Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 268

Leírom hogy kezdek ! Márciusban champion 50 WP dupla dózisban ez rügypattanás előtt ! Ha látom hogy a rügy megindult akkor utána Nevikén ,vagy Agrokén amelyiket épp tudok venni ,ez fontos ez ugyanis olajos lemosó ! Virágzásban Chorus az első virág kinyíláskor ,ha eső van a virágzás alatt akkor ismételni kell ,majd tömeges szirom hulláskor zárót fújok Chorussal ,de ilyenkor már akár keverten szórhatsz vele rovarölőt is, ha lehet felszívódót ! Később már a megfigyelésre alapozva szoktam csak szórni vegyszereket a fáimra ,de ha nincs károsító nem permetezem semmivel ! A ledobást azért csinálja a fa mert vízhiánya van ,és a bór lombtrágyát is érdemes kiszórni, ez ugyanis a következő évi termést alapozza meg ! A sok termés elviszi a bór nevű anyagot a fából, és ez nehezen halmozódik fel újra, és ha kevés van vagy a termés hullik le kicsi korában, vagy nem is köti meg a virág rügyeket sem ! Ősszel egyébként érdemes még a lombhullás előtre időzítve tiszta nitrogén lombtrágyát ráfújni ,ezt a fagyot amikor az időjós mondja akkor szoktam ,van ilyen 46% kalcium bázisú nitrogén műtrágyám ez olyan hogy lombtrágyaként is kiszórható ezzel szoktam permetezni az előírt adagot nem kell túllépni !

Előzmény: masterflash (267)
masterflash Creative Commons License 2017.07.24 0 0 267

Eddig mindenhol azt olvastam, hogy a szilvadarázs ellen sziromhulláskor kell permetezni, aztán pár hét múlva ismételni.

Nálam a virágzás után pici szilva rengeteg van, 2-4mm-es, aztán eltűnnek, ez akkor gomba kártétel?

Chorus nekem nincs jelenleg, Topas 100-at szoktam szisztémás szerből használni, az is jó, vagy nem? Van némi átfedés köztük, de van pár különbség is!

Most akkor még ránézek, hogy van e értelme rászórni a rovarölőt!?

De lehet, hogy majd jövőre, egyre jobban sikerül, de még nem az igazi, idén végre lesz valami, ha nem is az igazi.

Az az érdekes, hogy a lepotica ahová ültettem, semmiféle problémát nem mutatott, tele volt szilvával, már a második évben, aztán sajnáltam otthagyni, és elköltöztettem, és azóta minden évben elszórja az összeset, pedig már több, mint hat éve itt van.

Előzmény: kavicsos64 (266)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 266

Az teljesen téves irány volt akkor ! Virágzásban a Chorus kell hogy sok virágból legyen termés, és nézegetni kell a szilvákat és amikor ezek a kifolyások megjelennek akkor kell védekezni rovarölővel és monilia ellen is mert a gyümölcsöt megcsípi valami bogár ,szúnyog , ott seb keletkezik ezen lesz a kifolyás ,de ekkor még csak pete vagy pici kukac van a vegyszer elpusztítja a gombaölő meg behegeszti a sebet ! De ha jó a szemed és meglátod a tűnyi lyukat még a kifolyás előtt akkor lehet hamarább is ! Évente ezek a rajzások felénk 2-3 vannak Blufri szilvám van erre a 3 védekezés elegendő volt ezidáig ! És az első permetezés az olyan kisujvég méret táján van ,úgy egy hete meg az utolsót fújtam !

Előzmény: masterflash (265)
masterflash Creative Commons License 2017.07.24 0 0 265

A virágzáskor kétszer permeteztem mospilannal, ez nem elég? Vagy van valami más kártevő a szilvadarázson kívül, amire nem figyeltem? Lehet, hogy ezek a sérülések még akkor keletkeztek?

O

Előzmény: kavicsos64 (264)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 264

Az még mehetne ,de vágj szét egy szilvát ,hogy mekkora benne a kukac, és mennyi ürülék van benne, ha sok akkor már nincs értelme ,a gyümölcs már csak a komposztba való !

Előzmény: masterflash (263)
masterflash Creative Commons License 2017.07.23 0 0 263

A jojó szilva még kb 3 hét, a mospilan 14 nap élelmezés egészségügyileg. Akkor se?

Előzmény: kavicsos64 (262)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 262

A szilvára írtam ,de el vagy késve vele már ,mert érőfélben van, és ezek a kifolyások már nem mostaniak ! Padlizsán nem ismerem nem termesztem ! Tök, uborka , ami hatna azzal nem tudod megenni, így én nem védekezem addig van amíg van ! Ha a tövet megmented a termés meg mehet a szemétbe ((::!! Paradicsom, az öntözéssel kell vigyázni azzal vered fel a levelére ,vagy az eső is ezt teszi ! Csak bió vegyszerrel tudol valamelyest segíteni a növénynek ,de inkább le kell vágni a hibás levelet ,ha meg már elseprűsödött azt meg ki kell húzni és a kukába dobni azt valami vírus okozza !

Előzmény: masterflash (261)
masterflash Creative Commons License 2017.07.23 0 0 261

Paradicsom:

Uborka:

Kabakosok:

Padlizsán:

Szilva:

Van itt szerintem minden, mint a búcsúban!

A szilvára már volt lejjebb mospilán, meg valami moníliás felszívódó ajánlat, de a többit nem tudom eldönteni, a vírus és a gomba is játszik szerintem. Szántóföld mellett lakom, nem lennék meglepődve, ha fuzárium is lenne a zöldségek közt kórokozó ként. Most így ezt továbbfuttatva a zab szalma is ad erre alapot, amivel a föld van takarva.

Idén még elég jól állok, trifenderrel le lett permetezve az egész kert, gondolom ez segített, hogy ne tudjanak felszaporodni a gonosz gombák, csak most meg a dilemma, hogy mivel permetezzek, hogy a trifender gombáit ne pusztítsam ki? A felszívódó gombaölők ha a földre kerülnek, ott is hatnak a gombákra, vagy úgy nem lesz hatásos és nem bántja a jó gombákat?

juhosttt Creative Commons License 2017.07.22 0 0 260

Először állapítsd meg mi a gond!

http://gazigazito.hu/?modul=oldal&tartalom=1186525

Sok oka lehet, de látatlanba nehéz megállapítani.

Előzmény: masterflash (257)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 259

A tökfélék meg lisztharmatosak szoktak lenni ,de a peronoszpóra is sújthatja !

kavicsos64 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 258

A fitoftóra jelenik meg rajta ,de ha permetezed hogy eszed meg a paradicsomot ? Champion 50 WP-t esetleg fújhatsz rá ha a család érti ezt, és alaposan megmossa evés előtt folyóvíz alatt ! Meg nem állítja de az új leveleket megóvja !

masterflash Creative Commons License 2017.07.22 0 0 257

A kabakos féléket és a paradicsomot mi nyírja mostanában, száradnak a levelek, főleg a szélektől befelé, ebből arra gondolok, hogy nem takácsatka, hanem gomba betegség, valamint rovarokat nem is látok rajtuk. Mivel kéne permeteznem?

arpad-lajos Creative Commons License 2017.07.18 0 0 256

Köszönöm (nem tudtam a márka nevét)

Előzmény: Ali-bá (254)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 255

Nézegetni szoktam a gyümölcsöt és ha meglátom a szúrás helyén kifolyó mézgát a gyümölcs oldalán már fújom is mospilan + dimilin + score kombóval arra azonban vigyázni kell ne késs el mert akkor már a szilva gnóm lesz ha elkéstél a védekezéssel ! A gomba ölő ha lehet mindig felszívódó legyen ,lehet más is csak 1 példa volt a lényeg jó legyen moniliára ! A szúrás helyén seb lesz és azon keresztül a gomba behatol de ha időben csinálod meg sem látszik a szilván a gombaölő hatására beforr a seb ,a rovarölő megöli a petéből kikelt kukacot, a dimilin meg meggátolja a felületre rakott esetleges más peterakó kukac kikelését ,mindig használom ezt ,környezetbarát rovarölő !

Előzmény: varadyz (253)
Ali-bá Creative Commons License 2017.07.16 0 0 254
Előzmény: arpad-lajos (252)
varadyz Creative Commons License 2017.07.16 0 0 253

Üdv.

Van egy régi visszatérő átkom.

Érés előtt közvetlen a szilvám elkezd rothadni.

A kiskertemben több mint a felét elviszi az érő szilváknak. 

A nagy gyümölcsösben kisebb a gond, de ott is előfordul sajnos.

Azt mondták a gazdaboltba hogy Teldor Sc-vel fújjam meg.

Sok szilva, szilvamoly tüntet mutat. Szúrás van rajta és görcsösen kényszer érik a termés egy része. Megfújtam Mospival de gondolom már elkéstem már vele. Nem tudom mikorra kéne időzíteni a rovarölőt.

Gondolom ezek a szúrások beteg szilvák okozzák az érés előtti gyümölcsrothadást és penészesedést.

Megfújtam most Bordóilé + kén neo sc-vel. Nagyon sok egészésges zsendülő szilva van rajta.

Fújjam meg még egy teldor sc-vel is ahogy javasolták vagy van egyéb ötletetek jó tanácsotok?

arpad-lajos Creative Commons License 2017.07.14 0 0 252

Tudja valaki, hogy hol lehet kapni lengyel háti permetezőt,

Előzmény: Ali-bá (251)
Ali-bá Creative Commons License 2017.07.13 0 0 251

Itt viszont a "Leírás" utolsó sorában, zárójelben egyértelműen ezt írja! 

http://www.gazdabolt.hu/T00580-Decis-50-ml

Előzmény: kavicsos64 (249)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 250

A zacskóján van felírás hová kell telefonálni ha mérgezés van, ott kéne ez ügyben érdeklődni hogy ilyenkor mi a teendő, mikor lehet megenni ! Pirteróid a hatóanyaga az azért nem olyan veszélyes szer hiszen a légyirtó is ezt tartalmazza !

Előzmény: laralili (246)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 249

Itt nem ír ilyent, igaz nem is szerepel a felhasználási körben !http://www.agraroldal.hu/decis-novenyvedoszer.html

Előzmény: Ali-bá (247)
urban.peter Creative Commons License 2017.07.12 0 0 248

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy nincs e vagy nem e hallottatok Cifarelli M88a Nuvola használt karburátort vagy karburátorházat eladót, mivel régi gép és új karburátort rá nem is lehet kapni csak egy helyen ott is majd 30 mátyásért annyit már nem áldoznék rá..

Ali-bá Creative Commons License 2017.07.12 0 0 247

Kajszi és őszibarackra szüret előtt nem alkalmazható a Decis!  Én nem enném meg. (Mi ellen próbáltad használni ezt a keveréket?)

Előzmény: laralili (246)
laralili Creative Commons License 2017.07.11 0 0 246

Sziasztok azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok ha    APACS 50 WG és DECIS keverékével lefújtam két hete a sárgabarackot  az most ehető e,mert utólag kiderült hogy csak azt nem szabad permetezni vele.

lazarov Creative Commons License 2017.06.26 0 0 245

Köszönöm a tanácsot! Átgondolom.

Előzmény: Ali-bá (244)
Ali-bá Creative Commons License 2017.06.26 0 0 244

Gyanús ez a permetező! Miért van rajta kézi hajtókar, ha akkumulátoros???

Vettem egy akkusat néhány éve, a garanciális időt kibírta, aztán annyira lecsökkent a nyomás, hogy kivontam a használatból. Azóta is kézi hajtánnyal permetezek.

A szőlőket meg oltsd át kedvedre valóra. Éveket nyersz vele és semmibe nem kerül. /Itt megnézheted képeken, hogy milyen egyszerű átoltani./ 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=109728231&t=9048304 

Előzmény: lazarov (243)
lazarov Creative Commons License 2017.06.26 0 0 243

Sziasztok!

Tanácsot kérek. Van kb. 350-380 tőke  öreg szőlőm. 5 évig nem vághatom ki. Az 5 év letelte után maximum 200 tőkét hagynék meg, illetve addigra folyamatosan lecserélném a régi tőkéket fiatalra. Néztem egy olcsó akkumulátoros permetezőt, van valakinek tapasztalata róla?

https://www.mall.hu/permetezo/moveto-akkumulatoros-hati-permetezo-gardette-18l-8ah

Ali-bá Creative Commons License 2017.06.02 0 0 242

A D4 és D5-re vonatkozó eltéréseket itt kibogarászhatod, ha nagyon érdekel: http://hermesalkatresz.superwebaruhaz.hu/category/68312/views/desc/

Előzmény: Volán Ellen (240)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 241

Igy típus szerint én nem tudok ! De hátha valaki ,vagy a neten ? Ha leírnád mi érdekelne ! Vagyunk itt néha 2-3 is csak összehozunk valamit !

Előzmény: Volán Ellen (240)
Volán Ellen Creative Commons License 2017.05.31 0 0 240

Üdv Mindenkinek! Segítsetek már abban,hogy mi a különbség a régi Vegyépszer D2,D3,D4,D5 típusok között? Van itt erről anyag valahol?

kavicsos64 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 239

A mutató ugrálása adta a tippet !  És a szívószelepet nézném meg !

Előzmény: shaggy86 (238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!