Keresés

Részletes keresés

Pisztol Creative Commons License 2010.05.10 0 0 593
Nehéz vitatkozni azokkal akik a vadászatot milliomosok gyilkolászásának tekintik a vadállományról és a károkról pedig valótlan adatokat közölnek. Gróf Széchenyi Zsigmond mondása,"A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás."
Előzmény: Törölt nick (592)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 592
,,Nincs 3x-os nagyvad létszám, ezt nem tudom honnan veszed? "

Van ,ahol még több is.


Minden eddiginél nagyobb veszteséggel zárhatja Somogy a tavalyi vadászidényt.
Van olyan terület a megyében, amit teljesen letaroltak a vadak. Hasonlóan járt egy nagybajomi termelő is, ahol tavaly a kukorica felét szétrágták a vadak. Pedig a megyében évente növelik a kilövési számot. A hetvenes évekhez képest tavaly a gím hétszerese, a vaddisznó tizenkétszerese, a dám százszorosa volt a teríték - mondja a vadászati felügyelő. A kár ennek ellenére még mindig nagy.

- Az ágazat legnagyobb problémáját továbbra is a mezőgazdasági és az erdészeti károk nagyságrendje adja - magyarázta Bognár Tamás, a Somogy megyei mezőgazdasági szakigazgatási hivatal vadászati felügyelője."


Csak Somogyban 400 millió a vadkár.
Előzmény: Pisztol (587)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 591
,,A KRESZ elég világosan foglal állást a dologban. "

Ja,főleg amióta a vadásztársasgi lobbi kedvére lett módosítva.
Szinte semmiért nem vállalnak felelősséget.
Előzmény: Pisztol (588)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 590
Sport vadászat.
Ez az egyikdolog,ami nevetséges.
Hogy lehet sportnak nevezni egy gyilkolászást ?
Erre sokan elélveznek,azt tudom,de ez agyi torzulás inkább.
A túlzott nagyvad számról meg már írtam,tettem be cikkeket,linkeket,nincs most kedvem ismételni.
Javaslom,olvass vissza,és megérted,mit nem tanítanak a vadász tanfolyamon.
Előzmény: Pisztol (587)
Pisztol Creative Commons License 2010.05.09 0 0 588
A KRESZ elég világosan foglal állást a dologban. Nagyon sok ország örömmel tudná magáénak a magyar vadállományt és vadgazdálkodást. A hatvan évem alatt egy vadbalesetet láttam, az ország kiemelkedő vadas területén élek, az sem volt túl komoly a vad elpusztult az autóban viselhető károk keletkeztek. Sajnos a kormánynál ülő vadbarmok viszont ... de ezt azt hiszem be sem kell fejeznem.
Előzmény: Törölt nick (586)
Pisztol Creative Commons License 2010.05.09 0 0 587
"És ott elmondták,hogy felesleges és káros ekkora nagyvad állomány megtartása ?"

Természetesen, hisz ez az alapja a sport vagy a hivatásos vadászatnak. Nincs 3x-os nagyvad létszám, ezt nem tudom honnan veszed? A természet avatkozna be legelébb. Hisz csak akkora lehet a vadállomány, amit a terület el tud tartani. Ezt könnyű belátni, én így gondolom. Az ember a minőségi vadállomány kialakításán tud dolgozni. Ezért is lövik ki az ún. selejt vadakat, hogy a minőségi tudjon szaporodni. Az igazi nagy trófeákat külföldi vadászok kemény euró ezrekért vagy tízezrekért vadászhatják. A neten is kiváló munkákat lehet olvasni a témáról.
Előzmény: Törölt nick (586)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 586
,,Most készülök a vadász vizsgára. "
És ott elmondták,hogy felesleges és káros ekkora nagyvad állomány megtartása ?

,,A balesetek sajnálatos események a jog szerint megállapítható a felelős akár a vadásztársaság is. Tévhit, hogy nincs felelős. "
Autópályán történő vadütközéskor fizetnek.
Máshol csak abban az esetben,ha a hajtás nem volt kitáblázva.
Egyéb esetekben nem fizetnek semmit ,max. ha vadveszély táblánál lakott területen kívül 30 km-vel ütközöl vaddal,és fizetőképes a vadásztársaság.
Előzmény: Pisztol (585)
Pisztol Creative Commons License 2010.05.09 0 0 585
Valóban falun élek. Most készülök a vadász vizsgára.
A balesetek sajnálatos események a jog szerint megállapítható a felelős akár a vadásztársaság is. Tévhit, hogy nincs felelős.
Egy esetem. Kisforgalmú vasárnap reggel. Nagyívű kanyarból láttam, hogy kb. 200 méterre tőlem őz szalad át a 6-os úton. Lassítottam, mert ahol egy van ott több is lehet. bekapcsoltam a vész villogót az utánam jövőnek. Aki vagy 120-al előzött meg. Szerencséjére nem jött több vad.
Ez a vita is olyan parttalan, mint a politikai hovatartozás ügye. Van aki a szart is képes franciakrémesnek látni, ha lenin elvtárs úgy kívánja.
Előzmény: Törölt nick (582)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 584
,,Milyen dolog már az, hogy ahhoz, hogy élvezzünk valamit, egy állatnak el kell pusztulnia? "

Megható.
De roppant finom. :-)
Előzmény: exponenciális függvény (583)
exponenciális függvény Creative Commons License 2010.05.09 0 0 583
Az húsevés élvezetét is meg kell szüntetni. Milyen dolog már az, hogy ahhoz, hogy élvezzünk valamit, egy állatnak el kell pusztulnia?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 582
,,A vadgazdálkodás szükséges és megkerülhetetlen feladat."

Ezzel nincs is gond.
Csak az eltartó képességhez 3x-os a nagyvadállomány,ami viszont nem jó.
A többi ellenérvemet meg már leírtam,kezdve az erdőkben,mezőkben,mezőgazdaságban okozott károkról,és a vadak által okozott balesetekről.
Pár napja egy motoros halt meg egy szarvassal való ütközés miatt felénk,amúgy hetente van vadbaleset a környékünkön,és a kárt nem fizeti senki.
Panel 6. emeletről elég sokan osztottak már amúgy észt ebben a témában,gondolom te falusi emberként látod más színben.
Előzmény: Pisztol (581)
Pisztol Creative Commons License 2010.05.09 0 0 581
A vadgazdálkodás szükséges és megkerülhetetlen feladat. Ennek része a sport vadászat. Ezt meg lehet szüntetni, csak akkor kell helyükbe keresni olyan embereket, akik ezt a munkát elvégzik az államnak és még fizetnek is érte. Ők lennének a vadász sportolók. Ez a topik olyan mint a zöldek, akik elmennek tüntetni különböző energia hordozók ellen, aztán otthon használják a villanyt.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 580
,,Azt csiripelik a verebek hogy a legnagyobb orvvadászok maguk a vadászok. Nem tudom lehet-e hinni az ilyen rosszmájú megjegyzéseknek. "

Nyugodtan elhiheted,mert így igaz.
Most még jobban beindulnak,mert a veszteséges vadásztársaságokban a tagoknak kemény százezreket kell befizetni,és ezt próbálják behozni illegális vadhúseladásból.
Havernak a terület bérletet,vadkárt szarvassal,vaddisznóval fizették ki.
Bebaszták az udvarába őket szőrőstől,bőröstől.
Előzmény: Törölt nick (579)
orpheline Creative Commons License 2009.11.16 0 0 578

Ja, persze.....

 

egyébként milyen oldalról közelítve mondtak 30 ezret? Hentes oldalról, kimérve? Ha történetesen az a dámborjú egy világrekorder agancsú, kiváló génekkel rendelkező bikának a borja - akkor már csak brahiból is belevenném az elmaradt haszon lehetőségét..... mert ha pl. János Károly király úr mondjuk 7 év múlva meglőtte volna - akkor minimum kicsengetett volna a kamarása 2 millió Ft-ot érte.....

 

persze ezt sok másra is ki kellene terjeszteni - mondjuk a falópókra..... ne csak a tüzifa kis(fekete)kereskedelmi q-árát vegyék alapul az eljárás során.... hanem az eszmei értéket, a környezetei hatásoakt, meg egyebeket....:P

Előzmény: arnys (577)
arnys Creative Commons License 2009.11.16 0 0 577
Ha helyben agyonüti, a lopás vádja akkor is megáll. És a szarvas többet ért 20.000 forintnál.
Előzmény: orpheline (576)
orpheline Creative Commons License 2009.11.04 0 0 576

Ez a vád simán megállna... mert húzta-vonta hazáig... ha ott helyben üti agyon, akkor bekaphattyák...:P

 

egyébként nehezen hihető, hogy normális esetben meg tudná fogni... ott valami mozgáskorlátozottság lehetett a dámborjú részéről.....ha már 20 kilós......

Előzmény: Törölt nick (575)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.11 0 0 575
Azért annak lenne valami szépsége,ha tényleg eljárást indítanának állatkínzás miatt .
Már röhejes kezd lenni az egész .


,,Kalapáccsal ütötte agyon a szarvasborjút

Puszta kézzel fogott el egy szarvasborjút egy férfi hétfőn reggel a csebényi réten.

A megközelítőleg húszkilós dám borjút a lábánál fogva húzta-vonta a házáig, ahol egy kalapáccsal ütötte agyon. Az állatot még aznap megnyúzta és feldolgozta a rokonaival, a rendőrök a házkutatáson már csak a darabjait találták meg a hűtőben. A férfi beismert mindent.

A vadásztársaság kára 30 ezer forint. Amint azt Zsobrák Péter százados, a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője a lapunknak elmondta, az sem kizárt, hogy a férfival szemben állatkínzás miatt is indítanak eljárást. "

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.11 0 0 574
Pont az ilyen barmok miatt hagytam fel a vadászattal. De ezek nem vadászok, csak puskás f@szfejek.
Előzmény: Törölt nick (495)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.11 0 0 573
Őz miatt árokba került egy autó

* MTI

2009. október 10., szombat 22:22 | Frissítve: 9 órája

Ketten súlyosan, egy ember pedig könnyebben megsérült szombat este a 6-os úton Dunaföldvárnál, miután egy autó őzzel ütközött. A sofőr megpróbálta elkerülni az ütközést, az autóval letért az úttestről, és az út menti árokban állt meg - mondta Badics Zoltán, a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletvezetője. A helyszínelés miatt az út felét lezárták.
NattyDread Creative Commons License 2009.10.09 0 0 572
Nem fogja elejteni, mert nem hiszem, hogy fel tudná emelni :oD
Előzmény: Törölt nick (571)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.01 0 0 570
Vadászni indult: nyugdíjas bácsi lett az áldozat

2009. október 01. 08:07

...a golyó egy Zauer 22-es puskából származik, amelynek egy 35 éves Zsitomír megyei lakos a tulajdonosa...

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=549483
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.01 0 0 569
Szarvasbika okozott balesetet a 117-es úton, két halott
2009. október 01. 08:00



http://automenedzser.hu/hirek/20091001_szarvasbika_okozott.aspx
NattyDread Creative Commons License 2009.09.30 0 0 568
Elém ugrott, nem én kértem rá :o) Nem hiányzott, az biztos.
Előzmény: orpheline (565)
orpheline Creative Commons License 2009.09.30 0 0 567

Mivel jó ideje csak leskelődő vagyok már, így nem tudhatom.... mindenesetre ahol elő szoktam fordulni a távcsövemmel, 20-30 km-ket gyalogolva - ott biztosan rablók gazdálkodnak......

 

aktív koromban volt alkalmam megtapasztalni a vadkárral kapcsolatos összes fortélyt, rafinériát.....mivel az én feladatom volt a VT. részéről ezen ügyek intézése....

 

Volt egyszer az erdészünk...... tarra vágott vagy 6- ha. gyönyörű tölgyest..... aztán jól megszaggatta, majd makkal beültette...... következő évben előadta a " nagyhalált ", hogy a vaddisznók kitúrták az összest....... pedig csak a Cs.-beli ékásós nyugdíjasok egyszerűen nem ültettek semmit - a makkot a háztájiban felzabáltatták a mangalicákkal......

 

A tsz. kukoricával sem volt minden rendben.... mert a vadkár legalább 30%-át kétlábú disznók okozták....... meg a gyenge aratási eredményt a maszekba dolgozó kombájnosok......

 

persze voltak + példák is... főleg az új elnök alatt -aki mg. szakember is volt..... M. Jóska bácsinak felzabálták a búzáját a disznók...... pont akác-sarj sűrűség mellett volt....... a szakértő meg is állapította a kár mértékét - 100%-..... és az azévi várható átlagtermést/ felvásárlási árat határozta meg kártérítésnek......... Jóska bácsival hamar zöld ágra vergődtem..... felét felajánlottam kp.-ban, és mellé egy süldőt kínáltam - amikor akarja..... az öregnél ezek után csabikám lettem ( előtte csak stüszi- az is magázva...), és soha nem tudtam a pincéje mellett elmenni, hogy ne kiabált volna rám egy-egy liter fröccs miatt......mert '45-és '80- között egy fillért soha nem kapott előtte.......persze akkor megtehettük, mert jól ment a szekér..... 100-120 disznó esett évente, tudtunk bakra/bikára külföldit fogadni, 100-120 q. szemes takarmányt, 200 q. silót, 60-70 q. szálas takarmányt etettünk fel telente.....+ iskolásokkal makkot gyűjtettünk+vadgesztenyét, 40 ha saját vadföldünk volt -csicsókával, zabbal, kukoricával....... lovászpatonáról évente 1 -IFA nyalósót hoztam, több q. agyagot cipeltem a dagonyákhoz, stb.....

 

akkoriban 10 ezer ha. volt a terület.... egyedül voltam rajta vadőr.... és minden baleset miatt engem ugrasztottak, még ha a szomszéd területen történt -akkor is....

 Akkor volt biztosítás - és minden egyes esetben fizetett is a biztosító.... évente 4-5 alkalommal..... volt, aki másfél q-s vadkant ütött el búgási időben dácsiával...... a motor beugrott mellé az utastérbe...... volt aki őzet, és a biztosításon kívül magáénak karta a vadat is...... persze erről hamar lebeszéltem....:P

 

Egy halálos baleset történt 10 év alatt ( vaddisznók miatt)... E-Pm. között, egy 4 tagú német család, 160-al a mercivel ütköztek.... a disznóval, utána meg a HÖR tb oszloppal......

 

 

Előzmény: Törölt nick (550)
tuutuu Creative Commons License 2009.09.30 0 0 566

Kézzel fogom,nem halászom,nem horgászom.

 

Úgy tűnik, hogy bár gazember vagy, de legalább egyenes ember.

Ez némi respektet kíván, de mire föl téped a szádat, már csak azt kéne megértenem...:}}}

 

Mindenesetre nemigen lehetnél a barátom...:}}

Előzmény: Törölt nick (170)
orpheline Creative Commons License 2009.09.30 0 0 565

és ha már itt tartunk ( és idézve egyik olvtársunk szellemiségét...):

 

közönséges mészáros vagy, aki autóval gyilkolja szegény " őzikéket ".... sőt, ezen felül közönséges vadtolvaj is......:o))

Előzmény: NattyDread (553)
NattyDread Creative Commons License 2009.09.29 0 0 564
Miféle "másét"? Istenét? Vele jóban vagyok :o))
Előzmény: arnys (561)
NattyDread Creative Commons License 2009.09.29 0 0 563
Elévült már, waazeeeee!!!! Egyébként éppen jókor csaptam rá, mert a mögöttem jövő már gyömöszölte volna a csomagtartójába, ha rá nem szólok, hogy bocsi uram, de ez az én zsákmányom :oDDDD Egyébként meg éppencsak fedezte az értéke az autómban esett kárt.
Előzmény: arnys (558)
arnys Creative Commons License 2009.09.29 0 0 561

Persze, hülye aki nem veszi el a másét.

Azért tart itt az ország.

Előzmény: Törölt nick (560)
arnys Creative Commons License 2009.09.29 0 0 558

Jó pöri lett belőle másnap, bográcsban :oDDD

Az lopás, irány a börtön.

Előzmény: NattyDread (553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!