Keresés

Részletes keresés

jniki82 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 17985

Na,ezt nem tudtam!

Köszi

Előzmény: Ladybee (17984)
Ladybee Creative Commons License 2016.04.11 0 0 17984

A gazdaállatban csak az imágók élnek, a pete, lárva, báb alak az ólban rejtőzik el !

Előzmény: jniki82 (17983)
jniki82 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 17983

Köszi!Ezt én is megtaláltam, de sajnos attól, hogy a környezetet permetezik a tyúkokban lévő peték kikelnek!Azért kellene valami olyan szer ami belőlük is kiöli!

Előzmény: Ladybee (17982)
Ladybee Creative Commons License 2016.04.11 0 0 17982

Itt jól összefoglalták :   Paraziták: Vörös madártetűatka Jelenség/Tünet: Csökkenő tojástermelés, sápadt arcszín, hirtelen elhullások vérveszteség következtében Ok: Hiányos tartáshigiénia, az atkák hónapokig életben maradnak az épületben Kezelés/Megelőzés: Védekezés rovarirtó szerekkel, a fa részek lekenése favédő anyagokkal Tolltetvek Jelenség/Tünet: Nagyobb nyugtalanság, gyakori tolltisztogatás, nagyon kis rovarok a tollak és a bőr között Ok: Hiányzik a porfürdő lehetősége Kezelés/Megelőzés: Rovarirtó szerek használata, a kopasz területeket bekenjük Chinosollal. Üres istállóban kb. 2 hét után pusztulnak el. Tyúkbolha Jelenség/Tünet: Nagyobb nyugtalanság, gyakori tolltisztogatás, nagyon kis rovarok a tollak és a bőr között Ok: A rovar gyorsan szaporodik a nyári hőségben, bolhapeték a tojófészkekben Kezelés/Megelőzés: Az ól berendezéseinek, főleg a tojófészkeknek a lepermetezése rovarírtó szerekkel, vagy gázosítás. Meszes láb atka (Láb rühösség) Jelenség/Tünet: Durva korpa, később varasodás (páncélszerű) a lábközépen. Ok: Többnyire az idős állatokat támadja meg. Kezelés/Megelőzés: A beteg állatok kiválogatása és elkülönítése, hogy elkerüljük a fertőzést, Bekenjük rovarirtó szer oldatokkal, a meszes lábat lehet olajszappannal, áztatás langyos vízben, a varasodás óvatos leválasztása. Az egész állomány kezelése SH-Ivermectin cseppel félévente, megelőzés képen. 

Előzmény: jniki82 (17981)
jniki82 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 17981

Ha az is ugrik és csíp akkor lehet!Nem tudom igazán én csak segíteni akarok a szüleimnek kiírtani őket!Ők azt mondják bolha!

Előzmény: Ladybee (17980)
Ladybee Creative Commons License 2016.04.11 0 0 17980

Nem tyúktetvek ?

 

Előzmény: jniki82 (17979)
jniki82 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 17979

Sziasztok!

 

Nem tudom mennyire aktív a fórum,de ganácsot kérnék.Olyan szert keresek ami megöli a tyúkokban és környezetükben lévő bolhákat ill. az állatokra nem ártalmas!

Nagyon köszi!

atrego Creative Commons License 2016.03.29 0 0 17978

meg  a nagy hely,a   sok  zöld,illetve  hal,rák,száraz kutyakaja

Előzmény: efco (17975)
Trinitronka Creative Commons License 2016.03.10 0 0 17977

Szevasz!

Nem tudom megérkezett-e már a csőrgyűrű.Ide írhatsz ,de felesleges sajnos.<info@fxsolar.hu>

Rendeltem utánvétellel 10 darabot,majd eltört egy, rendeltem még 10-et de most előre utaltam ,mert úgy olcsóbbnak tűnt ,de valószínű ezt a pénzt lenyelték,mert 3 hete nem érkezik.Hiába írok válaszra sem méltattak.Jó volt ,a csipkedés megszűnt,de a csőrgyűrű minősége nem jó, azóta öt darab is eltört.Így csináltam sk.Egyébként ebayról olcsóbb és jobb is rendelhető ,ha érdekel még a téma tudok küldeni linket.Üdv!

Előzmény: mr.Juhuuu (17958)
Janesz47 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 17976

Létezhet.

Előzmény: Falui (17963)
efco Creative Commons License 2016.02.20 0 1 17975

Sziasztok.Nálam a véresre csipkedésre az AP- 17  nevű ásványi premix segített.  Üdv

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 17974

Nálam a csalánt nem eszik meg. Minden mást igen.

A kisebb pitvar szinte gyommentes már, de a csanalat mindig le kell vágnom, különben méteresre is megnő,

és lassan terjed is.

Előzmény: kákos75 (17973)
kákos75 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 17973

Sziasztok a kannibalizmussal kapcsolatban ,nálam is előfordult mindent elkövettem kavics ,futor ,csalánt kötöttem fel hogy azt csipegessék semmi nem használt halálra csípték egymást fele állományom elhullott mire rájöttem hogy volt egy kis tacskó kiskutyám aki reggeltől estig szaladgált a karám körül és ugatott szegény csirkéim ettől idegesek lettek és valószínűleg ez váltotta ki mikor a kiskutyát eltávolítottam az állománytól lassanként megszűnt sajnos már későn csak azért írtam ezt le hogy ez is kiváltója lehet valamilyen stresszhelyzet.

Előzmény: Törölt nick (17972)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17972

A takarmány ne érintkezhessen a fekáliával.

Kiszóródásmentes etetők, itatók. (Falról lelógathatók, hogy a koszos lábukkal se tudjanak beletúrni.)

A földre ne adj nekik enni, mert a fekáliával érintkező étel terjeszti.

Ha ez megvan akkor a problémád teljesen el fog múlni, és soha többet nem fog előjönni.

Esetleg főleg az etetőhely környékét gyakran takarítani, tyúktrágyamentes betonon legyen mindig.

Ha használsz lábast, drótháló legyen a tetején, hogy ne tudják a lábukkal kiszórni, kitúrni a fekáliás földre.

Előzmény: KP2014 (17952)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17971

Leginkabb ugy, hogy a csirkek teruletere csak fertotlenitett labbal mesz be. Idegenek meg sehogy.

Uj csirket eloszor karantenba teszed.

Es akkor meg mindig elrepulhet folottuk egy beteg, fosos madar.

Előzmény: KP2014 (17952)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17970

Ahhoz futor, mészkőpor, vagy takarmánymész kell.

Nem fuor....

Előzmény: Törölt nick (17969)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17969

Sót, konyhasót is tegyen ki, vagy keverjen a takarmányba.

Egy felnőtt tyúk naponta 0,11g/fő/nap konyhasóigénye van.

Ha ezt nem kapja meg, akkor vágyhat a sós vérre.

A foszfortartalmú tollak szintén sóvárgást okozhatnak foszforhiány esetén.

És a kalciumellátás is fontos, amit nem fedez a kalciumot nem tartalmazó zoogritt- ahogy ajánlják sok helyen.

Ahoz fuor, mészkőpor, vagy takarmánymész kell.

És lehet a kajájukba keverni egy pici kavicsot is (én 0,5-ös sódert szokta, egy keveset)

No ha ezt mind megcsinálja a barátunk, és folytatódik, akkor már csak a megfigyelés, és a "beteg hajlamú egyedek" szelekciója marad.

Ui: a tápok általában már be vannak keverve valamennyi kalciummal és sóval is.

Ez inkább csak szemes takarmány etetésénél (búza, kukorica stb) lehet fontos.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 17968

Sajnos egymástól is eltanulhatják ezt a "deviáns" viselkedést, terjedhet mint a vírus.

Nem mindig hiánybetegség az ok, néha egy-egy megbolondult agresszív tyúk is idővel ilyen irányba terelheti

az egész állományt. Persze az ásványianyag hiánya (kalcium, foszfor) fokozhatja.

(Sajnos a tojásevés is így terjedhet.) Az elején ha néhány fő csípkedőt kiszednek, megoldódhat a helyzet.

Sajnos sokszor a legszebb, legegésségesebb, tollas tyúk a fő csípkelődő.

A gazda meg sokszor inkább a kopaszra csípettet szedi ki a csapatból, mentés végett.

Tehát mindig marad az alapfelálállás.

Ha nem foglalkozunk vele, 1-2 év alatt valóban kannibalizmusig fajódhat a helyzet.

Sajnos ilyenkor már biztosan nem egy egyed van a csapatban, aki deviáns, akit ki kellene emelni.

Néha ilyenkor a helyzet már menthetetlen.

Ha állomány cserére kerülne a sor, akkor egy tyúk se kerüljön át a régi csapatból az újba, mert

nem tudhatni nem e vele jelenik meg megint ez a viselkedés.

Persze nem tudom mennyire súlyos a helyzet.

 

Lehet elég lenne a legnagyobb agresszorokat (pár darabot, valószínűleg a legszebb, legjobban kinéző példányokat)

próbaképp kiemelni a csapatból, külön tenni, és figyelni őket, hátha elmúlik a jelenség.

 

Nem csak tápanyaghiány okozhatja, de szó mi szó, az is kivállthatja.

Az emberek között is akadnak véletlenszerűen gyilkosok, sőt ritkábban elmebeteg sorozatgyilkosok is, és ezt többnyire

inkább személyiségzavar okozza (nem anyagcserezavar).

Aki azt gondolná nincs párhuzam,és nem ide illő a hasonlat az téved.

A tollcsípkedés szinte mindig, a kannibalizmus pedig ritkábban de elő-előfordulóan olyan tyúkoknál jelenik meg,

vagy olyanoknál sokkal-sokkal gyakoribb, akiket ketreces tartásban tartottak rendkívül szűk zárt térben (néha 35*20cm),

majd később kitojt tyúkként kiárusítottak.

Bár ezek a tyúkok nagyon jók is lehetnek, de többnyire agresszívebbek egymással, és gyakoribb náluk az "antiszociális" viselkedés.

 

Előzmény: KP2014 (17966)
Ladybee Creative Commons License 2016.02.13 0 0 17967

Nincs ilyen irányú tapasztalatom, nálam nem bántják egymást. Nyilván valami nyomelem hiányzik nekik, erre utal, amikor az elhullajtott tollat befalják, vagy kikezdik a békésebb társukat, vagy a béketűrő kakast. Ki kell figyelni az agresszíveket, mert nem mind az, vagy célszerű lenne lecserélni az állományt.

Előzmény: KP2014 (17966)
KP2014 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 17966

Nem olyan egyszerű dolog ez... Egyik rokonom már nyugdíjas, rengeteget foglalkozik a tyúkokkal, sokat tart, de óriási helyük van, másnak az udvara nincs olyan, mint nála a tyúkudvar. Táptól kezdve mészkőgrittig mindent kapnak plusz amit találnak, mégis megjelent a kannibalizmus. Kínjában már a csőrük végét szokta levágni, de előbb-utóbb szerintem állománycsere lesz a vége. 

Előzmény: Ladybee (17961)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.13 0 0 17965

Ui: 3 éves tyúk még elmegy, de nálam van még pár 5-7 éves is....

No azok már csak majdhogynem elvétve tojnak....

4-5 év után mindenképp érdemes fiatalítani.

Előzmény: Falui (17963)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.13 0 0 17964

Létezhet bizony, de ez amennyire én tudom inkább csak egyes fajtákra jellemző.

Viszont ha vegyes-hasznosítású tyúkjaid vannak, azok többnyire télen tartanak egy 2 (néha akár 3) hónapos tojószünetet is.

Legalábbis olyankor néha jóval-jóval kevesebbet tojnak.

Ha ezt nem akarod, akkor tarts mellettük tojóhibridet is. Azok tojnak télen is, ha táppal is eteted őket.

Mert a vegyes-hasznosításúak néha ilyenkor még akkor sem.

Vagy beszerezhetsz télen is tojó típusokból párat (leghorn, Kraienköppe).

 

Javaslom még (táp helyett a takarmányukba) a takarmány-napraforgó 24-25%-os bekeverését.

Nálam most ez vált be, és tojni is kezdtek rendesen.

De hát ahogy enyhül az idő, hamarosan úgyis tojni kezdenek mindenhol.

Előzmény: Falui (17963)
Falui Creative Commons License 2016.02.13 0 0 17963

Létezik-e az, hogy 2-3 éves  tyúkok elhízás miatt hagyták abba a tojástermelést?

Falui Creative Commons License 2016.02.12 0 0 17962

Létezik-e az, hogy 2-3 éves  elhízás miatt hagyták abba a tojást? 

Ladybee Creative Commons License 2016.02.12 0 0 17961

Célszerűbb az ásványi anyag-, fehérje pótlás, elhelyezés megváltoztatása. Valami oka csak van  !

Előzmény: KP2014 (17960)
KP2014 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 17960

Arra, hogy ne tépkedjék ki egymás tollát.

Előzmény: Ladybee (17959)
Ladybee Creative Commons License 2016.02.12 0 0 17959

Praktikusan mire jó a csőrgyűrű ?

Előzmény: mr.Juhuuu (17958)
mr.Juhuuu Creative Commons License 2016.02.12 0 0 17958

Sziasztok!

 

Csőrgyűrűt szeretnék venni, de nem találok!

Illetve az fxsolar-nal rendeltem csak több mint egy hete nem jött meg és semmi elérhetőségük sincs, hogy meg kérdezhessem mi van vele!

 

Hol lehetne venni segítsetek pls 100 darab kéne Házityúknak ami 25mm-es!

 

Köszi előre is!

Ladybee Creative Commons License 2016.02.12 0 0 17957

Ez jó, kizárhatjuk. Nálam a Tetra SL 65 g-os, a másodéves Harco csapat 75-78 g, a mányi tájfajtának nevezett szelektált csapat 80 g-os tojástömeget produkál. Igaz, hogy tojó koncentrátummal is kiegészítem a takarmányukat.

Előzmény: kanyarulat (17956)
kanyarulat Creative Commons License 2016.02.12 0 0 17956

Gyakorlatilag sem a Ca mennyiségen, sem az ivóvíz "szolgáltatáson" nem változtattunk. A tojás héjak kemények. A kaja mennyiségéhez képest 4% Ca-t adunk.

 

Előzmény: Ladybee (17955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!