Keresés

Részletes keresés

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 4359

Hát elég sok van ilyen, nem a Normaflore-ra gondolsz? (bocs, ha rosszul írtam le).

Előzmény: Pirandus (4358)
Pirandus Creative Commons License 2014.10.18 0 0 4358

Üdv. Elfelejtettem a nevét a nagyon ismert, recept nélkül kapható, bélflórának hasznos baktériumokat tartalmazó szernek. Kösz, ha.

Alfa Hold Creative Commons License 2014.10.16 0 0 4357

Nem jénai, műanyag az szerintem. ahogy így kopogtatom.

Mindenesetre én is szeretem. (Barna fémdobozos Lavazza terroir-ral nagyon jót főz)

Előzmény: H_G (4347)
Evicke2 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4356

A paleó nem csodaszer, ha pl. SIBO-d van, azaz baktériumtúlszaporodás a vékonybélben, az magától, a paleós kajálástól nem fog elmúlni.

http://www.tenyek-tevhitek.hu/a-belrendszeri-problemak-hatekony-termeszetes-kezelese-a-borsmentaolja-kapszula.htm

A lényeg, hogy rájöjjenek, mi okozza, ahhoz meg a megfelelő vizsgálatok kellenek. SIBO esetén a bélfertőtlenítő használni fog (többi gyógyszeredet nem írtad, de enyhén szólva kételkedem bennük...)

Ezzel együtt (vagy éppen a diszbiózis miatt) lehet, tényleg gyulladtak a belek, arra természetes gyulladáscsökkentő lenne jó, pl. kurkuma, halolaj. + a májat tehermentesíteni kevés fehérjefogyasztással (a magokban is sok a fehérje).

Előzmény: Agreta (4353)
H_G Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4355

Egyébként az étrended nem tűnik vmi jónak, több zsír kellene bele és különösen reggel! Az sokak szerint fontos az epehólyag egészsége érdekében. A No. 1 paleó reggeli tojás szalonnával (persze hagyma, gomba, paprika stb. egyáltalán nem káros, ha bele tudod illeszteni). Egyetlen darab magas GI-jű gyümölcs feleslegesen tornáztatja az inzulint, miközben távolról sem kielégítő étkezés, garantálja a délelőtti megéhezést.

 

De a problémád lényege biztosan nem ez.

 

H_G Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4354

Nem mindenkinek való a paleó étrend, pl. a Crohn-betegeknek nem, mert nem bírja a bélfaluk a többség számára egészséges mennyiségű növényi rostot. (Elvileg inuit diétát tarthatnának, ami teljesen paleó, de manapság már az eszkimók a helyszínen sem jutnak hozzá elegendő tiszta alapanyaghoz. A világ más részein milliárdosnak kellene lenni hozzá...) Az IBS pedig a benyomásom szerint (azaz, ez semmilyen fokon nem orvosilag helytálló állítás!) eléggé "Crohn-betegség light".

 

Előzmény: Agreta (4353)
Agreta Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4353

A gasztroenterológus írt gyógyszereket, gyomorvédőt, bélfertőtlenítőt. Elküldött hasi CT-re, szóval most arra várok, mert ha ott van valami gond, akár a májammal ami nagyobb a kelleténél, de a májértékeim jók, akkor ott látszani fog.

A doki azt mondja, hogy 90%-os biztossággal kimondhatjuk, hogy irritábilis bélszindróma.

De kérdem én! A paleo miért nem segít??? Teljesen betartom! Szóval nem értem!

Tudtok valamit írni nekem? Esetleg olyan, akinek IBS-ja van és paleózik és tényleg jól van tőle!!!!

KÉrlek írjatok!!!

 

Agreta Creative Commons License 2014.10.13 0 0 4352

Igen, rendszeresen tornázom!

noordbrabander Creative Commons License 2014.10.11 0 0 4351

Mozogsz eleget?

Előzmény: Agreta (4350)
Agreta Creative Commons License 2014.10.07 0 0 4350

Sziasztok!

Én február óta paleózik, és a teltségérzet, puffadás az óta sem múlt el! Sőt!!!! Egyre durvább már. Ma megyek ( nem először ) gasztroenterológushoz!

Reggelire egy almát szoktam enni. Ebéd hús és zöldség valamilyen formában, sülve, főve... Este csak nyers zöldség, egy kis paleo majonézzel. Ennyi!

Tudtok mondani valamit? Van olyan, aki hasonló problémákkal küzd? Már szinte alig bírok enni, csak pár falatot! Annyira durva a teltségérzetem. Ja és ettől függetlenül elkezdtem hízni, napról-napra 10-20-30 dkg-mal több vagyok! :(((

 

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.09.04 0 0 4349

Hát én hiába gúvasztom a szemem, az ebayen mind egyforma, az egyiknél ott van a gyártás helye:  Románia. A többinél nem is találom, hogy gyártották, de mind tök egyforma. Nem merem megrendelni, csak itthon derül ki, hogy román, aztán alkatrészt is honnan veszek akkor, azt is rendelgetni onnan...

Tele aluminiumos tetősre írták, hogy román gyártmány :(

Előzmény: H_G (4347)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.09.02 0 0 4348

 

Ahha, köszi a jó tippet, nagyon tájékozott vagy! :)

eszembe se jutott, köszönöm!

 

Előzmény: H_G (4347)
H_G Creative Commons License 2014.09.01 0 0 4347

Talán nézz az ebayen régit. Könnyű megismerni, a legrégebbiek teteje tele-alumínium, a kicsit újabb olaszé jénai üvegbetétes (ilyen van nekem), a románoké dekoltált. 

 

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4346)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 4346

Na, puff neki. Már eldöntöttem végre, hol rendelem, kiknél, és mivel nem volt nekik raktáron, kérdeztem, mikor lesz. Erre megírták, hogy most nem is fognak készletezni egy ideig, mert rengeteg gyártási hiba adódott:

"Rosszul behelyezett illetve rossz méretű-típusú tömítőgyűrű miatt a vízgőz/kávé a kávéfőző oldalán távozott.

  • ·         A súlyszelep nem megfelelő beépítése miatt jelentős volt a gőznyomásveszteség – így a kávé egyáltalán nem, vagy csak égetten, habosodás nélkül „jött át”.
  • ·         A rosszul kidolgozott menetkialakítás miatt a kávéfőző alsó és felső része nem illeszkedett tökéletesen.
  • ·         Az eredeti (gyárilag bontatlan) csomagolásból hiányoztak alkatrészek (tömítőgyűrű, szelep).
  • ·         Az eredeti (gyárilag bontatlan) kartonban üres dobozt találtunk."

Mert ezek már nem eredeti olaszt gyártmányok, hanem Romániában gyártják őket. Most meg vagyok lőve, nem tudom, mit csináljak :( Ha másoknál rendelem, ugyanígy járok. Ezt a Barista szaküzlet írta.

Előzmény: H_G (4343)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 4345

Aha, értem, köszi nagyon a sok segítséget, akkor lehet, hogy maradok a kétszemélyesnél. Már olyan régóta vágyok egy jobb főzőre, amit krémesebbet főz :). De jó, hogy ajánlottad.

Előzmény: H_G (4343)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 4344

Köszi! :) Igen, közben rájöttem, mert van Bialetti Moka is, az biztos csak olyan, mint egy hagyományos kotyogó, ugye?

Jó ez a szaküzlet, köszi a tippet, bár pont most nincs nekik raktáron.

Vagy megvárom, hogy legyen, vagy megrendelem valahol, Pick-Pack-ra is kihozzák.

Előzmény: H_G (4342)
H_G Creative Commons License 2014.08.31 0 0 4343

Nekem már 2007 óta van egy kétszemélyes -- akkor még nem árulták MO.-n, neten rendeltem és az enyém még Made in Italy! (az újak Romania). Később a húgomnak vettem egy 4-est ajándékba, de az nem jött be annyira, csak a tartalék-áramszünetre szerepét tölti be ott.

 

Utóbb találtam másokat is tapasztalatcserére (itteni Kávéológia, de nemzetközi fan-oldalai is vannak a Brikkának) és tényleg ez az általános tapasztalat. hogy jobb a kisebb.

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4341)
H_G Creative Commons License 2014.08.31 0 0 4342

Nem lehet. Polcról tudtommal csak a (Bp. IX.) Rezső téri Barista szakboltban kapható. 

 

6 személyes nincs. Vigyázat, nem minden Bialetti Brikka, csak a Brikka nevű Brikka :)

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4340)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 4341

És ezt honnan tudod? Van neked, vagy a családban mind a kettő? Vagy mondták, hogy a  4 személyes nem olyan jót főz?

Előzmény: H_G (4339)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.31 0 0 4340

 

Ó, köszi, de kár, pedig pont a 4 személyeset akartam, hogy ne kelljen annyit vacakolni.  Na majd meglátom...akkor a 6 személyes biztos még rosszabb. Kétszemélyes nem sokat főz egyszerre.

Ilyet vajon nem lehet rendes műszaki boltban kapni? Gondoltam, körülnézek, hátha van a közelben is.

Előzmény: H_G (4339)
H_G Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4339

Arra figyelj, hogy a kétszemélyesnek mondottat érdemes venni. (Szerintem a 80 ml-es adagjával inkább csak egy személyes.) A négyszemélyes kevésbé főz jót (talán a kávéréteg vastagságával függ össze). A kicsit is lehetséges gyorsan lehűteni csap alatt és akárhányszor visszatenni a tűzre, így több embert is ki tud szolgálni, csak persze nem egyszerre.

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4337)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4338

Köszönöm neked is, na az már jó jel, ha a glükozamin hatását érzed (én még pl. eddig semmilyen glükozamin hatását nem éreztem, akármit is szedtem), és Gábor blogján is írta valaki, hogy ő meg a Mg hatását, amit említesz.

Meg a Vitaltrend oldalán esküdöznek, hogy így meg úgy minőségbiztosítás, vannak képek erről, úgyhogy mindenképp kipróbálom.

Előzmény: Evicke (4336)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4337

Ó, köszi, nagyon jót javasoltál! :) Máris beleszerettem. Nézelődök, hol a legérdemesebb vásárolni (szállítási feltételek, stb függvénye), és fogok is egy ilyet venni. Kb. ilyen árkategóriára gondoltam, úgy örülök neki. Nagyon köszi!

Előzmény: H_G (4335)
Evicke Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4336

olcsónak olcsók, leginkább azért tudom dicsérni, azt, hogy mit tesznek valójában a dobozokba, nem tudhatom.

a citromsav savanyú, a Mg-citrát meg a sz@rabb ízű, nem a savanyú gyógyszertári, de állítólag jó. a glükózaminnak meg érzem a hatását. de többet tényleg nem tudok megbízhatóságot illetően, nem tudom őket ellenőrizni. :-)

 

esetleg tőlük kérhetnél valami minőségi tanúsítványt vagy hasonlót....

Előzmény: tyúkanyó48 (4334)
H_G Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4335

Hát hogy mi drága és mi nem, az eléggé egyénfüggő. A presszógépek alatt a Bialetti Brikka a legjobb, egy továbbfejlesztett kotyogós, ami rövid idő alatt és nagyobb lángon főzi le a kávét, így annak nincs ideje megégni. (Lásd pl. a kavebolt.net címen, de a YouTube-on is sok videó mutatja működés közben.)

 

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4332)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4334

Bocs, azért kérdezlek téged, mert úgy tudom, szoktad dicsérni a Vitaltrendes cuccokat,  megbízhatók, ugye? Jók a tapasztalataid?  Köszi :)

Előzmény: Evicke (4330)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4333

A DM-es fekete zacskós biztos, hogy nem jó, még ha nincs is benne kazein, túl sok szir-sz....rt tartalmaz. Hát igen, próbáld meg a tejet/tejterméket szigorúbban venni :)

Előzmény: Bonka02 (4327)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4332

 

De jó, hogy írod ezt a "kozmás részt", eddig nem is figyeltem. Nekem kotyogós van, de nem szoktam rosszul lenni tőle. Szívesen vennék valami másik főzőt, elég régi ez már. Nem tudtok valamit ajánlani, valami nem túl drágát? Aki kávézik, és van tapasztalata. Nem kell valami hiper-szuper nagy nyomású.

Filtereset nem szeretnék.

Köszönöm.

Előzmény: H_G (4323)
Evicke Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4331

Aki még nem tudná, csütörtökön megjelent a legújabb PaleoMagazin.

 

Tartalma:

 

"Új számunk kiemelt témája a koleszterin teória. Két cikk foglalkozik a kérdéssel, az egyik bemutatja a koleszterin teória tarthatatlanságát, hogy az igazolási kísérletek miként vezettek a végleges cáfolathoz, a másik cikk a modern koleszterincsökkentő gyógyszercsalád, a sztatinok súlyos mellékhatásait mutatja be. Kocsi Richárd paleo-gyermek sorozatot indított el, első írása a fogantatásról és a terhességről szól - paleo szemmel. Állandó szerzőnk a kenubajnok Sáfrán Mihály ezúttal arról győz meg minket, hogy a hideg a barátunk. Sztárinterjúnk keretében bemutatjuk a paleo életformát választó Erdős Csaba motoros kaszkadőrt. Pál Johanna összefoglalta számunkra az első paleo-felmérés eredményeit. Ennek egymondatos összefoglalója: szinte mindenkinek javult tőle az egészsége. A pajzsmirigy alulműködés rohamosan terjedő betegség, erről szóló írásunkban Krámer Ágnes "őspaleós" fülakupunktőr bemutatja a mindennapos diagnosztikus félreértések okait. További cikkekben ismertetjük az autoimmun táplálkozási protokollt (Polgár Annamária), házi kedvenceink viszonyát a koleszterinhez (Dr. Molnár Zsolt), megvizsgáljuk, vajon van-e köze a paleózásnak az ortorexiához (Eckhardt Erzsébet), mik a paleóra átállás nehézségei (Sinka Miléna), mire jó a taurin (Szabó Gál Bence), és mi a mozgás szerepe életünkben (Lakatos Péter). Az ételintolerancia vizsgálatok érdekes mód igazolják a paleót (Dr. Szabó Zoltán), és szó esik a különféle maglisztek szerepéről a paleokonyhában. Harlan Cockburn folytatja "Tudatos ősember" sorozatát. Mezei Elmira könyvismertetését olvasva kedvet kaphatunk a "The big fat surprise" idén megjelent, a koleszterin hipotézis hamisítási történetét bemutató könyv elolvasásához is (reméljük hamarosan kiadja valamelyik kiadó). És persze sok-sok recept, az iskolakezdés jegyében is."

(http://www.paleoliteletmodmagazin.hu/)

 

 

Evicke Creative Commons License 2014.08.30 0 0 4330

szerintem inkább paleózz rendesen. :-) az ilyen sokösszetevős katyvaszoknál úgyse lehet tudni, mi használt belőle, ill. egyáltalán, követhetetlen a hatásuk...

viszont ha tejfölöket eszel, simán lehetsz rosszul. vizsgálat se kell, ugyan minek?

Előzmény: Bonka02 (4328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!