Keresés

Részletes keresés

ncc1701 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 84
Az a megoldás, h mondjon egy fix árat. Ha elszámolta, az ő baja, legközelebb gondolkodjon picit többet. Én is ha adok egy árajánlatot, az annyi, még akkor is, ha elszámoltam magam. Csak akkor az leugorhat a fizumból. Ez van.
sancibácsi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 83
Viszont a kilfli sem annyiba kerül mint a kalács.
A kérdés, hogy előtte mutattad-e a látványtervet, mielőtt árajánlatot adott. Ha látta előre, és annyiért vállalta, akkor ne kérjen pluszt: sajnos ez egy undorító magatartás, sok burkoló (is) így próbálja lenyúlni a megrendelőt.
Az érem másik oldala, hogy egy látványterves burkolásnál nem (csak) a méricskélés a sok + idő. Nem lehet úgy haladni, (egyfajta csempét 'szórni' fel a falra, hanem állt. színben, mintában különbözőt válogatva), ezen kívűl dekor, vagy agyagában de diadonál...., stb. Ezt külön ki kell mérni, kirajzolni, kihagyni, külön ragasztót felhordani, mintát követve belerakni... Szóval több idő, és ha szépen meg is van csinálva, meg is kéne fizetni. PERSZE ELŐRE SZÓLNI RÓLA!
Akkor van JOGA többet kérni érte. Ha nem szólt előre, hogy ezt nem tudja a hálós árában felrakni: akkor rád van bízva, hogy fizetsz-e a plussz munkáért, vagy .....
Az pedig egy külön történet, hogy 1000 ft/m2-be kerül e. Szerintem az túlzás, bár én vidéki (H-B-i) vagyok itt állt-an olcsóbb minden mint Bp, és Dtúl-on.
Előzmény: zotyisz (80)
peti0807 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 82
Egy tipp: soha ne négyzetméter árban állapodjatok meg, hanem konkrét végösszegben! Jöjjön el, mérje fel, és mondjon egy összeget. Ha elszámolja magát, az az ő baja. Ha kész, szóljon, megnézed, ha megfelel a minőség, kifizeted az előre megállapított árat. Hogy közben mennyit méricskélt, az az ő dolga. Te nem a méricskéltetésért fizetsz, hanem a burkolásért.
Előzmény: zotyisz (80)
tamivill Creative Commons License 2010.05.24 0 0 81
Egy előre nem kalkulált költséget szerintem úgy korrekt a megrendelő "torkán lenyomni", hogy amikor fölmerül akkor tájékoztatom.
Legyen a megrendelőnek lehetősége dönteni, hogy kéri, vagy sem.

Előzmény: zotyisz (80)
zotyisz Creative Commons License 2010.05.18 0 0 80

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni!

Megállapodtunk a kivitelezőnkel, hogy 2100Ft/Nm áron vállalják a nappalink (24nm) és a fürdőnk (6nm padló és 27nm fal) teljes burkolását. A nappalival nem is volt gond. A fürdőhőz kaptak egy látványtervet. Miután elkészült a fürdő, a kivitelezőnk közölte, hogy sokat kellett méricskélni a burkolónak, ezért nm-enként +1000 forintot kér! (+33000Ft)

Az lenne a kérdésem, hogy van-e joga kérni?

És ha van akkor ez ár reális-e?!

Nem minden nm-t kellett külön méricskélnie! Szóval én nem értem hogy kérhet minden nm-re felárat!

 

Köszönöm!

Kisbalázska Creative Commons License 2010.05.14 0 0 79
Az építőipar magára találására talán még várni kell.
De akinek van munkája az lehet, hogy tényleg nem ér rá.
Akinek pedig nincs az lázasan keresi.
Előzmény: tamivill (78)
tamivill Creative Commons License 2010.05.05 0 0 78
Úgy látom a burkoló mesterek, burkolnak és nem érnek rá fórumozni!
Hála az égnek! Talán magára talál végre az építőipar.
tamivill Creative Commons License 2010.05.04 0 0 77
Találtam egy lelkes, komoly burkolót http://www.burkolas.xls.hu ha valakinek érdekes.
tamivill Creative Commons License 2010.04.30 0 0 76
Nem csak burkolásra vonatkozik a kérdésem!
Az építőipar területén működő vállalkozások nagy részének van honlapja.
Ezen honlapok nagy részén találhatók referenciák, referencia képek.
Vajon a látogatók, mennyire veszik komolyan a referenciákat, mennyire hiszik el a képekről, hogy valóban saját munka?
Kinek, mi erről a véleménye?
tamivill Creative Commons License 2010.04.28 0 0 75
Engem is érdekelne a cég!
Van-e honlapja? Szívesen szerepeltetném az Építőanyag Infó oldalon.
Előzmény: Dockworker (74)
Dockworker Creative Commons License 2010.04.26 0 0 74
Találtam erre a párkány készítésre egy franko kis céget a 15. kerületben, ha érdekes kikeresem a címüket. Rendkívül olcsón dolgoznak és széles a paletta.  
Előzmény: zsuzsa (65)
Kisbalázska Creative Commons License 2010.04.26 0 0 73
Örülök neki, hogy elégedett vagy a vállalkozó munkájával!
Mintha csak a mi ügyfelünk lettél volna :)
Előzmény: zsuzsa (72)
zsuzsa Creative Commons License 2010.04.24 0 0 72
Én is aggódtam......egyébként villanyszerelőt is szerzett amikor kiderült, hogy még a burkolás előtt meg kéne oldani pár dolgot,ő is gyorsan, elfogadható áron megcsinált mindent.

Nálunk a negyedikre az anyagok negyedikre felcipelése-sitt lehordása a brutális :-(
meg kéne még csináltatni az erkélyt ( tudod van az az üvegtéglás elképzelésem ) de arra még gyüjtöm a pénzt. Majd jóval a munkák előtt akarom egy helyen megvenni az anygaokat, idehozatni egy fuvarral, aztán a tárolóból apránként felhordjuk. Ott legalább bontani nem kell sokat.
Előzmény: tamivill (71)
tamivill Creative Commons License 2010.04.24 0 0 71
Örülök neki ha elégedett vagy, érezd jól magad a megszépült otthonodba!

Sajnos kevés elégedett megrendelőt lehet hallani a felújítási munkák után.
De talán egyszer változik ez is, és alapeset lesz az, hogy valaki jól dolgozik az építőiparban.
Előzmény: zsuzsa (70)
zsuzsa Creative Commons License 2010.04.24 0 0 70
Nem kellett veszekedni :-) teljesen rendben volt a srác. Egyébként a lapodon találtam. Szép precizen, gyorsan dolgoztak. Azért rendese lefáradtam, mert a cuccok jó részét mi ( én..) hordtuk fel. Nem volt betervezve a költségvetésbe ekkora burkolás, csak menet közben vettem hozzá a konyhához és anygamozgatáson-beszerzése spóroltunk.

Szép lett.

Meg kell majd csináltatni az erkélyt is, de előbb jön a visszapakolás meg a konyhabútor. megint teljesen miuszba fog menni a bankkártyám :-(
Előzmény: tamivill (69)
tamivill Creative Commons License 2010.04.24 0 0 69
Szia Zsuzsa!

Csak veszekedtél a burkolóval, vagy meg is verted?
Bizonyos esetekben a testi fenyítés megengedett :)
Előzmény: zsuzsa (68)
zsuzsa Creative Commons License 2010.04.21 0 0 68
Köszi megnéztem. Rákérdezek náluk is. Vajon mekkora súlya van egy gránit ablakpárkánynak ? Francba akkor ahhoz szállitást is kell szerveznem.

Holnap valószinüleg veszekedni fogok a burkolóval. kezdődik a szokásos.. csúszik a menetrendje, egy nappal később tud csak kezdeni, erre rögtön elkezdi magyarázni, hogy nem kell annak a betonnak 2-3 nap száradás, elég egy is.Lófaszt. Nem ezt beszéltük meg.Ezért utálom a mesterembereket.
Előzmény: Axióma (67)
Axióma Creative Commons License 2010.04.20 0 0 67
Masik topikban (lakberendezes) most irt valaki 23-an granitos akciot keso ejjelig, ha ilyesmi parkanyra gondoltal esetleg erdemes megnezni. Semmi kozom hozzajuk csak osszekapcsolodott a ket kozeli info a fejemben.
Előzmény: zsuzsa (65)
procaliber Creative Commons License 2010.04.20 0 0 66

Nálam van ez a 7 csempés probléma. Eddig akitől kaptam árajánlatot az 2000Ft/órával kalkulált. Az általad javasolt szaki 15000ft + anyagköltségért rakná fel a csempét.

Pest megyei ismerösöm viszont nem talál olyan embert aki kimenne hozzá pár csempét felrakni.

Előzmény: tamivill (59)
zsuzsa Creative Commons License 2010.04.20 0 0 65
jó tudni, hogy meyi az óradij

Lebontottam a konyhát betonig... meg most szedem a parkettát..eléggé fárasztó...próbálok arra gondolni mennyi óradijat dolgozok le magamnak :-)

Holnap jön a burkoló

Budapeste hol érdemes belső ablakpárkányt csináltatni ? Kéne egy 2 métres, de nem müayagot akarok ( azt most szedtem le ) hanem valami szélesebbet-jobbat.
Menjek sirköveshez érdeklődni ? :-)
Előzmény: sancibácsi (64)
sancibácsi Creative Commons License 2010.04.20 0 0 64
Elnézést, nem értem rá az elmúlt napokban.
A 8 óra az már nem kevés, szerintem ilyenkor már kiszállási díjat nem illik kérni!
Egyébként mint írtam az 1-2 órás munka belekerülhet 3-5 ó-ba is. Úgyhogy a 'kieső' időre reális lehet ha kiszállási díjat kér. Ezt tudnád télen, 'holtszezonban', ... megspórolni.
Az óradíjak szerintem tájegységenként változnak.
Itt Debrecen környékén mesterember (kőműves, burkoló) nem megy el 1000-1300 ft alatt. Bp-en több 1500-2000 ft, a Balatonnál még több is lehet.
Előzmény: zsuzsa (61)
tamivill Creative Commons License 2010.04.19 0 0 63
Talán érdemes lenne, egy kismunka topikot indítani.
A burkoló csak összegyűjtené az említett kisebb munkákat, és egy nap alatt mindet megcsinálná. Talán anyagilag is kijönne belőle.
tamivill Creative Commons License 2010.04.16 0 0 62
Úgy tűnik ezt majd később tudjuk meg.
Előzmény: zsuzsa (61)
zsuzsa Creative Commons License 2010.04.15 0 0 61
Sancibácsi : mi a reális munkadij ilyen 3-4-8 órás munkákra ?
Előzmény: sancibácsi (60)
sancibácsi Creative Commons License 2010.04.14 0 0 60
Én sem tudnék konkrétan, főleg a Bp-it.
Én valamikor járogattam egy étterembe javítgatni, de nagyon útáltam!
Ráadásúl a tulaja 3-4-5 darabokért hívott sűrűn. Mondtam neki, legalább 1 hónapra várjon össze míg egy fél napos meló összejön. MERT egy 1 ó-s munkához is :
-össze kell pakolni a másik helyről,
-odaautózni,
-kipakolni,
-munka után szerszámot, stb elmosni,
-összepakolni,
-vissza autózni.
Mindez összesen 5 ó is lehet, egy effektív óra munkáért. Mit tud az ember ezért elkérni, hogy megérje őszintén?
Ha valaki ilyet elvállal, azt csak rezsi órabérre, +kiszállás.
DE!
Ha javasolhatom:
Keresni kell valakit, aki munka után hazafelé megüti, (tehát nem a 'termelésből áll ki), esetleg olyat akinek nincs munkája, pl télen holt szezonban a kicsi is több mint a semmi alapon!
Előzmény: tamivill (59)
tamivill Creative Commons License 2010.04.14 0 0 59
Üdv!

A minap egy villanyszerelő hibajavítás alkalmával merült fől, hogy egy konyha falon kettő-három csempét ki kellene cseréltetni szakemberrel.

Kérdések:
- van-e szakember aki elvállalja,
- ha elvállalja, mennyiért (Budapest parkoló díjas övezet)
- egyáltalán mi a reális ára (hiszen egyetlen tulajdonos sem kívánja ingyen)
- kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban?

A magam részéről még tippelni sem mernék.

szakipeet Creative Commons License 2010.04.14 0 0 58
Próbált a barátom, én segítettem neki a cuccok hazaszállításában, de csinálni nem csináltam. 15 lépcsőfokot és a bejárat előtt levő kb. 10-12m2-es teraszt. Nem lett épp csúnya, de szép se... Arról nem beszélve, hogy 2 év múlva felrepedezett. Ott biztos a víz folyhatott alá, azóta újraburkoltatta,állítása szerint azért nem saját maga, mert a betont is javítani kellett. Szóval tanulság itt is levonva :)
Előzmény: zsuzsa (57)
zsuzsa Creative Commons License 2010.04.13 0 0 57
szaki : elhiszem :-(


Meglepően kellemes dolog történt..... mivel irtam egy dühös mailt a Merkapt -nak, hogy igazán nem szólnék párszáz forintos különbség miatt, de nekem nagy pofáraesés a náluk vett burkolólapot 20-30% -kal olcsóbban látni másutt, főleg hogy kifizettem a teljes árat előre.
Erre ma felhivtak, hogy elnézést kérnek és megegyeztünk valamiféle jóváirásban. Úgyis kell még vásárolnom pár dolgot, abból kapok engedményt. Ez elég korrekt.

Ti egyébként próbáltatok magatok burkolni ? Nekem eddig nem volt merszem, mert láttam atyám kontármunkáit gyerekkoromban, de az erkélyen szivese próbálkoznék. Valamilye kö vagy téglaszerü burkolólap kéne a betonfalra. Be van üvegezve, tehát fagyveszélytől nem kell tartani.



szakipeet Creative Commons License 2010.04.13 0 0 56
Ahogy mondod, az örömömet rontotta el, mikor beléptem és nem a szép új padlót láttam, hanem az elcseszettet... El is adtam azt a lakást, átok ülhetett rajta. A vízszerelőbe bele se kezdek... Ott is megbíztam benne, szintén visszaélt vele. Most új építésben vagyok, ezt már nem szeretném újra eljátszani.
Előzmény: zsuzsa (55)
zsuzsa Creative Commons License 2010.04.12 0 0 55
De neked évekig azt az elqrt padlólapot kellett nézni :-(
Tudom, hogy egy lakást használunk és igyis-úgyis elkopik ( főleg ha gyerekeid meg kutyáid vannak.... ) de legalább néhány hónapig az az érzése legyen meg az embernek , hogy valami JÓL meg lett csinálva, nem ferde, nem törött, nem hibás.

Nekem eddig ilyen burkolóhoz nem volt szerencsém hálistennek. Ja a vizszerelőm is jó, az előző lakásban is ő csinálta. A villanyszerelő az mindig problémás, de az egy külön topic.

Most még csak azon dühöngök folyamatosan, hogy régi motoros lakásfelújitóként 30 ezerrel átbacott a Merkapt és valószinüleg évekig utálkozva fogom nézni a Róbert Károly köruton a Material centert emiatt ( valószinüleg nem dühitene ennyire ha marihuanatermesztésből élnék de sajnos csak a fizetésemből gazdálkodhatok ) Próbálom kiverni a fejemből.

Egyébként a Bepa, Keramiflor, Burkoland ezek a csempére szakosodott cégek mind szimpatikusak voltak, ott kellett volna vennem mindent. Igy utólag visszaellenőrizve az áraik is korrektek. Párszáz ft-os differenciák beleférnek, de nem pofátlanok az áraik.

Most még lesz pár menetem a Platformba, mert csak ott lehet kapni a burkoló kedvenc aljzatkiegyelitőjét, a Baumaxban ajánlott csemperagasztót és szombaton hozzák a szárazbetont, a sztiropolt, térhálót. Utána már csak túlélni kell...
Előzmény: szakipeet (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!