Keresés

Részletes keresés

innovations Creative Commons License 2017.03.25 0 0 6128

Biztos, hogy nem! Idáig is elmentek 7 évig és szerintem amennyiben  semmit sem /kenő anyag/ változtattak volna akkor is tudná a 10 évet. ;-)

Egyébként pedig nem is értelek? ;-) A coaxial is simán tudja már azt a négy évet. ;-)  

Előzmény: ronin s8 (6126)
innovations Creative Commons License 2017.03.25 0 0 6127

Tiger Woods Rolex ambassador szóval olyan nagyon nem is viselhetne mást. Persze azért az megérne egy misét, hogy miért pont Ő és miért nem példának okáért Roger Federer parádézik DSSD-ben. Elsősorban azért mert nem amerikai...

Valamint pedig azért mert a fejlettebb világban illetve Kína, olaj államok stb az utóbbi évtizedekben jómódra szert tett rétegek /újgazdagok/  szeretnék demonstrálni gyarapodásukat. Erre érthető okoknál fogva mondjuk teljesen alkalmatlan egy 34mm Air King. Bár amennyiben jól megfigyelted az idei Oscar gálát Ryan Gosling pont egy vintage AK-t viselt. ;-)  Többek között ezért születnek DSSD-ek, gyémánt lunettás Yachtmesterek és ehhez hasonlók. A Rolex vagy bárki más ostoba lenne ha kihagyná ezt vásárlói, ráadásul igen fizetőképes réteget.

És hogy az eredethez visszatérjek, Svájc egy "kicsit" más hely. Az ottani házfalak és ajtók mögül csak felsejlik a  jó mód és a gazdagság! ;-)    

Előzmény: phranxinatra (6119)
ronin s8 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 6126

Reméljük, nem egy újabb kolosszális (koaxiális) blöffről van szó, mint az Omegánál, ami a hosszabb szervizciklust illeti, de talán a Rolex cégfilozófiája garancia a sikerre... ;-)

Előzmény: innovations (6125)
innovations Creative Commons License 2017.03.25 0 0 6125

3235-re 14 szabadalmat jegyeztettek be aminek egy része nyilván marketing fogás illetve nem túl jelentős dolog, de természetesen vannak érdemi változások is. Amiknek eredménye a hosszabb szerviz /10év/ intervallum, járástartalék növelés, fokozottabb ütés és mágneses mezők elleni védelem és ehhez hasonlók. Nyilvánvalóan korszakalkotó fejlesztések nem történtek, egyszerűen csak próbálnak megfelelni a kor követelményeinek a konkurencia kihívásának és persze csináltak egy jó szerkezetet megint!

Egyébként azt hiszem az Óra Magazin utolsó számában részletesebben is foglalkoznak vele.

Előzmény: phranxinatra (6119)
xxx777 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6124

Ha ez lenne, akkor remélem csak elhutunk az acél daytonáig a platina számlapjával :) Régi vágyam teljesülne.

Előzmény: öccse (6122)
phranxinatra Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6123

A DJII-ből is volt már blue.

 

Ezen a videón nem tűnik elcseszettül nagynak az SD. Sajnos a vastagságáról ez nem mondható el.

Előzmény: öccse (6122)
öccse Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6122

Nagyon szép ! Ez lesz az új trend ? Blue dial ?

Előzmény: phranxinatra (6120)
Passionata Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6121

Pontosan ,a supercasenek nem az a baja ,hogy 2mm-el nagyobb  hanem minden arany elcsuszott a lunett ,a lunetthez kepest a szamlap a tokful a tokmerethez a szij stb.,olyan ez mint a kocsiknal a felni ,30eve egy sportkocsinak 15os felnije volt ma 21 ugy neznek ki mint egy hot wheels model.

 

Előzmény: innovations (6117)
phranxinatra Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6120

phranxinatra Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6119

Tényleg, a súlyt el is felejtettem. Kíváncsi vagyok, hogy az új SD mennyit nyom fémszíjastól a mérlegen. A DSSD-re visszatérve meg nem kétlem, hogy tényleg nagyon népszerű óra. Sokáig azt hittem, hogy főleg olyan típusú emberek veszik, akik megunták, hogy a 48 milis Breitling chronot gyakran kell szervízbe vinni, és egyébként is megugrott az autó/lány eladások száma, jut gempa Rolira, lehet villantani a teremben, hogy "figyeld tesa a dippszít, ezzel lemehetek 12000 kilóméterre, a kamerun is ebben hozta fel a titanikot". De ez így nem igaz, elég sok tévés műsorvezetőn látni, Tiger Woods is ilyet hord, meg pl. a feka riporteren is Deepsea volt az Oscar vörösszőnyeges közvetítésén, mondjuk elég hülyén nézett ki, ahogy villogott a 2 centi vastag acélkorong a mandzsetta alól. Tényleg nem értem, mit esznek rajta, egy teljesen rolextelen Rolex, minden tekintetben túlzásba vitt szörny.

A 3235 szerkezet meg tényleg fasza, de azért őszintén: a nagyobb járástartalékon kívül milyen gyakorlati előnye van a jó öreg 3135-tel szemben? Járáseltérésre ugyanazt a toleranciát adja mindkettőhöz a Rolex, húzni a 31 is tökéletesen húz, az új meg hiába néz ki mérföldekkel jobban, ha max szervizelésekkor lehet látni, ha odakéredzkedünk az órásbácsi háta mögé. Ettől függetlenül lóg rá a szám rendesen. :)

Előzmény: innovations (6117)
innovations Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6118

Való igaz, hogy minden idők legjobb Submarinere és mindenféle kategóriától függetlenül pedig az egyik hanem a legjobb óra!

Előzmény: Passionata (6112)
innovations Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6117

Ebben igazad van és tény, hogy a Daytona is "csak" 39mm. Nem csak a méretekkel volt/van a baj hanem sokkal inkább az arányokkal. A DD és a DJ II sem a konkrét méret miatt bukott meg hanem a mondjuk úgy, hogy a "slendrián" formatervezés miatt. A piac nem is fogadta túl jól, újra kellett tervezni. A 216570 lényegesen jobb lett viszont a méret /42mm/ miatt egy túlságosan nagy, nehéz súlyos vasdarab lett. Nem igazán jó hordani, szabadidő órának teljesen alkalmatlan.   

"A vásárlók egy része az éppen aktuális trendnek megfelelve igényelné a nagyobb méretét, de ennek meglépése a legnépszerűbb modell a Submariner esetében túlzottan kockázatos lett volna. Ehelyett vettek egy kevésbé népszerű/ bukott modellt és ebből csináltak gyakorlatilag egy nagyobb méretű Submarinert. Kapóra  jött az évforduló. Evvel most  tesztelik a piacot éppen."  Tehát itt van egy Submariner kinézetű óra, dátum nagyítóval nagy méretben. Vegyétek, vigyétek! ;-)  

Előzmény: phranxinatra (6115)
innovations Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6116

Köszönöm az okfejtést, de a továbbiakban ne fáradj kérlek.

Meggyőztél már rég. ;-)

 

Előzmény: sandorbt1976 (6113)
phranxinatra Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6115

És persze, egy 43-as órát semmiképp nem lehet oversizednak nevezni, meg ez csak egy szám, kérdés, hogy a csuklón hogy mutat. Egyébként pont nemrég derült ki, hogy a DJ41 pl. 40 mm sincs... :) 

Előzmény: phranxinatra (6114)
phranxinatra Creative Commons License 2017.03.24 0 0 6114

Nem a kifutó verzió volt hosszabb egy mihállyal, ott csak kb. egy ezres a differencia. A mostani 43-as lesz tízezervalahányszáz euró, szemben a Sub date 7800-as listaárával.

Előzmény: sandorbt1976 (6113)
sandorbt1976 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6113

phranxinatra

Koszi az infót. Ennek tükrében lehet nem lesz nagy batár az új verzió...Meglátom kb májusban, aztán ha látom kézen eldontom hogy megveszem-e vagy inkább vmi mást...:-)

 

A legutóbbi SD nekem is megvan és én is csak áradozni tudok róla, mint minden tulaj a forumokon korábban is meg most is a bemutato után is ... :-)

 

Hogy megért-e a kifuto verzió 1misivel tobbet nem tudom, nekem igen. Mert a legszuperebb tool watch volt és most is az. Mivel eszem ágában sem volt és most sincs eladni, az értékvesztése meg nem izgat :-)

 

 

innovations

 

langsam pls ...

 

- a 6104bol csak az első mondat szólt neked. zenei izlés, politikai, vallási meggyozodés, óra-izlés mindenki sajátja, gondolom egyet értesz :-) nem kell ezt ragozni nemde?

- Mindamellett a 6111-el nem értek egyet (a baromság kifejezéssel amivel másokat illetsz...PLÁNE), ha órát veszel, gondolom megnézed a szerkezetet, de mellette a formát is, nemigaz? Lásd panerai....44mm??? Hmmm :-)

 

 

Előzmény: phranxinatra (6106)
Passionata Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6112

Egy 16610nel nincs jobb valasztas talan egy 14060,ragondolni is felelmetes ,hogy az izles mi penzt sporol nekem.

Előzmény: innovations (6111)
innovations Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6111

Egyébként pedig amennyiben már az új SD-t méltatjuk, annál a sok baromságnál. hogy karcsúbb tokfül meg jobban kilógó lünetta és ehhez hasonlók, sokkal lényegesebb, hogy alapvetően más szerkezet, a 3235 van benne, mint mondjuk a Submarinerekben. Az egésznek ez a legerősebb pontja és nem a piros felirat! ;-)

innovations Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6110

Nem tudom, hogy mennyire veszik a DSSD-t mert nem ismerem az eladási adatokat. Nem kétlem, hogy bizonyos körökben népszerű sőt még az is lehet, hogy "divatos", de szerintem meg mesterségesen hypolják és olyan nagyon sokat nem is hiszem, hogy eladnak belőle. És nem is feltétlenül a méretével van a baj mert mondjuk egy Luminor Marina is jó negyvennégyesben. /bár sokkal jobb negyvenkettőben/ A DSSD ellenben egyszerűen egy otromba óra úgy ahogyan van. ;-) Persze van akinek ez tetszik, nekem nem. ;-) A Sky Dwellernek is ez a legnagyobb baja. Mondhatni a Rolex egyetlen igazi nagy komplikációja amivel simán egy másik ligába léphettek volna, viszont a design finoma szólva is olyannyira mellé ment, hogy az egész project megbukott úgy ahogyan van és valszeg idővel végképp eltűnik a kínálatból, amiért természetesen mindenképpen nagy kár.  Az előző 40mm-es SD-re még legalább simán lehetett azt mondani, hogy szép viszont értelmetlen. A mostanira pedig csak annyit, hogy szimplán egy blöff! ;-)     

Előzmény: WiZARD (6108)
innovations Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6109

Nézd mint ahogyan azt már írtam, amennyiben neked tetszik az a részemről rendben  van, végül is a Te bajod. ;-) Nekem nem tetszik és ennyi, semmi több. Felesleges ezt ragozni.

Viszont azt ne várd, hogy most akkor elájuljak egy piros felirattól, néhány jelentéktelen részlettől és úgy tekintsek rá mint valami nagy technikai találmányra ami hosszas fejlesztés eredménye. 

Tehát továbbra is ugyanazt tudom mondani mint eddig, hogy sok sikert hozzá! ;-)  

Előzmény: sandorbt1976 (6104)
WiZARD Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6108

A DSSD-t is veszik...

Akinek kicsi volt a sub annak itt a nagy sub, szerintem biztos sokan fogják venni.

 

(Nem vagyok benne biztos, hogy egy 43mm óra annyira oversized, és hogy ez a divat végetérne. Attól még hogy csinált pár kisebb órát az Omega, azért a nagyokról se mondott le, a kerámia PO-k is 45.5-ösek, de az automata Speedyk se kicsik.)

Előzmény: innovations (6107)
innovations Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6107

A benne lévő szerkezet valóban csodálatos, nem kevésbé az állítási lehetőség. Viszont azt gondolom, hogy sajnos továbbra sem lesz igazán sikeres. Valóban nem rossz ez az upgrade, de kicsit olyan ez már mint halottnak a szentelt víz! :-)

Előzmény: phranxinatra (6105)
phranxinatra Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6106

"bár nemtom mekkora volt az eredeti red SD"

 

40 mm. Érdeklődés a most megszűntetett SD-re is volt, a fórumokon áradoztak róla a tulajok, aztán mégse döntögette az eladási listákat, meg az értékvesztése is nagyobb volt, mint a Subé. Nekem tetszik a formája, meg hogy végre nem matt a számlap és a piros felirat is nagyon állat. A vastagsága kérdéses, meg hogy ér-e 1 misivel többet a Subnál.

Előzmény: sandorbt1976 (6104)
phranxinatra Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6105

Meg a kék Sky-Dweller. Nekem eddig az egész 9001 werk, meg a modell kimaradt, tudtam, hogy valami komplikált éves naptáras szerkezet, de sose olvastam utána alaposabban. Most viszont megnéztem a Rolex honlapját, és teljesen le vagyok nyűgözve. Mekkora már, hogy a lünetta pozíciójától függően tudod állítani a koronával az időzónákat vagy a dátumot! És ez az anyag és színkombináció, ugyanúgy mint a kék DJ-nél, eszetlen nagy király.

Előzmény: innovations (6102)
sandorbt1976 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6104

Kedves innovations

 

A SD sose volt supercase, most se az, és az új verzió sem az.

 

Mint WiZARD emlitette (én is tanulmányozom rendesen) úgy tünik hogy az új verzión még karcsubb a tokfül mint az SD4K-n, nem akkora batár mint a Subon. Ezen felül vhol láttam, hogy az új SDn a lünetta jobban kilóg a tok felett mint az SD4K-n, ami remélem igy is lesz és a tok maga nem hatalmas tégla... :-) Persze a vastagság még kérdéses. A cyclops engem nem érdekel különösebben...

 

A csatolt kép se olyan riasztó...bár nemtom mekkora volt az eredeti red SD...(image from Ablogtowatch)

 

Fórumokon amiket nézek kezd alakulni az érdeklődés...az első izgalmak meg pfujjolás után...

 

Lehet lesz ebből az órából még vmi izgalmas. Mindenesetre látni kell élőben...

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: innovations (6103)
innovations Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6103

Persze, hogy neked tetszik, mert hát pont a Te csukló méreted! ;-)

Egyébként nem zárom ki, hogy sikeres lesz, de nekem most is egy felpumpált Submarinernek tűnik! ;-)

Előzmény: WiZARD (6099)
innovations Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6102

Valóban igazad lett és a DJ 41 is valóban a legjobb óra az idei felhozatalban.

Előzmény: phranxinatra (6101)
phranxinatra Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6101

Ugye mondtam, hogy lesz kék számlapos acél DJ41? :) Már csak a jubilee-t hiányolom róla, de így is gyönyörű. Az ára sem horror, és talán nem kell rá több évet várni, mint a Daytonára vagy - vélhetően- az új SD-re. És ha már az SD. Engem meglepett ez a méretnövelés, pedig jól értesült pletykafészkek már múlt héten beharangozták. Amikor a Rolex kihozta a kerámiás Sea-Dwellert, nagyon sokan azt mondták, hogy 42 mm-esnek kellett volna lennie, mert pont beilleszkedett volna a Sub és a Deepsea közé. Most, amikor tényleg kifutóban van az oversized divat és még az egyre inkább a proli igényeket kielégítő Omega is 40 mm alá szorítja (az egyébként borzalmasan elbaszott) retroline modelljeit, az őskonzervatív Rolex bedob egy 43 mm-es Sea-Dwellert. És rárak egy küklopszot! WTF??? Mondjuk így, hogy nem supercase a tok, valószínűleg nem lesz jelentősen nagyobb a Subnál, nem úgy, mint az ára, ami 3k euróval előzi a 116610-ét. Azért remélem, hogy ezzel nem játsszák el a daytona-féle mesterséges készlethiányt, és fel lehet próbálni anélkül, hogy előtte 210 évet várna rá az ember.

Előzmény: innovations (6096)
WiZARD Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6100

A 40-es SD megszűnt (weblapról lekerült), a másik felére meg "válaszoltam" az előző postomban ;)

Előzmény: innovations (6098)
WiZARD Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6099

Nekem az SD sokkal jobban tetszett mint a Sub. 2 okból: nincs cyclops (amit ugyan le lehet szedni, de alatta van AR a zafíron, az ott marad, így csúnya lesz), és nem supercase.

Nekem a supercase vastag tokfüle nem annyira tetszik, a jobban elvékonyodó, hagyományosabb jellegű sokkal jobban bejön. 

 

A méret növekedés nekem tetszik, felpróbálva mindig kicsinek éreztem a sub-ot. Viszont a nagyítóval számomra elrontották az egészet. Pedig a tokfül az még jobban elvékonyodik mint az SD4000-nél, így az nyerő lenne...

Előzmény: innovations (6092)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!