Előzmény: Halskette (-)
Hansági. Creative Commons License 2010.12.18 0 0 533

A másik hajléktalan nem sorstárs, hanem konkurrencia. Elfoglalhatja a legjobb helyet, elveheti a legjobb ételmaradékot, és a járókelők is őt szánhatják meg előbb, ha gyorsabb, ügyesebb. Nem fogjuk tudni soha megérteni azt a logikát, ahogy ők gondolkoznak. A túlélésért folytatott - végső soron reménytelen - küzdelmet, azt, ami ösztönlétté silányítja bennük az embert.

Előzmény: freyya (530)
arnys Creative Commons License 2010.12.18 0 0 532

Éjszakára meg lezárni az alcsikat.

 

...és zebrákat felfesteni az Astoriánál, a Blahánál, lámpával, mert különben nem lehet átjutni a tloldalra

Előzmény: Törölt nick (490)
Lois Chasse Creative Commons License 2010.12.18 0 0 531

Néztem. Hálóholmi is van, cipőben alvás is van.

 

http://www.youtube.com/watch?v=1UAC5PMVMLY

Előzmény: Törölt nick (525)
freyya Creative Commons License 2010.12.18 0 0 530

Hihetetlen, az ember azt gondolná, hogy elsősorban a sorstársaikkal vállalnak közösséget. Az lenne logikus.

Előzmény: mamicska (527)
rainy day woman Creative Commons License 2010.12.18 0 0 529

Ezt máshogy látjuk, mert szerintem az érthető ugyan, hogy az ember a saját életszínvonalát és az annak megfelelő környezetet tekinti egyfajta normának, de tágabban nézve meg mindenkire kell, hogy vonatkozzon a norma... Nem úgy, hogy mindenkinek ehhez a kijelölt résznormához kell alkalmazkodnia, hanem úgy, hogy valójában az emberek tényleg rettentő nagy különbségekkel rendelkeznek lehetőségekkel.

A szokásos abszurd példámmal: ha nekem azt mondanák, hogy menjek a lakásomból, az nagy kényelmetlenséget jelentene, és én valahogy ezt képzelem el hogy ha egy hajléktalant ugyanekkora változásra kényszerítenek, az neki ugyanilyen nagy kényelmetlenség... szóval én ebben mérem a normát, azt hiszem. Például volt egy topictárs, aki arra a kényelmetlenségre mutatott rá, hogy ha valaki nem akar ilyen környezeten átstálni, az neki nagy kerülő - ez szerintem kisebb még egy teljes átcucccolásnál.

 

Előzmény: Törölt nick (503)
mamicska Creative Commons License 2010.12.18 0 0 527

nem támadnak, soha nem támadtak

 

egymással nagyon kegyetlenek tudnak lenni. Menj és beszélgess velük. Egy falattal több kenyérért megharagszik a másikra, de a kutyámnak képes volt odaadni az egész vacsoráját.

Előzmény: Törölt nick (517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!