Keresés

Részletes keresés

G.Öcsibácsi Creative Commons License 2016.08.30 0 0 238

Ma ránéztem a lent linkelt weboldalukra és tök üres! Csak egy nagy fehérség az egész, a facebook oldaláról is eltűnt a mobilház, mint téma.

Olyan, mint ha megszűnt volna az egész, ami nem lenne jó hír, ha egyébként létezne a történet, de így legalább nem hiteget senkit nemlétező dolgokkal...

Előzmény: G.Öcsibácsi (237)
G.Öcsibácsi Creative Commons License 2016.08.25 0 1 237

Én mindenhol próbáltam ellenőrizni, de semmi...

Sem építész tervező, vagy iparkamara nem ismeri a céget, bevétele ~10 éve nem volt.

A megadott címen egy juh akol szerű valami áll, ez:

 

 

vállalkozásnak nyoma sincs.

 

De ha felhívod a Mérnök urat, azonnal, naprakészen nyomja a témát, tök jókat mond, nagyon meggyőzően, csak ugyanolyan kaotikusan, mint a honlapon.

Nekem küldözz át új terveket, tényleg besza...

Azt is simán megmagyarázza, miért nincs egy rohadt házuk, amit meg tudnának mutatni: Annyi melójuk van, hogy a sajátjukra nincs idő...

Pedig azt hittem, ezek gyorsan épülnek! :-( Nekem azt mondta, kb. fél év múlva lesz kész a bemutatóházuk. Ez februárban volt, azóta nem vállalkoztam rá, hogy újra felhívjam.

Tesóm úgy 7-8 éve beszélt vele, akkor is ez volt a helyzet a demo házzal.

Ügyfél kész házát nem mutatják meg, mert a sok érdeklődő már nagyon zavarta a nyugalmukat. Szerintem inkább azért, mert nincs ilyen.

A szép az egészben, hogy mivel szinte azonnal kész van a ház, amit megrendel az ügyfél, az egészet előre ki kell fizetni (ez az ütemezés...), mert különben neki sem fogna.

Ilyenre banki kölcsönt szerintem nem is adnak, mert készültségi szintenként folyósítanak, és gondolom nem értik a bankok, hogy a 0 és 100% között, hogyan nincs átmenet, stb.

Habár a Mérnök úr szerint minden banki megoldás használható rá ugyanúgy, mint egy téglaházra, még CSOk kompatibilis is.

Szóval ilyen paraméterek mellett - lényegében vaktában, kamikaze - nem tudom, ki lesz az első vevőjük, de kérem, az szóljon.

Olyan, mintha egy csendes bolond-zseni ülne egy szobában, és a csak a fejében létező találmányával hülyítené a népet. NEM szép játék, pedig a rugalmassága és az ára miatt 

szerintem sokaknak lenne megoldás. Mi konkrétan le tudnánk lépni a panelből 3 gyermekkel.

Előzmény: mrwolf (233)
Divi-Filius Creative Commons License 2016.08.05 0 0 236

Ami nálam megborította a dolgot, az a szigetelés.

15 centi ugye nem sok, főleg ha mögötte nem tégla hanem vas van.

Illetve a másik gond az az, hogy a hullámos konténerfal.

Ha táblás hungarocellt teszel rá akkor lesz egy kis légrés, amibe (szerintem) simán beszorulhat a pára amitől elrohadhat idővel a szerkezet.

Találtam fújható zárcellás szigetelést is, de az meg horror áron van.

 

Illetve érdekesség lehet, hogy...konténerházban térereje nem sok lesz a mobiloknak.

 

Imádnám én is a konténerházakat, de nem tudom, hogyan lehetne hozzápasszintani a magyar klímához.

 

Előzmény: Fityor (232)
pajaci Creative Commons License 2016.07.12 0 0 235

Ezért nem terjedt el itthon:

 

1. 20- 40 lábas használt tengeri konténerek mérsékelt áron eladók bérelhetők.
20 lábas acél tengeri konténer már    425.000.-ft + 27% áfa tól  tájékoztató ár 
40 lábas acél tengeri konténer már    690.000.-ft + 27 % áfa tól  tájékoztató ár 

Előzmény: Fityor (232)
i81 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 234

A lakóépületté engedélyezést járd körbe. Azt írta korábban valaki, hogy ott állt meg a megvalósítással.

Előzmény: Fityor (232)
mrwolf Creative Commons License 2016.07.07 0 0 233

Az a helyzet, hogy ennek a cégnek alig volt pár százezer Ft árbevétele az elmúlt években.

Előzmény: G.Öcsibácsi (228)
Fityor Creative Commons License 2016.07.07 0 1 232

Sziasztok! 

Jövő év tavaszán fogok bele, hajókonténerekből összeállított ház építésébe. 40- lábas konténerekből szeretném megépíteni. Itthon kevésbé elterjedt, Amerikában cégek, könyvek foglalkoznak vele orrvérzésig.
A fejemben úgy néz ki a dolog, hogy hajókonténereket veszek. (darabja nagyjából 25nm) [2,5*2,5*12m]
100 -120 nm-es házban gondolkodok. Van némi/kicsi építőipari tapasztalatom, továbbá a családban és baráti tárasaságban van építési vállalkozó és építőmérnök is.  
Bár a tervek jobbára még fejemben vannak, és durván van még fél/háromnegyed évem arra ,hogy a lovak közé csapjak, mégis nagyjából így nézne ki a kivitelezés melyet videókból, könyvekből fórumból raktam össze. 
Természetesen az ütemek sorrendje változhat, valszeg fog is, tehát kérlek ne ezt lovagoljátok. Sokkal fontosabb nekem inkább az kivitelezéssel kapcsolatos tanács, észrevétel, tipp. Még nem konzultáltam sokat hozzáértővel, így ha valami durva hibát találtok kérlek ne a fikázás meg lehülyézés domináljon, hiszen ezek még csak előzetes gondolatok. 
Tehát:
-Üres telek
-A próbálunk olyan telket kifogni ahol a víz villany határon belül van.
-Jön egy Bobcat (mérnök által meghatározott ) mélységig lefúr. A lyukba megy a 200-as KG cső, bele beton, tetejére(betonba süllyesztve) acél "t" alakú idom melyre rakjuk a konténer(ek) sarkát(ait). Ha ezeket szintbe hoztuk ,mehet is rá. Oda is csavarozzuk őket az "alaphoz"
-Vizet, villanyt beássuk alá a megfelelő a helyig. 
-Egymásra/mellé daruzzuk a konténereket (összelegózzuk az előzetes tervek alapján)
-Ezután jön a konténerek javítgatása. (persze csak sérülés/rozsdamentes főkeretű konténerek lesznek megvéve). Ahol nagyon eszi a rozsda a falakat ott gépi csiszolóval megcsiszolom majd festékkel kezelem. 
-Ha ez megvan, jön a kisflex/nagyflex/acetilén hegesztő és a konténerek összenyitása.
-Víz,villany/fűtés bekötése a szobákba.
-A konténerek közötti helyet mészhomok téglával szigetelem. (bár lehet ezt a munkafázist előrébb kell tenni mert lehet nem férek hozzá megfelelően) 
-Kívülről megy a 15 cm szigetelés
-Könnyű tetőácsolattal megdöntöm a tetőt. [alatta szigetelés] (és mint a panelek tetején található kátránypapírral borítom és megépítem a csapadék elvezetést .
-A belső falakon ácsolattal megcsinálom a gipszkartonnak a keretet. Gipszkartonozás. (bár lehet egy kis kőzetgyapot is megy a gipszkarton mögé)
-A padlóra is kell szigetelés kívülről, hiszen lábakon fog állni
-Vékony betonréteg (melybe vagy kerül padlófűtés vagy nem)
-Erre jön járólap/parketta.
-Nyílászárók beépítése/ vizesblokk, gépesítés, konyhapult...stb. 

Kb valahogy így.:



szabonoemike86 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 231

Sziasztok!

Valakinek sikerült esetleg már mobilházba költöznie? Engedélyezéseket hogy sikerült megvalósítani? Szívesen veszek bármilyen információt. 

Madaraspisti Creative Commons License 2016.02.18 0 0 230

 

 Hát a jurta is mobil lakóhely ha úgy nézzük. Már régen kiotalaálták.

lufi77 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 229

Nézegettem már ezt az oldalt régebben is.

Átláthatatlan, katasztrofális.

Előzmény: G.Öcsibácsi (228)
G.Öcsibácsi Creative Commons License 2016.02.17 0 0 228

Sziasztok,

 

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki találkozott e már az alábbi céggel és ajánlataival, esetleg vett/építtetett velük mobil- vagy készházat?

 

Öko Bautechnik Kft. 

http://www.extramobilhazak.hu/

 

Egyáltalán valaki látott e élőben ilyet?

 

Előre is köszönöm!

-=Zsoca=- Creative Commons License 2015.10.03 0 0 227

Sziasztok!

 

Azzal kapcsolatosan tud valaki konkrét információkat, hogy Angliában (leginkább London környéke) hogyan alakulnak a mobilházakkal kapcsolatos jogi és gyakorlati tudnivalók?

 

Ilyesmik érdekelnének:

 

- mik a szükséges engedélyek (ha van ilyen)?

- hol lehet és hol nem lehet ezeket elhelyezni?

- vannak-e és ha igen, milyen mértékű költségei az elhelyezésnek?

- kempingekben van-e mód elhelyezésre és kb. milyen költségekre lehet számítani (áram, víz, bérlet, stb.)?

- kb. mennyibe kerül megvételre, vagy bérletre egy közművesített (amire rá lehet kötni) földterület?

- ott érdemesebb megvenni a mobilházat (fontért), vagy itthon és kiszállíttatni (forintért)?

 

Bármilyen egyéb gyakorlati infót is szívesen fogadok, akár emailben is, ha tud valaki segíteni: zsocamail kukac gmail pont com

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 226

Igen. A részleteseb leíráast elkuldhetem az email címre.

Kapcsolat: albertpavol@gmail.com Tel:+421905283047

 

Előzmény: Palási (225)
Palási Creative Commons License 2015.08.07 0 0 225

 "Egyedi igényeknek megfelelően egész évben használható teljes értékű családi ház."

 Ez igaz lenne ?

Előzmény: Törölt nick (219)
Palási Creative Commons License 2015.08.07 0 0 224

 Ennyi ?

Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.07 0 0 223
Előzmény: SeaEagle (221)
SeaEagle Creative Commons License 2015.08.07 0 0 222

Jónapot,

 

Lehetne kicsit bővebb infót kapni az engedélyeztetésről? Magam is ezt az utat fogom végigjárni, jó lenne felkészűlni előre a buktatókra.

 

Köszönettel:

Péter

Előzmény: KömKel (218)
SeaEagle Creative Commons License 2015.08.07 0 0 221

Jónapot,

 

Lehet, hogy nálam van a hiba, de nem indúl el a videó.

Előzmény: Törölt nick (219)
Jena307 Creative Commons License 2015.08.06 0 0 220

Sziasztok látom itt javában csak jogi témáról van szó, (én ezt megoldom ha oda jutok, nem szólok senkinek hanem lerakatom és kész és mindenki bekaphatja)

 

Szóval már másodjára jutok oda hogy lehet vennem kellene egy mobilházat, építek egy műhelyt közben válás, na most a műhelyen lévő régi üvegházat ha kiürítem körbenyomom 20as  szendvicspanellal, belül belambériázom és tudnék kialakítani jó  hőszigetelésű lakrészt, csak kicsit, de mivel még nem tudom ezen a településen szeretnék e távoli jövőben is maradni, így azt találtam ki hogy ha vennék egy ilyen mobilkecót ha tiplizek csak eladom vagy magammal viszem, de ha átépítem az üvegházat akkor az ott marad és vagy megfizetik ha eladom a telket de inkább nem, és nem számoltam de kb. fél milla úgy is belemenne a projectbe ami bukta ha eladom a telket.

 

Ezen a kis településen már 1.2m-ért is kapni kis de nem rom házat, ( nincs fürdőszoba sem konyha) így nagyon nemtudom egy max 1.5 millás használt mobilház tudna e azonkívül versenyképes lenni hogy oda teszem ahova akarom, 

Azt kérdezném mennyire döbög egy ilyen, mert eddig bármilyen iroda konténerben jártam az dübörgött rendesen minden egyes lépésnél, vagy ez csak a telepítés kérdése? Másik mennyire jó ezeknek a szigetelése? Mármint ok hogy fűthető, de csak felfűthető vagy gazdaságosan fűthető?, mert ha az üvegházat csinálnám meg, alap feltétel lenne 20cm-es panel, jól alászigetelt elektromos padlófűtés = így pici rezsi, és nyáron jól hűthetőség, 

 

Alapjában véve egy türelmetlen ember vagyok, és szeretem az azonnal kész dolgokat, ezért sem lenne annyira kedvem építgetni egy kis aparmanszállást magamnak.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 219

https://www.youtube.com/watch?v=RHDPJFl60SQ

 

Az általunk gyártott legnagyobb mobilház “SMART HOUSE LONG“ egy új technológiával készült mobil épület. Egyedi igényeknek megfelelően egész évben használható teljes értékű családi ház. A hasznos lakóterület négyzetméterei állandó 2-3 fő részére alkalmas. 

 

Alap méretek „SMART HOUSE LONG“

 

Külső méretek: 13 x 4 x 3,6 m

 

Beépített terület: 52 m

 

Lakóterület négyzetméterei: 42 m

 

Modul súly  : 15 t

 

Kontakt: email: albertpavol@gmail.com, Tel: +421905283047

KömKel Creative Commons License 2015.08.05 0 0 218

Megtörtént a csoda!

 

4 hónap szarakodás után megkaptuk az épitési engedélyt egy mobilházra Bp közelében. Lényegében ugyanazt az eljárást kellett végigszenvedni, mint a hagyományos ház esetében, csak itt triplán szivattak minket...

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 217

Az általunk gyártott legnagyobb mobilház “SMART HOUSE LONG“ egy új technológiával készült mobil épület. Egyedi igényeknek megfelelően egész évben használható teljes értékű családi ház. A hasznos lakóterület négyzetméterei állandó 2-3 fő részére alkalmas. 

 

Alap méretek „SMART HOUSE LONG“

 

Külső méretek: 13 x 4 x 3,6 m

 

Beépített terület: 52 m

 

Lakóterület négyzetméterei: 42 m

 

Modul súly  : 15 t

 

Kontakt: email: albertpavol@gmail.com, Tel: +421905283047

 

Előzmény: SeaEagle (216)
SeaEagle Creative Commons License 2015.05.26 0 0 216

Tiszteletem,

 

Üres, 3X10m-es mobilházat szeretnék venni, lehetőleg nem Magyarországról (80%-os haszonkulcsal dolgozó, és mégis angol dugajjakkal mobilházakat áruló vállalkozókban nem tudok megbízni). Hozatott/hozott már be valaki mobilházat Ausztriából vagy Németországból?

oriolee Creative Commons License 2015.03.22 0 0 215

Köszi :)

Előzmény: pajaci (214)
pajaci Creative Commons License 2015.03.21 0 0 214

Rkattintassz a nevére, és előjön a címe.

Előzmény: oriolee (213)
oriolee Creative Commons License 2015.03.21 0 0 213

KömKel, mit sejtenek, mi várható az említett bm rendelettől? Kötelező lesz az engedély?
A másik, hogy mobilházat építtetnék, és éppen tervezőt keresek. Fel tudnánk venni a kapcsolatot?

Előzmény: KömKel (211)
Divi-Filius Creative Commons License 2015.02.16 0 0 212

Felmerült benne egy ostoba kérdés - kontlnerházzal kapcsolatban:

 

A különféle konténerdepók, (Pl ami az M0 autópálya mellett van... Ott elég nagy számban vannak konténerek. Elég magasan egymásra pakolva ráadásul. Azokra van építési engedély?

... és ha azokon nincs, akkor ha én leteszek 2 konténert a telkemre... (szorosan egymás mellé természetesen) ... akkor nekem miért kell rájuk építési engedély?

Mondhatom azt, hogy én nem ÉLEK benne ⇒  tehát nem épület, hanem az a 2 konténer az én ingó tulajdonom, és egyébként is eladó, és eladás után természetesen elszállítom majd.

 

És csak a hecc kedvéért, felrakom a konténereimet valami csillagászati árért valamelyik apróhirdetési oldalra...

 

Tudom, hogy elég ostoba "magyarázat" ez konténerház meglétére, és teljességgel átlátszó. De láttunk már cifra jogértelmezéseket építésügyben is. Vajon működhetne?

 

 

Előzmény: KömKel (211)
KömKel Creative Commons License 2015.02.05 0 0 211

Nah, hát érdekes fejlemények vannak.

Az egyik minisztérium szeretne egy üdülőépületet az önkormányzattal közösen, mobilházból.

 

Október óta ment a szájtépés, hogy engedély kell-e vagy nem.

Most kijelentették, hogy IGEN, KELL ÉPITÉSI ENGEDÉLY rá.

 

Tehát egy minisztérium és önkormányzat által, saját maguknak elhelyezett mobilházra.

Csak azért mondom, hogy akkor vajon egy sima "közembernek" mennyi esélye lehet ezt keresztülverni, ha van hatósági ellenállás...

Előzmény: KömKel (210)
KömKel Creative Commons License 2015.01.22 0 0 210

Én tervezője vagyok egy mobilházas cégnek, és a cégvezető azt mondta múltkor, hogy megy a lobbizás nagyon, idén várhatóan kijön egy Belügyminisztériumi rendelet, ami tisztába teszi a dolgokat mobilház fronton.

 

Mert az eddigi gyakorlat szerint sok helyen kérnek épitési engedélyt rá, törvénytelenül. Viszont meg is tudják akadályozni a telepitését településképi szempontokra hivatkozva...

Szóval minden egyes mobilháznál keményen harcolnunk kell a hatóságokkal, hiába vannak "felsőbb" kapcsolatai az ügyvezetőnek.

Előzmény: lazarcsaba (208)
bazsamari Creative Commons License 2015.01.22 0 0 209

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!