Keresés

Részletes keresés

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.06.22 0 0 290

Keress meg privátban!

 

Gy

Előzmény: microdimension (289)
microdimension Creative Commons License 2014.06.22 0 0 289

Sziasztok. Van már egy Rega Planet MK1-esem itthon, gondoltam jó lesz a fiamnak is egy, nagyon olcsón jött, így gondoltam megéri.

 

Nos a hiba: képekkel próbáltam illusztrálni. A felső, nyitható ajtó szendvics-szerkezetű. Ebben van egy érzékelő, ami a lezárását követően engedi elindulni a gépet egyrészt, másrészt tartja az átlátszó plexit, melynek közepe lyukas, arra van erősítve egy alul mágneses karikával végződő szerkezet, ami a lemezt szorítja az cd-játszón lévő cd-fiók közepén lévő meghajtóegységhez.

 

Namost: a plexi sajnos kissé mozog-csúszkál a felső, lehajtható szendvics-szerkezetben. Ez azért nem jó, mert ugye az tartja a felső mágneses szerelvényt, amelynek pontosan kell illeszkednie az alsó meghajtó egységre. Kicsit persze flexibilis, azonban ha az egész plexi pl. balra elmzdul, attól a felső rész még rá fog illeszkedni az alsóra, viszont ahogy felpörög a lemez, a felső kis szerkezet a plexibe vályt középső lyuk oldalához dörzsölődik és visszafogja a forgást, azt befolyásolja.

 

Tehát először is meg kellene találnom valahogyan a pontos helyét a plexinek és rögzíteni. Talán a szendvics-szerkezet csavarjai lazultak meg...

 

De ez még a legkisebb baj. Azt hittem, hogy csak ezért ugrik a lemezeken (akár gyári, akár írott) a lejátszás. De mikor már teljesen hangtalanul futott a mechanika, tehát abszolút nem hallottam súrlódást, akkor is ugrik néha a lemezeken a gépezet.

 

Amikor bemelegszik, tíz-tizenöt perc, azután már kitűnő, símán olvas mindent, oda-vissza-tétre-helyre-befutóra. (megpróbáltam egy óra használat után kikapcsolni, pár óra után bekapcsoltam és akkor is ugrott, itt ugye azt akartam kiküszöbölni, hogy nehogy a plexi csúszása okozza az ugrást, de nem okozhatta, mivel ki sem vettem a lemezt a gépből, nem lett felnyitva az ajtó, tehát csak kihűlt a masina)

 

Gondolataim: kérlek segítsetek, hogy jól látom-e?

 

1. a plexi pontos helyét megtaláni és rögzíteni,

2. kipucolni mégiscsak a belső fogaslécet-kereket (a másiknál már évekkel ezelőtt megtettem), majd finom zsírral bekenni, nehogy ott akadjon valami a lézerfej mozgásánál. Lehet, hogy el van koszolódva és amikor nem mozog az egység, akkor visszakeményedik a kosz, vagy nem is tudom... ezek eddig ingyen lennének,

3. használt lézert venni vagy

4. új utángyártott lézert venni.

 

Most már egy órája megy, hibátlanul.

 

5. Ezekben is megpusztulhat egy-egy kondi-ez-az... de ahhoz hogy melyiket kellene cserélni, tudni is kellene...(erre azért gondolok, mert bizonyos bemelegedés után hibátlan)

 

Köszönöm a hozzászólásokat :)

 

 

AudiJo Creative Commons License 2014.06.05 0 0 288

"Utána már lehet méricskélni, a vinilengine.com -on megtalálható a szervízkönyve."

 

Erre gondoltál?:))))

AJ

Előzmény: spacc (285)
spacc Creative Commons License 2014.06.04 0 0 287

Nem azért a likas két filléresért, de ha rákattintasz Ebes Gyuri nicknevére a hozzászólásánál, akkor előugrik egy kis ablak, ott lesz az email-küld, arra rákattansz, és már küldi is az alapban lévő POP3-as levezezőprogiddal, vagy onnan kimásolod a címét. A tiéd is publikus, fölösleges volt kiírni, csak most magadra szabadítottál a közeljövőben egy spam-áradatot....

 

Előzmény: pacita (286)
pacita Creative Commons License 2014.06.04 0 0 286

Ebesi Gyurinak! Légyszi ird meg a telefonszámodat az alábbi e-mailra: barsila@freemail.hu Szeretnék konzultálni veled ezzel a PHILIPS őrülettel kapcsolatban. Köszi: Laci

spacc Creative Commons License 2014.06.04 0 0 285

Poénkodunk? Poénkodunk?  Inkább szedd össze, hogy kiknek javasoltam eddig a Totelt?  (Ha jól emléxek 3 alkalommal)

Most olyat javalltam, amit ő is meg tud csinálni, mielőtt elmenne pénzt szórni...

Előzmény: AudiJo (283)
Főlökött Creative Commons License 2014.06.04 0 0 284

Ha nem akarsz hozzányúlni, akkor AudiJo topiktárs által ajánlott helyre vidd. Amúgy pedig lehetséges, azt érzed erőlködésnek, hogy a kinyúlt szíjon elforog a motor tárcsája :).

Előzmény: nohabki (280)
AudiJo Creative Commons License 2014.06.04 0 0 283

Erre szoktad mondani, hogy Totel Bt, Visegrádi utca (jól emlékszem?)! Merthogy bp-i szerelőt keresett a kérdező eredetlileg!:)))

AJ

Előzmény: spacc (282)
spacc Creative Commons License 2014.06.04 0 0 282

A moci az utolsó, amelyik egadja magát. Itt a motort elektronika vezérli, valószinüleg ebben van valahol kontakthiba, mert van egy pár érintkező benne. Először ezek puceválása legyen az első,  Utána már lehet méricskélni, a vinilengine.com -on megtalálható a szervízkönyve.

Előzmény: nohabki (280)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2014.06.04 -1 0 281

Akkor ne eröltesd. Valszeg nem kap elég delejt, esetleg ha sokat ált, akkor berohadt a csapágy, ki kell takarítani.

Előzmény: nohabki (280)
nohabki Creative Commons License 2014.06.04 0 0 280

Szia!

Sajnos nem ennyire egyszerű a probléma, a motor nem akar elindulni valamiért, de érezni, hogy erőlködik. Mindenesetre köszönöm, hogy próbáltál segíteni.

Üdv

Előzmény: Főlökött (279)
Főlökött Creative Commons License 2014.06.04 0 0 279

Gondolom ez kellene bele, mert megadta magát :

 

 

http://www.mister-hifi.de/index.php?function=cms_show_detail&id=371&cat_id=77

Előzmény: nohabki (278)
nohabki Creative Commons License 2014.06.03 0 0 278

Kedves Fórumozók!

Van egy Thorens TD 280 MK II tip. lemezjátszóm, ami minden előzmény nélkül úgy döntött, hogy bekapcsolást követően nem indul el. 

Budapesten keresek valakit, aki esetleg meg tudná javítani.

 

Kérlek Benneteket, segítsetek!

 

Elérhetőség:  vinylhunter57@gmail.com

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

btamas70 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 277

Nekem nem hiányzik, és talán az dobott legtöbbet az erősítőim zeneiségén, hogy lassan másfél éve nem túrtam beléjük forrasztópákával)))

Előzmény: Mono SE (275)
pacita Creative Commons License 2014.05.28 0 0 276

Na léptem egyet a PHILIPS HTS 8100 témában. Vettem strx hibrid áramkört a tápba, kicseréltem, most már van +5v, +12v -33v stb. csak éppen meg se mukkan. Van atápegység+(szerintem hangvégfok) egységben egy ventillátor, ami időnként el akar indulni, kp 3-4 másodpercig forog, azután leáll. Az SRTX hütölemeze melegszik, szkoppal nézve (enyhe induktiv kicsatolással) van kapcsoló frekvencia. Lehethogy távirányitó nélkül nem megy?? Mert azt később fogom megkapni.

Előzmény: Ebesi Gyuri (271)
Mono SE Creative Commons License 2014.05.25 -1 0 275

az ólom egy dolog, a másik, hogy illatos gyanta helyett valami rohadt büdös macskaszar van benne, az embernek a pákát sincs kedve már bedugni :)

Előzmény: Ebesi Gyuri (274)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.05.25 0 0 274

Kitalálták, hogy az ólommentes forrasztóón környezetbarát. Lehet, hogy az, de forrasztani biztosan nem ideális, mert egy idő után megreped, kiporlad a felületek közül. Kontakt hibák tömkelegét okozva. Érdekes, hogy a régi (50-es években gyártott) elektronikákban ismeretlen a hibás forrasztás okozta kontakt hiba.

Ha az van ráírva, hogy Sn60-Pb40, akkor jó.

 

Gy

Előzmény: pacita (273)
pacita Creative Commons License 2014.05.25 0 0 273

Nem értem ezt az ólommentes cint, látom a panelen is a jelzést hogy "Pb" áthuzva, mint a kresz táblán, de mi baja lesz ha rendes (na nem bádogos) cinnel forrasztok. Nekem van 5 csatornás minőségi ónom 0,8 mm átméröjü.

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.05.25 0 0 272

Nézd át a forrasztásokat is. Ólommentes forrasztóón = beépített, csökkentett élettartam.

 

Gy

Előzmény: pacita (270)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.05.25 0 0 271

Akkor nem lenne stby sem.

 

Gy

Előzmény: pacita (270)
pacita Creative Commons License 2014.05.25 0 0 270

Szia Gyuri! Én a "lelkére" gondoltam, hogy hibás, az STRX 6759.re nem lehet az??

Előzmény: Ebesi Gyuri (269)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.05.25 0 0 269

Ha van kijelző, akkor meg kell lennie a -33V-nak is. Az ahhoz kell. Javaslatom a következő: óvatosan forraszd ki az elkókat, és mérd meg a kapacitásukat! Első körben a szekunder oldalon lévő kisebb feszültségűeket, azokat, amelyeket a kis hűtőborda melegít. Ezek szoktak leghamarabb tönkre menni. Ha nem tudod mérni, akkor helyből cseréld ki mindet. Az ÖSSZESET. Polaritásra ügyelj!!!

 

Gy

Előzmény: pacita (267)
pacita Creative Commons License 2014.05.25 0 0 268

Ismét felteszem a kérdést:

 

Tanácsot szeretnék kérni:

Kaptam egy PHILIPS HTS 8100 multimédiás eszközt, hibásan. Ugy néz ki, hogy tápegység hibás, a standby LED világit, (piros) bekapcsolásnál átvált kékre. A kijelzőn kiirja a funkciókat de hang egyik funkcióban sincs. A tápegységre gyanakszom, de nagyon nem vagyok otthon a kapcs. üzemü tápokban. Annyit megállapitottam, hogy a különböző csatlakozókon mértem + 5V-ot, de netről leszedtem egy 74 oldalas angol nyelvü leirást, amiból kitököltem, hogy kell még +12 v -33 v fesz is.Ezek nincsenek meg. Ha valaki tudna tanácsot adni, szivesen venném. Köszönöm

 

pacita Creative Commons License 2014.05.15 0 0 267

Tanácsot szeretnék kérni:

Kaptam egy PHILIPS HTS 8100 multimédiás eszközt, hibásan. Ugy néz ki, hogy tápegység hibás, a standby LED világit, (piros) bekapcsolásnál átvált kékre. A kijelzőn kiirja a funkciókat de hang egyik funkcióban sincs. A tápegységre gyanakszom, de nagyon nem vagyok otthon a kapcs. üzemü tápokban. Annyit megállapitottam, hogy a különböző csatlakozókon mértem + 5V-ot, de netről leszedtem egy 74 oldalas angol nyelvü leirást, amiból kitököltem, hogy kell még +12 v -33 v fesz is.Ezek nincsenek meg. Ha valaki tudna tanácsot adni, szivesen venném. Köszönöm

 

bendegúzI. Creative Commons License 2014.05.01 0 0 266

Sehol sem vagytok...:) "Mellorn-ek" kb 3500km-t utaztak repulovel, vonattal, autoval, hogy rendbeszedjenek valamit:)....Es megtettek.

_percy_ Creative Commons License 2014.04.30 0 0 265

Úgy látom te már próbálkozol is ezzel, én nem vagyok ilyen csávó :-)

Előzmény: Mono SE (264)
Mono SE Creative Commons License 2014.04.30 -1 0 264

meg, de majd kifüstöljük innen yól a kis k5sögöt! :ĐĐĐ

Előzmény: _percy_ (262)
Főlökött Creative Commons License 2014.04.29 0 0 263

A kapacitáson ne változtass, a feszültségértékkel felfelé eltérhetsz, azaz nagyobb feszültségértékűt bele lehet rakni. Polarizációra figyelni kell, nagyobb kapacitású kondik esetén!

Előzmény: m.pat (259)
_percy_ Creative Commons License 2014.04.28 0 0 262

Megtaláltad ezt a helyet! :-)

Előzmény: m.pat (261)
m.pat Creative Commons License 2014.04.28 0 0 261

"Minden amibe bele-megy hang, vagy ki-jön belőle, el is romolhat. Lett légyen ez a hely ahol a javításhoz segédletet kérhet az ember fia."

Előzmény: _percy_ (260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!