Keresés

Részletes keresés

simico Creative Commons License 2012.02.14 0 0 3258

3 éves gyerek kb. másfél méter, 160 centis felnőtt kb. kettő és fél méter távolságból tölti ki az álló képet. Egyébként 45 fokos látószöget ad.

Előzmény: rehakphoto (3255)
csakb Creative Commons License 2012.02.14 0 0 3257

Nincs kitobid? Odatekered 30 mm-re, és kipróbálod, hogy mi fér bele a képbe.

Előzmény: rehakphoto (3255)
GPF Creative Commons License 2012.02.14 0 0 3256

De szerintem a 30-as nem jó portrézni. Még az 50-es sem igazán.

Előzmény: rehakphoto (3253)
rehakphoto Creative Commons License 2012.02.14 0 0 3255

Nem néztem tesztet csak olvastam a látószög értékeket. Nincs valakinek olyan 30mm-ese? Kíváncsi lennék, hogy milyen messze kell állni egy modellnek a teljes alakos álló portrénál... Az 50mm-esemnél kb 4-5m-re.

Előzmény: Peti-- (3254)
Peti-- Creative Commons License 2012.02.14 0 0 3254

Gondolom valami összehasonlító tesztet nézhettél. Az 50-esre azt írja edigital, hogy FF-re is jó, míg a 30-as csak APSC-re. Nem lehet, hogy az 50-es obi tesztjét FF-en nézted, a 30-ast meg APSC-n. Ebben az esetben tényleg nagyon hasonló lehet a látószögük (50 ill. ekv 45).

Előzmény: rehakphoto (3253)
rehakphoto Creative Commons License 2012.02.14 0 0 3253

Sziasztok!

Segítség kellene! Van egy ilyen obim: http://www.edigital.hu/Makro_objektiv/Sigma_Pentax_50/2.8_EX_AF_macro_objektiv-p37248.html 

és ilyet szeretnék venni: http://www.edigital.hu/Nagylatoszogu_objektiv/Sigma_Pentax_30/1.4_EX_DC_objektiv-p44774.html .

 

Meglepően tapasztaltam, hogy a látószögük szinte ugyanakkora. Portrézáshoz kellene, hogy ne kelljen annyira távol lenni a modelltől, mint az 50mm-esnél, ugyanis beltérben fotóznék. Szerintetek az egyiknél vertikális, a másiknál horizontális látószöget adtak meg vagy más szenzorhoz vannak kalibrálva? Vélemény?

Erinaceus Creative Commons License 2012.01.10 0 0 3252

Ha van pénzed, és persze akarsz messzire fotózni, menj rá a 55-300-as obira a géppel együtt kitben (pl K-x jó lehet).

Szerintem az 55-300 portréra is használható...

Előzmény: Seby73 (3250)
gregoriosz Creative Commons License 2012.01.10 0 0 3251

K-r, leginkább mert újabb, de a K-x sem rossz választás. Szerintem nincs a kettő között egetverő különbség. Ha van kétobjektíves kit, akkor érdemes azt venni. Persze függ attól, mennyi pénzed van rá, mire szeretnéd használni.

Ami az induláshoz még hozzájön:

táska (nem érdemes vackot venni, szóval 10e Ft fölött lesz)

tartalék akkumulátorok (Eneloop vagy hasonló lassan kisülő újratölthető)

töltő (Voltcraft, mert szabályozható, az akku karbantartására is jó)

memóriakártya

Előzmény: Seby73 (3250)
Seby73 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 3250

Sziasztok!

 

Tanácsot kérnék fényképezőgép vásárláshoz!

Hobbi fotózáshoz keresek gépet.

A PEntax KX és a Pentax KR között vacilálok.

Sajnos nem ismerem egyiket sem igy nem is tudom összehasonlitani hogy melyik lenne jobb.

Mivel még nem volt tükrös gépem, így teljesen laikus vagyok.

Sok tesztet és fórumot olvasgattam,de összehasonlitást nem találtam, amiben kiemelnék a két gép köztötti előnyöket és hátrányokat.

 

Az is érdekelne hogy kitt-ben vagy külön-külön érdemes megvenni a gépet.

Ha kitt-ben akkor pedig melyik optikákkal.

Előre is köszönöm a segitséget.

 

istvcin Creative Commons License 2011.10.11 0 0 3249

Jó, kipróbálom úgy is. Köszi

 

Előzmény: Davidon (3248)
Davidon Creative Commons License 2011.10.07 0 0 3248

Én ott kezdeném, hogy kinyomtatnám a tesztképet és azon tesztelnék. A monitor miatt csalhat az élességérzet.

Előzmény: istvcin (3247)
istvcin Creative Commons License 2011.10.07 0 0 3247

Sziasztok!

Szerintetek jó a kx-em élessége így, vagy back focusos? (Ha jól írom)

https://picasaweb.google.com/112338638051279729257/MelysegelessegTeszt

Két obival próbáltam....

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3246

Úgy látom páran itt kicsit túlbonyolítják ezt a fehéregyensúly témát :)!

 

Először is auto WB-n és RAW-ban fotózva szerintem nincs az a szitu ahol a K-x úgy eltolná a dolgot, hogy az utómunka során ne lehetne 100%-osan belőni a fehéregyensúlyt!

Innentől kezdve én úgy gondolom, hogy ennek a kupaknak se sok értelme. Akinek ennyire fontos a helyes fehéregyensúly beállítása (szerintem is az egyébként), hogy ilyen kupakot is alkalmazna, az úgy gondolom eleve RAW-ban fotóz (ha jót akar magának :) ).

Erinaceus Creative Commons License 2011.09.27 0 0 3245

kösz, jó ez a videó!

Előzmény: gregoriosz (3244)
gregoriosz Creative Commons License 2011.09.27 0 0 3244

K-x bemutató videó

Angol használati útmutató letölthető pl. a Pentax oldaláról is, innen: http://digital-camera.hu.diplotop.com/review/PENTAX/K-X pedig magyar is.

GPF Creative Commons License 2011.09.27 0 0 3243

Hogy lehet választani a JPG gyári sablonok közül?

Előzmény: simico (3236)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3242

"A fehéregyensúly finomhangolásához használni kívánt fényforrás alatt irányítsa a gépet egy fehér papírlapra úgy,hogy az teljesen kitöltse a keresõt, vagy válasszon ki egyteljesen fehér területet fõtémának"

(részlet a kézikönyvből)
Használható, mikor van idő pötsölni, és sokfajta fényforrás van. Ha RAW-ban képezel, a WB nagyon jól korrigálható.
A fókuszvisszajelzés (hiánya) simán megszokható, én legtöbbször -szinte mindig-  szpot fókuszt használok. De minek is a sokpontos fókuszmező?? /Persze van szitu mikor jól jön./

Ha találok egy témát, egészséges, ha a fókusz azon van. Ha művészkedni kell, ott a félig lenyomott expó gomb. A látványos visszajelzés SZERINTEM csak egy jól mutató izé.
A K-x nagyon pöpec gép, mondom én aki bridge gépet cserélt le.

 

 

vaki Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3241

Üdv!

 

Igen azt jelenti, hogy nem tudja mutatni. A kereső alsó sorában egy zöld hatszög világít ha éles a kép. Ez manuális obikkal is működik, tekergeted és ha megvan a fókusz kigyullad a zöld lámpa. Ez csak akkor hátrányos ha gép által választott fókuszpontot használsz, mivel nem fogod tudni hogy a kép melyik pontján éles, csak azt tudod hogy valahol az :)

 

Manuál fehéregyensúlyt még nem használtam (a beépített lehetőségek eddig elegendőek voltak), de a leírás alapján úgy van ahogyan gondolod. Csinálsz egy képet és kiválasztod hogy a kép melyik területe minősül fehérnek és a gép az alapján állít WB-t.

 

K-r váltáson én is gondolkodom, amiben nekem megérné:

- jobb sorozatfelvétel

- rendes fókuszvisszajelzés

 

Előzmény: Bornfreee (3239)
Bornfreee Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3240

Én már használtam ehhez hasonlót, csak ami egyben lencsvédő, azok nagyon drágák, én 1500- ft körül vettem egyet, amit csak ráteszel az obira fehéregyensúly beállításnál.  Egyszerű és nekem bevált, én k20d próbálgattam benti világításnál, de nagyon sok tapasztalatom azért nincs benne, két alkalommal volt csak ilyen nálam. (ill k20d)

Előzmény: Ormió (3238)
Bornfreee Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3239

köszönöm!

És az hogy nincs fókuszpont visszajelzés, az azt jelenti, hogy nem mutatja a kép melyik részére fókuszál??  Tehát nem jelenik meg a keresőben a "piros négyzet"? Vagy hogy kell elképzelni?

Másik kérdésem, hogy a manuális fehéregyensúly az úgy állíthatjuk, mint a k20d-n, hogy csinálok egy képet és azon kiválasztom a megfelelő fehéret?

A k-r miben jobb, mennyiben éri meg?

Még egyszer köszönöm!

Előzmény: gregoriosz (3237)
Ormió Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3238

Sziasztok,

nem épp K-x, de a témátokba vág: erről, vagy hasonlóról, mi a véleményetek, tapasztalatotok?

http://www.digital-photography-school.com/white-balance-lens-cap-perfect-white-balance-in-every-lighting-situation

:-) Ormió

gregoriosz Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3237

Szerintem megbízható az automatikus fehéregyensúly is, általábanazt használom. Ha raw-ban fotózol, akkor utólag is állíthatsz rajta elég sokat.

Lehet manuálisan beállítani, illetve mindegyik előzetes beállítást korrigálni. Igaz nem Kelvinben, hanem színkoordináták mentén. Ha jól emlékszem, élőkép módban is lehet állítani a fehéregyensúlyt.

A jpg képeknél van lehetőség a finomhangolásra.

Van a neten letölthető használati útmutató, utána tudsz nézni a részleteknek.

K-x helyett esetleg nézd meg, hogy belefér-e a keretedbe a K-r. (szvsz általában igaz, hogy az újabb jobb) A K20D és a K-x nem ugyanaz a kategória. A K-x legnagyobb előnye a jobb szenzor (és talán a jobb sorozatképesség, de ennek utána tudsz nézni), illetve a beépített hdr, ami inkább kényelmi szolgáltatás, de szerintem jó. Valamennyire hátrány, hogy nincs fókuszpont visszajelzés a keresőben, de meg lehet szokni.

Előzmény: Bornfreee (3235)
simico Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3236

Megbízhatatlan fehéregyensúly?? Szerintem nem. Természetesen van manuális beállítási lehetőség. A jpg paramátereket is tudod állítani, egyrészt választhatsz a különböző gyári sablonok közül (bright, natural, vibrant, stb), másrészt ezeken belül is finomhangolhatod az egyes paramétereket (kontraszt, szaturáció, élesítés, stb).

Előzmény: Bornfreee (3235)
Bornfreee Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3235

Sziasztok!

Tapasztalatokra lenne szükségem.  Hezitálok a k20d és a kx között (kb egy árban vannak most).  Viszonylag kezdő fotós vagyok, nezegettem a k-x-et és tul.képpen nekem megfelelne - egyetlen egy rosszat írnak róla, a megbízhatatlan fehéregyensúly.  Ez avalóban sok problémát okoz?  Ill. azt megkérdezném, hogy ezen a gépen van-e manuális beállítás erre, mint a k20d-n, hogy csinálok egy képet és az alapján állítom be (kiválasztom a képen a "fehéret" a képen) a fehéregyensúlyt.

Ill. még egy kérdésem lenne:  a jpg képeknél van-e ezen a gépen lehetőség a paraméterek finomhangolására (telítettség, kontraszt stb..)

A válaszokat előre is köszönöm!!

_Sandrusz_ Creative Commons License 2011.09.13 0 0 3234

Bár nem írják, de mást is javít!

Nekem az egyik SDHC kártyámmal voltak problémái a K-x-nek. Időnként kiírta hogy "ez a kép nem jeleníthető meg" vagy hogy "a kártya nincs megformázva". Valamikor tavasszal feltettem a legutóbbi frissítést és azóta szinte csak azt a kártyát használom!

Előzmény: lezseren 1 (3232)
h9m Creative Commons License 2011.09.13 0 0 3233

Hopp!

 

 

lezseren 1 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 3232

Igen ! Különösen ha videózol is, a sdxc kártya támogatás miatt.

Előzmény: Erinaceus (3231)
Erinaceus Creative Commons License 2011.09.10 0 0 3231

Kérdésem lenne: 1.01-es firmware-t érdemes-e tovább frissíteni?

T_szerel Creative Commons License 2011.09.04 0 0 3230

Elnézést ezt el írtam :(

Ott készült csak nem akkor!

Előzmény: T_szerel (3229)
T_szerel Creative Commons License 2011.09.04 0 0 3229

 

Mindenkit szerettel meghívok! ( meghívunk! )

Belépés ingyenes!

Itt aztán lehet fényképezni.

Eddig minden nyiltnapon sikerült szemfüles fotósoknak olyat fényképeznie amit aztán igen nehéz volt kimagyarázni ;)

 

Ez ugyan nem ott készült és technikailag igen csak gyengécske de azért az a a kotró!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!