Keresés

Részletes keresés

Szimix2 Creative Commons License 2022.06.05 0 0 6248

Tetōn szállítható Viola típusú vitorlást fog eladni egy cimbi, hétfōn Agárdon a GVSIben én is kipróbálom! 

Nagyon gyors, könnyū, irgalmatlanul megy.

Dr.Platon Creative Commons License 2022.06.02 0 0 6247

Sziasztok! Jó állapotú Laser Standard-et keresek megvételre, vagy kibérlésre kb 10 napra. Tud valaki ilyet esetleg?

Harmatszeg Creative Commons License 2022.06.02 0 0 6246

A Sarudi-medence évadnyitó vitorlás versenye át lett rakva június 5. vasárnapra 15:00-ra.

Előzmény: curgan78 (6230)
Harmatszeg Creative Commons License 2022.05.29 0 0 6245

Ha valaki kedvet kapott Tisza-tavi vitorlás versenyekhez júnusban több lehetősége is lesz rá. Ezek egy kivételével mind amatőr, baráti versenyek, bárki indulhat rajtuk bármilyen vitorla meghajtású járgánnyal, ami elmegy 100-105 cm merüléssel. A Sarudi-medence szezonnyitó pályaversenye át lett rakva június 4-re. Egyszerű háromszög pálya, délelőtt 9-10 körül szokott lenni a rajt. Rajtvonal és célvonal azonos és többnyire a sarudi viharjelző előtti vízfelületen van kirakva. Szélerőtől függően 1-2 kör a versenytáv. Megfigyeltem, hogy kis szélben nagy, nagy szélben kicsi pályát szoktak rakni.  Ezt nem én szervezem, de ha valakit érdekel tudok a rendezőkhöz elérhetőséget adni.

Június 11-én szombaton 17:00-kor V. Tündérrózsa Kupa. Túraverseny amin átvitorlázunk Sarudról Abádszalókra így van tavi és folyami része is. Táv kb. 20 km. Megkötés, hogy 10,5 méternél magasabb fix pontú hajó nem indulhat. A délutáni indulás szándékos, hátha belecsúszunk egy kis naplementés vitorlázásba. Remélem este lesz elég vendéghely még Abádszalókon, mert vagy a hajóban alszom a kikötőben, vagy kerítek szállást a városban. Mi ilyenkor valami közeli vendéglátóipari egységeben szoktunk közösen megvacsorázni és némi itóka is el szokott fogyni. Hosszú esték ezek. Másnap június 12-én vasárnap Abádszalókon 10:00 kor szezonnyitó pályaverseny. Ismét egyszerű háromszög pálya, 1-2 kör szélerőtől függően. A helyi sporttársak mindig nagy pályát raknak kb. 4x4x2 km oldalakkal, remélem néhányan indulnak majd közülük is a versenyen. Itt már mélyebb a víz, akár 120 cm merüléssel is el lehet csoszogni. Lehet akár csak az egyik versenyen indulni, de az esti közös kvaterkázással talán nagyobb buli a kettő együtt. Vasárnap kora délután visszaút Sarudra egyénileg vagy akár csoportosan,  ahogy kedvünk szottyan és szél, benzin van hozzá. Ha valakinek vontára van szüksége az előre jelezze, hogy készülni, szervezni tudjak rá, pl. vigyek elég benzint magammal. Különösen a túraverseny erősen szél és Tisza függő, árhullám vagy túl nagy esetleg túl kevés szél esetén nehezen kivitelezhető, ezt érdemes kalkulálni. 

Június 24-25-én Sarudon II. Élményfalu Tisza-tavi Országos Kalóz Regatta lesz. Na ez az a verseny ahol amatőrök nem indulhatnak. Ide versenykalóz és versenyengedély is kell, mivel ez egy szabályos osztályverseny. Én tavaly néztem a vízről, tanulságos volt, ilyenkor mindig rádöbbenek, hogy mennyire nem tudok vitorlázni. 

Előzmény: vakrepulo2 (6243)
vakrepulo2 Creative Commons License 2022.05.28 0 0 6244

folyami rész

3,3 km 

szembeszél 26 tak váltás

vakrepulo2 Creative Commons License 2022.05.28 0 0 6243

túl vagyunk rajta, fock állitó matróz státuszban kezdett, 1 óra után mikor elsőnek átléptük a 10 km/h-t kineveztem első tiszté, 12 km illetve 2.5 óra után átvette a kormányt, 18 km-nél megkapta a kapitányi címet

1ébként k... jót vitorláztunk, 28 km 4 óra 2/3 tavi 1/3 folyami, volt erősebb szél, meg forgós alig valami mikor keresni kellett az irányt, egyszer elszállt a folyó közepén a groszshoz seklink, aminek eredménye 720fokos forduló lett, egyszer felakadt a svertünk, a folyón a fasor mögött megfrogó szél néha akkor vezényelte a forddulót mikor mi még nem is terveztük

 

köszi még 1X harmatszegnek a lelkes szervezést

jófej társaságot ismertünk meg sarudon, menjetek ti is!

 

Előzmény: Szimix2 (6242)
Szimix2 Creative Commons License 2022.05.28 0 0 6242

Hozzám viszonylag gyakran jönnek nulla vitorlázással barátok, gyerekek. Amint kiérünk, átadom a kormány, és kezelem a fockot, grószt. A földöntúli vigyor az arcukon mindent megér 😁

Harmatszeg Creative Commons License 2022.05.26 0 1 6241

Meglátjuk szombat reggel milyen irányú és erősségű szél lesz, esik-e az eső és hányan jövünk össze. Igyekszem 9-re a kikötőben lenni, akkor tartunk egy gyors megbeszélést. A fordító pályajel a Tiszán jó ötlet. Az első két javaslat jó megoldás lehet, kb. féltávnál vannak, addig jól vitorlázható a folyó Ny-ÉNy-i szélben is. Az első a Dinnyésháti kikötő közelében van. A kikötő bevezető csatornái, a nyaralóhajós stég jól látható helyek a jobb parton, volt már tavalyi versenyen  is pályajel, akkor mondjuk célvonal a gyenge szél miatt. Felfelé a folyón a másik pont kb. a magasfeszültség vonalában van, az is lehet egy sajátos fordító pályajel, addig mindig jó szél fúj. A harmadik a Pervát-sziget, na az teljesen reménytelen, csak kamikázék próbálják meg körbe hajózni, jellemzően horgászladikok minimális merüléssel és teljes boldog tudatlanságban. Vitorlással én a közelébe nem mennék az északi oldalának bármennyire is csábító, mert láttam télen leeresztett vízállásnál, fotóztam drónnal is. Tavaly egy aknásznaszád bement oda és háromból két szárnyát otthagyta a hajócsavarjának. A Pervát mellett ki vannak rakva laterális bóják a folyón, itt nem véletlenül jelzik a hajózható utat. A piros és zöld bóják vonaláig és nem tovább. Ha kimegyünk a Tiszára, meg kell beszéljük, hogy hol lehet biztonságosan megtenni. Két hete kibójáztunk egy olyan utat, ami 120 cm merülésig járható, ki is próbáltuk múlt vasárnap ÉNy-i szélben kimentünk raumban, negyed szélben meg simán vissza vitorláztunk, de aki sose próbálta annak megmutatnám inkább térképen is.  A mancsaft ha kicsit is jobb szél van, első alkalommal nálam csak élő ballaszt, kezeli az orrvitorlát, a kamerát, gps-t, eteti és itatja a kormányost, felderíti az orrvitorla holtterét, napozik, seggest ugrik a vízbe, kötélen vontatódik a hajó után és fülig érő szájjal élvezi a vitorlázást. Ha nagyon gyenge szél fúj, akkor esetleg kormányozhat, de csak úgy, hogy bármikor én is bele tudok nyúlni. 

Előzmény: vakrepulo2 (6237)
HUN-12214 Creative Commons License 2022.05.26 0 0 6240

Nagyon rosszul hangzik :((. De szerintem osszetevesztes valakivel, sem ki nem huztam, sem fel nem boritottam senkit iden legjobb tudomasom szerint.

Előzmény: =Ford Prefect= (6227)
Flagstaff Creative Commons License 2022.05.26 0 0 6239

Vagy a tanulási görbéje lesz baromi meredek, vagy ne ültesd a kormányosi pozícióba.

Sose felejtem el a feleségem első megmozdulását mint kormányos. Jó, én is hibáztam mert nem lett eligazítva a kormány működéséről. Mondtam neki meghúzom a bójalánccal előre a hajót, sebességet nyerünk, addig tartsa egyenesben, utána irány az "átjáró" jobbra. Menni fog? Igen. Húzom, indulunk, sebességet nyerünk, kormányos a kormányt fordítja. Csak azzal nem volt tisztában hogy ha jobbra akar menni, akkor balra fordítsa. Úgyhogy azzal a lendülettel beparkoltunk a nádasba, mert a szél amint belekapott a vitorlába már mentünk is a nem megfelelő irányba. Vitorla leereszt, motor felszerel, hajó a nádasból kitolat. Csak magamat okolhattam. :-)

Aki sose ült hajón, főleg ha fúj is a szél, max a fockot kezelje meg ülje ki a hajót. Aztán ha érdekli a hajózás, akkor egy gyenge háromnegyed szeles menetben el kell kezdeni gyakorolni hogy mozog a kormány, mekkora mozdulatnak mekkora hatása van. Ráadásul ugye ez is sebességfüggő, egy siklásban lévő hajó egész apró mozdulatokra is képes nagyon érzékenyen reagálni, míg ha épp csak odébb tudsz állni annyi a tempó akkor csinálhatsz akármit.

 

Előzmény: vakrepulo2 (6238)
vakrepulo2 Creative Commons License 2022.05.25 0 0 6238

és még azon is sokat gondolkozom, hogy akivel megyek: 100kg és első alkalommal ül hajóba

mit csináljon?

- legyen ballansz és utasításra állítsa a fockot?

- csak a kormányt fogja, és az én 100 kg-om a ballansz és én állítom a fockot meg a groszt?

 

én a másodikra szavazok hatékonyságban, viszont ez a k...a hajós hagyomány hogy aki többet ült már hajóban annak kell a kormányosnak lenni, meg vitorlás sapkában ülni, meg ilyesmi, teljesen gúzsba köt

vakrepulo2 Creative Commons License 2022.05.25 0 0 6237

vagy mekerülni a szigetet a tiszában

47.52676204867075, 20.597123447336166

találjatok ki valamit, idén még nem vitorláztam, nagyon akarok, de nem úgy hpgy órákon keresztűl húznak és nyelem a dízel füstöt

egyébként meg a pontosabb szélirány úgy sem látszik péntek DU-ig

Előzmény: vakrepulo2 (6236)
vakrepulo2 Creative Commons License 2022.05.25 0 0 6236

komolyra fordítva a szót:  8:15kor kibérlem a kalózt sarudról, bepakolom a sört, naptejet, 10 méter hajókötelet, stb

ha tényleg fordul a menetirány és én ott állok a kikötő öblében sarudon, akkor hirtelen lesz ott valaki, aki engem majd tök jópofaságból lehúz 18 km-re ami gondolom legalább 3 óra????

 

mivel még sosem közelébe se voltam semmiféle vit verseny szervezésének ezért könnyen javaslok:  sarudról induljunk, legyen 1 fordulópont, pl: 47.516157194801714, 20.58025760394049  vagy 47.520861996118164, 20.58457954193987 eddig kelljen elmenni és vissza. ti biztos tudtok ott valami szemmel jól felismerhető dolgot, ameddig parasztbecsületből el kell menni és ott fordulni.

 

 

 

 

vakrepulo2 Creative Commons License 2022.05.25 0 0 6235

".........kevesen vannak akik szívesen cirkálnak széllel szemben.........."

 

legalább elválik a szar  a májtúl  :-)

Harmatszeg Creative Commons License 2022.05.25 0 0 6234

Múlt szombaton szezonnyitó pályaverseny lett volna koszorúzással. A nagy szél miatt  csak koszorúzás volt, a pályaverseny halasztva lett június 4-re. Három hajó kiment megpróbálni a szelet, kettő vitorlát is húzott. Még az alap 5-ös széllel el is lettek volna, de a durva 7-es pöfföket soknak találták. A szél már kezdte lefújni a habot a hullámokról. Most szombaton túraverseny lesz, figyelem a szelet, ha túl soknak ígérkezik, akkor inkább halasztunk. Ha marad a most jelzett Ny-ÉNy-i ami szinte teljes szembeszél a folyón, akkor inkább megfordítjuk a menetirányt és Sarudról  lemotorozunk Abádszalókra, visszafelé pedig vitorlázunk. Igy hátszélben vagy raumban tudunk felfelé vitorlázni a folyón, kevesen vannak akik szívesen cirkálnak széllel szemben 7,5 km-t a Tiszán. Tavaly nagyon jó versenyünk volt, remélem idén is összejön.

Előzmény: curgan78 (6230)
Szanya Creative Commons License 2022.05.25 0 0 6233

Azt meg hogyan? 

Előzmény: =Ford Prefect= (6227)
Flagstaff Creative Commons License 2022.05.24 0 0 6232

Mennék, de egyrészt a derekam hetek óta nem szuperál, másrészt ebből kifolyólag a Venus még parton van, ha minden jól megy most szombat-vasárnap vízre kerül. Nem akarom tovább húzni akár azon az áron se hogy ez a túraverseny most kimarad.

Előzmény: vakrepulo2 (6228)
vakrepulo2 Creative Commons License 2022.05.24 0 0 6231

Harmatszeg korábbi levele szerint, múlt héten a pályaverseny volt, most hétvégén a túraverseny

Előzmény: curgan78 (6230)
curgan78 Creative Commons License 2022.05.24 0 0 6230

Ez nem múlt héten volt?

Előzmény: vakrepulo2 (6228)
vakrepulo2 Creative Commons License 2022.05.24 0 0 6229

Előzmény: vakrepulo2 (6228)
vakrepulo2 Creative Commons License 2022.05.24 0 0 6228

a jelenlegi tervek szerint mi megyünk haverral hétvégén tiszatavi túraversenyre

sarudon fogunk kalózt bérelni, nem tudom most mennyi, tavaly 10 volt 1 napra, akár szép kártyára is

a windguru szerint elég jó lesz az idő

(mondjuk a nyugati szél pont szembe fúj a tiszai szakasszal, de van így lehetőség fordulást gyakorolni, a szélerősség viszont pompázatos pont annyira erős, hogy még nem kellemetlen, reméljük így is marad az előrejelzés)

 

minél többen jönnek annál nagyobb buli lesz!

rád is szükség van!

gyere!

 

 

=Ford Prefect= Creative Commons License 2022.05.23 0 0 6227

Kidőlt az árbocom, miután beleálltunk a Balcsiba. 😂

Előzmény: Szanya (6225)
Okatona Creative Commons License 2022.05.22 0 0 6226

Helló!

 

Csak a felső forgóról van rajzom.

Az alsó dob nekem katamaránra kellett, így kicsit más.

 

 

Előzmény: chandy818 (6208)
Szanya Creative Commons License 2022.05.18 0 0 6225

Történt valami?

Előzmény: =Ford Prefect= (6223)
Szanya Creative Commons License 2022.05.18 0 0 6224

Oh!

Előzmény: Szimix2 (6222)
=Ford Prefect= Creative Commons License 2022.05.16 0 0 6223

Tanulságos hétvége volt :-D

Még egyszer köszönöm a segítséget HUN-12214!

Szimix2 Creative Commons License 2022.05.14 0 0 6222

Ha Nórira gondolsz, azt a projektet upgradeltük egy Skippi 500ra 😉

Előzmény: Szanya (6221)
Szanya Creative Commons License 2022.05.12 0 0 6221

Pont van is egy ideális személy rá. :-D

Előzmény: DECKARD (6220)
DECKARD Creative Commons License 2022.05.12 0 0 6220

Az Európához nem baj, ha 165-nél alacsonyabb vagy és/vagy hajlékony, mint egy balerina... (nem fogsz különben fordulásnál/halzolásnál elférni a bumm alatt):)
nem véletlenül volt női osztály...

Előzmény: Szimix2 (6219)
Szimix2 Creative Commons License 2022.05.12 0 0 6219

Európa jolle érkezik a kettes vágányon! Könnyū, csajos 😁

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!