Keresés

Részletes keresés

Ka Pál Creative Commons License 2023.05.23 0 0 7303

Tud valaki javasolni szép fürdőhelyet Celebeszen június végére?

W.L. Creative Commons License 2023.05.22 0 0 7302

Meg egy tipp a fesztivalra: Ha zavar a tomeg, tartsatok ki az utolso napig. Akkorra a nezok zome raun es arra mar nem megy ki, igy jobb esellyel juthattok kozelebb a reszvevo csapatokhoz, bar addigra azert mar ok is megfogyhatnak.

Előzmény: OKriszti76 (7301)
OKriszti76 Creative Commons License 2023.05.22 0 0 7301

Köszi, megpróbáljuk atfoglalni Wamenaba.

Előzmény: W.L. (7300)
W.L. Creative Commons License 2023.05.21 0 0 7300

Jo kerdes. Elegge kinnt van, meglep hogy egyaltalan van ott szallas. Meg abban sem vagyok biztos, hogy "taxi" lenne oda ki este. Szervezzetek meg a szallasadoval, es keszuljetek felra, hogy berelni kell *valamit* - ami epp lesz.

Előzmény: OKriszti76 (7299)
OKriszti76 Creative Commons License 2023.05.21 0 0 7299

Sogokmoba sikerült szállást foglalnunk a fesztivál idejére. Kérdés, hogy reggelenként el tudunk-e jutni a fesztiválra illetve esténként vissza tudunk-e jutni Wamenaból Sogokmoba tömegközlekedéssel? Vagy olyankor még illetve már csak taxi?

Előzmény: W.L. (7201)
COOP Creative Commons License 2023.05.19 0 0 7298

ha kivitelezted akkor írd majd meg hogyan :)

Előzmény: casati20124 (7297)
casati20124 Creative Commons License 2023.05.19 0 1 7297

oké, akkor most spóroltál nekem 4 Denpasar-Lombok repjegyet:-) Akkor vhogy összehozom Tumpak Sewut:-) köszi a segítséget újra!

Előzmény: W.L. (7296)
W.L. Creative Commons License 2023.05.19 0 0 7296

Mindenkepp Malang es TS. Az utobbi melletti alvas (a keleti oldali bejarat mellett nyilt szallas) kulon jo otlet, hogy ne kelljen rohanni annal a szuper latnivalonal. Ha egyaltalan lehetseges meg, probaljatok egyik oldalrol lemenni, a masikon fel.

 

En a Tetebatu kornyeki falvakat semmi kulonosnek nem talaltam. A delen, Sade es Rembitan koruli falvak sokkal hagyomanyosabbak voltak, de ott mar jo regen jartam, nem tudom most milyenek.

Lombokon mas program van?

Ha a Rinjani maszasa nincs tervben, akar az egesz sziget is kihagyhato.

Előzmény: casati20124 (7295)
casati20124 Creative Commons License 2023.05.19 0 0 7295

Igen, erre gondoltam, hogy ha Malangbol indulsz a Bromo programra, akkor két óra az út odáig, én ezért szeretnék inkább CL-ben aludni egyet. Azt nem tudtam, h Malangbol nem mennek el CL-ig, de az utazás időtartama így is két óra körül van.

 

Te mit néznél meg inkább? Tumpak Sewu a rengeteg autózással, de úgy, hogy ott alszunk a vízesés mellett, aztán egy nap még Malang körül, vagy ez kimarad (csak TS-Malang marad ki, Bromo és Madakaripura vízesés marad)  és helyette Lombokon Tetebatu és környéki falvak lenne a program? Strandolásra már csak egy napot szánok a 16-ból, de az is lehet, hogy nulla lesz a vége...:-) 

 

 

Előzmény: W.L. (7294)
W.L. Creative Commons License 2023.05.18 0 0 7294

Nem cafollak meg, nagyjabol jonak tunnek az emlitett idotartamok. Termeszetesen pontasan elore nem szamithatok ki.

Cemoro Lawangba nem szoktak Malangbol menni. Aki utobbibol latogatja a Bromot, az tobbnyire hajnali 1 korul indulva Tumpangon es Ngadason at kozeliti meg, szervezett kirandulassal, CL-t teljesen kihagyva. Tumpak Sewuba azonban valoban Malang a legjobb kiindulopont.

A 2 vizeses nagyon mas, idealis esetben jo mindkettot megnezni, de Madakaripura sokkal konnyebben kombinalhato Bromoval.

Előzmény: casati20124 (7292)
COOP Creative Commons License 2023.05.18 0 0 7293

a sofőr tervezte :) Yogjából eljövünk úton leszünk, Malangban alszunk majd minden után visz Surabayaba ahol az utolsó éjt töltjük Balira repülés előtt.

Előzmény: casati20124 (7292)
casati20124 Creative Commons License 2023.05.18 0 0 7292

Szia, hogy tervezed a Malang-Bromo-TumpakSewut? Mi lehet h végül Tumpak Sewut kihagyjuk és csak Madakaripura lesz, mert nagyon sokat kell autózni, pont nem esik útba sehogy sem, akkor lenne igazán jó, ha az Ijent is megnéznénk előtte vagy utána. Bár lehet, h WL megcáfol: Malangból 2 óra Tumpak Sewu, és onnan 4-5 óra Cemoro Lawang. És Malangból Cemoro Lawang is 2 óra. Szóval rengeteg idő az autóban. Tumpak Sewu-Surabaya 4-5 óra szintén.

Előzmény: COOP (7287)
COOP Creative Commons License 2023.05.18 0 0 7291

Sajnos sokat nem :(( mert a család másik fele így tud csak eljönni...

Yogja repterére érkezünk   11 körül-mire kikeveredünk nem tudom menniy idő ez;Szingapúrból és a sofőr oda jön értünk és úgy tervezte hogy megyünk a Borobodurhoz-ahogy Te is ajánlod.

Előzmény: W.L. (7290)
W.L. Creative Commons License 2023.05.18 0 0 7290

Mennyi idot szantok Javara?

Mert ha benne van a tervben Solo es a tole keletre levo templomok is, akkor 6 nap a minimum. Es mivel Solo kozekebb van Kelet-Javahoz, erdemes ott megszallni 1 ejszakara mielott tovabbmentek Malangba.

Ha pedig Yogya repterere reggel erkeztek, akkor onnan erdemes lehet egyenesen a Borobudurhoz menni eloszor, nem a varosba.

Előzmény: COOP (7289)
COOP Creative Commons License 2023.05.17 0 0 7289

köszönöm hogy véleményezted.

Szívesen motoroznánk az élmény miatt is, de nem tudhatom hogy mennyire fog-e esni-márpedig biztosan fog :( De ez van.

Előzmény: W.L. (7288)
W.L. Creative Commons License 2023.05.17 0 0 7288

5 fovel a motornal sokkal ertelmesebb az autoberles.

Delelott mar nincs tomeg a kilatopontokon (de a kraternel meg lehet) es a kilatas valoszinukeg akkor is jo lesz, csak a napkelte dramai szineirol es arnyekairol maradtok le. Meg a fagyos hidegrol. 

Előzmény: COOP (7287)
COOP Creative Commons License 2023.05.17 0 0 7287

visszakerestem mindent...

Szingapúrból repülünk Yogjaba és majd onnan Malang a Bromohoz és a Tumpak Sewu és Surabajaból repülünk Balira.  Még mindig nem tudom  mi van ha nem napkeltére zsúfolódunk a  Bromora, hanem csak délelőtt nézzük meg...

 

Motort bérelnénk, de esős évszak lesz, így nem őrültem meg elázni... így mivel 5-en leszünk a sofőrős bérlés is ok Jáván is és Balin is.

 

 

Előzmény: W.L. (7249)
cristiano_narita Creative Commons License 2023.05.14 0 0 7286

hello!

ami igaz az igaz, minden 3-dik lépésre jut egy warung.

amit én mondok, az a Malioboro sarkánál van. (a vasút mellett) LOKO(motiv) Café. 0-24-ben nyitva volt. és kb mindig fullon. előtte van a nagy piros/sárga YogYakarta felirat.

 

 

Sosrowijayan-ban volt a másik kedvencem a már általam említett OXEN FREE. Covid miatt Tim az ausztrál srác meg az indonéz neje nem tudta fizetni a bérleti díjat. :(

https://oxenfree.net/past/#about

 

Én szerettem azt a tömeget. egy szombat este kb olyan volt, mint a Love Parade Berlinben! lépni alig lehetett! :D

 

https://img1.indafoto.hu/2/1/228627_56ae249756f8f43aded599190ad72fab/27191868_0c87285f4d0e94175ca8f58db19ebe27_xl.jpg

 

Előzmény: W.L. (7241)
wanbo Creative Commons License 2023.05.10 0 5 7285

Sziasztok! 

 

Folytatnám korábbi beszámolómat januári utamról. A Kei szigetek után Ambonba repültem vissza, s útban Raja Ampatra eltöltöttem 2-3 napot a környéken. Saparuán kezdtem, összefutottam Juliannal (helyi idegenvezető, akivel 2017-ben már körbementem a szigeten egyszer), beszélgettünk kicsit a turizmus helyzetéről (a covid lenullázta), gyakorlatilag semmi munkája, nincs látogató a szigeten. A svájci resort Paperu faluban is bezárt. Saparuáról Molanán és Harukun keresztül utaztam vissza Ambonba (Molanára béreltem hajót, Harukuról pedig “helyi járattal” mentem. Nagyszerű volt az időjárás, verőfényes napsütéssel amíg Molanán voltam (később eleredt az eső), ez a sziget elképesztően gyönyörű. Sajnálom, hogy most Nusalaut nem fért bele az időmbe, de Raja Ampatra “időre mentem”, mert ott egy helyi utazásszervező által szervezett kis csoporttal mentem el Misoolra, így faragva a költségeken. De arról majd később. 

Ami a gyakorlati infót illeti, minden ugyanolyan olajozottan működik, mint mikor korábban jártam erre, Ambonból egyszerű az utazás Saparuára, ahol szintén egyszerű a hajóbérlés (emlékeim szerint 400 ezer rúpiát fizettem Saparua - Molana - Haruku útért). A Penginapan Duurstedeben szálltam meg, semmit nem változott, csak pár tízezer rúpiával drágább lett (de eltelt 7 év első utam óta) - ha jól emlékszem 150 ezret fizettem a szobáért.

Julian elérhetősége, ha valaki erre jár, keresse fel, mert korrekt és jól beszél angolul: +6282238122163

W.L. Creative Commons License 2023.05.09 0 0 7284

Ja bocs, latom mar irtad, hogy 5 nap.

Szerintem legyen inkabb 7! ;-)

Előzmény: Chimney (7282)
W.L. Creative Commons License 2023.05.09 0 0 7283

Ehhez eloszor tudni kene, mennyi idot szantok ra.

De mondjuk kb 1 hetre Berastagi, Toba-to es Ketambe, meg 1 hetet hozzaadva Bukittingi kornyeke is.

Előzmény: Chimney (7282)
Chimney Creative Commons License 2023.05.09 0 0 7282

Köszi.Akkor elkezdek arrafelé nézelődni. Ha van bevált hely, amit semmiképp ne hagyjunk ki, ne tartsd megadba :-)

Előzmény: W.L. (7281)
W.L. Creative Commons License 2023.05.08 0 0 7281

Abszolut Szumatra!

Konnyebb valoban vadon latni orangutanokat (Ketambenel) es mind a taj (vulkanok!) mind egyeb latnivalok teren kenterbe veri Borneot szerintem.

Raadasul igy +1 orszagban is jartok, mivel gondolom Borneo alatt a malajziai reszre gondolsz.

Előzmény: Chimney (7279)
W.L. Creative Commons License 2023.05.08 0 0 7280

Ez itt total OFF, valaszoltam a Malajzia topikban.

Előzmény: Jack51 (7278)
Chimney Creative Commons License 2023.05.08 0 0 7279

Sziasztok, rutinosaktól kérdeznék. október 25-november 14-ig megyünk KL, Langkawi, Penang....és itt a kérdés, hogy Borneo vagy Szumátra legyen az utoló 5 nap.. 6-an vagyunk, ketten már voltak Szumátrán, ők Borneót preferálják,de megygőzhetők. Orángutánt szertnék látni minél természetesebb környezetben. 2017-es bejegyzést találtam....ha van valakinek frisebb tapasztalata, azt örömmel fogaom, köszi.

Jack51 Creative Commons License 2023.05.08 0 0 7278

Szia,

eldöntöttük, hogy inkább 1 hét Sri Lanka és 1 hét Penang Malajzia mennénk. Lenne pár kérdésem, te nagyon ott vagy ezekben a dolgokban.

Sri Lankába való belépéshez előre ki kell tölteni az online vízum kérelmet?

Olvastam, hogy írtad hogy Penang jobb mint Langkawi. Ugye 2 gyerekkel utaznánk és fontos az élmény és a tengerpart.

Köszi előre is a válaszod.

Előzmény: W.L. (7277)
W.L. Creative Commons License 2023.05.06 0 0 7277

Yogyabol Soloba leggyorsabb a Prameks vonattal menni, csak kb 1 ora. Busszal kb 2 ora.

Szerintem Solora 2 nap az idealis, 1 nap magara a varosra, a masik a Sukuh es Ceto templomokra, esetleg a Sukuh-Tawangmangwu setaval kombinalva. Egy 3. nappal meglatogathatok lennenek a sangirani vilagorokseg osember-lelohely muzeumai is.

 

Java sajnos nem gyonyoru strandjairol hires (mondjuk Bali sem...).

Az utvonaladon Pangandaran a legnepszerubb - nezz ra a neten, neked bejonne-e. Yogyatol DK-re Pacitan korul szebb strandok vannak. Ha egy rovid repules belefer, akkor Jakartatol eszakra Belitung strandjai tenyleg gyonyoruek, a Seychellek stilusaban.

Előzmény: nemcsakhajo (7274)
W.L. Creative Commons License 2023.05.06 0 0 7276

Helo

 

Az emailed nem publikus, tehat irj arra, ami az en profilomban van.

Előzmény: DrGaborTamas (7275)
DrGaborTamas Creative Commons License 2023.05.06 0 0 7275

#Jáva #Java #Bromo #Ijen
Sziasztok, szeptember közepén indulunk útnak 2,5 hétre Jáva -Bali - Nusa Penida tengelyt felfedezni.
Jakartából rögtön Surabayaba repülünk. Tudtok-e javasoli egy jó túraszervezőt, akivel 3D2N - Mount Bromo, Kawah Ijen Crater (esetleg Tumpak Sewu) túrát be lehetne járni. Általában magunknak szervezek mindent, de a sok transzfer miatt talán ez legkézenfekvőbb.

Úgy hírlik Wagner László a régió nagy szakértője is a fórum tagja :) Esetleg tud -e ajánlani egy jó operátort nekünk?

Nagyon köszönöm! szép napot mindenkinek!

nemcsakhajo Creative Commons License 2023.05.06 0 0 7274

Koszonom a tanacsot! Megnezem Solo bele e fer majd a programba. Kozel van Yogjakartahoz....

 

Azert ez az utvonalat neztem mert ezen voltam regebben .

 

Eleve Jakartaba erkezik a gep (valoszinu).

Bandungban nekem nagy elmeny volt a Tangkuban. (Fiamnak setalni majd lent es labataztatni nagy elmeny lesz)

Yogja meg alap .

 

Esetleg otlet hogy ezen az utvonalon van e valami strand ahova erdemes elmenni. (ez csak abban az esetben jatszik ha hosszabb a teliszunet..) . Neztem valami szigetet Jakartabol de nem nagyon gyozott meg... Vagy ha van Javan akkor el sem menni Balira (nekem nem jott at hogy mert van hypolva...)

 

Repjegy az eszmeletlen draga .... Nekunk csak Becs vagy Budapest jatszik. (Becs jobb a hatar mellol )Mi csak csomaggal utazunk es ezert a Scoot nem jatszik, meg elmenni Athenba az kulon macera...   Nem tudom az Emirates 1500 euro a Klm 2500 eurot hogy gondol a jegyert szemelyenkent....

Remelem kesobb normalizalodik a helyzet. De ha ennyiert adja akkor valoszinu meg is vesszik... (ez az extraprofit)

 

Soloba hogy jutunk el YJbol es mennyi idot szanjunk ra (onnan is megy Balira gep!)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!