Keresés

Részletes keresés

frakciós Creative Commons License 2020.02.16 0 0 9691

Ha már a szimering csere miatt bontva van a kuplung akkor tennék bele parafás kuplung tárcsát.

Ha visszalapozol: 9626, 9622 is érdemes elolvasni. Tennék rá hátsó 35 fogas lánckereket is.

Előzmény: Stevepapo (9689)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.15 0 0 9690

Üdvözöllek 

 

Jó látni egy ilyen szép gyárias kinézetű ritka színben előforduló zöld Komar-t, természetesen szakmai segítséget is kapsz a fórumon ha arra van szükség, mivel nem vagyunk messze a túra kirándulásokban tudok partner lenni, azonkívül van itt egy Romet-Komar csapat akik szívesen látnak.    

Előzmény: Stevepapo (9685)
Stevepapo Creative Commons License 2020.02.15 0 0 9689

Köszönöm szépen a gyors segítséget! jövőhéten akkor ezek is megjönnek, haladok vele ismét egy kicsit :)

Előzmény: frakciós (9688)
frakciós Creative Commons License 2020.02.15 0 0 9688

17X40X7 főtengelynél mindkét oldalon. Ide Viton anyagút kéne rakni mert az bírja a benzint hosszútávon. Be is szoktam ragasztani mert hajlamos visszadurranás esetén kiesni. Gyárilag pontozóval verték össze az öntvényt. A lánckerékhez 19X32X7 olcsó is megfelel.

Előzmény: Stevepapo (9687)
Stevepapo Creative Commons License 2020.02.15 0 0 9687

Ja igen, a kötegelők ideiglenesek, egy részével így vettem át, a benzincsövön is addig volt rajt míg megkeményedett erre a formára :D .
Igyekszem eljutni a lehető legtöbb helyre.
Egyébként milyen szimmering való bele? mert kicserélném mielőtt az összes létező olajat kiereszti magából, addig nem indulnék hosszabb utakra. 2352W a száma ha ez segít. 

Előzmény: frakciós (9686)
frakciós Creative Commons License 2020.02.15 0 0 9686

Szia!

Szépen megmaradt a nagypapa motorja. Pucolás után újszerű lett.

Joci már mesélt Rólad és, hogy nem is vagytok messze egymástól. Polgárdi börzén akár össze is futhatunk mert Joci is meg én is járok oda.

Valami ami bántja a motorodon a szememet. A kábelkötözők. Az nagyon idegen cucc.

 

Előzmény: Stevepapo (9685)
Stevepapo Creative Commons License 2020.02.15 0 0 9685

Üdv mindenkinek! Köszönöm, hogy itt lehetek!
Új vagyok itt és a Komárosok között, egy barátom és egyben itteni fórumtárs javaslatára írok pár sort bemutatkozásként.
29 évesen eljutottam oda, hogy a 78'-as Skodám mellé beszerezzek egy retró motort is :D így hát a további amortizációt elkerülve tavaly nyár végén átvettem nagyapám motorját, 1980-as évjáratú Komárt. Nagyjából 20 évet állt garázsban, egészségügyi okokból nem tudja már használni. Elhoztam, lepucoltam, cseréltem benzincsapot, gázbowdent, lámpakapcsolót, karburátort felújítottam teljesen, tank kipucolva, kapott üzemanyagszűrőt is. Tervben van kuplung, szimmeringek, fékpofák cseréje, a külső és belső gumik pedig már úton vannak.
A képek takarítás/felújítás előtt után:

HollerSzasza Creative Commons License 2020.02.04 0 0 9684

Köszönöm szépen!

 

Valóban elírtam, 2352W.

 

Hobbinak szántám, a gyerekeknek szeretnék néhány még elérhető áron megkapható régebbi típusú motort összegyűjteni, és persze a nem létező szabdidőmben tervezem majd szerelgetni őkett, illetve felújítani, amennyire lehet. (Egyelőre van 2 db babetta 207-es, 1 riga delta és ez van.)

Valóban jó áron van a láncvédő, de lehet megvárom még, hogymire lesz szükségem, ne fizesek külön-külön szállítási díjakat. :)

 

Nagyon köszönöm a segítséget!!

 

Üdv,

Szasza

Előzmény: Törölt nick (9683)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.03 0 0 9683

Üdv Szasza

 

Ahogy írtad 2353w az inkább 2352W jelzés lenne és Komar hármas.

A motor elég viseletes, mi szándékod van vele ? (ha szabad érdeklődni) 

Budapesten Komar-al motorozni nem a legjobb választás.

Természetesen eladó láncvédő van és új : 

 https://futarmotorosbolt.hu/termek//romet-kadett-lancvedo-muanyag----11299?fbclid=IwAR3HeIGPsAPKPU5Jx2yWIAqi7UvPLzvJYLbhmJVEZHTejfNp_mUw9nqjFSM

 

Nem is vészes az ára.

 

 

Előzmény: HollerSzasza (9682)
HollerSzasza Creative Commons License 2020.02.02 0 0 9682

Ha esetleg lenne valakinek eladó láncvédője budapesten vagy postával, stb., szívesen megvenném, mert úgy látom az hiányzik.

 

hollersandor@gmail.com 

 

köszönöm!

HollerSzasza Creative Commons License 2020.02.02 0 0 9681

Sziasztok! Most sikerült vasarolnom egy kis Komárt. Tudnátok abban segíteni, hogy a 2353w típus az Komár 2 vagy 3? 

 

Köszönöm, Sándor

frakciós Creative Commons License 2020.01.25 0 0 9680

Szia!

Pont ezek az alkatrészek szoktak hiányozni a legtöbbről. A takaró lemezekért valóban túlzás az említett ár. A feléért is láttam már. Börzéket tudnám ajánlani beszerzésileg. Utángyártott ülésgumi, markolat, h lámpa, takaró lemez csavarok, macskaszem,  km óra számlap, stb már elérhető. Lengyeleknél. Onnét a legolcsóbb.  A szerszámos táska szokott még romokban lenni. Talán jelenleg ez a legnehezebben beszerezhető.

Előzmény: Berg István (9679)
Berg István Creative Commons License 2020.01.23 0 0 9679

Van egy kosár Komar-1 alkatrészem és hiányzik egy szakajtónyi, tehát szívesen adok kettőt is  1-ért cserébe.

Van pl.: váz, váltó tengelyek fogaskerekekkel, főtengely, berugó tengely, henger, karburátor ház, deklik,kerék,első, hátsó fék, stb.

Hiányzik: km.óra, karbi takaró lemezek,kis lánckerék takaró lemez, lámpafej oldalsó dísz "csíkok", ülés.

(érdekes, hogy a karbi takaró lemezekért 1-2 hirdető "aranyat" kér, 12-15 E.-; ha így rakná össze az ember kb.fél milla lenne egy kis moped.) 

Üdv.: István  (Bátaszék) 

 

darusferi63 Creative Commons License 2020.01.02 -1 1 9678

Sziasztok !

A veterán motorosok többnyire törekednek az eredetíségre , én is igy vagyok vele, többek között a viszapillantó tűkör esetében is .  Az eredeti a fonákoldalán krómozott tűkör pótlása sem egyszerű .

Ebben segített nékem  Robaj , (neki éppen nem volt de kért egyet Janika-tól, ) 

Ezt a tükröt   önzetlenül  elküldte  , amiért hálás vagyok  s ma nagy örömmel  felraktam a Deltára ! 

darusferi63 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 9677

A Rigás csapat   sok nevében köszönöm , s viszont kÍvánjuk !

Robaj+ Creative Commons License 2020.01.01 0 0 9676

Boldog Új Évet minden Komar és Romet motort kedvelő fórumtársnak.

darusferi63 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 9675

Békés Boldog Új esztendőt és sok sok vidám motorozással teli napokat kívánok a komárosok táborának !

peti9620 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 9674

Békés, boldog új esztendőt kívánok minden Komárosnak :)

frakciós Creative Commons License 2019.12.24 0 0 9673

Boldog és békés Karácsonyt!

 

A Komar és Romet hazájában más a túra létszám. Nem baj én örülök a mi túráinknak az eddigiek nagyon jók voltak :)i

A Lengyel tulaj kikiáltotta gyárinak azt a Kadetet. Csak a precizitás kedvéért. A tank matrica 88 ban biztos nem ilyen volt. A fekete kipuff a krómozott sárvédővel sem ok. A csomagtérszíj utólagos. A szerszámfedélen műanyag anya rögzít nem szárnyas. A szerszámok közül az égőkészlet ami stimmel. A benzincsap is cserés, kereszthornyú csavarokkal nem szerelték ezeket anno. A pumpa legalább megvan. A Komarnál lehetett ZZR és Romet logós is. Évjáratfüggő.

 

Előzmény: Robaj+ (9670)
darusferi63 Creative Commons License 2019.12.24 0 0 9672

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok a keleti moped rajongó márkatársaknak !

Robaj+ Creative Commons License 2019.12.24 0 0 9671

lemaradt egy link : 

A következő video érdekessége kint Lengyelbe egy hozzánk szánt Romet Kadet, teljesen gyári, a gyertya is, pumpa és szerszám készlet.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=pX-3FoE2XSg&feature=emb_logo

 

 

és ha már újból írok akkor had mutassam be egy itteni fórumtársunk mivel lepte meg magát :

 

 

 nagyon ötletes dolog, nekem is kell...:-) 

 

Előzmény: Robaj+ (9670)
Robaj+ Creative Commons License 2019.12.24 0 0 9670

Sziasztok

 

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok minden Komar és Romet márkatársnak.

 

Egykét érsekességgel készültem : Jól néz ki ez a Jawa 90 es motor,szerintetek ? milyen érdekes a karburátor elhelyezkedése:

https://www.facebook.com/retro2oo/videos/2398106057106876/

 

Akik nagyon nagy túrára vállalkoznak 2900 km 12 nap alatt : 

https://www.veteran.hu/hirek/1708-turanaplo

és természetesen vannak többen is akik ezt a fajta motorozást kedvelik ezt a cikket most találtam nemrég, amúgy Simson SR2-vel van még egy illető aki hasonló nagyobb túrákat bevállal, úgy látszik jól bírják ezek a mocik.

 

Az idei Mopedmetál-on részvevők se úszták meg minden hiba nélkül : " Lerohadtam, de már nem is érdekelt "

A kis Peugeot 103 as hasonló teljesítményű lehet mint a Babetta 207 es. Nekem ez a fajta Moped metál nem nagyon tetszik ahol a pályán körbe mennek és olyan motorok amiket nem is ismerek de még nem is hallottam róla persze ezek ritkaságok csak valahogy idegennek tűnek, a Bp-i város motorozás jobb volt és több résztvevő volt. 

https://totalbike.hu/sebessegoltara/2019/11/30/mopedmetal_2019./?fbclid=IwAR1aopdwSb8Wy7fyLaPuu7LQc12Dduf9M_EfBHOI6QqBVHPYnt-PQfYkA7E

 

Legyen egy Komar video is :

 https://www.youtube.com/watch?v=lTmdwkAtraU

 

A következő video érdekessége kint Lengyelbe egy hozzánk szánt Romet Kadet, teljesen gyári, a gyertya is, pumpa és szerszám készlet.

 

 

A Végére hagytam pát túra képet, a Lengyeleknél ilyen a közös motorozás :

 

 mi is hasonlót elértünk csak kisebb létszámmal.

A Romet Kadet gyári pumpa, mi ennek az érdekessége ? ritkább mint a Komar gyári pumpája, a hossza rövidebb és ez a logó van beütve :  míg a Komar pumpa ZZR jelzésű.

 

 

Békés Karácsonyt.

 

Robaj+ Creative Commons License 2019.12.23 0 0 9669

Ez egy nagyszerű célszerszám : 

 

ehhez való,kipufogó hollander meghúzására, ide gyárilag egy kis körmös kulcs volt a motorhoz mellékelve.

Az általad készített szerszámmal jól meg lehet húzni a hollandert,jobb mint a gyári. 

Előzmény: frakciós (9667)
Robaj+ Creative Commons License 2019.12.23 0 0 9668

Sziasztok

 

Kész lett az ez évi Babettás video összeállítás mivel nem sok minden túra volt kissé háttérbe szorult bár ez a szezon amúgy is rövidnek tűnt, így a Riga megmozdulások is ide lettek téve.

 

 https://indavideo.hu/video/BabettaRiga_tura_kirandulasok_2019

 

 

frakciós Creative Commons License 2019.12.23 0 0 9667

Sziasztok!

Találós kérdés ünnepekre. A fotón látható szerszámmal mi szerelhető szakszerűen?

frakciós Creative Commons License 2019.12.19 0 0 9666

A linkelt paszta szilikonos gumiszerű anyag. Nem ragasztja túl erősen össze a felületeket. 300 fok pedig ott nincs. Összehegesztés: Volt a Babettáknál egy időszak amikor gyárilag összehegesztették a dobot a könyökkel. Dugulásnál jött a fűrész. Utána a vissza hegesztés megégett krómozással.

Előzmény: Törölt nick (9665)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.18 0 0 9665

Köszönöm!

Én is ilyesmire gondoltam csak kérdés hogy bírja e majd a hőt ott és nem ragasztja végleg össze a könyökkel?

Tudok egy majd nem jó megoldást!

Az én tekerős Komar1 nél valaki anno előttem még, össze hegesztette a könyököt a dobbal! Persze így nem fúj ki! :)

Én csak kívülről egy gyári bilincset raktam rá így nem látszik a varrat és eredetinek néz ki.

Előzmény: frakciós (9664)
frakciós Creative Commons License 2019.12.18 0 0 9664

Szia!

Ahogy Robaj kolléga írta a későbbi hollandis  kipufogó dob a legjobb megoldás. De ugye az eredetiség fontos lehet. A sörös dobozból vágott alumíniumcsík feltekerve kellő vastagságban a legelérhetőbb. Viszont az alulemezt feltekerés előtt meg kell kenni ezzel, vagy hasonlóval:  https://www.autoalkatreszguru.hu/tomitopaszta-hoallo-szilikon-alapu-szurke-elring-70ml-5393

 

A feltekert lemezt kívülről még plusz megkenni és úgy rátolni és rögzíteni a dobot. Így nagy eséllyel nem fog kifújni. Igazi maszatolós meló.

Előzmény: Törölt nick (9662)
Robaj+ Creative Commons License 2019.12.17 0 0 9663

Üdv

 

Az említett helyen nem kis feladat a tömítést kifújás mentesen oda tenni, egyet tudok akinek sikerült Koyasu kollégának, de szerintem nem érdemes vele foglalkozni sörősdoboz meg különböző kombinációkkal, egészen egyszerű lesz a megoldás nem kell ragaszkodni a gyári kipú könyökhez hanem a Romet Kadet kipú rendszerét kell használni amelyik hollanderes  kivitelezésű oda tömítésnek egy kis zsinór megfelel nem fog kifújni. 

 

Ha mégis a gyári megoldásnál maradsz akkor nem tudom mert csak 10% esélyt látok rá hogy sikerülni fog, általában majd mindegyik Komar-nál ott tuti kifúj,  a másik ilyen a henger és a kipú könyök találkozása az is gond szokott lenni.   

Előzmény: Törölt nick (9662)
Törölt nick Creative Commons License 2019.12.17 0 0 9662

sziasztok!

 

Valakinek van bevált módszere Komar3 nál a kipufogó dob és cső között a tömítésre?

Zsinórt kinyomta, a sörös doboz lemezek nem tömítették el és kifúj...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!