Keresés

Részletes keresés

terimamy Creative Commons License 2014.03.05 0 0 73808

Veramami, nagyon szépen köszönöm.

Előzmény: Veramami2 (73807)
Veramami2 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 73807

Kedves Terymami!!!!

Nagyon boldog szülinapot kívánok!

terimamy Creative Commons License 2014.03.05 0 0 73806

Kedves Szikralány !

Köszönöm a köszöntésed,  a szép csokrot  és hogy gondoltál  rám.

Előzmény: szikralány (73804)
terimamy Creative Commons License 2014.03.05 0 0 73805

Borcsika !

Köszönöm a virágot és a jókívánságaidat. Igyekszem  még sokat készíteni, amennyire egészségem és erőm engedi. Olyan sok szépet raktok fel, hogy nem lehet, nem tudom abbahagyni a kézimunkázást.

Várom a még jobb időt és hogy talákozzam Veletek!

Előzmény: borcsimama (73803)
szikralány Creative Commons License 2014.03.05 0 0 73804

Kedves Teri mami!

 

Boldog Születésnapot!

 

Isten éltessen sokáig nagyon jó egészségben,boldogságban!

 

borcsimama Creative Commons License 2014.03.05 0 0 73803

Terimami kívánok Neked nagyon-nagyon boldog születésnapot, jó egészséget, és sok-sok szépséges kézimunkát készítsél meg.

Isten éltesssen sokáig!!!

 

 

 

borcsimama Creative Commons License 2014.03.05 0 0 73802

Sziasztok szép jó reggelt...

Itt sem nagyobb az élet, mint a másik helyen...

 

 

Mari, köszönöm..... igen beraktam őket a fűbe, tanultam az egyik kedves topikos barátosnémtől..... annyira megtetszett, hogy csináltam most ilyet.

 

Remélem, hogy jól van Mindenki, s remélem, hogy hamarosan jelentkezni fognak

plmari Creative Commons License 2014.03.04 0 0 73801

Borcsika! Nagyon szépeket készítettél! A tyúkocskák a fűben... !

Előzmény: borcsimama (73800)
borcsimama Creative Commons License 2014.03.04 0 0 73800

Szervusztok, szép jó reggelt kívánok!

 

Marikám, köszönöm Neked is a dicséretet..... igyekszem, már annyi mindenem van húsvétra, hogy csuda....megmutatom, hogy mit készítettem az utóbbi napokban:

 

 

tmari28 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 73799

Sziasztok!

 

Borcsi, nagyon szépek a tojások. Ebben is profi vagy, mint a tászli készítésben. 

 

Vica, nagyon jó az új nyakláncod. A nyuszik is csak úgy özönlenek.

 

Nagyon termelékenyek vagytok.

borcsimama Creative Commons License 2014.03.02 0 0 73798

Szia Terikém, tegnap válaszoltam a hsz-re,de ezek szerint nem ment el,...... írtam azt is, hogy a skypre válaszoltam..... nem tudom, hol tekereg... a hsz... eltűnt.....

 

köszönöm szépen a dicséreted.... már gyorsan megy a tojás horgolás, csak lassan a fonalaim fogynak el, mármint az ilyen színes fémszálasak... most nagyon megemelték az árakat 1 gombolyag 100,-Ft-tal drágább, mint tavaly volt...... de nem csak a fonalat emelték..... mindent. Lassan minden a csillagos égig nő...... semmi sem csökken.... a kézimunkás hobbi is sokba kerül, árát behozni, meg hogyan lehetne, ha eladni sem lehet őket! Meg kell gondolni, hogy miket veszünk, a nyugdíjunk meg nem követi az árak emelkedését.

 

No panasz befejezve..... akkor még egyszer kívánok Mindenkinek szép napot!

Előzmény: terimamy (73796)
borcsimama Creative Commons License 2014.03.02 0 0 73797

Szervusztok, szép napot itt is.

Nagyon szép tavaszias idő volt tegnap.... kertészkedtünk, elültettük a dughagymát, a petrezselymet, ma meg ásás, és ültetjük a céklát. Szeretem nagyon, akár főzve, akár nyersen. S ez vegyszermentes, bió.... nálunk ha permetezés van, akkor is csak természetes szerekkel, kenőszappannal, vagy csalánnal, ha egyáltalán még találunk csalánt, mert az utóbbi időben eltűnt a csalán, meg a vadon termő kamilla is.... régen mennyi volt, nem győztük szedni, ma már sehol nem látok, pedig van elég nagy zöld terület erre felénk!

 

Kicsit ma hanyagolva lesz a benti kézimunka, kinn leszünk, természetesen, ha az idő engedi. Hosszú ideig voltunk a lakásban... de a teraszunk a déli oldalon van, lehet már azért a jó napsütésben kinn ücsörögni is...

 

Kívánok mindenkinek kellemes kézimunkás napot, akár a lakásban, akár a kertben..

 

terimamy Creative Commons License 2014.02.27 0 0 73796

Borcsika !

Szépek a tojások, nagyon ügyes vagy, ilyen gyorsan ennyit !!!

Még mindig nem működik a  Skype, nem tudtam válaszolni. Bocsi.

Előzmény: borcsimama (73795)
borcsimama Creative Commons License 2014.02.27 0 0 73795

Sziasztok!

 

Margitkám, nálunk gyönyörű volt az idő..... igazi tavasz.... a virágok csak úgy bújnak elő egymás után, a rózsák rügyei is dagadoznak!

 

Kicsit most jobban be vagyok fogva én is... lányom tudjon egy kicsit dolgozni... és a lányok meg ugye keveset vannak itthon, marad a mama a Dávidnak!

Vicusom, szépségeket csinálsz. Gratulálok!!! Drukkolok, hogy sikerüljön amit szeretnél!!! Egyszer csak bejön.... a lányomnál sem ment könnyen annak idején, nagyon nehezen indult el, és ma már azért nem panaszkodhat! (kinez, meg egyebek)

 

én is csináltam egy pár tojlit:

 

 

Kívánok Mindenkinek szép tavaszias napot!

 

Előzmény: szikralány (73794)
szikralány Creative Commons License 2014.02.25 0 0 73794

Szervusztok Kedveseim!

 

Csak ámulok,hogy milyen sok szép dolgot készíttetek .

Vica nagyon termékeny vagy ez a sok szép nyuszi.

Gyöngyöző benéztem a blogodba én is csodás munkáid vannak.

A másik helyen is jártam Mamicinak a szép táskája magával ragadott Tinának, a horgolásai, a szép gobelinek, a tojások a kosarak .

Egyszóval csodás dolgokat készítettek.

Borika örülök hogy jól vagy.

Ildi nekem is küldhetnél időnként egy ki szabadidőt.

Itt nálunk  nagyon szomorú idő van de azért már látszik a növényeken hogy lassan itt a tavasz.

A betegeknek jobbulást Legyen szép tartalmas napotok.

 

 

 

Előzmény: Vica113 (73793)
Vica113 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 73793

Kedves Gyongyozo!

 

Csodálatos,amit Te alkotsz,ilyet még nem is láttam.Szuper,hogy idetévedtél és igy meg tudjuk munkáidat is nézni.

Valóban,itt mindenki segít,keres,kutat,én nagyon szeretek ebben a csoportban lenni.Igaz,most inkább a másik helyeinken irogatok,nézelődök többet.

 

Csak idő lenne több,kedves Hamu-pip,küldhetnél egy kis időt,hálás köszönet előre is.

 

Ma marok nyuszikat és baglyokat fogok horgolni,ehhez van kedvem.Már van pár darab.

A nyakláncot nemrég horgoltam.

 

További szép hetet mindenkinek.

 

borcsimama Creative Commons License 2014.02.25 0 0 73792

borcsimama Creative Commons License 2014.02.25 0 0 73791

Szervusztok kedves Kislányok!

 

Ildikém, akkor sok szép kézimunkát csinálsz mostanság...... mutizzad majd!

 

Megyek ma csavargába..... Herbaház és a Nyugati környéke..... főzve van, ember nem hal éhen..... pénz is van kevéske, költésre való...... akkor irány Pest a nővéremmel.

 

Mindenkinek szép napot, reméljük fog sütni a nap.....

 

 

 

 

Hamu-pip Creative Commons License 2014.02.24 0 0 73790

Sziasztok Kislányok!

Borcsikám, időm annyi mint a tengerben a vizcsepp. Másom sincs csak ráérős időm.

Előzmény: borcsimama (73769)
borcsimama Creative Commons License 2014.02.23 0 0 73789

Sziasztok kedves Mindannyian!

 

Nem sikerült Gyongyozonek felrakni a mese képeiből mutatóba nekünk, akkor most megpróbálkozom én, most jártam a blogjában, mit ne mondjak gyönyörűséges munkái vannak, megpróbálok ide hozni egy-kettőt, remélem, hogy nem haragszik meg érte:

 

 

A blogjában még sok-sok gyönyörűség található!

 

Előzmény: Gyongyozo (73788)
Gyongyozo Creative Commons License 2014.02.22 0 0 73788

Na, még egyszer próbálkozom.

Gyongyozo Creative Commons License 2014.02.22 0 0 73787

Hát a képeket lehagyta, beteszem újra, hátha látható lesz így.

Gyongyozo Creative Commons License 2014.02.22 0 0 73786

Kedves Lányok!

 

Nagyon szépen köszönöm a segítségét mindenkinek. Hihetetlen (bár reméltem),  hogy ennyi segítkész emberre találtam egy kis hozzászólással.

 

Én kb. 8 éve drótékszerezni kezdtem, aztán találtam meg a gyöngyfüzést. Közben "felfedeztem" egy új technikát és elkápráztatott (nekem volt persze csak új) ez a gyöngyhímzés. Itt leragadtam, de én nem ékszereket (bár mostanában már újra azt is készítek) csinálok. A régi, egyenetlen kínai gyöngyeimet akartam felhasználni valamire és hímeztem egy gyöngyképet. No azóta nincs megállás, közben visszataláltam vagy rátaláltam újra (?) a magyar népmesékre, és ettől azóta sem tudok szerencsére szabadulni. Az én gyöngyképeimet a magyar népmesék sugallják, régi regéink, ősmondáinkat használom fel.

 

De hát az ember lánya esendő és tavaly elkezdtem sújtással foglalkozni. Még nagyon az elején vagyok, de már van egy-két olyan ékszerem, amire azt mondom, hogy csak ilyet szabad, mert a minőségre adni kell. Mutatok egy-két dolgot azokból, amiket készítettem.

 

A nagy kép a mai napig kedvencem - Tündér Ilona és Árgyélus királyfi, a kicsi egy Csodaszarvas (amely az életembe mindig vissza-, visszajön). A sújtásmedál még "meleg", nemrég lett kész.

terimamy Creative Commons License 2014.02.22 0 0 73785

Jó reggelt !

Tévedtem tegnap, de ezt a horgolást nem ismertem.  A lényeg, hogy Ti tudtatok segíteni.

Előzmény: borcsimama (73784)
borcsimama Creative Commons License 2014.02.22 0 0 73784

http://rosaluzcroches.blogspot.hu/2010_12_01_archive.html

Remélem a link működik,  lefelé, megtalálod a mintát, és ha ráklikkelsz nagyban tudod megnézni. Az előző hsz-ben nekem nem működött ezért küldöm el mégegyszer

borcsimama Creative Commons License 2014.02.22 0 0 73783

Szervusztok, szép jó reggelt kívánok!

 

Na így jár az, aki siet.. nem mentettem el, amit írtam, hát nem elszállt!

 

Kedves Gyöngyöző..... küldtem Neked az adatlapodon megadott címedre egy emailt, amiben jó nagyban küldtem el a keresett kézimunka mintáját. Remélem, megérkezett.

 

Ha esetleg nem, itt ezen az oldalon találtam meg jó nagyban!

 

A többit már a lányok megírták, hogy hogyan kell készíteni.

Kívánok sok sikert az elkészítéséhez. 

 

Szeretettel várunk máskor is, gyöngyözni mi is szoktunk, legalább is én az utóbbi időben csak azzal foglalkoztam, igaz csak kezdő vagyok, de próbálkozom!

 

http://rosaluzcroches.blogspot.hu/2010_12_01_arlchive.htm

erzsimami Creative Commons License 2014.02.21 0 0 73782

Na végre előkerült:

Előzmény: Gyongyozo (73776)
erzsimami Creative Commons License 2014.02.21 0 0 73781

Szia!

Én már meghorgoltam ezt a terítőt, de nem találom most a mintáját. Igen középről kell kezdeni és körbe-körbe horgolni, a végén a kilógó masnik szélét külön, külön kell meghorgolni.

Előzmény: Gyongyozo (73776)
icuska54 Creative Commons License 2014.02.21 0 0 73780

Melyik, mikori Fürgéből van a minta?

Előzmény: Gyongyozo (73776)
szikralány Creative Commons License 2014.02.21 0 0 73779

Kedves Gyöngyöző!

 

Ahogyan a többiek is írták,ezt a közepétől kezdte el és körbe horgolta.

De biztosan van köztünk aki nagyobb tapasztalattal rendelkezik, és fog segíteni.

Előzmény: Gyongyozo (73776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!