Keresés

Részletes keresés

pixelking Creative Commons License 2011.04.23 0 0 946

Sziasztok!

 

Eladó vadi új Nikon D40 / D40X / D60 / D3000 / D5000-hez való portrémarkolat.

1 vagy 2 db Nikon EN-EL9a akkumulátorral működik. A zár kioldását a beépített infra vezérlő segítségével működteti.
A termékre személyes átvétel (Budapest) esetén kipróbálási garanciát vállalok.

 

Ár: 10 500 Ft

 

Továbbá eladó új utángyártott Nikon Hb-45-ös napellenző. (Nikon AF-S DX 18-55 f/3,5-5,6 (vagy VR) objektívhez)

 

Ár: 2000 Ft

flash5life@gmail.com

nxh Creative Commons License 2011.04.21 0 0 945

A lábbon van libella, de én azzal nem szoktam nagyon foglalkozni :D Csak kihúzom teljesen vagy addig amíg szükségem van rá és kb-ra teszem vízszintbe. A gömbfejjel teszem szintbe a keresőn keresztül.

Most lement az ára, én annó (3 hónapja) 10 USD-vel többet adtam érte és 10 nap alatt kaptam kézhez.

 

Előzmény: ceruza_elemér (944)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.21 0 0 944

Köszönöm, jónak tűnik, megrendeltem. Be lehet azért így is vízszintbe állítani?

Előzmény: nxh (941)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.21 0 0 943

-----------------------------------------------------------------------------

Úgy, mint 8 (egyképes) esetén, kivéve, hogy a fényképezőgép nem
csinál zajt, amíg az ujját nem vette le az exponáló gombról a
fényképezés után, és hogy a fényképezőgép nem ad hangjelzést
fókuszálás közben; így minimálisra téve a zajt csendes környezetben.

------------------------------------------------------------------------------

 

Kizárt dolog, hogy ilyet okozna, neked ad kevesebb információt,

illetve, nem tudsz olyan gyorsan egymásutánban exponálni, gondolom, csupán ennyi a hátrány.

Előzmény: TarrG (942)
TarrG Creative Commons License 2011.04.21 0 0 942

Lehet hülye a kérdés, de van ezen a gépen olyan, hogy csendes mód. Kell valami kompromisszumot kötni, ha ezt használom? Ill. ezáltal kevesebb lesz a zár az élettartalma?

 

Vagy ez a zár hang ilyen sznob dolog a tükörreflexeseknél, hogy legyen már. Max akit zavar, az kikapcsolhatja?

nxh Creative Commons License 2011.04.21 0 0 941

Én anno ezt vettem meg:

http://cgi.ebay.com/Pro-TRAVELER-Photo-Camera-Tripod-Ball-Head-Nikon-Sony-/170627872847?pt=AU_Cameras_Photographic_Accessories&hash=item27ba36b84f

 

Nekem stabilnak tűnik :D (vagyis eddig nem volt vele problémám D5000+18-105-t bírta portré állásban is)

 

Annyi, hogy nem tudtam megfordítani a középoszlopot ezért, szerintem a min. munkamagasság 200mm nem igaz. (de lehet hogy, csak én nem tudom hogy kell)

nem 3D-s fej de cserélhető.

Előzmény: ceruza_elemér (940)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.21 0 0 940

Ha van jó ajánlatotok állványra, szívesen fogadnám. Az igényem ezzel kapcsolatban: D5000+portré markolat+18-105, stabilan tarson és megbízhatóan, ne könnyen kopó alkatrészekkel, elég 130- 150cm körüli magasság, lehetőleg minnél könnyebb súlyban, lehetőleg 50 Euro nagyságrendben.   E-bay nem probléma.

nxh Creative Commons License 2011.04.19 0 0 939

A NatGeo fotóiskola Tájak és Képek - Robert Caputo az meg van nekem és Scott Kelby könyveibe is volt alkalmam bele olvasni.

http://e-book.marcedli.hu/oldalon voltak fent még jó könyvek a fotózásról. (most akartam rá nézni de nekem nem jött be az oldal)

 

Csak azért szeretnék egy oktatáson részt venni mert ott helyben magyarázatot kaphatok minden felmerűlő hibára vagy kérdésre. De az oktatás az még egy darabig nem jöhet szóba. :(

Előzmény: ceruza_elemér (938)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.19 0 0 938

Ajánlom neked: 'A National Geographic fotósai' című, kvázi tankönyvet. Igaz, néhány éve árulták, talán még valahogy hozzá tudsz jutni. Felér egy tanfolyammal, méghozzá, nem is akármilyennel.

Előzmény: nxh (937)
nxh Creative Commons License 2011.04.19 0 0 937

köszönöm, de a tanulásnak nagyon az elején vagyok.

Nagyon sokat el kell lőnöm egy témára (4-5 kép mint ha braketinget használnék) több kompozícióban és beállításban hogy otthon szelektálhassam meg elemezhessem a hibákat. :)

Folyamatosan nézegetem a képeket a fotós oldalakon és a blogokat olvasgatva próbálok tanulgatni. (jó lenne egy tanfolyam vagy ilyesmi)

Előzmény: ceruza_elemér (936)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.19 0 0 936

Végül is az a lényeg, hogy meglegyen a tudatosság a komponálásban technikailag is. Nálad ez egyérttelműen adott.

 

Előzmény: nxh (935)
nxh Creative Commons License 2011.04.19 0 0 935

35mm, f1,8, ~1/50s (ha jól emlékszem)

Ilyenre gondoltam, itt nem volt sok fény (csak a neon felülről körbe meg normál égők, de azok elégé sötétek voltak), de nagyon hangulatos képeket lehet itt csinálni :D

A fb oldalamról szedtem le ezért nincs rajta exif, de úgy emlékszem hogy, ezt S-ben csináltam.

Sajnos a fókusz egy kicsit elcsúszott a fehér golyóról :(

Előzmény: ceruza_elemér (934)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.19 0 0 934

Mondjuk igaz, hogy külső vakut is feltételeztem. Na, nem mintha nekem lenne, bár volt is (az előző vázaimhoz) , meg nemsokára megint lesz is... 

Előzmény: nxh (933)
nxh Creative Commons License 2011.04.19 0 0 933

Egyetértek, de zárt térben többször találkoztam olyannal, hogy iso1600 mellett nyitott rekesszel is 1/10-1/20s volt a záridő és ekkor nekem elég nagy arányban mozdulnak be a képek. Ezért teszem inkább S-be és 1/30-1/50s-nál már biztosan ki tudom tartani. A képeken meg utólag világosítok :D

Tudom hogy ilyenkor a kis mélyélesség lesz majd a nagyobb gond, de ez részemről kompromisszum kérdése és ilyenkor úgy komponálom a képeket hogy előny legyen :)

Próbáltam M-be is nem nyitott blendénél (+1-2 stop) de az sokszor már túlságosan alulexponáltak a képek és utómunkával is többet kellet dolgozni :(

Sajnos külső vakum nincs még mert az sok mindent megoldana, a beépített vakut meg csak derítésre használom.

Előzmény: ceruza_elemér (932)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.19 0 0 932

Nagyjából én is így vagyok vele, de hadd jegyezzem meg, az S nem túl kreatív kevés fénynél! Ezzel hagyod, hogy nyitott blende legyen, ami ritkán a legjobb megoldás.  Ha van idő egy egy kép beállítására, akkor sokkal inkább M, vagy ha sorzatban kell a képeket készítened, akkor ehhez hozzárendelnék inkább egy auto ISO-t, mondjuk 800-as határral, akár A-ban,  semmint az S-t használnám.

Mi a véleményed?

Előzmény: nxh (929)
nxh Creative Commons License 2011.04.18 0 0 931

Jók lettek a vonatos képek :)

A linkelt képek közül 2-re rájöttem hogy az a kerti lámpa (napenergiás) a másik 2 meg úgynézki mint ha akril figura lenne :s


Előzmény: Criss Ciuc (930)
Criss Ciuc Creative Commons License 2011.04.18 0 0 930
nxh Creative Commons License 2011.04.18 0 0 929

A mindig "M" mód használatához kell egy kevés tapasztalat. Ráadásul sokkal tovább tart beállítani a megfelelő értékeket :D

Én általában "A" módban használom, zárt térben vagy kevés fénynél pedig "S"-be teszem a gépet a bemozdulások elkerülése miatt.

"M"-be csak akkor használom amikor valami kreativabbat szeretnék kihozni vagy ha van idő a beállításokra. (meg a tanuláshoz lsd. lentebb :D)

Előzmény: zsuzzzs_ (927)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.17 0 0 928

A "szőke nős" viccek közül, az utóbbi időben ez tűnik a legjobbnak.

Előzmény: zsuzzzs_ (927)
zsuzzzs_ Creative Commons License 2011.04.17 0 0 927

Gyorstalpaló nikon d5000 használatából: először is kapcsold be a gépet, fordítsd ki az lcd-t, és tekerd "M" módba.

záridő állítás: ha fogod a gépet, akkor jobb hüvelykeddel tudod nyomkodni a hátlapon lévő gombok egy részét. Jobb felül van egy tekercs (nem, amin a módokat állítod, hanem alatta, kicsit még jobbrább), azt ha tekergeted jobbra, illetve balra, láthatod, hogy válzotik valami az lcd-n. Na, az a záridő. Egy számot ír ki, aminek a jelentése: ha csak egy szám, akkor másodperc, ha 1/szám akkor a másodperc annyiad része. (1/100 azaz 0,01 mp). Ügyesebbek 1/30-at még kitartanak kézben, de 1/80 tól már mindenkinek megy, ha nem repülő madarakra / gyorsan közlekedő állatokra lősz (vagy sötétben mozgó vonatokra). Alább már elmondták, kb milyen záridővel érdemes próbálkoznod ahoz, amit szeretnél.

rekesz állítás: a fent említett tekercset kell hozzá szintén hasznáni, azzal a különbséggel, hogy a jobb mutatóujjaddal megkeresed a gép tetején, legjoboldalibb kis gombot, és azt lenyomva tartva tekered a tekercset. Ha a 18-55 mm f/3-5,6 obod van neked is, akkor ez 18 mm-nél 3-tól, 55 mm-nél 5,6 tól állítahtó felfelé, azaz egyre szűkebbre állíthatod a rekeszt, esetenként akár 30-ra is. Neked most kicsi rekeszérték fog kelleni, ami nagy blendenyílást (több fényt) fog jelenteni. Nagyobb fényerejű objektívvel (pl 50mm f/1.8) ez az érték akár 1.8 is lehet.

ISO álíltás: az LCD kijelző mellett balra legalul van egy olyan, h info gomb (kis "i" van rajta). azt megnyomod, ha kell, 2* a lényeg, hogy szürküljenek el a számok, és csak 1 évalaminek legyen sárga háttere. Akkor épp azt tudod állítani, ami sárga. Ott már ki van írva jobbra fentről a 4. sorban, h "ISO akármennyi". Addig tapicskolsz az OK gomb körüli nyilacskákkal, míg az be nem sárgul. Akkor megnyomod az OK gombot, és előjön, h milyen ISO-kat tudsz állítani. 800-ig gyakorlatialg zajmentes, 3200-ig még elviselhető, utólagosan javítható zajosságú képeket tudsz lőni. Ezt neked kell kitapasztalni, milyen fotóhoz milyen érték lesz jó.

Ez volt az M mód, amikor mindent te állíthatsz be (ebben tanul meg az ember rendesen fotózni. Van még P mód, amikor a gép dönti el helyetted ezt a két értéket, de pont ezért általában nem is lesz olyan a kép, mint te szeretnéd, van az S, amikor te adod a záridőt, a gép a rekeszt, és az A, amikor te adod a rekeszt, és a gép a záridőt. Én mindig M módban használom. Gyakorolj, és hamar hozzá lehet szokni. Remélem segítettem.

Előzmény: Criss Ciuc (921)
MadCow007 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 926

Szia.

Kipróbáltam, mert én is csak tudom, hogy van de nem néztem soha hogy müxik.

képeknek tökéletesen egyformának kell lenniük, csak a fókusztávolság lehet más, még az sem gond ha nem tökéletesen egyforma záridővel készül, mert azt még összeigazítja, de ha bemozdulás van, vagy a kamera mozdul meg, szellemképes lesz a végeredmény.

Állvány erősen ajánlott vagy, hogy valamire leteszed a kamerát.

PS-ben egyszerű a művelet, fajl/parancsfájlok/fájlok betöltése verembe. A képeket bedobja neked és utána jelöld ki az összes fotót amivel dolgozni szeretnél.

Menüben meg angolnál edit/auto blend layer, magyarnál szerkesztés/rétegek automatikus keverése, előugró ablaknál csak nyomsz egy okot és már csinálja is.

 

 

 

 

Előzmény: TarrG (925)
TarrG Creative Commons License 2011.04.15 0 0 925

Ez pontosan hogy működik?

Viszont ehhez állvány kéne, nem?

Előzmény: MadCow007 (923)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.04.15 0 0 924

Valószínüleg azok is sokallnák, akik pl. a kivilágított Lánchídat compact géppel, villanó vakufénnyel fényképezik.  A gépkönyv egyébként nem helyettesíti a fotós tankönyvet, amit neked itt többen is ajánlottak abban a tévhitben, hogy ezzel nem okoznak fejfájást neked.

Előzmény: Criss Ciuc (921)
MadCow007 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 923

Szia.

Megoldhatod ahogy már írták, rekeszeléssel, de megoldhatod PS-el is.

Ps cs4-ben már van egy olyan funkció, hogy a különböző fókuszbeállításokat össze tudod olvasztani egy képbe.

Beállítod az embereket, csinálsz annyi fotót ahány ember, mindegyiknek az arcára 1x ráállítva a fókuszt és két gombnyomással össze rakja neked a PS.

Üdv.

 

 

Előzmény: TarrG (900)
hekitomi. Creative Commons License 2011.04.13 0 0 922

Sziasztok.D 5000 es hez keresek makró közbetét sort. AF nélküli kell.Tud valaki eladót?

Köszi.

 

Criss Ciuc Creative Commons License 2011.04.13 0 0 921

Hát igen. Muszáj lesz neki állni olvasni. Természetesen kaptam a gyári könyvét amiben részletesen leírnak mindent. Dehát csak 200 oldal... Ó jaj..

nxh Creative Commons License 2011.04.13 0 0 920

Hali!

Nem olyan nehéz ez :)

Ha sokat fotózol elég gyorsan bele tanulsz hogy melyik beállítás milyen változásokat fognak "okozni" a képen.

Én úgy jöttem rá (sajnos nem volt időm se lehetőségem fotóz oktatáson részt venni) , hogy egy témáról több beállítással készítettem képeket manuális módban (iso, záridő, blende, vaku korrekció, expo korrekció, fénymérés, fókusz pontok....) tehát volt amikor 1 témáról 10-15 képet csináltam és ezeket hasonlítottam össze egymással. 

Meg a fotós oldalakon lévő oktató anyagok is rengeteget segítettek. Szerintem érdemes elolvasni őket :D

 

 

Előzmény: Criss Ciuc (918)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2011.04.13 0 0 919

Pedig alapvetően 4 dolog össezfüggését kell megérteni: fényerő, blende, záridő, érzékenység. Mondom, vegyél egy alapvető, fotózással foglalkozó könyvet, és meg fogod érteni.

Előzmény: Criss Ciuc (918)
Criss Ciuc Creative Commons License 2011.04.12 0 0 918

Hát köszönöm szépen ismét.. Igyekszem valamit kihozni. Azt hiszem hogy ezt sose fogom megérteni...:(

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (917)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2011.04.12 0 0 917

jav: 80-al közlekedő vonat 1 pixelt sem mozdul be, ha f=35 mm, t=1/250 (számolás közelítőleg: vízszintesen 4000 pixel, érzékelő vízszintes mérete 250 mm). Lehet, hogy elnagyoltam, de kb. ennyi.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!